January 28, 2023
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NCAC HCAC

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kiersten Franklin FR-1 Cedarville 57.83 46.27
2 Avery Campbell JR-3 Albion 58.51 50.91
3 Molly Van Horn SR-4 Ohio Dominican 58.76 1:00.53
4 Haylee Gamble JR-3 Roanoke 59.26 58.67
5 Vuronika Barnes JR-3 Lynchburg 1:00.03 53.43
6 Mikayla Hefferon JR-3 Roanoke 1:00.06 1:17.48
7 Madelyn Boyce FR-1 Lynchburg 1:00.83 48.06
8 Rosie Murray FR-1 John Carroll 1:01.11 1:01.11
9 Jessica Ferguson FR-1 Cedarville 1:01.56 59.10
10 Sydney diedrich FR-1 Cedarville 1:02.35 1:00.48
11 Kylee Thomas FR-1 Wright State 1:02.86 1:16.69
12 Lauren Henson SR-4 Roanoke 1:02.98 58.58
13 Martha Bergley JR-3 Cedarville 1:03.13 1:10.08
14 Abigail Danne FR-1 Wittenberg 1:03.31 53.18
15 London Eldridge SO-2 Olivet 1:03.53 59.72
16 Anna Brown FR-1 Kenyon 1:03.62 1:18.89
17 Aleena Cook FR-1 Cedarville 1:03.71 1:01.17
18 Kyngston Collins SO-2 Wittenberg 1:04.42 1:17.95
19 Sydney Smith FR-1 Birmingham-Southern 1:04.62 1:21.43
20 Reghan Mulder SO-2 Cedarville 1:04.90 48.68
21 Kya Gardner SO-2 Birmingham-Southern 1:05.09 1:05.74
22 Feza Lukozi FR-1 Cedarville 1:05.15 51.47
23 Nikane Ambos FR-1 Ohio Dominican 1:05.26 1:07.87
24 Victoria Pipinich SO-2 Wittenberg 1:06.01 57.43
25 Allison Bobst JR-3 Lynchburg 1:06.20 56.27
26 Trinity Jones FR-1 Birmingham-Southern 1:06.32 1:14.28
27 Allyson Stevens JR-3 Olivet 1:06.68 1:17.35
28 Caeleigh Stamper FR-1 Kenyon 1:06.77 48.75
29 Colette Askins JR-3 Albion 1:06.90 51.52
30 Kinsey Myers SO-2 Bluffton 1:06.91 1:10.93
31 Emma Carr JR-3 Wright State 1:07.46 48.58
32 Maddie Sundquist FR-1 Heidelberg 1:08.41 1:28.25
33 Ella Bryant FR-1 Transylvania 1:08.95 1:17.92
34 Grace Holtmeier FR-1 Mount St. Joseph 1:11.06 57.56
35 Annie Alexander SO-2 Cedarville 1:12.04 58.36
36 Alexandra DeVault JR-3 Olivet 1:12.45 56.52
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kiersten Franklin FR-1 Cedarville 57.83
2 Avery Campbell JR-3 Albion 58.51
3 Molly Van Horn SR-4 Ohio Dominican 58.76
4 Haylee Gamble JR-3 Roanoke 59.26
5 Vuronika Barnes JR-3 Lynchburg 1:00.03
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Mikayla Hefferon JR-3 Roanoke 50.45 1:00.06 47.45 47.45 1:06.67
7 Madelyn Boyce FR-1 Lynchburg 56.58 1:00.83 54.14 52.32 1:13.61
8 Rosie Murray FR-1 John Carroll 1:12.11 1:01.11 1:04.78 50.11 55.61
11 Kylee Thomas FR-1 Wright State 58.46 1:02.86 54.06 52.18 1:02.86
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Jessica Ferguson FR-1 Cedarville 1:05.26 1:01.56
10 Sydney diedrich FR-1 Cedarville 59.86 1:02.35
25 Allison Bobst JR-3 Lynchburg 52.30 1:06.20
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Lauren Henson SR-4 Roanoke 1:19.99 1:02.98 1:14.32 1:02.35 1:06.13
13 Martha Bergley JR-3 Cedarville 44.83 1:03.13 54.30 1:16.39 1:14.50
14 Abigail Danne FR-1 Wittenberg 1:04.58 1:03.31 1:09.01 58.88 44.32
17 Aleena Cook FR-1 Cedarville 56.07 1:03.71 45.24 1:05.63 1:22.83
18 Kyngston Collins SO-2 Wittenberg 1:12.80 1:04.42 48.32 1:14.73 49.61
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 London Eldridge SO-2 Olivet 1:20.05 1:02.90 1:03.53
16 Anna Brown FR-1 Kenyon 1:08.08 1:17.62 1:03.62
21 Kya Gardner SO-2 Birmingham-Southern 1:21.37 1:07.05 1:05.09
23 Nikane Ambos FR-1 Ohio Dominican 1:12.44 1:13.10 1:05.26
24 Victoria Pipinich SO-2 Wittenberg 1:04.03 1:12.62 1:06.01
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
19 Sydney Smith FR-1 Birmingham-Southern 1:04.62 1:04.62 1:05.27 51.05
26 Trinity Jones FR-1 Birmingham-Southern 1:22.90 1:06.32 1:05.66 59.03
28 Caeleigh Stamper FR-1 Kenyon 1:08.78 1:06.77 1:06.77 1:18.79
30 Kinsey Myers SO-2 Bluffton 1:12.94 1:06.91 47.51 53.53
31 Emma Carr JR-3 Wright State 1:08.81 1:07.46 1:08.81 1:02.07
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
20 Reghan Mulder SO-2 Cedarville 1:08.15 1:22.43 1:04.90 48.68 1:23.08
22 Feza Lukozi FR-1 Cedarville 52.12 1:16.23 1:05.15 1:18.84 57.34
27 Allyson Stevens JR-3 Olivet 1:06.68 1:12.02 1:06.68 1:00.02 1:13.35
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Colette Askins JR-3 Albion 1:06.90 1:16.94 1:22.29 1:00.88 1:18.28 50.18 1:20.95
32 Maddie Sundquist FR-1 Heidelberg 1:08.41 1:22.10 1:09.10 1:01.57 1:22.10 49.94 1:16.62
33 Ella Bryant FR-1 Transylvania 1:08.95 53.79 1:06.89 1:13.78 59.99 1:08.26 48.27
36 Alexandra DeVault JR-3 Olivet 1:12.45 1:21.87 1:32.74 1:11.73 1:11.01 1:17.53 1:23.32
Women's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
34 Grace Holtmeier FR-1 Mount St. Joseph 58.27 1:11.06
35 Annie Alexander SO-2 Cedarville 1:18.53 1:12.04