February 17, 2023
|
Dubuque-Chlapaty Rec Center - Dubuque, IA
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Tom Altier SR-4 Luther 3:09.69 5:12.73 4:16.33 4:49.66 10
2 Ian Kelly SR-4 Luther 4:32.30 5:19.42 4:21.82 5:37.75 8
3 Adam Koller JR-3 Luther 5:40.50 5:06.45 4:21.92 3:37.40 6
4 Sam Mickelson Senior Unattached 4:12.17 3:06.50 4:22.67 5:30.97 -
5 Jason Voelker SR-4 Wis.-Platteville 3:51.38 4:33.93 4:25.95 5:16.48 5
6 Benjamin Gillikin SO-2 Luther 3:54.51 5:41.10 4:26.48 3:43.85 4
7 Aaron Lodwig SO-2 Loras 4:30.35 5:07.82 4:27.67 5:15.85 3
8 Xavier Lasee JR-3 Wis.-Platteville 3:48.54 3:45.85 4:28.86 5:25.32 2
9 Eric Rutherford FR-1 Loras 5:28.16 5:14.60 4:31.20 4:06.80 1
10 Kaeden Fellingham JR-3 Luther 4:39.92 3:21.11 4:31.76 4:34.48 -
11 Jakob Eggen SO-2 Wis.-Platteville 4:30.72 5:41.82 4:33.45 5:52.75 -
12 Ryan McGrath FR-1 Loras 3:45.93 4:52.06 4:35.52 3:56.95 -
13 Lane Schwarz SR-4 Luther 3:49.43 5:31.71 4:36.42 5:09.59 -
14 Brandon Doser SR-4 Loras 3:16.49 5:34.86 4:36.74 4:56.12 -
15 Isaiah Kruckman FR-1 Wis.-Platteville 5:02.80 4:32.24 4:37.79 3:28.35 -
16 Jack Beehler FR-1 Loras 4:51.56 5:16.79 4:40.34 3:41.47 -
17 Dane Jankiewicz SR-4 Wis.-Platteville 4:33.34 5:35.33 4:41.79 5:24.06 -
18 Derek Behrens JR-3 Loras 4:30.91 6:01.21 4:42.19 4:39.37 -
19 Jeff Smolinski JR-3 Wis.-Platteville 5:36.21 4:36.88 4:42.53 3:43.20 -
20 Jack Bathje JR-3 Augustana (Ill.) 5:07.46 5:04.61 4:44.68 6:10.09 -
21 Jacob Hocking JR-3 Loras 4:53.61 5:07.86 4:45.05 4:05.15 -
22 Ethan Kober JR-3 Luther 5:06.64 5:58.23 4:46.58 5:18.11 -
23 Santiago Cuevas JR-3 Augustana (Ill.) 5:41.71 5:07.25 4:47.15 5:33.10 -
24 Andrew Johns SO-2 Augustana (Ill.) 5:04.41 5:18.77 4:47.18 5:18.77 -
25 Nolan Baumhardt SO-2 Wis.-Platteville 5:42.02 6:07.89 4:47.41 3:32.69 -
26 Christopher Wier FR-1 Wis.-Platteville 3:52.69 4:13.05 4:50.86 4:56.68 -
27 Donovan Garro SO-2 Augustana (Ill.) 6:06.69 4:53.93 4:51.02 5:08.49 -
28 Simon Razidlo SR-4 Luther 5:50.27 5:53.21 4:54.34 5:26.72 -
29 Finbar Martin SO-2 Augustana (Ill.) 4:48.07 4:12.06 5:00.07 5:51.09 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Jakob Eggen SO-2 Wis.-Platteville 3:41.50 3:46.97 5:22.68 4:33.45 4:33.45 3:11.42 -
12 Ryan McGrath FR-1 Loras 5:08.59 5:38.89 4:16.24 3:40.42 4:35.52 4:07.97 -
16 Jack Beehler FR-1 Loras 4:57.16 5:25.20 4:45.95 3:58.29 4:40.34 4:12.31 -
17 Dane Jankiewicz SR-4 Wis.-Platteville 5:26.88 5:09.97 4:30.52 4:27.70 4:41.79 5:32.52 -
18 Derek Behrens JR-3 Loras 4:56.30 5:49.92 4:45.02 4:28.08 4:42.19 4:16.80 -
19 Jeff Smolinski JR-3 Wis.-Platteville 4:34.06 5:55.99 5:24.91 4:51.01 4:42.53 5:02.31 -
20 Jack Bathje JR-3 Augustana (Ill.) 4:33.30 3:59.14 4:36.14 5:41.62 4:44.68 3:42.05 -
21 Jacob Hocking JR-3 Loras 3:59.45 3:42.34 3:50.89 4:36.50 4:45.05 4:53.61 -
22 Ethan Kober JR-3 Luther 3:55.00 5:23.84 5:03.78 4:06.46 4:46.58 5:03.78 -
23 Santiago Cuevas JR-3 Augustana (Ill.) 3:49.72 5:56.07 3:49.72 4:09.82 4:47.15 6:04.68 -
24 Andrew Johns SO-2 Augustana (Ill.) 4:29.95 4:29.95 6:07.59 4:27.08 4:47.18 3:55.49 -
25 Nolan Baumhardt SO-2 Wis.-Platteville 3:29.81 4:41.67 5:44.90 5:04.66 4:47.41 3:58.55 -
26 Christopher Wier FR-1 Wis.-Platteville 3:32.33 6:12.30 5:37.40 4:47.96 4:50.86 3:43.97 -
27 Donovan Garro SO-2 Augustana (Ill.) 5:37.59 5:11.40 5:20.13 3:26.63 4:51.02 5:08.49 -
28 Simon Razidlo SR-4 Luther 4:24.91 3:58.42 4:04.31 5:09.06 4:54.34 4:21.97 -
29 Finbar Martin SO-2 Augustana (Ill.) 5:15.08 4:06.06 4:27.07 4:45.07 5:00.07 4:06.06 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tom Altier SR-4 Luther 4:16.33 10
2 Ian Kelly SR-4 Luther 4:21.82 8
3 Adam Koller JR-3 Luther 4:21.92 6
4 Sam Mickelson Senior Unattached 4:22.67 -
5 Jason Voelker SR-4 Wis.-Platteville 4:25.95 5
6 Benjamin Gillikin SO-2 Luther 4:26.48 4
7 Aaron Lodwig SO-2 Loras 4:27.67 3
8 Xavier Lasee JR-3 Wis.-Platteville 4:28.86 2
9 Eric Rutherford FR-1 Loras 4:31.20 1
10 Kaeden Fellingham JR-3 Luther 4:31.76 -
13 Lane Schwarz SR-4 Luther 4:36.42 -
14 Brandon Doser SR-4 Loras 4:36.74 -
15 Isaiah Kruckman FR-1 Wis.-Platteville 4:37.79 -