February 18, 2023
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Arden La-Rose SO-2 South Florida 2:13.34 1:41.34 2:28.01
2 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 2:18.72 2:40.92 2:43.69
3 Victoria Valdez SO-2 South Florida 2:18.96 1:48.39 1:53.95
4 Ashley Silva FR-1 South Florida 2:24.16 2:47.23 2:11.19
5 Jillian Blaser SO-2 Southeastern U. 2:25.16 2:10.65 2:26.62
6 Cora Kolodge FR-1 South Florida 2:25.67 2:05.28 1:52.17
7 Katelyn Deitrick FR-1 Tampa 2:26.64 3:01.84 2:26.64
8 Natalie Rohm FR-1 Southeastern U. 2:27.14 2:24.20 2:16.84
9 Kaitlyn Vorkapich SO-2 Southeastern U. 2:28.50 2:24.05 2:50.78
10 Grace Feder SO-2 Southeastern U. 2:30.41 1:51.31 2:00.33
11 Emma Woltjer JR-3 Southeastern U. 2:32.36 1:52.75 2:21.70
12 Eva Camp FR-1 Southeastern U. 2:35.27 3:20.30 3:20.30
13 Grace Carpenter SO-2 Southeastern U. 2:35.94 2:39.06 2:32.83
14 Gina Fuca FR-1 South Florida 2:36.31 1:55.67 2:03.49
15 Mariam Davis   UNAT-Southeastern U. 2:36.90 3:08.28 2:43.18
16 Kathy Macedo JR-3 Southeastern U. 2:44.23 3:33.50 2:52.45
17 Sydney Slagel JR-3 Southeastern U. 3:40.31 3:18.28 4:44.20
  Alyssa Wyatt FR-1 South Florida DNS DNS DNS
  Carolyn Brown JR-3 South Florida DNS DNS DNS
  Jasmine France 8 My Brother's & Sister's Keeper DNS DNS DNS
  Grace Johnson SO-2 South Florida DNS DNS DNS
  Riley O'Regan FR-1 Tampa DNS DNS DNS
  Emily Kriney FR-1 Tampa DNS DNS DNS
  Faith Kulis JR-3 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS
  Abbie Baker SO-2 Southeastern U. DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Natalie Rohm FR-1 Southeastern U. 2:50.69 3:06.87 1:48.89 3:02.46 2:27.14
9 Kaitlyn Vorkapich SO-2 Southeastern U. 2:53.75 2:49.29 2:38.90 2:28.50 2:28.50
10 Grace Feder SO-2 Southeastern U. 2:19.89 1:54.32 2:33.42 3:06.51 2:30.41
11 Emma Woltjer JR-3 Southeastern U. 2:56.74 2:15.60 2:43.03 1:58.84 2:32.36
12 Eva Camp FR-1 Southeastern U. 2:39.93 2:58.56 2:30.62 2:15.09 2:35.27
13 Grace Carpenter SO-2 Southeastern U. 2:20.35 2:21.91 3:11.81 3:05.57 2:35.94
14 Gina Fuca FR-1 South Florida 2:09.74 2:06.62 2:55.07 3:18.52 2:36.31
15 Mariam Davis   UNAT-Southeastern U. 2:40.04 3:06.71 2:33.77 3:16.13 2:36.90
16 Kathy Macedo JR-3 Southeastern U. 2:49.16 3:13.80 1:59.89 2:36.02 2:44.23
17 Sydney Slagel JR-3 Southeastern U. 3:53.53 2:45.24 2:36.42 2:47.44 3:40.31
  Abbie Baker SO-2 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS
  Faith Kulis JR-3 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS
  Riley O'Regan FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Arden La-Rose SO-2 South Florida 1:54.68 2:00.01 1:40.01 2:13.34 2:52.01
2 Aoife Mahony SR-4 Palm Beach Atlantic 2:40.92 1:37.11 1:39.88 2:18.72 1:50.98
3 Victoria Valdez SO-2 South Florida 2:23.13 2:07.85 2:42.59 2:18.96 1:42.83
4 Ashley Silva FR-1 South Florida 2:06.86 2:50.11 2:25.61 2:24.16 2:45.79
5 Jillian Blaser SO-2 Southeastern U. 3:07.26 2:45.49 2:26.62 2:25.16 3:02.91
6 Cora Kolodge FR-1 South Florida 2:41.70 3:05.00 3:06.46 2:25.67 2:32.96
7 Katelyn Deitrick FR-1 Tampa 2:03.18 2:38.38 2:03.18 2:26.64 3:01.84
  Emily Kriney FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Johnson SO-2 South Florida DNS DNS DNS DNS DNS
  Carolyn Brown JR-3 South Florida DNS DNS DNS DNS DNS
  Alyssa Wyatt FR-1 South Florida DNS DNS DNS DNS DNS
  Jasmine France 8 My Brother's & Sister's Keeper DNS DNS DNS DNS DNS