January 28, 2023
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Samuel Navarro SO-2 Fort Scott CC 1:38.61 1:46.36 1:50.79 2:11.84
2 Dylan Burrows JR-3 Oklahoma Christian 2:03.98 2:03.98 1:51.69 2:16.27
3 Cooper Goggans JR-3 Abilene Christian 1:37.42 1:21.56 1:53.27 2:11.40
4 Cole Reinders FR-1 Indian Hills CC 1:53.40 1:26.19 1:53.40 1:40.93
5 Zach Trotter SO-2 Butler CC 2:09.44 2:06.03 1:53.54 1:22.89
6 Jordan Kilonzo FR-1 Pittsburg St. 2:14.69 1:50.72 1:54.14 2:04.42
7 Kelton Sorrell FR-1 Missouri Southern 2:03.31 1:57.60 1:54.17 1:45.04
8 Ryan Longmire SO-2 Arkansas-Pine Bluff 2:15.29 2:27.90 1:54.65 1:50.07
9 Ethan Anthony JR-3 Oklahoma Christian 2:05.15 2:20.07 1:54.81 2:20.07
10 Micah Fitch FR-1 Dallas Baptist 1:26.15 1:37.64 1:54.86 1:47.97
11 Carson Kardokus SO-2 Oklahoma Baptist 1:57.25 2:23.69 1:54.95 1:48.06
12 Gabe McClain JR-3 Missouri Southern 1:34.32 1:21.67 1:55.02 2:14.58
13 Troy Davidson JR-3 Southwest Baptist 2:19.44 1:56.40 1:55.24 2:19.44
14 Derek King Senior Unattached 1:51.85 2:29.91 1:55.31 1:58.77
15 Andrew Leck SO-2 Butler CC 2:03.69 1:27.85 1:55.59 2:11.78
16 Maxamillian Wheeler JR-3 Oklahoma Baptist 2:26.97 1:31.42 1:55.72 2:08.45
17 Daniel Rogge JR-3 Benedictine (Kan.) 1:36.17 2:22.51 1:55.86 1:47.75
18 Tarik Xavier SR-4 Arkansas-Pine Bluff 2:12.28 1:30.51 1:56.03 1:47.91
19 Preston Speed SO-2 Mississippi College 2:25.32 1:50.44 1:56.25 1:53.93
20 Bryan Gonzalez SO-2 Fort Scott CC 2:00.10 2:23.42 1:56.60 2:17.59
21 Korbin Shumate FR-1 Northwestern St. 1:56.99 2:21.56 1:56.99 1:53.48
22 Luke Browning FR-1 Dallas Baptist 1:33.94 1:59.77 1:57.42 1:59.77
23 Matthew Beveridge SO-2 Tulsa 1:42.38 1:38.85 1:57.67 2:22.38
24 Isaac Conder FR-1 Coffeyville CC 2:19.20 2:19.20 1:57.96 2:22.74
25 Logan Moffitt SO-2 Dallas Baptist 2:27.74 2:27.74 1:58.19 1:52.28
26 Abdelhakim Boukhiar FR-1 Butler CC 1:52.39 2:07.77 1:58.30 1:38.19
27 Noah Tindale JR-3 Dallas Baptist 1:36.17 1:27.86 1:58.72 1:56.35
28 Rio Williams SR-4 Arkansas-Pine Bluff 2:14.49 2:24.01 1:59.01 2:28.77
29 Jotham Asmerom SO-2 Fort Scott CC 2:33.66 1:23.38 1:59.11 1:40.06
30 Devon McMillon FR-1 Southwest Baptist 1:26.05 2:18.64 1:59.51 1:42.78
31 Gabe Hodson SO-2 Mississippi College 2:25.82 1:27.25 1:59.52 1:23.67
32 Ber'Narjay Jackson SO-2 Fort Scott CC 2:27.44 2:01.07 1:59.87 2:01.07
33 James Williams FR-1 Oklahoma Baptist 1:23.98 2:09.57 1:59.97 2:23.97
