March 9, 2023
|
Palmer Trinity - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 4A District

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Keith Edwards SO Somerset Academy (SH) 12.18 12.96 11.39 11.27 13.53 10
2 Conneilus Miller FR Westminster Christian 13.09 10.57 10.91 11.48 13.55 8
3 Rashad Lee SO Immaculata-LaSalle 12.09 8.29 8.41 11.51 9.10 6
4 Kenny Williams SO Gulliver Prep 11.31 8.20 9.01 11.54 14.89 5
5 Marquis Williams FR Gulliver Prep 11.60 13.70 10.19 11.71 14.41 4
6 Cornelius Colzie SR Westminster Christian 10.33 14.67 13.14 11.73 12.44 3
7 Delsin Holder SR NSU University 9.16 14.91 11.39 11.74 9.16 2
8 Kevin White FR St. Brendan 12.36 13.77 12.60 11.77 12.72 1
9 Nathaniel Jimenez JR Mater Bay Academy 12.04 8.38 14.28 11.80 14.87 -
10 Eric Youman JR St. Brendan 9.58 11.11 11.11 11.82 11.35 -
11 Widely Jean Francois SO St. Brendan 12.34 9.25 9.61 11.86 8.42 -
12 Joseph Riccio SR Westminster Christian 12.26 12.86 11.79 11.90 9.17 -
13 Anthony Perez SR Somerset Academy (SH) 11.62 13.06 10.31 11.98 13.18 -
14 Manuel Rodriguez JR Ferguson 11.53 9.59 15.17 12.13 9.59 -
15 Jayvyn Earley SR Immaculata-LaSalle 10.08 12.75 14.57 12.14 12.87 -
16 Santiago Robles SO Immaculata-LaSalle 9.12 9.00 14.84 12.16 8.76 -
17 Lucas Harmond SR True North 12.54 11.93 15.58 12.17 9.98 -
18 Adrian Amador JR Florida Christian 10.25 10.75 8.90 12.35 9.39 -
19 Christian Diaz JR Somerset Academy (SH) 16.11 10.16 9.79 12.39 10.91 -
20 Julio Rodriguez 7 Mater Bay Academy 11.68 15.90 15.53 12.42 10.31 -
21 Jostin Rosario FR Mater Bay Academy 14.39 12.01 10.89 12.51 16.02 -
21 Jorge Cascudo SR True North 13.64 13.64 10.51 12.51 15.39 -
23 Shawn Carrero SR Ferguson 10.41 9.28 11.04 12.54 9.03 -
24 Jacari Lannigan SO St. Brendan 9.53 9.66 10.04 12.70 16.51 -
25 Kameron Lee 8 Somerset Academy (SH) 14.01 14.01 14.39 12.73 11.97 -
26 Michael Mata JR Divine Savior 10.20 11.36 13.43 12.91 15.88 -
27 Aiden Cruz 8 Mater Bay Academy 11.65 11.00 11.00 12.94 9.32 -
28 Albert Asseo JR True North 16.61 14.66 16.48 12.97 15.70 -
29 Philip Ghostine SO Riviera Prep 11.53 15.85 12.19 13.10 11.53 -
30 Roskiel Cano SO Florida Christian 15.88 10.54 16.01 13.34 15.75 -
31 Benicio Duhour SO Immaculata-LaSalle 14.96 16.82 10.02 13.35 16.02 -
32 Diego Benitez SR True North 10.83 16.38 10.83 13.53 15.43 -
33 Moises Cruz FR Divine Savior 9.98 12.16 12.30 13.66 15.17 -
34 Marcos Maldonado FR AIE Charter 10.85 16.07 14.15 13.73 16.62 -
35 Jackson Gray JR Palmer Trinity 12.86 17.14 17.97 13.82 12.58 -
36 Gabriel Vazquez FR Florida Christian 17.01 12.97 12.55 13.94 14.22 -
37 Luis Navarrete FR Divine Savior 11.91 10.23 15.27 14.01 14.57 -
38 Dominic Durso FR Palmer Trinity 13.12 17.21 17.77 14.10 14.67 -
39 Eli Reichstadter FR Divine Savior 10.88 11.45 13.29 14.13 13.99 -
40 Mannu Sanglez FR Riviera Prep 11.81 15.64 15.95 15.33 11.81 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Keith Edwards SO Somerset Academy (SH) 14.20 11.27 9.58 10
2 Conneilus Miller FR Westminster Christian 12.40 11.48 8.04 8
3 Rashad Lee SO Immaculata-LaSalle 8.41 11.51 12.78 6
6 Cornelius Colzie SR Westminster Christian 8.68 11.73 11.73 3
7 Delsin Holder SR NSU University 13.27 11.74 8.81 2
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Kenny Williams SO Gulliver Prep 11.54 5
5 Marquis Williams FR Gulliver Prep 11.71 4
8 Kevin White FR St. Brendan 11.77 1
9 Nathaniel Jimenez JR Mater Bay Academy 11.80 -
10 Eric Youman JR St. Brendan 11.82 -
13 Anthony Perez SR Somerset Academy (SH) 11.98 -
21 Jorge Cascudo SR True North 12.51 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Widely Jean Francois SO St. Brendan 13.05 11.86 12.69 -
12 Joseph Riccio SR Westminster Christian 9.29 11.90 9.88 -
14 Manuel Rodriguez JR Ferguson 14.56 12.13 9.34 -
16 Santiago Robles SO Immaculata-LaSalle 15.33 12.16 13.50 -
17 Lucas Harmond SR True North 14.24 12.17 12.42 -
19 Christian Diaz JR Somerset Academy (SH) 9.30 12.39 11.90 -
23 Shawn Carrero SR Ferguson 8.78 12.54 14.80 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Julio Rodriguez 7 Mater Bay Academy 10.44 12.55 15.53 12.42 16.15 9.19 -
24 Jacari Lannigan SO St. Brendan 14.48 13.97 12.96 12.70 12.96 16.51 -
27 Aiden Cruz 8 Mater Bay Academy 11.65 12.69 10.74 12.94 12.43 14.63 -
28 Albert Asseo JR True North 13.49 11.03 12.07 12.97 13.75 10.90 -
33 Moises Cruz FR Divine Savior 16.26 17.49 9.98 13.66 14.35 15.17 -
34 Marcos Maldonado FR AIE Charter 11.40 15.66 14.56 13.73 14.28 14.15 -
38 Dominic Durso FR Palmer Trinity 17.91 13.12 15.51 14.10 15.66 12.98 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Jostin Rosario FR Mater Bay Academy 10.51 11.39 12.14 11.01 12.51 -
25 Kameron Lee 8 Somerset Academy (SH) 16.04 11.84 9.42 11.84 12.73 -
26 Michael Mata JR Divine Savior 13.43 16.01 13.30 14.59 12.91 -
32 Diego Benitez SR True North 16.78 15.43 16.51 10.02 13.53 -
36 Gabriel Vazquez FR Florida Christian 17.15 11.71 17.43 16.45 13.94 -
37 Luis Navarrete FR Divine Savior 15.84 12.89 15.27 13.87 14.01 -
39 Eli Reichstadter FR Divine Savior 10.74 14.42 13.57 13.99 14.13 -
40 Mannu Sanglez FR Riviera Prep 12.73 13.34 12.57 17.94 15.33 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Jayvyn Earley SR Immaculata-LaSalle 12.02 11.29 13.24 12.14 11.17 12.02 8.62 -
18 Adrian Amador JR Florida Christian 13.71 12.35 15.94 12.35 12.72 14.08 14.70 -
29 Philip Ghostine SO Riviera Prep 12.71 9.96 15.46 13.10 12.97 9.31 12.32 -
35 Jackson Gray JR Palmer Trinity 11.89 15.34 13.41 13.82 17.56 12.99 13.27 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Roskiel Cano SO Florida Christian 16.15 16.41 15.48 13.34 12.28 12.28 -
