February 18, 2023
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Musselwhite SR Apopka 3:17.41 10
2 Andrew Gazzoli SR Father Lopez 3:25.37 8
3 William Hernandez SO University (Orlando) 3:35.41 6
4 Andrew Bateh SO East River 3:36.67 5
5 Tyler Giuliani JR Boone 3:37.09 4
6 James Hawley SO Trinity Prep 3:42.00 3
7 Al Prada SO Windermere 3:43.01 2
8 Cristain Mitchell JR Horizon 3:45.54 1
9 Adam Bissessar SO West Orange 3:53.03 -
10 Niklas Ekebergh SO Windermere 3:53.86 -
11 Khamar Caldwell FR Ocoee 3:54.42 -
12 Matthew Moorman SO Master's Academy (Oviedo) 3:56.77 -
13 Ali Siddiq SO Winter Park 3:57.18 -
14 Joaquin Escandon FR Winter Park 3:57.48 -
15 Liam Holzer FR Geneva Classical Academy 3:58.44 -
16 Matthew McCrady SR Orangewood Christian 3:59.44 -
17 Kyle Ryan SO Melbourne 3:59.66 -
18 Christian Ayers SO Master's Academy (Oviedo) 4:02.59 -
19 Gabriel Ross SO Horizon 4:03.62 -
20 Griffin Matejowsky FR Winter Park 4:03.68 -
21 Liam Wright JR Master's Academy (Oviedo) 4:04.92 -
22 Kenneth Neal JR Ocoee 4:05.05 -
23 Lloyd Brewer III SO Dr. Phillips 4:06.15 -
24 Jonathan Espinoza JR Edgewater 4:08.18 -
25 Joseph Kelly FR Melbourne 4:12.34 -
26 Brendon Bruno SO Ocoee 4:12.89 -
27 Case Cordray SR Boone 4:13.15 -
28 Anael Ductan SO West Orange 4:18.99 -
29 Julian Cash SO East River 4:19.02 -
30 Sebastian Lopez JR Boone 4:24.01 -
31 Kelsey Yarish SR Father Lopez 4:24.69 -
32 Dean Jensen FR Horizon 4:25.52 -
33 Justin Stockstill FR Trinity Prep 4:25.53 -
34 Andre Morgan SO Father Lopez 4:47.09 -
35 Zechariah Dennis FR Melbourne 5:31.68 -
  Michael McDow JR Geneva Classical Academy DNS   
  Sebastian Andrade SO West Orange DNS   
  Lochren Miller JR East River DNS   
  Bowen Overton SO Windermere DNS   
Boys' 1200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Tyler Giuliani JR Boone 3:04.53 3:39.26 3:00.19 4:24.85 3:37.09 4
6 James Hawley SO Trinity Prep 3:39.78 3:26.46 4:08.64 2:55.38 3:42.00 3
7 Al Prada SO Windermere 3:40.78 4:32.08 2:56.18 3:45.24 3:43.01 2
8 Cristain Mitchell JR Horizon 2:53.67 4:17.12 3:50.05 3:45.54 3:45.54 1
10 Niklas Ekebergh SO Windermere 4:59.34 4:10.23 4:10.23 4:49.99 3:53.86 -
13 Ali Siddiq SO Winter Park 3:00.26 3:14.49 3:35.84 3:33.47 3:57.18 -
15 Liam Holzer FR Geneva Classical Academy 4:15.13 4:34.21 4:03.21 3:15.52 3:58.44 -
17 Kyle Ryan SO Melbourne 4:52.39 2:52.56 4:16.44 3:02.15 3:59.66 -
19 Gabriel Ross SO Horizon 3:24.64 3:31.95 4:23.11 3:29.52 4:03.62 -
22 Kenneth Neal JR Ocoee 4:22.21 2:51.54 5:01.42 4:07.50 4:05.05 -
24 Jonathan Espinoza JR Edgewater 4:18.11 4:28.04 3:58.26 4:25.56 4:08.18 -
25 Joseph Kelly FR Melbourne 5:15.43 4:12.34 4:24.96 3:21.88 4:12.34 -
30 Sebastian Lopez JR Boone 5:08.90 4:39.85 4:29.29 5:11.54 4:24.01 -
31 Kelsey Yarish SR Father Lopez 3:37.05 3:52.93 5:04.40 3:21.17 4:24.69 -
32 Dean Jensen FR Horizon 3:48.35 5:45.18 4:44.11 4:33.49 4:25.52 -
33 Justin Stockstill FR Trinity Prep 4:49.43 5:10.67 5:00.05 5:31.92 4:25.53 -
34 Andre Morgan SO Father Lopez 4:55.71 3:32.45 6:04.61 4:35.61 4:47.09 -
  Michael McDow JR Geneva Classical Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lochren Miller JR East River DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bowen Overton SO Windermere DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Noah Musselwhite SR Apopka 3:01.62 2:39.91 2:22.14 3:17.41 2:33.98 10
2 Andrew Gazzoli SR Father Lopez 2:34.03 3:17.16 3:31.54 3:25.37 2:29.92 8
3 William Hernandez SO University (Orlando) 3:37.57 4:20.65 2:54.49 3:35.41 4:35.73 6
4 Andrew Bateh SO East River 4:24.34 3:17.17 4:26.51 3:36.67 4:04.84 5
9 Adam Bissessar SO West Orange 3:48.37 4:55.95 3:53.03 3:53.03 4:30.32 -
11 Khamar Caldwell FR Ocoee 2:51.13 4:10.83 3:21.61 3:54.42 3:45.05 -
12 Matthew Moorman SO Master's Academy (Oviedo) 4:27.55 5:03.07 4:39.39 3:56.77 3:11.79 -
14 Joaquin Escandon FR Winter Park 3:21.86 5:06.35 4:28.36 3:57.48 4:56.85 -
16 Matthew McCrady SR Orangewood Christian 4:06.63 3:09.16 3:04.37 3:59.44 3:23.53 -
18 Christian Ayers SO Master's Academy (Oviedo) 4:29.28 2:52.24 4:05.02 4:02.59 2:57.09 -
20 Griffin Matejowsky FR Winter Park 4:42.67 4:25.62 4:40.24 4:03.68 3:24.70 -
21 Liam Wright JR Master's Academy (Oviedo) 3:33.08 4:14.72 5:18.40 4:04.92 4:00.03 -
23 Lloyd Brewer III SO Dr. Phillips 4:40.62 5:17.54 4:52.92 4:06.15 3:26.77 -
26 Brendon Bruno SO Ocoee 4:38.18 5:18.65 3:55.19 4:12.89 4:23.01 -
27 Case Cordray SR Boone 5:01.25 4:25.81 4:23.28 4:13.15 3:07.34 -
28 Anael Ductan SO West Orange 5:13.38 3:58.27 5:03.02 4:18.99 3:22.02 -
29 Julian Cash SO East River 4:37.16 5:31.55 4:39.75 4:19.02 4:16.43 -
35 Zechariah Dennis FR Melbourne 6:11.49 4:18.71 3:58.81 5:31.68 4:48.57 -
  Sebastian Andrade SO West Orange DNS DNS DNS DNS DNS