34 John Trook FR-1 Abilene Christian 1:42.15 1:56.57 2:00.17 2:19.40
35 Jorge Becerra SO-2 Indian Hills CC 1:31.54 1:27.93 2:00.44 1:41.17
36 Valeur Muyoboke SO-2 Butler CC 2:17.32 1:56.84 2:00.45 1:53.23
37 Brice Helton SO-2 Emporia St. 2:34.35 2:27.11 2:00.58 1:28.03
38 Dawson Crawley JR-3 Rogers State 2:30.97 1:36.62 2:00.77 2:08.02
39 Joe Manning JR-3 Dallas Baptist 2:31.22 1:46.46 2:00.97 1:24.68
40 Noah Jones FR-1 Abilene Christian 2:24.01 1:51.33 2:01.01 2:09.48
41 Caelan Pando FR-1 Dallas Baptist 2:36.49 1:54.04 2:01.31 2:37.71
42 Samuel Fantoni SO-2 Oklahoma Baptist 2:13.65 2:10.01 2:01.50 2:22.16
43 Brody Lucas FR-1 Indian Hills CC 2:04.57 1:38.67 2:03.33 2:35.40
44 Luke Gleason SO-2 Emporia St. 1:37.61 2:39.38 2:03.55 2:15.91
45 Mason Seiter FR-1 Butler CC 2:14.88 1:36.52 2:03.74 1:56.32
46 Marc Farris FR-1 MidAmerica Nazarene 1:54.69 2:39.57 2:04.66 2:38.32
47 Lucas Forman FR-1 Oklahoma Christian 2:15.50 1:37.86 2:05.46 2:19.26
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
24 Isaac Conder FR-1 Coffeyville CC 1:35.55 1:57.96
29 Jotham Asmerom SO-2 Fort Scott CC 2:07.45 1:59.11
32 Ber'Narjay Jackson SO-2 Fort Scott CC 2:14.26 1:59.87
34 John Trook FR-1 Abilene Christian 2:25.41 2:00.17
35 Jorge Becerra SO-2 Indian Hills CC 1:48.40 2:00.44
36 Valeur Muyoboke SO-2 Butler CC 2:13.70 2:00.45
39 Joe Manning JR-3 Dallas Baptist 1:51.30 2:00.97
40 Noah Jones FR-1 Abilene Christian 2:27.64 2:01.01
41 Caelan Pando FR-1 Dallas Baptist 2:00.10 2:01.31
43 Brody Lucas FR-1 Indian Hills CC 1:37.43 2:03.33
45 Mason Seiter FR-1 Butler CC 2:12.41 2:03.74
46 Marc Farris FR-1 MidAmerica Nazarene 2:38.32 2:04.66
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Micah Fitch FR-1 Dallas Baptist 2:02.90 1:34.19 1:26.15 1:37.64 1:54.86
15 Andrew Leck SO-2 Butler CC 2:19.87 2:04.84 2:29.12 1:31.32 1:55.59
17 Daniel Rogge JR-3 Benedictine (Kan.) 1:21.11 1:24.58 1:38.49 1:39.64 1:55.86
20 Bryan Gonzalez SO-2 Fort Scott CC 1:22.79 1:58.94 1:22.79 2:15.26 1:56.60
21 Korbin Shumate FR-1 Northwestern St. 2:08.69 2:08.69 1:53.48 1:56.99 1:56.99
22 Luke Browning FR-1 Dallas Baptist 1:29.24 2:20.91 2:15.04 1:42.16 1:57.42
23 Matthew Beveridge SO-2 Tulsa 1:25.90 2:08.26 2:23.56 1:42.38 1:57.67
30 Devon McMillon FR-1 Southwest Baptist 1:55.93 1:28.44 1:45.17 1:24.86 1:59.51
33 James Williams FR-1 Oklahoma Baptist 1:55.18 2:34.77 2:14.37 2:28.77 1:59.97
