February 3- 4, 2023
|
Ashland-Niss Athletic Center - Ashland, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B AARTFC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Morgan Cole JR-3 Youngstown St. 4:16.25 4:54.54 4:04.47
2 Flora Tissier SO-2 Charleston (W.V.) 3:44.74 4:55.71 5:34.16
3 Lily Dowdell SO-2 Charleston (W.V.) 5:02.62 4:59.62 3:44.72
4 Malena Cybak FR-1 Youngstown St. 6:27.91 5:03.05 4:44.87
5 Bre Rupe   Unattached 5:25.62 5:04.31 5:22.57
6 Raena Willett SO-2 Lake Erie 6:21.34 5:05.07 5:14.23
7 Maya Hamsher SO-2 Findlay 5:17.13 5:07.89 4:37.11
8 Ashleigh Rowley SR-4 Youngstown St. 3:42.61 5:09.17 6:35.74
9 Julie LaFare FR-1 Charleston (W.V.) 5:49.72 5:09.48 5:34.24
10 A'Zaria Thomas JR-3 Ursuline (Ohio) 6:43.25 5:10.19 3:46.44
11 Savanna Carr SR-4 PSU-Behrend 4:37.44 5:11.73 4:37.44
12 Ashlyn Liddle FR-1 Cumberlands 3:57.74 5:12.81 4:07.12
13 Claire Eberhardt SO-2 John Carroll 6:06.30 5:13.07 5:13.07
14 Emma Esteves SO-2 Ursuline (Ohio) 4:20.44 5:13.78 6:35.37
15 Madison Woolwine SO-2 Charleston (W.V.) 6:49.30 5:17.28 6:23.91
16 Ashley Ventimiglia SR-4 Youngstown St. 5:26.98 5:17.45 4:01.27
17 Caroline Fodor SR-4 Wheeling 5:33.87 5:17.97 6:02.49
18 Molly Hopple FR-1 Youngstown St. 6:09.96 5:18.93 4:08.77
19 Katy Fellenstein JR-3 John Carroll 4:41.43 5:19.80 5:54.98
20 Tessa Pitcovich SR-4 Ohio Northern 4:32.28 5:20.33 4:29.08
21 Emma Hinkle JR-3 Ashland 5:17.20 5:20.40 6:14.87
22 Laura Rodgers SO-2 Walsh 4:16.50 5:20.62 6:53.60
23 Sydney Wingler FR-1 John Carroll 5:01.57 5:20.82 5:52.91
24 Kendall Anenson SO-2 Malone 3:47.81 5:20.86 5:36.91
25 McKenna Woodruff JR-3 Ashland 6:06.45 5:21.44 6:35.38
26 Anna Gregg JR-3 Malone 4:27.77 5:22.61 3:58.74
27 Claire Walters JR-3 Franciscan (Ohio) 6:47.22 5:23.19 5:19.96
28 Claire Rethman FR-1 Walsh 4:08.96 5:23.32 5:33.02
29 Lauren Sanderson SO-2 Cumberlands 5:40.28 5:24.07 4:03.06
30 Bailey Chenevey SO-2 Findlay 4:52.53 5:25.03 6:23.54
31 Kristin Yeager FR-1 Malone 5:44.66 5:25.15 4:16.87
32 Sabrina McClain JR-3 Malone 6:01.64 5:25.80 5:09.51
33 Julia Laudato SO-2 Lake Erie 4:41.34 5:27.13 5:27.13
34 Ainsley Rocheleau Freshman Windsor 6:39.80 5:27.70 3:49.39
35 Abby Matthews SO-2 Ohio Northern 5:26.87 5:30.17 4:17.54
36 Alyssa Mattis SO-2 Otterbein 5:42.14 5:32.17 5:35.50
37 Meghan Donoher SO-2 Findlay 6:39.71 5:33.09 5:29.76
38 Rebekah Stoneman SO-2 Malone 6:58.48 5:34.78 4:24.48
39 Justine Hunt SO-2 Findlay 5:08.19 5:34.99 6:31.94
40 Kathryn Vasiliauskas SO-2 John Carroll 6:26.39 5:35.99 4:38.88
41 Kylee Gray FR-1 Malone 6:50.86 5:36.77 5:33.41
