February 18, 2023
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tabitha Suggs SO-2 Tampa 9:47.09 10:05.24
2 Cheyenne Durda SO-2 Stetson 12:14.15 10:06.73
3 Karley Piers   Florida Gulf Coast 7:07.26 10:10.37
4 Hannah Capel SR-4 Tampa 9:49.44 10:14.00
5 Ellie Fluman SO-2 Florida Southern 10:58.44 10:21.17
6 Laura Georgelin FR-1 Palm Beach Atlantic 9:32.69 10:29.32
7 Chloe Fernander FR-1 Stetson 13:33.56 10:30.66
8 Deanna Bottino FR-1 Stetson 8:19.53 10:32.31
9 Dune Costes SR-4 Palm Beach Atlantic 12:14.16 10:32.89
10 Allison Seng JR-3 Palm Beach Atlantic 10:27.66 10:40.47
11 Meagan Moreno JR-3 Tampa 13:42.97 10:42.94
12 Taylor Guthrie FR-1 Tampa 11:53.79 10:43.05
13 Gabrielle Spain   Florida Gulf Coast 12:40.64 10:44.61
14 Blake Petrick   Florida Gulf Coast 13:56.05 10:48.10
15 Campbell Caldwell FR-1 Tampa 9:58.11 10:50.12
16 Karah McElhone SO-2 Florida Southern 13:22.79 10:52.67
17 Emma Baron JR-3 Palm Beach Atlantic 14:10.27 10:54.05
18 Kelly Lynch SO-2 South Florida 11:12.95 10:59.75
19 Marisa Kortright SO-2 Florida Southern 8:28.23 11:00.04
20 Archike Parker SO-2 Stetson 10:48.86 11:02.10
21 Julia Svartstrom SO-2 Florida Southern 12:03.14 11:03.43
22 Nicole Bezborodko SR-4 Tampa 11:17.53 11:04.24
23 Emma Barcelona FR-1 Tampa 14:17.73 11:04.90
24 Hailey Cohen FR-1 South Florida 11:59.11 11:05.84
25 Sarah Maddux-Hensley FR-1 Southeastern U. 12:29.15 11:08.88
26 Madison Lilienthal SO-2 Southeastern U. 9:43.24 11:10.39
27 Alex Frye FR-1 Tampa 11:32.76 11:12.58
28 Aleecia Collins SO-2 South Florida 7:58.49 11:13.92
29 Taylor Cushenberry FR-1 Stetson 8:12.55 11:14.72
30 Marissa Hagenbarth JR-3 South Florida 8:55.61 11:17.98
31 Hannah Rohrer FR-1 Tampa 14:21.84 11:18.61
32 Sara Ashley   Unattached 13:25.44 11:22.57
33 Mira Stimac SO-2 South Florida 11:26.50 11:26.50
34 Maricel Esquilin   Florida Gulf Coast 13:05.95 11:29.43
35 Emily Opalinski SO-2 Florida Southern 14:55.66 11:34.31
36 Annabelle Brink SO-2 Stetson 13:41.72 11:36.37
37 Alexi Amer Freshman Unattached 9:39.93 11:38.70
38 Carolina Titus SO-2 Florida Southern 14:52.56 11:42.80
39 Amanda Medina-Torres SO-2 South Florida 12:12.02 11:43.86
40 Eva Camp FR-1 Southeastern U. 8:49.92 11:46.56
41 Sophie Robinson FR-1 Southeastern U. 8:50.35 11:47.13
42 Marlee Irvin FR-1 Southeastern U. 8:43.29 11:47.14
43 Emma McLaughlin JR-3 Southeastern U. 13:52.88 11:51.86
44 Mary Abbie Harris SO-2 Palm Beach Atlantic 9:58.80 11:52.85
45 Chloe Smith FR-1 Palm Beach Atlantic 15:27.97 12:04.97
  Emma Skinner FR-1 Tampa DNS DNS
  Cora Kolodge FR-1 South Florida DNS DNS
  Mercy Kosgei   Florida Gulf Coast DNS DNS
  Julia Rohm SR-4 Southeastern U. DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Campbell Caldwell FR-1 Tampa 8:59.60 8:07.59 10:50.12