37 Brice Helton SO-2 Emporia St. 1:37.67 2:15.05 2:27.11 1:48.53 2:00.58
42 Samuel Fantoni SO-2 Oklahoma Baptist 1:48.14 2:34.31 2:18.51 1:27.48 2:01.50
47 Lucas Forman FR-1 Oklahoma Christian 1:32.84 1:54.17 1:32.84 2:09.23 2:05.46
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Jordan Kilonzo FR-1 Pittsburg St. 1:35.88 1:46.15 1:34.74 1:34.74 2:05.56 2:07.84 1:54.14
7 Kelton Sorrell FR-1 Missouri Southern 1:42.76 1:22.21 1:58.74 1:45.04 1:55.32 2:09.02 1:54.17
8 Ryan Longmire SO-2 Arkansas-Pine Bluff 1:55.80 1:27.14 2:11.85 2:11.85 1:45.48 1:37.46 1:54.65
9 Ethan Anthony JR-3 Oklahoma Christian 1:59.41 1:55.96 1:35.30 1:20.37 2:24.66 1:49.07 1:54.81
11 Carson Kardokus SO-2 Oklahoma Baptist 1:31.96 1:40.01 1:59.55 1:56.10 1:43.46 2:06.45 1:54.95
16 Maxamillian Wheeler JR-3 Oklahoma Baptist 2:16.55 2:23.50 1:22.17 1:49.94 1:33.74 2:29.28 1:55.72
18 Tarik Xavier SR-4 Arkansas-Pine Bluff 2:01.84 1:27.03 1:31.67 1:46.75 1:30.51 1:45.59 1:56.03
19 Preston Speed SO-2 Mississippi College 2:19.50 1:51.60 1:46.95 1:27.19 2:19.50 1:41.14 1:56.25
26 Abdelhakim Boukhiar FR-1 Butler CC 2:25.51 2:26.70 1:44.11 1:45.29 1:45.29 1:33.46 1:58.30
28 Rio Williams SR-4 Arkansas-Pine Bluff 1:24.50 2:34.72 2:13.30 1:49.49 1:35.21 2:06.15 1:59.01
38 Dawson Crawley JR-3 Rogers State 1:31.79 1:53.53 2:28.55 2:10.44 2:21.30 1:30.58 2:00.77
44 Luke Gleason SO-2 Emporia St. 1:57.38 1:56.14 1:46.26 1:57.38 1:30.20 1:42.55 2:03.55
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Samuel Navarro SO-2 Fort Scott CC 2:07.41 1:35.28 1:33.07 2:14.06 1:50.79 1:24.20
2 Dylan Burrows JR-3 Oklahoma Christian 1:51.69 1:48.34 1:21.54 2:10.68 1:51.69 1:39.41
3 Cooper Goggans JR-3 Abilene Christian 1:31.75 1:28.35 2:02.34 2:13.66 1:53.27 2:08.00
4 Cole Reinders FR-1 Indian Hills CC 2:18.35 1:44.33 2:22.89 2:10.41 1:53.40 1:22.79
5 Zach Trotter SO-2 Butler CC 2:03.76 1:56.95 1:26.29 1:45.60 1:53.54 1:46.73
12 Gabe McClain JR-3 Missouri Southern 1:35.47 2:06.53 2:23.78 1:48.12 1:55.02 2:12.28
13 Troy Davidson JR-3 Southwest Baptist 1:31.04 2:07.92 1:52.94 1:44.87 1:55.24 1:36.81
14 Derek King Senior Unattached 2:02.23 2:21.84 1:26.49 1:28.79 1:55.31 1:50.70
25 Logan Moffitt SO-2 Dallas Baptist 2:08.83 1:59.38 2:31.29 1:40.47 1:58.19 2:25.38
27 Noah Tindale JR-3 Dallas Baptist 1:52.79 2:22.47 2:24.84 1:57.54 1:58.72 2:18.91
31 Gabe Hodson SO-2 Mississippi College 1:47.57 2:32.99 2:09.09 2:15.06 1:59.52 1:28.45