31 Benicio Duhour SO Immaculata-LaSalle 15.62 14.96 16.02 13.35 14.82 16.69 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cornelius Colzie SR Westminster Christian 59.52 1:01.58 40.03 1:00.04 51.31 48.75 10
2 Eduardo del Rosal SR Palmer Trinity 39.99 59.99 48.32 1:01.65 55.54 1:00.54 8
3 Emmanuel Vega JR Ferguson 1:09.53 52.84 1:09.53 52.29 55.62 57.29 6
4 Landon Kelly FR NSU University 59.00 41.58 59.00 48.33 56.19 54.51 5
5 Nathaniel Jimenez JR Mater Bay Academy 1:02.06 1:11.08 53.59 40.06 56.41 1:00.93 4
6 Justin Ebanks 8 Palmer Trinity 1:09.96 1:00.37 51.91 53.60 56.42 1:09.40 3
7 Antoine Rozier JR Somerset Academy (SH) 1:11.08 1:04.26 46.06 1:00.84 56.86 42.65 2
8 Damian Leo SO Divine Savior 1:11.87 55.33 1:10.16 43.35 57.04 51.91 1
9 Juan Fonseca JR Divine Savior 46.02 45.44 1:09.60 48.90 57.52 50.62 -
10 Diego Collazo JR Gulliver Prep 1:03.40 42.07 55.91 1:10.31 57.63 1:08.01 -
11 Jeremy Espinosa JR Somerset Academy (SH) 1:02.72 55.17 1:13.17 1:04.46 58.07 48.78 -
12 Luis Fernandez FR NSU University 53.67 53.67 1:07.67 52.50 58.33 44.33 -
13 Josh Cadelien 8 Sheridan Hills Christian 51.62 57.55 1:05.86 58.74 59.33 1:14.76 -
14 Tony Sanchez JR NSU University 45.44 1:10.56 1:03.38 50.23 59.79 1:02.19 -
15 Liam Rene JR Palmer Trinity 1:02.33 47.35 46.15 44.95 59.93 1:14.32 -
16 Christian Baer SO NSU University 57.31 1:02.74 1:09.37 1:08.17 1:00.32 1:10.58 -
17 Gabriel Marines SR Ferguson 46.13 46.13 1:14.05 50.98 1:00.69 57.66 -
18 Nick Zambolla JR Gulliver Prep 1:12.26 1:01.94 1:09.83 55.26 1:00.72 45.54 -
19 Lucas Harmond SR True North 52.64 53.86 59.98 1:11.61 1:01.20 42.84 -
20 Elijuah Angrand FR AIE Charter 1:08.77 1:02.63 55.26 1:18.60 1:01.40 1:10.00 -
21 Ethan Leonard SO Florida Christian 1:17.71 46.87 1:11.54 1:13.39 1:01.67 52.42 -
22 Brian Power SR Sheridan Hills Christian 1:02.50 1:03.74 1:08.07 1:14.26 1:01.88 1:06.22 -
23 Victor Torres FR Mater Bay Academy 53.99 1:04.04 1:01.53 1:12.20 1:02.78 49.60 -
24 Philip Ghostine SO Riviera Prep 1:15.38 1:00.30 1:05.95 53.39 1:02.81 56.53 -
25 Dennis Obsaint FR Gulliver Prep 1:05.94 53.66 1:24.04 54.30 1:04.64 1:20.16 -
26 John Henry Edwards SO Palmer Trinity 1:09.82 49.59 1:01.34 56.12 1:05.25 54.81 -
27 Elijah Alexis 8 Sheridan Hills Christian 1:07.60 1:18.10 1:12.20 1:08.26 1:05.63 1:16.79 -
28 Rafael Lopez FR Somerset Academy (SH) 49.05 1:02.31 1:06.95 1:15.56 1:06.28 1:16.89 -
29 Ian Hoppe FR Divine Savior 1:07.70 1:19.77 47.60 48.94 1:07.03 1:06.36 -
30 Joseph Morales JR Mater Bay Academy 1:24.23 1:23.54 54.55 1:24.23 1:09.04 1:14.57 -
31 Christopher Ciriaco FR Mater Bay Academy 56.88 1:02.56 53.32 56.17 1:11.09 56.88 -
32 Esteban Chiquito SO Riviera Prep 1:08.05 1:30.24 1:13.96 1:21.36 1:13.96 1:11.01 -
33 Hassan Rodriguez 8 Somerset Academy (SH) 1:29.89 1:18.95 1:21.29 1:40.05 1:18.16 1:06.44 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cornelius Colzie SR Westminster Christian 1:02.60 49.77 40.03 51.31 58.50 10
2 Eduardo del Rosal SR Palmer Trinity 53.32 1:12.21 1:02.76 55.54 47.21 8
3 Emmanuel Vega JR Ferguson 56.74 1:02.85 56.74 55.62 46.72 6
4 Landon Kelly FR NSU University 1:04.06 1:07.43 53.38 56.19 1:07.99 5
6 Justin Ebanks 8 Palmer Trinity 45.14 53.04 1:12.79 56.42 1:13.35 3
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Antoine Rozier JR Somerset Academy (SH) 56.86 2
10 Diego Collazo JR Gulliver Prep 57.63 -
11 Jeremy Espinosa JR Somerset Academy (SH) 58.07 -
12 Luis Fernandez FR NSU University 58.33 -
15 Liam Rene JR Palmer Trinity 59.93 -
18 Nick Zambolla JR Gulliver Prep 1:00.72 -
22 Brian Power SR Sheridan Hills Christian 1:01.88 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Damian Leo SO Divine Savior 57.04 49.06 50.20 1
13 Josh Cadelien 8 Sheridan Hills Christian 59.33 57.55 52.81 -
14 Tony Sanchez JR NSU University 59.79 58.60 1:03.38 -
19 Lucas Harmond SR True North 1:01.20 1:00.59 59.98 -
23 Victor Torres FR Mater Bay Academy 1:02.78 54.62 1:05.30 -
26 John Henry Edwards SO Palmer Trinity 1:05.25 1:10.47 1:02.64 -
27 Elijah Alexis 8 Sheridan Hills Christian 1:05.63 1:20.73 59.73 -
30 Joseph Morales JR Mater Bay Academy 1:09.04 1:00.07 51.78 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Nathaniel Jimenez JR Mater Bay Academy 54.72 56.41 4
17 Gabriel Marines SR Ferguson 57.05 1:00.69 -
20 Elijuah Angrand FR AIE Charter 1:12.46 1:01.40 -
21 Ethan Leonard SO Florida Christian 1:01.67 1:01.67 -
31 Christopher Ciriaco FR Mater Bay Academy 1:07.54 1:11.09 -
32 Esteban Chiquito SO Riviera Prep 1:34.67 1:13.96 -
33 Hassan Rodriguez 8 Somerset Academy (SH) 1:08.00 1:18.16 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Juan Fonseca JR Divine Savior 57.52 45.44 58.10 55.22 1:03.28 1:11.90 1:10.75 -
28 Rafael Lopez FR Somerset Academy (SH) 1:06.28 52.37 1:12.25 1:15.56 54.35 1:10.92 53.03 -
29 Ian Hoppe FR Divine Savior 1:07.03 1:12.40 1:03.01 47.60 47.60 58.32 1:07.70 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Christian Baer SO NSU University 54.90 1:05.75 45.85 1:00.32 -
24 Philip Ghostine SO Riviera Prep 52.14 59.67 1:16.00 1:02.81 -
25 Dennis Obsaint FR Gulliver Prep 1:21.45 53.66 1:24.04 1:04.64 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gregorio Ramos SO Palmer Trinity 2:05.44 1:34.08 1:59.17 1:54.15 2:33.04 10
2 Josiah Sinclair-Bergin FR NSU University 2:06.21 1:52.33 1:53.59 2:04.95 1:51.07 8
3 Henry Stark JR Palmer Trinity 2:07.75 1:37.09 2:15.42 1:37.09 2:39.69 6
4 Jose Cruz JR Ferguson 2:09.24 1:57.61 1:31.76 1:30.47 2:19.58 5
