February 3- 4, 2023
|
Ashland-Niss Athletic Center - Ashland, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B AARTFC PSAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alaysia Brooks JR-3 Ursuline (Ohio) 2:13.02
2 Hayley Robinett SR-4 Findlay 2:15.30
3 Caroline Fodor SR-4 Wheeling 2:17.36
4 Brit McCauley   Unattached 2:17.83
5 Carly Hall SO-2 Youngstown St. 2:18.06
6 Lily Dowdell SO-2 Charleston (W.V.) 2:18.07
7 Kaitlyn Handy Freshman Windsor 2:18.10
8 Nicole Marshall SO-2 Hillsdale 2:19.20
9 Ellie Kitsmiller SO-2 John Carroll 2:20.94
10 Maelle Fuchs FR-1 Charleston (W.V.) 2:21.13
11 Abby Schroff FR-1 John Carroll 2:21.62
12 Andi Mann SO-2 Walsh 2:21.72
13 Ashley Terry SO-2 Cumberlands 2:21.76
14 Hailey Wilson SO-2 Findlay 2:21.98
15 Raena Willett SO-2 Lake Erie 2:22.61
16 Dakota Johnson FR-1 West Virginia Wesleyan 2:22.72
17 Morgan Dobos FR-1 John Carroll 2:23.13
18 Erica Esper SO-2 John Carroll 2:23.57
19 Peyton Perini JR-3 Ashland 2:23.78
20 Angela Maio JR-3 Otterbein 2:24.61
21 Anna Roberts FR-1 Hillsdale 2:24.77
22 Jenna Cassidy FR-1 Malone 2:25.19
23 Jade Neal FR-1 Ashland 2:25.77
24 Patricia Alonso-Munoz SO-2 Charleston (W.V.) 2:25.86
25 Mackenzie Schneider SO-2 Findlay 2:26.11
26 Ella Henage FR-1 Cumberlands 2:26.18
27 Kaelyn Jones SO-2 Malone 2:26.23
28 Emilie Lemon FR-1 Ashland 2:26.71
29 Madison Woolwine SO-2 Charleston (W.V.) 2:27.49
30 Lexi Neff SR-4 Ohio Northern 2:27.76
31 Lanie Bower FR-1 Lake Erie 2:28.34
32 Lauren Jacobs SO-2 Edinboro 2:28.38
33 Molly Soehnlen FR-1 Walsh 2:28.91
34 Kaitlin Prusnek FR-1 Ohio Northern 2:29.20
35 Alexa Daley SR-4 Capital 2:29.40
36 Janel Mitchell FR-1 Glenville St. 2:29.43
37 Bailey Chenevey SO-2 Findlay 2:30.83
38 Alanis Roman FR-1 Lake Erie 2:31.15
39 Kenzie Fountain JR-3 Heidelberg 2:31.33
40 Sydney Goodrich JR-3 Ohio Northern 2:32.68
41 Ciani Kensey SR-4 Ursuline (Ohio) 2:32.72
42 Morgan Turner SO-2 Charleston (W.V.) 2:33.22
43 Cassidy Shaver JR-3 Otterbein 2:33.69
44 Sophia Humphrey FR-1 Ashland 2:34.22
45 Analeise Artino FR-1 Ashland 2:34.23
46 Jessica Campbell SO-2 Franciscan (Ohio) 2:34.76
47 Emily Ferrans JR-3 PSU-Behrend 2:35.41
48 Nadia Calore SO-2 Charleston (W.V.) 2:36.89
49 Kristina Lesho FR-1 West Virginia Wesleyan 2:38.15
50 Jaelyn Palmer FR-1 Ashland 2:38.52
51 Elizabeth Mak SO-2 Capital 2:39.81
52 Anna Kluesener SO-2 Findlay 2:40.59
53 Lindsey Hartle FR-1 PSU-Behrend 2:41.40
54 Victoria Kempton FR-1 Ohio Northern 2:43.59
55 Abbie Stine FR-1 Heidelberg 2:44.43
56 Sophia Tomana SO-2 Wheeling 2:46.54
57 Lauren Gram FR-1 Otterbein 2:47.70
58 Kylie Allmon FR-1 Ohio Northern 2:51.02
59 Kelsey Shaffer JR-3 Ohio Dominican 2:57.42
60 Isabella Crothers SO-2 Otterbein 3:08.98
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alaysia Brooks JR-3 Ursuline (Ohio) 2:13.02
