February 25, 2023
|
Boyd Anderson - Lauderdale Lakes, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kahneil Budham SR St. Thomas Aquinas 51.00 54.83 40.58   
2 Thomas Smith SR Fort Lauderdale 49.06 59.10 41.97   
3 Wahli Jeune SR Miramar 59.13 59.13 57.36 3.33
4 Presten Augustin SO Dwyer 1:08.43 59.50 1:07.24 2
5 Jace Johnson SR Taravella 56.23 59.81 1:05.20   
6 Sebastian Merraro SO Taravella 1:05.33 59.93 1:13.12   
7 Meshack Baptiste JR Boyd Anderson 49.47 1:00.32 53.69   
8 Aridius Pough SR St. Thomas Aquinas 52.18 1:02.11 1:15.16   
9 Iyman Youssouf SR Pembroke Pines Charter 54.21 1:02.30 1:17.26 2.67
10 Tyson Lopez SR Chaminade-Madonna 49.43 1:02.56 52.55   
11 Daryl Baxter SO Miramar 58.25 1:02.63 1:12.65 3.33
12 Heaton Sykes JR Boyd Anderson 1:11.48 1:02.70 1:12.74   
13 Julian Oladapo SO Pembroke Pines Charter 1:11.02 1:02.85 49.03 2.67
14 Marcus Wallace SO Pembroke Pines Charter 46.56 1:02.91 1:21.79 2.67
15 Malakai Christian SR Coral Springs 1:08.52 1:04.03 1:17.48   
16 Desmond Howard FR Miramar 1:24.13 1:06.24 1:06.24 3.33
17 Wilthin Alcime JR Dwyer 1:13.46 1:06.78 47.42 2
18 Matthew Wykpisz FR Coral Springs 1:05.31 1:08.03 1:25.04   
19 Hudson Harris FR Chaminade-Madonna 54.88 1:10.35 1:18.80   
20 Weds Mathurin SR Coconut Creek 1:24.82 1:10.68 53.72 1.67
21 Isaiah Lee JR Dwyer 1:13.91 1:11.06 54.72 2
22 Paul Inonme FR Coconut Creek 1:32.54 1:12.86 1:17.96 1.67
23 Darryl Pluviose FR Coconut Creek 1:31.19 1:18.61 1:40.62 1.67
24 Ashton Jean-Louis JR Stranahan 1:21.88 1:25.29 1:27.85   
  Quincy Esta SR Fort Lauderdale DQ DQ DQ   
  Denzel Rigaud SR St. Thomas Aquinas DQ DQ DQ   
  David Law SR Dillard DNS DNS DNS   
  Daniel Spencer JR Stranahan DNS DNS DNS   
  Timmerick Bivens JR Boyd Anderson DNS DNS DNS   
  Josiah Presendor SR Fort Lauderdale DNS DNS DNS   
  Donyo Josey SR Piper DNS DNS DNS   
Boys' 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kahneil Budham SR St. Thomas Aquinas 48.25 54.83   
3 Wahli Jeune SR Miramar 1:13.33 59.13 3.33
5 Jace Johnson SR Taravella 55.03 59.81   
20 Weds Mathurin SR Coconut Creek 1:03.62 1:10.68 1.67
22 Paul Inonme FR Coconut Creek 1:13.59 1:12.86 1.67
23 Darryl Pluviose FR Coconut Creek 1:40.62 1:18.61 1.67
  Denzel Rigaud SR St. Thomas Aquinas DQ DQ   
Boys' 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Sebastian Merraro SO Taravella 50.94 51.54 1:01.73 1:04.13 59.93   
9 Iyman Youssouf SR Pembroke Pines Charter 1:20.99 44.86 57.94 59.81 1:02.30 2.67
13 Julian Oladapo SO Pembroke Pines Charter 51.54 1:14.80 1:11.65 51.54 1:02.85 2.67
14 Marcus Wallace SO Pembroke Pines Charter 1:09.21 1:03.54 1:02.91 1:08.58 1:02.91 2.67
  Josiah Presendor SR Fort Lauderdale DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Law SR Dillard DNS DNS DNS DNS DNS   
  Timmerick Bivens JR Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Aridius Pough SR St. Thomas Aquinas 1:02.11 50.31   
10 Tyson Lopez SR Chaminade-Madonna 1:02.56 1:16.95   
11 Daryl Baxter SO Miramar 1:02.63 45.10 3.33
12 Heaton Sykes JR Boyd Anderson 1:02.70 1:16.50   
16 Desmond Howard FR Miramar 1:06.24 1:03.59 3.33
19 Hudson Harris FR Chaminade-Madonna 1:10.35 1:04.02   
  Quincy Esta SR Fort Lauderdale DQ DQ   
Boys' 400 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Presten Augustin SO Dwyer 59.50 1:05.45 1:09.62 2
7 Meshack Baptiste JR Boyd Anderson 1:00.32 48.26 56.10   
15 Malakai Christian SR Coral Springs 1:04.03 1:09.16 1:18.12   
17 Wilthin Alcime JR Dwyer 1:06.78 54.76 1:15.47 2
21 Isaiah Lee JR Dwyer 1:11.06 1:11.77 1:15.33 2
24 Ashton Jean-Louis JR Stranahan 1:25.29 1:30.41 59.71   
  Donyo Josey SR Piper DNS DNS DNS   
Boys' 400 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Thomas Smith SR Fort Lauderdale 1:13.88 59.10   
18 Matthew Wykpisz FR Coral Springs 1:25.72 1:08.03   
  Daniel Spencer JR Stranahan DNS DNS