5 Justo Berisso SR Palmer Trinity 2:16.36 2:28.64 1:36.82 2:00.00 2:08.18 4
6 Matthieu Gomez SR Sheridan Hills Christian 2:19.55 2:12.58 2:12.58 1:39.08 2:08.39 3
7 Luke Ager FR Westminster Christian 2:21.31 2:34.03 1:41.75 2:17.07 2:14.25 2
8 Morgan Munoz SR Florida Christian 2:21.64 2:07.48 2:03.23 1:47.65 3:02.72 1
9 Erik Gaviria SR Westminster Christian 2:22.18 2:32.14 3:01.99 2:10.81 2:44.93 -
10 Ryan Hansen SO Divine Savior 2:25.60 2:03.76 3:04.92 2:38.71 2:34.34 -
11 Ethan Martinez SO NSU University 2:26.25 1:49.69 1:52.62 2:26.25 1:54.08 -
12 Lucas Falossi SR True North 2:27.89 2:47.12 3:01.91 2:19.02 2:11.63 -
13 Hunter Smith 8 Sheridan Hills Christian 2:28.59 2:37.51 1:54.42 2:58.31 2:50.88 -
14 Otto Hellmund SO Gulliver Prep 2:29.07 1:51.81 2:49.94 2:39.51 1:44.35 -
15 Joseph Morales JR Mater Bay Academy 2:29.18 1:48.91 2:44.10 2:38.13 2:17.25 -
16 Victor Valencia 8 True North 2:29.39 2:26.41 2:06.99 2:54.79 2:38.36 -
17 Ivan Camilo 8 Mater Bay Academy 2:31.20 2:14.57 1:59.45 2:17.60 1:45.84 -
18 David Ayala FR Sheridan Hills Christian 2:33.85 2:53.85 2:04.62 1:50.78 3:20.01 -
19 Elijah Alexis 8 Sheridan Hills Christian 2:34.63 2:45.46 1:59.07 2:03.71 2:26.90 -
20 Jayden Henry FR Ferguson 2:35.74 2:38.86 3:13.12 2:20.17 2:07.71 -
21 Ryan James SR Riviera Prep 2:36.41 2:36.41 3:01.44 2:41.11 2:11.39 -
22 Luis Cardenas FR Divine Savior 2:36.48 2:25.53 2:50.57 2:50.57 2:30.22 -
23 Daniel Stredel SO Divine Savior 2:39.96 2:30.37 1:58.37 3:08.76 2:59.16 -
24 Santiago Lardiez SO Riviera Prep 2:40.45 2:53.29 2:40.45 2:48.48 2:06.76 -
25 Hammad Ammar FR Somerset Academy (SH) 2:42.40 2:01.80 2:16.42 2:32.66 2:13.17 -
26 Matteo Iannelli FR Palmer Trinity 3:16.82 3:36.51 3:06.98 3:01.08 2:47.30 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gregorio Ramos SO Palmer Trinity 2:30.53 2:33.04 1:44.12 2:21.75 2:05.44 10
2 Josiah Sinclair-Bergin FR NSU University 2:31.46 1:54.86 2:20.10 2:02.43 2:06.21 8
3 Henry Stark JR Palmer Trinity 2:43.52 2:19.25 2:28.19 2:37.14 2:07.75 6
4 Jose Cruz JR Ferguson 2:24.75 2:44.14 1:45.98 2:42.85 2:09.24 5
5 Justo Berisso SR Palmer Trinity 1:50.46 1:40.91 1:53.18 2:53.18 2:16.36 4
6 Matthieu Gomez SR Sheridan Hills Christian 2:20.95 1:53.04 2:05.60 1:50.25 2:19.55 3
7 Luke Ager FR Westminster Christian 2:28.38 2:53.82 1:55.88 2:43.92 2:21.31 2
9 Erik Gaviria SR Westminster Christian 1:58.01 2:36.40 2:26.45 2:42.09 2:22.18 -
10 Ryan Hansen SO Divine Savior 1:44.84 2:45.99 2:32.88 1:44.84 2:25.60 -
11 Ethan Martinez SO NSU University 1:57.00 2:56.97 1:43.84 1:52.62 2:26.25 -
15 Joseph Morales JR Mater Bay Academy 2:50.07 2:26.20 2:20.23 1:44.43 2:29.18 -
23 Daniel Stredel SO Divine Savior 2:57.56 3:21.55 3:08.76 2:27.17 2:39.96 -
25 Hammad Ammar FR Somerset Academy (SH) 2:48.90 3:03.52 3:14.88 2:18.04 2:42.40 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Morgan Munoz SR Florida Christian 2:23.06 2:58.47 2:21.64 1
12 Lucas Falossi SR True North 2:48.60 1:59.79 2:27.89 -
13 Hunter Smith 8 Sheridan Hills Christian 2:18.19 3:02.77 2:28.59 -
14 Otto Hellmund SO Gulliver Prep 2:18.64 1:45.84 2:29.07 -
16 Victor Valencia 8 True North 2:04.00 2:33.88 2:29.39 -
17 Ivan Camilo 8 Mater Bay Academy 2:20.62 2:52.37 2:31.20 -
18 David Ayala FR Sheridan Hills Christian 2:38.47 2:56.93 2:33.85 -
19 Elijah Alexis 8 Sheridan Hills Christian 3:17.93 2:48.55 2:34.63 -
20 Jayden Henry FR Ferguson 2:23.28 2:13.94 2:35.74 -
21 Ryan James SR Riviera Prep 2:00.44 3:12.39 2:36.41 -
22 Luis Cardenas FR Divine Savior 3:06.22 2:56.83 2:36.48 -
24 Santiago Lardiez SO Riviera Prep 2:48.48 3:14.15 2:40.45 -
26 Matteo Iannelli FR Palmer Trinity 3:30.60 4:11.93 3:16.82 -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gregorio Ramos SO Palmer Trinity 4:54.73 3:38.10 4:37.05 3:29.26 5:12.42 10
2 Jose Cruz JR Ferguson 4:59.98 4:35.99 6:26.98 4:26.99 6:05.98 8
3 Justo Berisso SR Palmer Trinity 5:00.26 3:39.19 5:18.28 3:42.20 6:24.34 6
4 Gabe Pena SR Sheridan Hills Christian 5:02.55 4:32.30 4:41.38 4:17.17 6:30.29 5
5 Daniel Gomez SR Immaculata-LaSalle 5:07.13 4:27.21 6:20.85 5:53.20 4:54.85 4
6 Jeremiah Bishop SO Westminster Christian 5:07.74 5:23.13 6:18.52 4:40.05 6:06.21 3
7 Camilo Herrera 8 Palmer Trinity 5:09.78 6:08.64 6:11.74 4:51.20 6:14.84 2
8 Ryan Hansen SO Divine Savior 5:13.23 5:53.95 6:03.35 6:09.62 4:19.98 1
9 David Taroco SO Sheridan Hills Christian 5:16.10 5:54.04 6:00.36 4:28.69 6:03.52 -
10 Jacob Gurevich SO NSU University 5:18.43 4:11.56 5:12.07 3:46.09 3:58.83 -
11 Diego Navarro SR Riviera Prep 5:23.57 3:59.45 5:04.16 4:28.57 3:46.50 -
12 Santiago Ospina 8 Sheridan Hills Christian 5:27.89 4:51.83 4:45.27 5:14.78 4:09.20 -
13 Alejandro Barahona JR Immaculata-LaSalle 5:33.55 4:23.51 5:33.55 5:56.90 4:36.85 -
14 Matthieu Gomez SR Sheridan Hills Christian 5:36.03 3:55.22 4:38.91 4:22.11 6:06.28 -
15 Victor Valencia 8 True North 5:36.68 7:07.59 4:32.71 6:30.55 4:39.45 -
16 Nicolas Chesnick SR Gulliver Prep 5:37.08 6:20.90 5:20.23 7:14.84 5:10.12 -
17 Elias Leyes JR Sheridan Hills Christian 5:37.11 3:59.35 4:49.92 6:54.65 5:03.40 -
18 Santiago Lardiez SO Riviera Prep 5:41.07 4:39.68 4:08.99 6:11.77 4:29.45 -
19 Luis Cardenas FR Divine Savior 5:41.38 6:32.59 7:16.97 3:58.97 3:58.97 -
20 Jacob Rodriguez SO True North 5:42.49 4:54.55 6:50.99 4:47.70 6:33.87 -
21 Giovanny Marines FR Ferguson 5:44.65 6:32.90 4:25.38 7:03.92 5:30.87 -
22 Juan Navarro FR Ferguson 5:46.14 7:23.06 4:47.30 4:36.92 6:17.30 -
23 Daniel Stredel SO Divine Savior 5:46.81 4:02.77 5:15.60 4:40.92 6:35.37 -
24 David Ayala FR Sheridan Hills Christian 5:47.19 4:51.64 5:57.61 5:02.06 4:51.64 -
