February 18, 2023
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Madelyn Rodriguez SR-4 Palm Beach Atlantic 4:38.63 4:27.49
2 Dune Costes SR-4 Palm Beach Atlantic 4:45.10 5:27.87
3 Emma Mussante SO-2 Florida Southern 4:49.41 3:39.96
4 Alyssa Wyatt FR-1 South Florida 4:49.92 6:08.20
5 Cora Kolodge FR-1 South Florida 4:54.00 4:12.84
6 Katelyn Deitrick FR-1 Tampa 4:54.69 5:18.27
7 Laura Georgelin FR-1 Palm Beach Atlantic 4:55.22 5:12.94
8 Sadie Nordmeyer SO-2 Palm Beach Atlantic 4:58.31 3:52.69
9 Jinia Johnson SO-2 Florida Southern 4:59.32 3:32.52
10 Gwen Shamel SO-2 Palm Beach Atlantic 5:00.22 6:24.29
11 Mya Stam SO-2 Florida Southern 5:01.64 4:13.38
12 Allison Seng JR-3 Palm Beach Atlantic 5:05.61 5:20.89
13 Aleecia Collins SO-2 South Florida 5:06.47 4:14.37
14 Emery Roth SO-2 Florida Southern 5:06.73 5:55.81
15 Emma Baron JR-3 Palm Beach Atlantic 5:07.52 4:06.02
16 Kaitlyn Vorkapich SO-2 Southeastern U. 5:08.31 5:14.48
17 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 5:09.83 6:39.68
18 Madison Lilienthal SO-2 Southeastern U. 5:10.97 4:39.88
19 Grace Feder SO-2 Southeastern U. 5:15.58 6:18.70
20 Grace Carpenter SO-2 Southeastern U. 5:19.28 5:32.06
21 Kathy Macedo JR-3 Southeastern U. 5:22.36 5:35.26
22 Natalie Rohm FR-1 Southeastern U. 5:22.79 5:19.57
23 Emma Woltjer JR-3 Southeastern U. 5:25.32 6:46.65
24 Angelina Baader FR-1 Palm Beach Atlantic 5:25.67 4:23.80
25 Sophie Robinson FR-1 Southeastern U. 5:25.75 3:57.80
26 Mercy Kosgei   Florida Gulf Coast 5:28.27 6:33.93
27 Julia Kooyer FR-1 Palm Beach Atlantic 5:30.42 6:16.68
28 Emma McLaughlin JR-3 Southeastern U. 5:31.16 6:07.59
29 Kaylee Padar SO-2 Florida Southern 5:35.42 5:01.88
30 Sydney Slagel JR-3 Southeastern U. 7:21.28 9:29.26
  Manon Blackman SO-2 Tampa DNS DNS
  Jessica Hernandez FR-1 Tampa DNS DNS
  Rachel Hockenberry FR-1 Florida Southern DNS DNS
  Grace Johnson SO-2 South Florida DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Gwen Shamel SO-2 Palm Beach Atlantic 5:00.22
14 Emery Roth SO-2 Florida Southern 5:06.73
15 Emma Baron JR-3 Palm Beach Atlantic 5:07.52
16 Kaitlyn Vorkapich SO-2 Southeastern U. 5:08.31
18 Madison Lilienthal SO-2 Southeastern U. 5:10.97
20 Grace Carpenter SO-2 Southeastern U. 5:19.28
21 Kathy Macedo JR-3 Southeastern U. 5:22.36
22 Natalie Rohm FR-1 Southeastern U. 5:22.79
24 Angelina Baader FR-1 Palm Beach Atlantic 5:25.67
25 Sophie Robinson FR-1 Southeastern U. 5:25.75
26 Mercy Kosgei   Florida Gulf Coast 5:28.27
27 Julia Kooyer FR-1 Palm Beach Atlantic 5:30.42
28 Emma McLaughlin JR-3 Southeastern U. 5:31.16
29 Kaylee Padar SO-2 Florida Southern 5:35.42
30 Sydney Slagel JR-3 Southeastern U. 7:21.28
  Rachel Hockenberry FR-1 Florida Southern DNS
  Manon Blackman SO-2 Tampa DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Madelyn Rodriguez SR-4 Palm Beach Atlantic 4:38.63
2 Dune Costes SR-4 Palm Beach Atlantic 4:45.10
3 Emma Mussante SO-2 Florida Southern 4:49.41
4 Alyssa Wyatt FR-1 South Florida 4:49.92
5 Cora Kolodge FR-1 South Florida 4:54.00
6 Katelyn Deitrick FR-1 Tampa 4:54.69
7 Laura Georgelin FR-1 Palm Beach Atlantic 4:55.22
8 Sadie Nordmeyer SO-2 Palm Beach Atlantic 4:58.31
9 Jinia Johnson SO-2 Florida Southern 4:59.32
11 Mya Stam SO-2 Florida Southern 5:01.64
12 Allison Seng JR-3 Palm Beach Atlantic 5:05.61
13 Aleecia Collins SO-2 South Florida 5:06.47
17 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 5:09.83
19 Grace Feder SO-2 Southeastern U. 5:15.58
23 Emma Woltjer JR-3 Southeastern U. 5:25.32
  Jessica Hernandez FR-1 Tampa DNS
  Grace Johnson SO-2 South Florida DNS