February 18, 2023
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Nolan Wood SR Winter Park 2:20.86 2:01.43 10
2 Grant Buehrmann SR University (Orlando) 1:57.57 2:02.46 8
3 Isiah Auguste JR Edgewater 1:50.07 2:05.07 6
4 Jaiden Martingano SR Melbourne 2:13.83 2:06.25 5
5 Will Petersen SR Boone 1:50.09 2:06.54 4
6 Saafir Assefa SR Boone 2:20.74 2:06.79 3
7 Liam Wright JR Master's Academy (Oviedo) 1:56.03 2:07.50 2
8 James Legzouli SR University (Orlando) 1:42.25 2:07.81 1
9 Matthew Gazzoli SO Father Lopez 2:34.50 2:09.83 -
10 William Watson SR Orangewood Christian 2:06.94 2:12.22 -
11 Jayshaun Medley SO Dr. Phillips 1:47.81 2:13.09 -
12 Suhaib Mansour JR East River 1:37.23 2:13.19 -
13 Devin Mathews FR Ocoee 1:58.93 2:13.62 -
14 Jorey Divra JR West Orange 2:13.84 2:15.19 -
15 Connor Parrish SR Horizon 2:30.48 2:16.80 -
16 Ben Hill JR Geneva Classical Academy 2:57.04 2:18.31 -
17 Michael McDow JR Geneva Classical Academy 1:58.39 2:19.28 -
18 Loubert Sejour JR Wekiva 2:58.47 2:19.43 -
19 Treyce Cleveland FR Edgewater 2:40.61 2:19.66 -
20 Liam Bondorowsky SR Windermere 1:48.56 2:20.98 -
21 Rick Fortius JR Ocoee 2:35.37 2:21.24 -
22 Noah Wardeh FR Winter Park 2:45.83 2:21.73 -
23 Clay Robinson SR Master's Academy (Oviedo) 2:36.84 2:25.22 -
24 Tomas Colin FR West Orange 3:00.57 2:26.80 -
25 Isaiah Turner SO Melbourne 3:09.38 2:27.95 -
26 Shomari Jones SO East River 2:28.50 2:28.50 -
27 Bryce Tecau FR Winter Park 3:09.42 2:29.15 -
28 Owen Kingery JR Horizon 2:16.75 2:30.27 -
29 Tyler McDow FR Geneva Classical Academy 2:44.13 2:31.97 -
30 Jayden Drummond FR Boone 1:49.86 2:32.58 -
31 Logan Riley FR Melbourne 3:14.04 2:36.48 -
32 Marcus Williams FR Dr. Phillips 2:14.23 2:37.91 -
33 Franco Bustamante SO Windermere 3:00.48 2:39.71 -
34 Cole Ford JR Edgewater 2:11.10 2:39.87 -
35 Arsenio Cash SR East River 2:46.45 2:40.04 -
36 Logan Santamarina JR Father Lopez 2:01.42 2:44.07 -
37 Youle Wang SO Trinity Prep 4:02.71 3:25.68 -
  Will Yates SO Geneva Classical Academy 2:40.18 2:19.28   
  Zhivago Walker SO West Orange DNF DNF   
  Girmay Buck SO Horizon DNS DNS   
  Austin Serafine JR Orangewood Christian DNS DNS   
  Colton Hillpot FR Orangewood Christian DNS DNS   
  Gavari Lewis SO Cocoa DNS DNS   
  Paolo Cornejo JR Cocoa DNS DNS   
  Jaden Smith FR Dr. Phillips DNS DNS   
  Alexander Archer FR Ocoee DNS DNS   
  Fabiano Foga FR Windermere DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jayshaun Medley SO Dr. Phillips 2:13.09 -
13 Devin Mathews FR Ocoee 2:13.62 -
18 Loubert Sejour JR Wekiva 2:19.43 -
21 Rick Fortius JR Ocoee 2:21.24 -
24 Tomas Colin FR West Orange 2:26.80 -