25 Ryan James SR Riviera Prep 5:49.54 6:00.03 4:43.13 4:39.64 5:35.56 -
26 Sean Longman FR NSU University 5:49.77 5:18.29 5:35.78 4:43.32 7:13.72 -
27 Giancarlo Missagia FR Immaculata-LaSalle 5:51.22 5:12.59 6:47.42 6:36.88 4:23.42 -
28 Michael Oliverio FR NSU University 5:52.82 5:52.82 4:59.90 4:24.62 4:14.03 -
29 Jayden Henry FR Ferguson 5:54.53 7:12.53 4:18.81 7:30.26 6:44.17 -
30 Zander Guevara FR True North 5:56.46 5:38.64 5:45.77 5:27.95 6:03.59 -
31 Nicholas Diaz FR Ferguson 6:03.17 6:32.23 6:50.39 6:32.23 6:10.44 -
32 Omar Perez JR Palmer Trinity 6:08.57 4:25.37 5:24.35 5:02.23 7:07.55 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Santiago Ospina 8 Sheridan Hills Christian 5:27.89 5:57.40 5:44.29 5:34.45 5:41.01 -
14 Matthieu Gomez SR Sheridan Hills Christian 5:36.03 5:22.59 4:15.39 6:13.00 3:58.59 -
15 Victor Valencia 8 True North 5:36.68 3:55.68 5:53.52 4:05.78 5:19.85 -
18 Santiago Lardiez SO Riviera Prep 5:41.07 6:25.41 6:04.95 6:39.06 4:08.99 -
19 Luis Cardenas FR Divine Savior 5:41.38 4:36.52 5:48.21 6:01.87 5:41.38 -
20 Jacob Rodriguez SO True North 5:42.49 6:40.72 4:03.17 5:32.22 4:16.87 -
21 Giovanny Marines FR Ferguson 5:44.65 4:59.85 6:36.35 5:10.19 4:25.38 -
22 Juan Navarro FR Ferguson 5:46.14 4:57.68 5:25.38 5:14.99 7:29.99 -
23 Daniel Stredel SO Divine Savior 5:46.81 6:42.30 7:03.11 7:03.11 6:24.96 -
24 David Ayala FR Sheridan Hills Christian 5:47.19 5:43.72 5:36.78 5:19.42 4:03.04 -
25 Ryan James SR Riviera Prep 5:49.54 6:21.00 4:53.62 7:34.41 5:21.58 -
26 Sean Longman FR NSU University 5:49.77 5:21.79 6:17.76 4:18.83 7:34.70 -
27 Giancarlo Missagia FR Immaculata-LaSalle 5:51.22 6:12.30 5:37.18 4:26.93 7:01.47 -
28 Michael Oliverio FR NSU University 5:52.82 4:35.20 7:24.56 6:31.63 6:59.86 -
29 Jayden Henry FR Ferguson 5:54.53 4:43.63 6:37.08 4:36.54 6:51.26 -
30 Zander Guevara FR True North 5:56.46 6:10.72 4:52.30 5:56.46 7:36.27 -
31 Nicholas Diaz FR Ferguson 6:03.17 6:10.44 7:26.70 4:32.38 4:32.38 -
32 Omar Perez JR Palmer Trinity 6:08.57 5:46.46 5:35.40 7:55.46 6:08.57 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gregorio Ramos SO Palmer Trinity 5:09.47 3:55.79 4:45.89 6:14.31 6:14.31 5:30.10 4:54.73 10
2 Jose Cruz JR Ferguson 4:02.99 6:29.98 3:50.99 5:47.98 4:53.98 6:17.98 4:59.98 8
3 Justo Berisso SR Palmer Trinity 6:27.34 4:18.23 4:24.23 3:57.21 6:12.33 5:03.27 5:00.26 6
4 Gabe Pena SR Sheridan Hills Christian 5:23.73 4:17.17 4:47.43 5:17.68 4:32.30 4:08.10 5:02.55 5
5 Daniel Gomez SR Immaculata-LaSalle 5:31.70 5:22.49 4:51.78 4:48.71 4:30.28 5:43.99 5:07.13 4
6 Jeremiah Bishop SO Westminster Christian 4:06.20 6:21.60 4:00.04 4:40.05 4:30.82 6:06.21 5:07.74 3
7 Camilo Herrera 8 Palmer Trinity 5:37.66 6:39.62 4:38.81 4:51.20 5:59.35 3:36.85 5:09.78 2
8 Ryan Hansen SO Divine Savior 5:06.97 5:25.76 4:13.72 4:54.44 5:00.70 6:03.35 5:13.23 1
9 David Taroco SO Sheridan Hills Christian 4:03.40 5:35.07 5:12.94 6:28.81 6:35.13 4:00.24 5:16.10 -
10 Jacob Gurevich SO NSU University 5:24.80 6:53.96 6:15.75 6:25.30 4:37.04 5:18.43 5:18.43 -
11 Diego Navarro SR Riviera Prep 4:38.27 6:02.40 4:22.10 6:44.47 4:41.51 4:22.10 5:23.57 -
13 Alejandro Barahona JR Immaculata-LaSalle 6:23.59 4:06.83 6:43.60 5:36.89 6:36.93 7:00.28 5:33.55 -
16 Nicolas Chesnick SR Gulliver Prep 5:37.08 4:02.70 4:26.30 5:20.23 5:16.86 5:26.97 5:37.08 -
17 Elias Leyes JR Sheridan Hills Christian 4:53.29 7:04.76 6:07.45 7:14.88 5:33.74 6:58.02 5:37.11 -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Austin Foster SR Palmer Trinity 17.22 17.70 15.94 16.26 10
2 Jonathan Ebanks 8 Palmer Trinity 16.31 18.69 18.32 17.59 8
3 David Gleason JR Westminster Christian 17.70 21.01 18.43 18.07 6
4 Lawrence Finley JR Immaculata-LaSalle 21.68 21.30 18.85 23.38 5
5 Nicola Campiani SO Palmer Trinity 25.66 22.68 19.89 17.51 4
6 Perry Sylvain JR Palmer Trinity 16.25 17.53 21.37 20.09 3
7 Aiden Cruz 8 Mater Bay Academy 22.30 26.17 22.75 27.99 2
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Austin Foster SR Palmer Trinity 14.19 15.47 12.92 14.03 15.94 19.29 12.12 10
2 Jonathan Ebanks 8 Palmer Trinity 14.84 23.27 20.34 14.11 18.32 22.90 22.54 8
3 David Gleason JR Westminster Christian 14.75 17.70 13.09 14.75 18.43 21.38 18.99 6
4 Lawrence Finley JR Immaculata-LaSalle 15.65 17.91 23.00 16.78 18.85 23.19 21.30 5
5 Nicola Campiani SO Palmer Trinity 23.87 17.31 19.30 15.32 19.89 20.49 20.09 4
6 Perry Sylvain JR Palmer Trinity 16.03 18.60 24.79 25.01 21.37 19.24 17.31 3
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Aiden Cruz 8 Mater Bay Academy 25.03 16.61 18.89 24.35 24.35 22.75 19.57 2

Boys' 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Austin Foster SR Palmer Trinity 59.68 10
2 Lawrence Finley JR Immaculata-LaSalle 1:00.24 8
3 Kennedy Garay SO Immaculata-LaSalle 1:02.76 6
4 Jonathan Ebanks 8 Palmer Trinity 1:05.63 5
5 Luca Tinsley SR True North 1:06.49 4
6 Isaiah Drake FR Florida Christian 1:07.45 3
7 Ivo Raggio JR Immaculata-LaSalle 1:07.97 2
8 Nicola Campiani SO Palmer Trinity 1:08.71 1
9 David Gleason JR Westminster Christian 1:09.71 -
10 Juan Bracamontes 8 Palmer Trinity 1:14.95 -
11 Austin Tolley FR Westminster Christian 1:19.27 -
Boys' 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Austin Foster SR Palmer Trinity 59.68 1:00.88 59.09 1:00.28 10
2 Lawrence Finley JR Immaculata-LaSalle 1:00.24 50.00 54.82 42.17 8
3 Kennedy Garay SO Immaculata-LaSalle 1:02.76 1:04.02 1:10.92 52.09 6
4 Jonathan Ebanks 8 Palmer Trinity 1:05.63 1:02.35 1:20.73 1:20.73 5
6 Isaiah Drake FR Florida Christian 1:07.45 1:18.25 1:24.99 47.22 3