17 Emma Baron JR-3 Palm Beach Atlantic 8:56.32 10:21.35 10:54.05
19 Marisa Kortright SO-2 Florida Southern 10:53.44 13:51.65 11:00.04
21 Julia Svartstrom SO-2 Florida Southern 11:49.87 9:50.46 11:03.43
23 Emma Barcelona FR-1 Tampa 12:51.29 11:24.85 11:04.90
25 Sarah Maddux-Hensley FR-1 Southeastern U. 12:02.39 13:56.10 11:08.88
26 Madison Lilienthal SO-2 Southeastern U. 9:36.54 13:44.58 11:10.39
27 Alex Frye FR-1 Tampa 11:39.49 10:25.50 11:12.58
29 Taylor Cushenberry FR-1 Stetson 9:40.26 13:49.91 11:14.72
31 Hannah Rohrer FR-1 Tampa 12:33.26 8:01.82 11:18.61
32 Sara Ashley   Unattached 9:53.84 12:17.18 11:22.57
33 Mira Stimac SO-2 South Florida 8:00.55 10:52.18 11:26.50
34 Maricel Esquilin   Florida Gulf Coast 10:48.07 9:04.65 11:29.43
35 Emily Opalinski SO-2 Florida Southern 10:38.77 9:22.40 11:34.31
37 Alexi Amer Freshman Unattached 8:51.02 13:23.51 11:38.70
38 Carolina Titus SO-2 Florida Southern 10:18.47 14:59.59 11:42.80
39 Amanda Medina-Torres SO-2 South Florida 10:54.59 12:12.02 11:43.86
40 Eva Camp FR-1 Southeastern U. 13:46.68 13:18.42 11:46.56
41 Sophie Robinson FR-1 Southeastern U. 10:43.49 8:29.14 11:47.13
42 Marlee Irvin FR-1 Southeastern U. 11:04.72 9:54.00 11:47.14
43 Emma McLaughlin JR-3 Southeastern U. 14:07.12 10:19.32 11:51.86
44 Mary Abbie Harris SO-2 Palm Beach Atlantic 10:41.57 15:05.32 11:52.85
45 Chloe Smith FR-1 Palm Beach Atlantic 11:50.47 12:19.47 12:04.97
  Mercy Kosgei   Florida Gulf Coast DNS DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tabitha Suggs SO-2 Tampa 10:05.24 12:24.45
2 Cheyenne Durda SO-2 Stetson 10:06.73 12:44.48
3 Karley Piers   Florida Gulf Coast 10:10.37 11:54.14
4 Hannah Capel SR-4 Tampa 10:14.00 10:14.00
5 Ellie Fluman SO-2 Florida Southern 10:21.17 11:54.35
6 Laura Georgelin FR-1 Palm Beach Atlantic 10:29.32 11:13.38
7 Chloe Fernander FR-1 Stetson 10:30.66 11:52.65
8 Deanna Bottino FR-1 Stetson 10:32.31 12:07.16
9 Dune Costes SR-4 Palm Beach Atlantic 10:32.89 8:38.97
10 Allison Seng JR-3 Palm Beach Atlantic 10:40.47 12:22.95
11 Meagan Moreno JR-3 Tampa 10:42.94 13:17.25
12 Taylor Guthrie FR-1 Tampa 10:43.05 12:00.22
13 Gabrielle Spain   Florida Gulf Coast 10:44.61 12:08.41
14 Blake Petrick   Florida Gulf Coast 10:48.10 7:40.16
16 Karah McElhone SO-2 Florida Southern 10:52.67 10:26.57
18 Kelly Lynch SO-2 South Florida 10:59.75 13:31.50
20 Archike Parker SO-2 Stetson 11:02.10 8:03.34
22 Nicole Bezborodko SR-4 Tampa 11:04.24 12:04.03
24 Hailey Cohen FR-1 South Florida 11:05.84 8:12.73
28 Aleecia Collins SO-2 South Florida 11:13.92 13:42.19
30 Marissa Hagenbarth JR-3 South Florida 11:17.98 11:45.10
36 Annabelle Brink SO-2 Stetson 11:36.37 14:44.39
  Emma Skinner FR-1 Tampa DNS DNS
  Cora Kolodge FR-1 South Florida DNS DNS
  Julia Rohm SR-4 Southeastern U. DNS DNS