January 7, 2023
|
George Davis Track
|
200m (Flat)

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Chris Jernigan SR Oyster River 2:37.61 3:02.83 6
2 Gavin Malark JR Exeter 2:38.02 2:58.57 5
3 Avery Crowell SR Portsmouth 2:39.08 2:35.90 4
4 Matthew Allen SR Exeter 2:40.97 2:00.73 3
5 Theo Beattie SO Portsmouth 2:47.68 3:29.60 2
6 Ethan Lantz SR Portsmouth 2:48.77 2:08.27 1
7 Theo Fleischer SR Oyster River 2:51.99 2:55.43 -
8 Jack Fabiano JR Exeter 2:57.71 3:49.25 -
9 Melo Berdecia FR Dover 2:58.95 3:40.11 -
10 Joe Hannon JR Oyster River 3:05.02 2:24.32 -
11 Trevor Cormier SO Spaulding 3:11.17 2:29.12 -
12 John McGee JR Dover 3:16.70 2:47.20 -
13 Thatcher Kindstedt FR Portsmouth 3:21.14 2:48.96 -
14 Luke Lovins SO Spaulding 3:27.46 2:43.90 -
15 Rocky Capone JR Portsmouth 3:30.68 4:14.93 -
16 Matthew Ryan SR St. Thomas Aquinas 3:31.92 2:58.02 -
17 Dylan Dulac FR Oyster River 3:31.98 3:38.34 -
18 Calvin Collins SO Oyster River 3:32.91 4:32.53 -
19 Sawyer Hill FR Newmarket 3:33.42 4:31.05 -
20 Thomas McGeehan SO Spaulding 3:34.59 4:38.97 -
21 Robert Ragazzo FR Dover 3:35.89 3:07.83 -
22 Jeremy Giguere SR Dover 3:44.62 4:20.56 -
23 Richard Horner SO Newmarket 3:53.14 3:20.50 -
24 Aidan Niro FR Dover 4:05.12 3:52.87 -
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Thatcher Kindstedt FR Portsmouth 3:21.14 4:11.43 3:35.22 3:41.26 3:21.14 4:03.38 3:23.16 -
14 Luke Lovins SO Spaulding 2:54.27 3:15.02 3:25.39 3:52.36 3:27.46 3:04.64 4:21.40 -
19 Sawyer Hill FR Newmarket 3:05.68 2:33.67 4:28.91 4:05.44 3:33.42 3:27.02 3:59.03 -
20 Thomas McGeehan SO Spaulding 4:21.80 3:15.28 4:38.97 4:15.37 3:34.59 3:08.84 4:36.83 -
21 Robert Ragazzo FR Dover 2:44.08 2:35.44 4:36.34 4:25.55 3:35.89 2:39.76 3:20.78 -
22 Jeremy Giguere SR Dover 2:52.96 3:17.67 3:15.42 3:24.41 3:44.62 3:58.10 3:49.12 -
23 Richard Horner SO Newmarket 2:47.86 4:18.79 4:51.43 4:21.12 3:53.14 2:50.20 3:50.81 -
24 Aidan Niro FR Dover 5:13.76 2:56.49 5:18.66 4:24.73 4:05.12 5:18.66 2:56.49 -
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Jack Fabiano JR Exeter 2:57.71 2:32.83 -
9 Melo Berdecia FR Dover 2:58.95 2:33.90 -
10 Joe Hannon JR Oyster River 3:05.02 3:58.68 -
11 Trevor Cormier SO Spaulding 3:11.17 3:05.44 -
12 John McGee JR Dover 3:16.70 2:23.59 -
15 Rocky Capone JR Portsmouth 3:30.68 3:28.58 -
16 Matthew Ryan SR St. Thomas Aquinas 3:31.92 3:12.85 -
17 Dylan Dulac FR Oyster River 3:31.98 3:29.86 -
18 Calvin Collins SO Oyster River 3:32.91 3:18.01 -
Boys' 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Chris Jernigan SR Oyster River 1:50.33 2:31.31 2:34.46 2:17.12 2:37.61 3:09.14 2:39.19 6
2 Gavin Malark JR Exeter 1:53.78 2:19.06 2:17.48 3:00.15 2:38.02 2:34.86 2:08.00 5
3 Avery Crowell SR Portsmouth 2:12.04 2:54.99 2:12.04 2:48.63 2:39.08 2:34.31 2:56.58 4
4 Matthew Allen SR Exeter 2:31.32 2:08.78 3:29.27 3:00.29 2:40.97 3:00.29 2:55.46 3
5 Theo Beattie SO Portsmouth 2:19.18 3:06.13 2:51.04 2:02.41 2:47.68 2:12.47 2:04.09 2
6 Ethan Lantz SR Portsmouth 2:13.33 3:25.90 2:40.34 2:01.52 2:48.77 2:01.52 2:45.40 1
7 Theo Fleischer SR Oyster River 2:10.72 2:39.95 2:41.67 3:14.35 2:51.99 2:14.16 2:27.92 -