7 Ivo Raggio JR Immaculata-LaSalle 1:07.97 1:11.37 1:09.33 1:23.61 2
9 David Gleason JR Westminster Christian 1:09.71 1:07.62 1:15.29 1:05.53 -
Boys' 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Luca Tinsley SR True North 1:06.49 4
8 Nicola Campiani SO Palmer Trinity 1:08.71 1
10 Juan Bracamontes 8 Palmer Trinity 1:14.95 -
11 Austin Tolley FR Westminster Christian 1:19.27 -

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Immaculata-LaSalle Jason Cruz, Rashad Lee, Wendell Copeland, Ervenson Liberte 53.76 46.08 41.56 56.92 45.17 39.75 10
2 St. Brendan Jaasiel Benitez, Kevin White, Eric Youman, Widely Jean Francois 56.30 42.68 53.12 48.58 45.40 44.95 8
3 Gulliver Prep Luc Carroll, Sebastien Lacrete, Marquis Williams, Kenny Williams 43.42 45.70 42.96 49.82 45.70 39.76 6
4 Westminster Christian Cornelius Colzie, Joseph Riccio, Nicholas Castellanos, Conneilus Miller 54.37 40.08 40.55 51.14 46.07 47.00 5
5 True North Luca Tinsley, Jorge Cascudo, JonJon Delgado, Lucas Falossi 38.86 59.68 56.90 48.58 46.26 50.89 4
6 Somerset Academy (SH) Christian Diaz, Anthony Perez, Anthony Rozier, Keith Edwards 37.86 51.89 49.55 58.90 46.74 44.41 3
7 NSU University Landon Kelly, Jaden Gutierrrez, Roger Baptiste, Delsin Holder 47.29 59.00 36.99 42.14 46.82 59.00 2
8 AIE Charter Elijuah Angrand, Ricardo Pereira, Tomas Iglesias, Mario Martinez 37.03 41.78 39.40 49.85 47.47 43.20 1
9 Palmer Trinity Liam Rene, Kyle Kelsey, Ludwig Kipp, Gregory Tindle 35.05 55.70 44.65 43.69 48.01 59.54 -
10 Divine Savior Michael Mata, Joshua Arce, Moises Cruz, Christian Gonzalez 50.10 59.21 1:05.78 56.17 50.60 50.60 -
11 Florida Christian Adrian Amador, Roskiel Cano, Gabriel Vazquez, Noah Cruz 57.19 1:01.35 59.27 1:03.95 51.99 37.44 -
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Immaculata-LaSalle Cruz, Lee, Copeland, Liberte 54.21 55.56 45.17 51.50 38.85 10
3 Gulliver Prep Carroll, Lacrete, Williams, Williams 34.74 40.68 45.70 36.11 49.82 6
4 Westminster Christian Colzie, Riccio, Castellanos, Miller 34.10 59.43 46.07 36.86 45.61 5
5 True North Tinsley, Cascudo, Delgado, Falossi 59.22 52.28 46.26 46.73 35.16 4
6 Somerset Academy (SH) Diaz, Perez, Rozier, Edwards 51.89 51.42 46.74 59.36 56.09 3
7 NSU University Kelly, Gutierrrez, Baptiste, Holder 40.74 58.06 46.82 44.01 54.78 2
11 Florida Christian Amador, Cano, Vazquez, Cruz 42.64 53.03 51.99 38.48 46.28 -
Boys' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 St. Brendan Benitez, White, Youman, Jean Francois 37.23 38.14 40.41 58.57 37.23 34.51 45.40 8
8 AIE Charter Angrand, Pereira, Iglesias, Martinez 44.63 1:01.72 46.05 37.98 44.63 45.58 47.47 1
9 Palmer Trinity Rene, Kelsey, Kipp, Tindle 35.53 44.17 42.73 44.65 53.78 42.73 48.01 -
10 Divine Savior Mata, Arce, Cruz, Gonzalez 57.69 51.11 59.71 50.60 45.54 57.18 50.60 -

Boys' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 St. Brendan Jaasiel Benitez, Widely Jean Francois, Eric Youman, Kevin White 1:34.62 1:26.11 1:34.62 1:25.16 10
2 Gulliver Prep Marquis Williams, Kenny Williams, Nick Zambolla, Champ Smith 1:38.13 1:20.47 1:38.13 1:35.19 8
3 Divine Savior Rodrigo Pena-Hernandez, Abraham Chamoun, Damian Leo, Christian Gonzalez 1:39.99 1:56.99 1:20.00 1:22.00 6
4 NSU University Joshua Houston, Tony Sanchez, Luis Fernandez, Adam Cohen 1:42.09 1:57.41 1:26.78 2:10.68 5
5 Somerset Academy (SH) Aiden Villegas, Jacob villa, Joan Espinosa, Kasir Harts 1:42.23 1:39.17 1:36.10 1:54.50 4
6 Somerset Charter (SP) Gonzalez Angel, Nungester Layken, Jelani Boston 1:44.23 2:00.91 1:56.74 1:59.87 3
7 True North JonJon Delgado, Diego Benitez, Luis Gonzalez, Sam Lopez 1:45.02 1:59.73 1:25.07 1:22.97 2
8 Palmer Trinity Nicola Campiani, Ludwig Kipp, GianCarlos Vidal, Gregory Tindle 1:46.15 1:16.43 1:20.68 1:30.23 1
9 Florida Christian Adrian Amador, Noah Cruz, Gabriel Vazquez, Roskiel Cano 1:47.17 2:02.18 2:09.68 1:19.31 -
Boys' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
2 Gulliver Prep Williams, Williams, Zambolla, Smith 1:30.28 1:22.43 1:38.13 1:54.82 8
3 Divine Savior Pena-Hernandez, Chamoun, Leo, Gonzalez 1:53.99 1:47.99 1:39.99 1:12.00 6
4 NSU University Houston, Sanchez, Fernandez, Cohen 1:54.34 1:36.99 1:42.09 2:06.60 5
6 Somerset Charter (SP) Angel, Layken, Boston 1:39.02 2:14.46 1:44.23 1:40.06 3
8 Palmer Trinity Campiani, Kipp, Vidal, Tindle 1:33.42 1:32.35 1:46.15 2:01.02 1
9 Florida Christian Amador, Cruz, Vazquez, Cano 2:15.04 1:49.32 1:47.17 2:04.32 -
Boys' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 St. Brendan Benitez, Jean Francois, Youman, White 1:48.82 1:34.62 10
5 Somerset Academy (SH) Villegas, villa, Espinosa, Harts 1:57.57 1:42.23 4
7 True North Delgado, Benitez, Gonzalez, Lopez 1:54.48 1:45.02 2

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Immaculata-LaSalle Demetrius Johnson, Kennedy Garay, Joel Salien, Emmanuel Roca 2:43.17 3:46.75 4:07.94 2:58.01 3:31.91 10
2 NSU University Connor Donahue, Patrick Liburd, Ian Donahue, Josiah Sinclair-Bergin 3:21.79 4:05.65 4:05.65 3:59.07 3:39.33 8
3 Westminster Christian Dwight Whipple, Cornelius Colzie, Janpaul Portal, Mathias Meyer 3:16.48 4:49.08 3:18.74 3:39.07 3:45.84 6
4 Palmer Trinity Gregorio Ramos, Henry Stark, Eduardo del Rosal, Austin Foster 4:02.58 2:50.04 3:28.58 3:55.78 3:46.71 5
5 Ferguson Jordan Tintera, Shawn Carrero, Sebastian Yanes, Matthew Sanchez 3:46.76 3:12.41 3:16.99 4:50.90 3:49.05 4
6 Somerset Charter (SP) Gonzalez Angel, Williams Braylen, Mckeown Goodhue, Nungester Layken 2:59.18 4:53.85 3:25.46 2:52.01 3:58.90 3