42 Abriella Overholser SO-2 Cumberlands 6:48.57 5:40.47 4:32.38
43 Katie Gambino SO-2 Walsh 5:19.96 5:44.04 6:15.01
44 Elizabeth Mak SO-2 Capital 5:03.83 5:45.26 4:46.57
45 Samantha Hier JR-3 Malone 5:05.49 5:47.14 5:57.56
46 Jessica Campbell SO-2 Franciscan (Ohio) 5:47.39 5:47.39 5:54.34
47 Ava Smith FR-1 Ashland 5:27.90 5:48.83 6:06.28
48 Lindsey Hartle FR-1 PSU-Behrend 5:32.07 5:49.54 5:04.10
49 Ragen Harting JR-3 Otterbein 4:04.90 5:49.85 6:07.35
50 Emma Smith SO-2 Ursuline (Ohio) 6:13.87 5:56.06 4:16.37
51 Dani Widmark FR-1 Ohio Northern 4:24.84 5:57.89 6:40.84
52 Emma Hvizdos FR-1 John Carroll 7:34.93 5:58.21 5:33.14
53 Abby Sidloski SR-4 Otterbein 4:32.30 5:58.28 5:00.96
54 Jeralyn Strawn JR-3 Ohio Dominican 4:29.48 6:04.15 6:11.44
55 Megan Boggess SO-2 Malone 6:27.17 6:08.73 6:08.73
56 Haley Heitz FR-1 Ashland 6:20.16 6:09.08 6:53.37
57 Lauren Gram FR-1 Otterbein 7:38.43 6:09.70 6:17.10
58 Angie Toole FR-1 Franciscan (Ohio) 5:40.39 6:14.05 4:59.24
59 Jaclyn Strawn JR-3 Ohio Dominican 7:55.62 6:17.47 8:06.94
60 Emma O'Keefe FR-1 Franciscan (Ohio) 8:09.95 6:35.12 5:00.30
61 Ana Henderson FR-1 Heidelberg 5:30.41 6:58.23 7:56.79
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Morgan Cole JR-3 Youngstown St. 6:19.96 4:54.54 4:36.87
2 Flora Tissier SO-2 Charleston (W.V.) 3:44.74 4:55.71 5:22.33
3 Lily Dowdell SO-2 Charleston (W.V.) 4:50.64 4:59.62 3:47.72
4 Malena Cybak FR-1 Youngstown St. 3:38.20 5:03.05 6:12.76
5 Bre Rupe   Unattached 3:39.11 5:04.31 3:51.28
6 Raena Willett SO-2 Lake Erie 3:42.71 5:05.07 5:08.12
8 Ashleigh Rowley SR-4 Youngstown St. 6:32.65 5:09.17 5:37.00
9 Julie LaFare FR-1 Charleston (W.V.) 3:58.30 5:09.48 5:06.39
11 Savanna Carr SR-4 PSU-Behrend 4:46.80 5:11.73 4:28.09
12 Ashlyn Liddle FR-1 Cumberlands 6:09.12 5:12.81 4:35.28
13 Claire Eberhardt SO-2 John Carroll 4:38.64 5:13.07 6:00.03
16 Ashley Ventimiglia SR-4 Youngstown St. 4:39.36 5:17.45 5:58.72
20 Tessa Pitcovich SR-4 Ohio Northern 5:17.13 5:20.33 4:54.71
21 Emma Hinkle JR-3 Ashland 4:09.92 5:20.40 6:08.46
27 Claire Walters JR-3 Franciscan (Ohio) 6:08.44 5:23.19 6:18.14
28 Claire Rethman FR-1 Walsh 6:27.99 5:23.32 4:21.89
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Maya Hamsher SO-2 Findlay 6:09.47 3:50.92 5:07.89 5:35.60
14 Emma Esteves SO-2 Ursuline (Ohio) 4:17.30 3:58.48 5:13.78 5:16.92
15 Madison Woolwine SO-2 Charleston (W.V.) 4:17.00 4:45.56 5:17.28 4:36.04
17 Caroline Fodor SR-4 Wheeling 3:45.76 6:40.65 5:17.97 4:33.46
18 Molly Hopple FR-1 Youngstown St. 5:18.93 6:03.58 5:18.93 4:43.85