25 Isaiah Turner SO Melbourne 2:27.95 -
26 Shomari Jones SO East River 2:28.50 -
28 Owen Kingery JR Horizon 2:30.27 -
31 Logan Riley FR Melbourne 2:36.48 -
32 Marcus Williams FR Dr. Phillips 2:37.91 -
34 Cole Ford JR Edgewater 2:39.87 -
37 Youle Wang SO Trinity Prep 3:25.68 -
  Jaden Smith FR Dr. Phillips DNS   
  Gavari Lewis SO Cocoa DNS   
  Colton Hillpot FR Orangewood Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Isiah Auguste JR Edgewater 2:21.33 2:26.34 2:05.07 6
6 Saafir Assefa SR Boone 1:28.76 2:09.33 2:06.79 3
19 Treyce Cleveland FR Edgewater 2:53.18 1:46.15 2:19.66 -
20 Liam Bondorowsky SR Windermere 2:47.77 1:41.51 2:20.98 -
22 Noah Wardeh FR Winter Park 2:08.98 1:44.88 2:21.73 -
29 Tyler McDow FR Geneva Classical Academy 2:06.14 1:49.42 2:31.97 -
30 Jayden Drummond FR Boone 2:31.06 2:09.70 2:32.58 -
33 Franco Bustamante SO Windermere 3:27.63 3:13.25 2:39.71 -
35 Arsenio Cash SR East River 3:04.05 3:16.85 2:40.04 -
36 Logan Santamarina JR Father Lopez 3:05.40 2:14.54 2:44.07 -
  Fabiano Foga FR Windermere DNS DNS DNS   
  Paolo Cornejo JR Cocoa DNS DNS DNS   
  Austin Serafine JR Orangewood Christian DNS DNS DNS   
  Girmay Buck SO Horizon DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nolan Wood SR Winter Park 2:01.43 1:34.72 2:31.79 1:52.93 1:57.79 10
2 Grant Buehrmann SR University (Orlando) 2:02.46 1:44.10 1:28.18 2:39.20 1:39.20 8
4 Jaiden Martingano SR Melbourne 2:06.25 1:48.58 2:23.93 2:39.08 1:54.89 5
5 Will Petersen SR Boone 2:06.54 2:16.67 2:14.14 1:52.62 2:01.48 4
7 Liam Wright JR Master's Academy (Oviedo) 2:07.50 2:08.78 2:40.65 2:33.00 1:54.75 2
8 James Legzouli SR University (Orlando) 2:07.81 1:38.42 2:19.32 1:48.64 1:52.48 1
9 Matthew Gazzoli SO Father Lopez 2:09.83 2:42.29 2:15.03 1:45.17 1:42.57 -
10 William Watson SR Orangewood Christian 2:12.22 1:32.56 1:43.14 1:37.85 2:01.65 -
12 Suhaib Mansour JR East River 2:13.19 1:57.21 1:54.55 1:45.22 1:42.56 -
14 Jorey Divra JR West Orange 2:15.19 1:54.92 1:54.92 2:50.34 2:07.08 -
15 Connor Parrish SR Horizon 2:16.80 2:26.38 2:04.49 2:09.96 2:53.74 -
16 Ben Hill JR Geneva Classical Academy 2:18.31 2:52.89 1:50.65 1:39.59 2:03.10 -
17 Michael McDow JR Geneva Classical Academy 2:19.28 1:38.89 2:37.39 1:45.86 3:01.07 -
23 Clay Robinson SR Master's Academy (Oviedo) 2:25.22 2:19.42 1:54.73 2:26.68 1:50.37 -
27 Bryce Tecau FR Winter Park 2:29.15 2:02.31 2:03.80 2:36.61 2:20.21 -
  Will Yates SO Geneva Classical Academy 2:19.28 2:54.10 2:58.28 2:42.96 2:54.10   
  Zhivago Walker SO West Orange DNF DNF DNF DNF DNF   
  Alexander Archer FR Ocoee DNS DNS DNS DNS DNS