7 Sheridan Hills Christian Brian Power, Josh Cadelien, Matthieu Gomez, Shakeem Shaw 4:07.25 3:11.74 3:36.97 3:04.18 4:12.29 2
8 AIE Charter Elijuah Angrand, Jose Goycoolea, Tomas Iglesias, Joshua Leiva 5:29.24 4:07.57 4:25.43 4:56.06 4:15.22 1
9 Divine Savior Moises Cruz, Nicholas Lara, Javier Perez, Joshua Arce 4:53.33 4:07.16 5:47.65 4:04.44 4:31.60 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Immaculata-LaSalle Johnson, Garay, Salien, Roca 3:21.32 3:31.91 3:31.91 10
3 Westminster Christian Whipple, Colzie, Portal, Meyer 3:48.10 3:45.84 4:42.30 6
4 Palmer Trinity Ramos, Stark, del Rosal, Foster 4:27.52 3:46.71 2:43.24 5
5 Ferguson Tintera, Carrero, Yanes, Sanchez 4:14.25 3:49.05 4:30.28 4
6 Somerset Charter (SP) Angel, Braylen, Goodhue, Layken 4:15.63 3:58.90 3:18.29 3
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
2 NSU University Donahue, Liburd, Donahue, Sinclair-Bergin 2:42.31 3:26.17 3:39.33 4:03.46 8
7 Sheridan Hills Christian Power, Cadelien, Gomez, Shaw 4:55.18 5:15.37 4:12.29 4:14.82 2
8 AIE Charter Angrand, Goycoolea, Iglesias, Leiva 5:24.13 4:30.54 4:15.22 3:26.73 1
9 Divine Savior Cruz, Lara, Perez, Arce 5:44.94 5:34.07 4:31.60 4:09.88 -

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Palmer Trinity Gregorio Ramos, Henry Stark, Eduardo del Rosal, Justo Berisso 7:34.71 9:32.22 9:16.90 8:30.91 7:39.82 10:13.10 10
2 Immaculata-LaSalle Emmanuel Roca, Austin Dunbar, Daniel Brito, Daniel Gomez 9:43.65 10:04.49 7:17.74 8:41.11 8:04.64 6:04.78 8
3 Riviera Prep Roman Giffune, Julian Morales, Marco Calderoni, Diego Navarro 6:34.88 6:45.85 7:18.76 9:08.44 6:51.33 10:14.26 6
4 Westminster Christian Jeremiah Bishop, Erik Gaviria, Janpaul Portal, Luke Ager 9:42.85 11:47.34 11:02.07 9:25.87 8:12.31 7:49.68 5
5 Ferguson Jose Cruz, Daniel Jimenez, Jude Zayas, Matthew Sanchez 10:46.61 6:54.06 11:54.68 9:27.20 11:14.97 9:49.89 4
6 Sheridan Hills Christian Shakeem Shaw, Santiago Ospina, David Taroco, Matthieu Gomez 10:34.53 8:20.64 9:42.13 9:42.13 12:07.67 8:08.99 3
7 NSU University Christian Baer, Ethan Martinez, Evan Weiss, Liam McGowan 10:58.32 12:34.08 10:40.37 9:58.47 7:58.78 11:22.26 2
8 AIE Charter David Fuentes, Pablo Jimenez, Joshua Leiva, Marcos Maldonado 8:04.14 12:48.16 13:52.71 10:45.51 11:30.70 12:22.34 1
9 Divine Savior Abraham Chamoun, Ian Hoppe, Javier Perez, Nicholas Lara 10:59.50 10:26.86 11:58.27 10:52.97 14:08.87 10:00.74 -

Boys' Distance Medley Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Immaculata-LaSalle Emmanuel Roca, Jason Cruz, Austin Dunbar, Daniel Brito 8:10.47 13:17.01 11:21.20 12:29.32 10
2 Palmer Trinity Eduardo del Rosal, George Montes, Camilo Herrera, Juan Bracamontes 11:34.75 10:15.96 11:56.23 9:54.47 8
3 Ferguson Jose Cruz, Matthew Sanchez, Sebastian Yanes, Daniel Jimenez 11:45.43 11:38.23 11:59.82 14:52.58 6
4 Riviera Prep Roman Giffune, Mateo Ceballos, Diego Navarro, Julian Morales 11:56.05 14:45.83 12:18.19 8:58.88 5
5 AIE Charter Ricardo Pereira, Mario Martinez, Tomas Iglesias, Joshua Leiva 12:37.37 16:49.82 13:08.92 14:12.04 4

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Patrick Liburd SO NSU University 1.77m 1.27m 1.31m 2.05m 1.38m 1.56m 5' 9.75" 10
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
  • 1.67
    O
  • 1.72
    O
  • 1.77
    O
  • 1.82
    XXX
2 Ian Donahue JR NSU University 1.67m 1.89m 1.22m 1.49m 1.49m 1.55m 5' 5.75" 7
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
  • 1.67
    O
  • 1.72
    XXX
2 Dwight Whipple SO Westminster Christian 1.67m 2.00m 1.42m 1.87m 1.84m 2.12m 5' 5.75" 7
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
  • 1.67
    XO
  • 1.72
    XXX
4 Ethan Landwehr SO Divine Savior 1.62m 1.67m 1.26m 1.75m 1.96m 2.01m 5' 3.75" 5
  • 1.57
    O
  • 1.62
    O
5 Isaiah Drake FR Florida Christian 1.57m 2.01m 1.87m 1.30m 1.87m 1.30m 5' 1.75" 4
  • 1.57
    O
  • 1.62
    XXX
6 Henry Stark JR Palmer Trinity 1.52m 1.55m 1.54m 1.17m 1.14m 1.50m 4' 11.75" 3
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
  Perry Sylvain JR Palmer Trinity NH NH NH NH NH NH NH -
  • 1.52
    XXX
  George Montes 8 Palmer Trinity NH NH NH NH NH NH NH -
  • 1.52
    XXX
  Carter Bonilla 8 AIE Charter NH NH NH NH NH NH NH -
  • 1.52
    XX
Boys' High Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Patrick Liburd SO NSU University 1.33m 1.77m 1.52m 2.30m 5' 9.75" 10
2 Ian Donahue JR NSU University 2.12m 1.67m 1.79m 2.15m 5' 5.75" 7
2 Dwight Whipple SO Westminster Christian 1.47m 1.67m 1.49m 1.62m 5' 5.75" 7
4 Ethan Landwehr SO Divine Savior 1.83m 1.62m 1.38m 1.80m 5' 3.75" 5
5 Isaiah Drake FR Florida Christian 1.10m 1.57m 1.51m 1.19m 5' 1.75" 4
6 Henry Stark JR Palmer Trinity 1.31m 1.52m 1.29m 1.22m 4' 11.75" 3
  George Montes 8 Palmer Trinity NH NH NH NH NH -
Boys' High Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
  Perry Sylvain JR Palmer Trinity NH NH NH NH NH NH NH -
  Carter Bonilla 8 AIE Charter NH NH NH NH NH NH NH -

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 PEDRO GOYCOOLEA SR AIE Charter 4.52m 3.38m 3.03m 3.48m 11' 5" 10
  • 3.33
    XO
  • 3.48
    O
  • 3.63
    XXX
2 Mateo Ceballos JR Riviera Prep 3.59m 2.54m 2.45m 3.18m 10' 5.25" 8
  • 2.88
    O
  • 3.03
    O
  • 3.18
    O
  • 3.33
    XXX

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Sebastien Lacrete FR Gulliver Prep 8.15m 5.80m 6.37m 20' 10.75" 10
  • 6.30 (+0.0)
  • 6.14 (+0.0)
  • 6.37 (+0.0)
2 Jaasiel Benitez JR St. Brendan 5.43m 6.50m 6.31m 20' 8.5" 8
  • 5.92 (+0.0)
  • 5.80 (+0.0)
  • 6.31 (+0.0)
3 Alexander Toledo SR Immaculata-LaSalle 5.45m 7.43m 6.19m 20' 3.75" 6
  • 6.19 (+0.0)
  • 5.81 (+0.0)
