February 4- 5, 2023
|
Ithaca-Athletics & Events Center - Ithaca, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: SUNYAC DIII New England AARTFC Empire 8 NEICAAA

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kathleen McCarey JR-3 SUNY Geneseo 10:07.19 8:31.00 10:01.17
2 Marcie Hogan JR-3 SUNY Geneseo 12:04.90 13:06.86 10:19.57
3 Katherine Vogel JR-3 SUNY Geneseo 12:21.96 7:46.93 10:39.62
4 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 10:49.35 13:49.37 10:42.92
5 Ella Impaglia FR-1 Nazareth 8:12.51 12:52.04 11:05.55
6 Olivia O'Donnell JR-3 Oneonta 10:20.78 9:07.35 11:07.50
7 Hannah Fiorentine SO-2 SUNY Geneseo 8:34.63 10:14.89 11:08.35
8 Isabel Marzec SO-2 SUNY Geneseo 11:14.35 11:14.35 11:14.35
9 Greta Flanagan SO-2 SUNY Geneseo 10:13.76 8:32.59 11:14.46
10 Lejla Borcilo SO-2 SUNY Geneseo 10:39.57 13:50.08 11:20.39
11 Alexa Wolcott FR-1 SUNY Delhi 11:50.73 8:39.38 11:23.39
12 Anna Tessier FR-1 SUNY Geneseo 10:22.95 14:22.55 11:24.56
13 Elizabeth Rose SR-4 Springfield 10:53.44 14:47.30 11:27.83
14 Deirdre Sullivan SO-2 Cortland St. 13:49.47 9:24.60 11:37.03
15 Megan Morin SR-4 Nazareth 8:15.41 10:00.07 11:37.75
16 Anika Parnell FR-1 Cortland St. 8:24.55 14:28.95 11:40.76
17 Rebekah Jones SO-2 Susquehanna 13:30.40 13:37.44 11:44.69
18 Meghan Sullivan FR-1 Springfield 8:30.26 14:45.87 11:48.69
19 Sarah Luby SO-2 Oneonta 10:02.95 9:55.77 11:57.79
20 Eva Woodworth FR-1 Oneonta 11:48.13 14:05.42 12:02.58
21 Valerie Fox JR-3 Springfield 10:32.83 8:49.81 12:15.84
22 Sabrinna Mena SO-2 Oneonta 14:44.04 16:22.27 12:35.59
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Olivia O'Donnell JR-3 Oneonta 12:07.58 11:07.50 10:20.78 10:00.75
11 Alexa Wolcott FR-1 SUNY Delhi 8:05.21 11:23.39 12:52.23 8:05.21
14 Deirdre Sullivan SO-2 Cortland St. 10:20.36 11:37.03 13:28.56 8:35.81
16 Anika Parnell FR-1 Cortland St. 8:31.56 11:40.76 14:35.95 13:53.91
17 Rebekah Jones SO-2 Susquehanna 15:16.10 11:44.69 9:16.71 12:26.98
18 Meghan Sullivan FR-1 Springfield 11:20.35 11:48.69 13:13.74 14:45.87
19 Sarah Luby SO-2 Oneonta 8:51.17 11:57.79 10:24.48 15:18.78
20 Eva Woodworth FR-1 Oneonta 13:00.39 12:02.58 13:22.07 11:55.36
21 Valerie Fox JR-3 Springfield 10:32.83 12:15.84 11:24.34 9:04.53
22 Sabrinna Mena SO-2 Oneonta 9:34.25 12:35.59 15:59.60 11:35.15
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kathleen McCarey JR-3 SUNY Geneseo 10:01.17
2 Marcie Hogan JR-3 SUNY Geneseo 10:19.57
3 Katherine Vogel JR-3 SUNY Geneseo 10:39.62
4 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 10:42.92
5 Ella Impaglia FR-1 Nazareth 11:05.55
7 Hannah Fiorentine SO-2 SUNY Geneseo 11:08.35
8 Isabel Marzec SO-2 SUNY Geneseo 11:14.35
9 Greta Flanagan SO-2 SUNY Geneseo 11:14.46
10 Lejla Borcilo SO-2 SUNY Geneseo 11:20.39
12 Anna Tessier FR-1 SUNY Geneseo 11:24.56
13 Elizabeth Rose SR-4 Springfield 11:27.83
15 Megan Morin SR-4 Nazareth 11:37.75