2 Hayley Robinett SR-4 Findlay 2:15.30
3 Caroline Fodor SR-4 Wheeling 2:17.36
4 Brit McCauley   Unattached 2:17.83
5 Carly Hall SO-2 Youngstown St. 2:18.06
6 Lily Dowdell SO-2 Charleston (W.V.) 2:18.07
7 Kaitlyn Handy Freshman Windsor 2:18.10
8 Nicole Marshall SO-2 Hillsdale 2:19.20
10 Maelle Fuchs FR-1 Charleston (W.V.) 2:21.13
32 Lauren Jacobs SO-2 Edinboro 2:28.38
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Ellie Kitsmiller SO-2 John Carroll 2:20.94
11 Abby Schroff FR-1 John Carroll 2:21.62
13 Ashley Terry SO-2 Cumberlands 2:21.76
15 Raena Willett SO-2 Lake Erie 2:22.61
17 Morgan Dobos FR-1 John Carroll 2:23.13
18 Erica Esper SO-2 John Carroll 2:23.57
21 Anna Roberts FR-1 Hillsdale 2:24.77
37 Bailey Chenevey SO-2 Findlay 2:30.83
43 Cassidy Shaver JR-3 Otterbein 2:33.69
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Andi Mann SO-2 Walsh 2:21.72
14 Hailey Wilson SO-2 Findlay 2:21.98
16 Dakota Johnson FR-1 West Virginia Wesleyan 2:22.72
19 Peyton Perini JR-3 Ashland 2:23.78
20 Angela Maio JR-3 Otterbein 2:24.61
22 Jenna Cassidy FR-1 Malone 2:25.19
23 Jade Neal FR-1 Ashland 2:25.77
28 Emilie Lemon FR-1 Ashland 2:26.71
29 Madison Woolwine SO-2 Charleston (W.V.) 2:27.49
40 Sydney Goodrich JR-3 Ohio Northern 2:32.68
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Patricia Alonso-Munoz SO-2 Charleston (W.V.) 2:25.86
25 Mackenzie Schneider SO-2 Findlay 2:26.11
26 Ella Henage FR-1 Cumberlands 2:26.18
27 Kaelyn Jones SO-2 Malone 2:26.23
30 Lexi Neff SR-4 Ohio Northern 2:27.76
35 Alexa Daley SR-4 Capital 2:29.40
39 Kenzie Fountain JR-3 Heidelberg 2:31.33
41 Ciani Kensey SR-4 Ursuline (Ohio) 2:32.72
46 Jessica Campbell SO-2 Franciscan (Ohio) 2:34.76
47 Emily Ferrans JR-3 PSU-Behrend 2:35.41
48 Nadia Calore SO-2 Charleston (W.V.) 2:36.89
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Lanie Bower FR-1 Lake Erie 2:28.34
33 Molly Soehnlen FR-1 Walsh 2:28.91
34 Kaitlin Prusnek FR-1 Ohio Northern 2:29.20
36 Janel Mitchell FR-1 Glenville St. 2:29.43
38 Alanis Roman FR-1 Lake Erie 2:31.15
42 Morgan Turner SO-2 Charleston (W.V.) 2:33.22
44 Sophia Humphrey FR-1 Ashland 2:34.22
45 Analeise Artino FR-1 Ashland 2:34.23
49 Kristina Lesho FR-1 West Virginia Wesleyan 2:38.15
50 Jaelyn Palmer FR-1 Ashland 2:38.52
53 Lindsey Hartle FR-1 PSU-Behrend 2:41.40
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
51 Elizabeth Mak SO-2 Capital 2:39.81
52 Anna Kluesener SO-2 Findlay 2:40.59
54 Victoria Kempton FR-1 Ohio Northern 2:43.59
55 Abbie Stine FR-1 Heidelberg 2:44.43
56 Sophia Tomana SO-2 Wheeling 2:46.54
57 Lauren Gram FR-1 Otterbein 2:47.70
58 Kylie Allmon FR-1 Ohio Northern 2:51.02
59 Kelsey Shaffer JR-3 Ohio Dominican 2:57.42
60 Isabella Crothers SO-2 Otterbein 3:08.98