  • 5.99 (+0.0)
4 Luca Martinez SR Palmer Trinity 6.18m 6.55m 6.12m 20' 1" 5
  • 6.12 (+0.0)
5 Conneilus Miller FR Westminster Christian 5.19m 5.55m 6.03m 19' 9.5" 4
  • 5.60 (+0.0)
  • 5.63 (+0.0)
  • 6.03 (+0.0)
6 Delsin Holder SR NSU University 4.76m 6.50m 6.02m 19' 9" 3
  • 6.02 (+0.0)
7 Anthony Perez SR Somerset Academy (SH) 7.60m 6.65m 5.94m 19' 6" 2
  • 5.18 (+0.0)
  • 5.63 (+0.0)
  • 5.94 (+0.0)
8 MARIO MARTINEZ SR AIE Charter 6.83m 4.71m 5.89m 19' 4" 1
  • 5.89 (+0.0)
  • 5.79 (+0.0)
9 Ethan Cardoso JR True North 5.06m 5.59m 5.88m 19' 3.5" -
  • 5.38 (+0.0)
  • 5.88 (+0.0)
  • FOUL  
10 Champ Smith FR Gulliver Prep 6.49m 7.23m 5.74m 18' 10" -
  • 5.44 (+0.0)
  • 5.73 (+0.0)
  • 5.74 (+0.0)
11 Ian Donahue JR NSU University 6.74m 7.31m 5.71m 18' 9" -
  • 5.11 (+0.0)
  • 5.10 (+0.0)
  • 5.71 (+0.0)
12 Elijuah Angrand FR AIE Charter 4.64m 4.41m 5.66m 18' 7" -
  • 5.00 (+0.0)
  • 5.66 (+0.0)
13 Gabriel Pedroso SR Immaculata-LaSalle 5.87m 4.17m 5.64m 18' 6" -
  • 5.64 (+0.0)
14 Keith Edwards SO Somerset Academy (SH) 6.84m 5.03m 5.47m 17' 11.5" -
  • 5.47 (+0.0)
15 Ricardo Pereira FR AIE Charter 4.70m 5.99m 5.40m 17' 8.75" -
  • 4.35 (+0.0)
  • 5.40 (+0.0)
  • 5.19 (+0.0)
16 Radison Fernandez FR Florida Christian 3.91m 4.07m 5.36m 17' 7" -
  • 4.95 (+0.0)
  • 5.25 (+0.0)
  • 5.36 (+0.0)
17 Anthony Rozier SO Somerset Academy (SH) 6.26m 3.85m 5.35m 17' 6.75" -
  • 5.35 (+0.0)
  • 5.05 (+0.0)
  • 5.04 (+0.0)
18 Joshua Houston FR NSU University 4.91m 4.22m 5.28m 17' 4" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.28 (+0.0)
19 Perry Sylvain JR Palmer Trinity 5.09m 3.89m 5.19m 17' 0.5" -
  • 5.19 (+0.0)
20 Albert Asseo JR True North 5.15m 3.43m 4.90m 16' 1" -
  • 4.90 (+0.0)
21 Ivo Raggio JR Immaculata-LaSalle 4.90m 5.71m 4.80m 15' 9" -
  • 4.80 (+0.0)
  • 4.00 (+0.0)
  • 4.50 (+0.0)
22 Evan Chin JR Florida Christian 4.89m 3.78m 4.25m 13' 11.5" -
  • 4.22 (+0.0)
  • 4.25 (+0.0)
23 Diego Benitez SR True North 2.99m 4.39m 4.10m 13' 5.5" -
  • 3.75 (+0.0)
  • 4.10 (+0.0)
24 Bronko Vaskrsich JR Florida Christian 3.22m 3.88m 3.10m 10' 2" -
  • 2.90 (+0.0)
  • 3.10 (+0.0)
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Sebastien Lacrete FR Gulliver Prep 6.88m 6.50m 4.71m 6.37m 7.58m 20' 10.75" 10
2 Jaasiel Benitez JR St. Brendan 5.87m 5.74m 7.51m 6.31m 5.81m 20' 8.5" 8
3 Alexander Toledo SR Immaculata-LaSalle 5.01m 4.89m 4.52m 6.19m 5.08m 20' 3.75" 6
4 Luca Martinez SR Palmer Trinity 7.47m 6.00m 5.32m 6.12m 7.71m 20' 1" 5
5 Conneilus Miller FR Westminster Christian 6.45m 7.48m 6.03m 6.03m 5.13m 19' 9.5" 4
6 Delsin Holder SR NSU University 6.32m 5.96m 7.71m 6.02m 5.24m 19' 9" 3
7 Anthony Perez SR Somerset Academy (SH) 5.23m 7.43m 6.36m 5.94m 5.11m 19' 6" 2
8 MARIO MARTINEZ SR AIE Charter 6.66m 4.59m 7.42m 5.89m 4.36m 19' 4" 1
9 Ethan Cardoso JR True North 6.47m 5.47m 6.47m 5.88m 6.64m 19' 3.5" -
10 Champ Smith FR Gulliver Prep 4.13m 6.08m 6.89m 5.74m 5.51m 18' 10" -
13 Gabriel Pedroso SR Immaculata-LaSalle 4.79m 4.40m 7.33m 5.64m 6.94m 18' 6" -
14 Keith Edwards SO Somerset Academy (SH) 6.13m 5.36m 5.96m 5.47m 4.65m 17' 11.5" -
17 Anthony Rozier SO Somerset Academy (SH) 6.21m 6.58m 5.35m 5.35m 5.62m 17' 6.75" -
18 Joshua Houston FR NSU University 5.02m 5.65m 4.07m 5.28m 5.28m 17' 4" -
19 Perry Sylvain JR Palmer Trinity 3.84m 6.38m 5.29m 5.19m 4.52m 17' 0.5" -
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
11 Ian Donahue JR NSU University 6.85m 6.97m 5.71m 18' 9" -
12 Elijuah Angrand FR AIE Charter 6.74m 4.02m 5.66m 18' 7" -
15 Ricardo Pereira FR AIE Charter 3.83m 4.10m 5.40m 17' 8.75" -
16 Radison Fernandez FR Florida Christian 6.75m 6.81m 5.36m 17' 7" -
20 Albert Asseo JR True North 4.46m 4.17m 4.90m 16' 1" -
21 Ivo Raggio JR Immaculata-LaSalle 3.60m 4.99m 4.80m 15' 9" -
22 Evan Chin JR Florida Christian 3.83m 4.21m 4.25m 13' 11.5" -
23 Diego Benitez SR True North 3.89m 3.40m 4.10m 13' 5.5" -
24 Bronko Vaskrsich JR Florida Christian 2.20m 3.72m 3.10m 10' 2" -

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Alexander Toledo SR Immaculata-LaSalle 11.94m 8.48m 39' 2.25" 10
  • 11.89 (+0.0)
  • 11.94 (+0.0)
  • 11.52 (+0.0)
2 Jaasiel Benitez JR St. Brendan 11.89m 11.30m 39' 0.25" 8
  • FOUL  
  • 11.74 (+0.0)
  • 11.89 (+0.0)
3 MARIO MARTINEZ SR AIE Charter 11.38m 10.81m 37' 4" 6
  • 11.07 (+0.0)
  • 11.38 (+0.0)
  • FOUL  
4 Sebastien Lacrete FR Gulliver Prep 11.32m 11.77m 37' 1.75" 5
  • FOUL  
  • 11.32 (+0.0)
  • 10.95 (+0.0)
5 Perry Sylvain JR Palmer Trinity 11.23m 10.44m 36' 10.25" 4
  • 11.23 (+0.0)
  • 11.10 (+0.0)
  • 11.16 (+0.0)
6 Jonathan Ebanks 8 Palmer Trinity 10.96m 8.33m 35' 11.5" 3
  • 10.66 (+0.0)
  • 10.82 (+0.0)
  • 10.96 (+0.0)
7 Nicola Campiani SO Palmer Trinity 10.68m 11.21m 35' 0.5" 2
  • 10.42 (+0.0)
  • 10.46 (+0.0)
  • 10.68 (+0.0)
8 Tony Sanchez JR NSU University 10.65m 13.85m 34' 11.25" 1
  • 10.47 (+0.0)
  • 10.46 (+0.0)
  • 10.65 (+0.0)
9 Ronald Johnson JR NSU University 10.59m 13.13m 34' 9" -
  • 9.93 (+0.0)
  • 10.59 (+0.0)
  • 10.37 (+0.0)
10 Champ Smith FR Gulliver Prep 10.50m 13.34m 34' 5.5" -
  • 9.95 (+0.0)
  • 10.30 (+0.0)
  • 10.50 (+0.0)
11 Ethan Landwehr SO Divine Savior 10.29m 12.35m 33' 9.25" -
  • 10.13 (+0.0)
  • 10.29 (+0.0)
  • FOUL  
12 Luca Tinsley SR True North 10.16m 7.62m 33' 4" -
  • 10.15 (+0.0)
  • 10.12 (+0.0)
  • 10.16 (+0.0)
13 Michael Oliverio FR NSU University 9.90m 11.19m 32' 5.75" -
  • FOUL  
  • 9.90 (+0.0)
  • 9.15 (+0.0)
14 Dillon Powell 8 True North 9.74m 12.27m 31' 11.5" -
  • 9.74 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
15 Ian Hoppe FR Divine Savior 9.25m 10.73m 30' 4.25" -
