April 7, 2023
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Price Wheeler SR Lake Mary 4:34.56 10
2 Aiden Wetzl SR Hagerty 4:38.17 8
3 Myles Egerton JR Oviedo 4:38.55 6
4 Jacob Leon SO Hagerty 4:39.07 5
5 Royce Eggert SR University (OC) 4:39.59 4
6 Marc McDonald SR Oviedo 4:42.06 3
7 Andrew Prowell JR Winter Springs 4:44.99 2
8 Valentino Balzano SR Winter Springs 4:45.08 1
9 Diego De La Vega JR DeLand 4:49.00 -
10 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 4:49.61 -
11 Roman Bugos SO Seminole (Sanford) 4:50.18 -
12 Corey Johnson JR University (OC) 4:52.10 -
13 Robert Bellamy SR Oviedo 4:52.47 -
14 Michael Mandell FR DeLand 4:53.92 -
15 Jesse Pack JR DeLand 4:56.29 -
16 Jaelin Stojic SO Lyman 4:57.14 -
17 Jacob Porterfield SO Lake Mary 4:57.83 -
18 Hayden Herndon JR Flagler Palm Coast 4:57.99 -
19 Noah Mott FR Hagerty 4:59.58 -
20 Skyler Francois SO Lake Brantley 4:59.62 -
21 Chase Penna SR University (OC) 5:06.17 -
22 Joseph Gao SO Lake Howell 5:12.40 -
23 Chantz Cegiclsk SO Lake Howell 5:13.49 -
24 Kody Kest 8 Faith Christian 5:20.83 -
25 Morgan Kallin SR Seminole (Sanford) 5:22.73 -
26 Brendan Arnold FR Lake Mary 5:28.93 -
27 Justin Warhurst SR Lyman 5:52.52 -
28 Joey Perez FR Faith Christian 5:55.61 -
29 Aeyden Bedard JR Eustis 6:20.18 -
30 Logan Luke SO Eustis 6:49.38 -
31 Cameron Fatizzi JR International Community 7:01.47 -
32 John Mardis FR Eustis 7:14.39 -
  Josiah Scott FR Faith Christian DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
17 Jacob Porterfield SO Lake Mary 4:57.83 4:57.83 -
20 Skyler Francois SO Lake Brantley 4:59.62 5:05.62 -
22 Joseph Gao SO Lake Howell 5:12.40 6:46.12 -
23 Chantz Cegiclsk SO Lake Howell 5:13.49 3:51.99 -
24 Kody Kest 8 Faith Christian 5:20.83 4:35.92 -
25 Morgan Kallin SR Seminole (Sanford) 5:22.73 5:16.28 -
26 Brendan Arnold FR Lake Mary 5:28.93 3:53.54 -
27 Justin Warhurst SR Lyman 5:52.52 6:10.15 -
28 Joey Perez FR Faith Christian 5:55.61 5:41.39 -
29 Aeyden Bedard JR Eustis 6:20.18 4:37.54 -
30 Logan Luke SO Eustis 6:49.38 5:27.51 -
31 Cameron Fatizzi JR International Community 7:01.47 7:52.05 -
32 John Mardis FR Eustis 7:14.39 6:04.89 -
  Josiah Scott FR Faith Christian DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Price Wheeler SR Lake Mary 4:34.56 10
2 Aiden Wetzl SR Hagerty 4:38.17 8
3 Myles Egerton JR Oviedo 4:38.55 6
4 Jacob Leon SO Hagerty 4:39.07 5
5 Royce Eggert SR University (OC) 4:39.59 4
6 Marc McDonald SR Oviedo 4:42.06 3
7 Andrew Prowell JR Winter Springs 4:44.99 2
8 Valentino Balzano SR Winter Springs 4:45.08 1
9 Diego De La Vega JR DeLand 4:49.00 -
10 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 4:49.61 -
11 Roman Bugos SO Seminole (Sanford) 4:50.18 -
12 Corey Johnson JR University (OC) 4:52.10 -
13 Robert Bellamy SR Oviedo 4:52.47 -
14 Michael Mandell FR DeLand 4:53.92 -
15 Jesse Pack JR DeLand 4:56.29 -
16 Jaelin Stojic SO Lyman 4:57.14 -
18 Hayden Herndon JR Flagler Palm Coast 4:57.99 -
19 Noah Mott FR Hagerty 4:59.58 -
21 Chase Penna SR University (OC) 5:06.17 -