19 Katy Fellenstein JR-3 John Carroll 3:53.46 4:15.84 5:19.80 3:53.46
22 Laura Rodgers SO-2 Walsh 5:30.24 6:08.72 5:20.62 3:44.44
23 Sydney Wingler FR-1 John Carroll 5:46.49 5:43.28 5:20.82 6:34.61
24 Kendall Anenson SO-2 Malone 6:44.29 4:55.20 5:20.86 5:17.66
26 Anna Gregg JR-3 Malone 5:48.42 6:56.17 5:22.61 4:50.35
29 Lauren Sanderson SO-2 Cumberlands 4:58.15 6:35.37 5:24.07 4:38.70
31 Kristin Yeager FR-1 Malone 5:18.65 6:23.68 5:25.15 3:47.61
32 Sabrina McClain JR-3 Malone 6:01.64 5:48.61 5:25.80 5:58.38
34 Ainsley Rocheleau Freshman Windsor 6:43.07 5:40.81 5:27.70 5:50.64
41 Kylee Gray FR-1 Malone 4:29.42 5:06.46 5:36.77 6:54.23
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 A'Zaria Thomas JR-3 Ursuline (Ohio) 4:54.68 5:10.19 5:35.01 6:40.15 4:11.26 3:52.65
25 McKenna Woodruff JR-3 Ashland 4:10.73 5:21.44 5:31.09 6:00.02 6:06.45 6:41.80
30 Bailey Chenevey SO-2 Findlay 4:36.28 5:25.03 5:41.29 6:04.04 5:41.29 4:16.78
33 Julia Laudato SO-2 Lake Erie 6:42.37 5:27.13 7:02.00 6:06.39 4:08.62 6:55.46
35 Abby Matthews SO-2 Ohio Northern 6:13.10 5:30.17 3:54.42 6:39.51 6:49.41 5:10.36
36 Alyssa Mattis SO-2 Otterbein 6:51.89 5:32.17 5:42.14 6:45.25 4:29.06 6:18.68
37 Meghan Donoher SO-2 Findlay 6:39.71 5:33.09 6:29.72 6:39.71 4:26.48 5:19.77
38 Rebekah Stoneman SO-2 Malone 4:34.52 5:34.78 7:01.83 5:51.52 7:11.87 4:57.96
39 Justine Hunt SO-2 Findlay 5:45.04 5:34.99 5:04.84 6:08.49 5:31.64 6:55.39
40 Kathryn Vasiliauskas SO-2 John Carroll 4:52.32 5:35.99 5:25.91 5:32.63 5:49.43 4:28.80
42 Abriella Overholser SO-2 Cumberlands 4:28.98 5:40.47 4:42.59 5:09.83 5:54.09 6:07.71
45 Samantha Hier JR-3 Malone 4:48.13 5:47.14 4:03.00 5:40.20 4:41.19 6:18.39
48 Lindsey Hartle FR-1 PSU-Behrend 4:32.65 5:49.54 6:21.00 4:57.11 4:29.15 5:21.58
52 Emma Hvizdos FR-1 John Carroll 6:19.71 5:58.21 7:24.18 6:37.62 6:26.87 4:10.75
55 Megan Boggess SO-2 Malone 5:06.05 6:08.73 5:09.74 5:28.17 6:27.17 7:59.35
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
43 Katie Gambino SO-2 Walsh 5:44.04
44 Elizabeth Mak SO-2 Capital 5:45.26
46 Jessica Campbell SO-2 Franciscan (Ohio) 5:47.39
47 Ava Smith FR-1 Ashland 5:48.83
49 Ragen Harting JR-3 Otterbein 5:49.85
50 Emma Smith SO-2 Ursuline (Ohio) 5:56.06
51 Dani Widmark FR-1 Ohio Northern 5:57.89
53 Abby Sidloski SR-4 Otterbein 5:58.28
54 Jeralyn Strawn JR-3 Ohio Dominican 6:04.15
56 Haley Heitz FR-1 Ashland 6:09.08
57 Lauren Gram FR-1 Otterbein 6:09.70
58 Angie Toole FR-1 Franciscan (Ohio) 6:14.05
59 Jaclyn Strawn JR-3 Ohio Dominican 6:17.47
60 Emma O'Keefe FR-1 Franciscan (Ohio) 6:35.12
61 Ana Henderson FR-1 Heidelberg 6:58.23