  • 9.25 (+0.0)
  • FOUL  
  • FOUL  
  Kyle Kelsey SR Palmer Trinity FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Francisco Bergamino 7 True North FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Darren Silva SR True North FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Boys' Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
1 Alexander Toledo SR Immaculata-LaSalle 11.94m 10.63m 39' 2.25" 10
2 Jaasiel Benitez JR St. Brendan 11.89m 8.32m 39' 0.25" 8
3 MARIO MARTINEZ SR AIE Charter 11.38m 14.57m 37' 4" 6
4 Sebastien Lacrete FR Gulliver Prep 11.32m 10.30m 37' 1.75" 5
5 Perry Sylvain JR Palmer Trinity 11.23m 10.11m 36' 10.25" 4
6 Jonathan Ebanks 8 Palmer Trinity 10.96m 8.33m 35' 11.5" 3
10 Champ Smith FR Gulliver Prep 10.50m 9.66m 34' 5.5" -
11 Ethan Landwehr SO Divine Savior 10.29m 8.44m 33' 9.25" -
12 Luca Tinsley SR True North 10.16m 10.77m 33' 4" -
13 Michael Oliverio FR NSU University 9.90m 11.29m 32' 5.75" -
  Kyle Kelsey SR Palmer Trinity FOUL FOUL NM -
Boys' Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
7 Nicola Campiani SO Palmer Trinity 10.36m 10.68m 11.32m 13.46m 11.43m 13.56m 35' 0.5" 2
8 Tony Sanchez JR NSU University 9.69m 10.65m 7.46m 10.54m 13.53m 13.42m 34' 11.25" 1
9 Ronald Johnson JR NSU University 10.48m 10.59m 11.54m 9.32m 13.77m 13.34m 34' 9" -
14 Dillon Powell 8 True North 8.08m 9.74m 8.67m 11.01m 12.27m 10.32m 31' 11.5" -
15 Ian Hoppe FR Divine Savior 8.23m 9.25m 11.38m 8.97m 8.23m 10.36m 30' 4.25" -
  Francisco Bergamino 7 True North FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Darren Silva SR True North FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Jailen Sinclair-Bergin SR NSU University 10.32m 15.66m 12.43m 10.57m 10.32m 9.07m 40' 9.5" 10
  • 11.99  
  • 11.94  
  • 12.43  
2 Dairo Melendez SR Immaculata-LaSalle 14.68m 10.64m 12.23m 15.78m 11.50m 14.43m 40' 1.5" 8
  • 11.98  
  • FOUL  
  • 12.23  
3 Jaden John JR Immaculata-LaSalle 11.60m 9.77m 12.21m 13.80m 9.16m 8.79m 40' 0.75" 6
  • 12.21  
  • 11.09  
  • 11.22  
4 Ludwig Kipp JR Palmer Trinity 14.39m 11.80m 11.24m 12.14m 14.50m 14.39m 36' 10.5" 5
  • 11.24  
  • 11.01  
  • 11.03  
5 Tyler Davis SO Mater Bay Academy 12.29m 14.39m 11.07m 10.63m 9.08m 9.08m 36' 4" 4
  • 10.80  
  • 11.07  
  • 10.80  
6 Aaron Gold SO Gulliver Prep 10.70m 9.53m 10.59m 11.86m 10.06m 7.41m 34' 9" 3
  • 1.13  
  • 10.59  
  • 10.41  
7 Ethan Vanzant JR Palmer Trinity 12.32m 7.37m 10.53m 13.37m 10.00m 12.32m 34' 6.75" 2
  • 10.22  
  • 10.53  
  • 9.96  
8 GianCarlos Vidal SR Palmer Trinity 10.77m 7.43m 10.46m 11.51m 9.41m 13.49m 34' 4" 0.5
  • 10.46  
  • 10.40  
  • 10.10  
8 Nathan Brown JR Gulliver Prep 7.43m 8.16m 10.46m 9.73m 9.20m 11.30m 34' 4" 0.5
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.46  
10 Fernando Barrera SR Somerset Academy (SH) 11.26m 12.06m 10.05m 10.15m 7.34m 7.44m 32' 11.75" -
  • 9.64  
  • 10.05  
  • 9.93  
11 Jamy Eme SO St. Brendan 7.65m 12.13m 9.94m 9.94m 12.72m 12.72m 32' 7.5" -
  • 9.40  
  • 9.94  
  • 9.90  
12 Aundre Franklin FR Somerset Academy (SH) 8.23m 10.41m 9.91m 9.81m 7.53m 8.03m 32' 6.25" -
  • 9.43  
  • 9.57  
  • 9.91  
13 Benjamin Bentacourt SR True North 7.03m 10.00m 9.90m 9.60m 10.20m 10.79m 32' 5.75" -
  • 9.60  
  • 8.84  
  • 9.90  
14 Stephen Mccloud JR True North 7.68m 10.93m 9.85m 8.37m 9.75m 11.33m 32' 3.75" -
  • 9.76  
  • 9.33  
  • 9.85  
15 Daniel Fernandez FR Westminster Christian 10.68m 12.64m 9.80m 6.96m 8.72m 8.23m 32' 2" -
  • 9.80  
  • 9.79  
  • 9.44  
16 Jose Coronado SO Divine Savior 12.32m 11.54m 9.78m 10.66m 8.80m 9.88m 32' 1" -
  • 9.78  
  • 9.60  
  • 9.53  
17 Bernard Olivia SO St. Brendan 7.31m 6.93m 9.62m 12.02m 8.08m 6.73m 31' 6.75" -
  • 9.62  
  • 9.25  
  • 9.20  
18 Christopher Tovar SR True North 10.56m 9.60m 9.60m 9.02m 11.23m 7.10m 31' 6" -
  • 9.15  
  • 9.60  
  • 9.43  
19 Santiago Avendano SR Divine Savior 6.64m 8.04m 9.35m 7.95m 11.87m 10.75m 30' 8.25" -
  • 9.35  
  • FOUL  
  • 8.75  
20 Luke Simmons JR Westminster Christian 6.62m 6.72m 9.33m 6.62m 10.73m 7.84m 30' 7.5" -
  • 9.33  
  • 8.68  
  • 8.70  
21 Jean Lopez JR Divine Savior 7.04m 11.06m 9.14m 8.87m 7.40m 10.60m 30' 0" -
  • 7.61  
  • 8.50  
  • 9.14  
22 Nicholai Hansoita SR NSU University 7.42m 10.68m 9.05m 9.68m 8.24m 7.69m 29' 8.25" -
  • 9.05  
  • FOUL  
  • 8.82  
23 Sean Elias SR Sheridan Hills Christian 7.79m 6.98m 8.95m 10.92m 8.59m 8.95m 29' 4.5" -
  • 7.44  
  • FOUL  
  • 8.95  
24 David Cushaney FR NSU University 8.48m 11.04m 8.83m 7.86m 10.33m 9.71m 28' 11.75" -
  • 8.83  
  • FOUL  
  • 8.60  
25 Jayden Elistin SO Sheridan Hills Christian 10.40m 8.91m 8.74m 6.56m 11.27m 8.83m 28' 8.25" -
  • 8.35  
  • 8.74  
  • 8.67  
26 Jacques Dixson SO NSU University 8.87m 10.53m 8.70m 9.66m 8.26m 8.61m 28' 6.5" -
  • 8.22  
  • 8.54  
  • 8.70  
27 Pablo Jimenez SO AIE Charter 8.38m 7.14m 8.30m 9.63m 8.63m 8.13m 27' 2.75" -
  • 8.30  
  • 7.96  
  • 7.70  
28 Alain Rodriguez SO Somerset Academy (SH) 6.86m 8.47m 8.07m 8.23m 6.54m 10.17m 26' 5.75" -
  • 8.07  
  • 7.80  
  • 8.03  
29 Luis Haro JR Florida Christian 8.49m 5.97m 7.86m 5.90m 7.94m 6.21m 25' 9.5" -
  • 7.60  
  • FOUL  
  • 7.86  
30 Matias Sanguino 8 Sheridan Hills Christian 8.68m 8.53m 7.75m 6.67m 7.91m 7.44m 25' 5.25" -
  • 7.75  
  • 7.35  
  • 7.66  
31 Julio Arreola JR Somerset Academy (SH) 9.25m 6.44m 7.40m 5.99m 9.62m 7.99m 24' 3.5" -
  • 7.08  
  • 7.20  
  • 7.40  
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Jailen Sinclair-Bergin SR NSU University 11.31m 16.16m 13.67m 8.83m 11.19m 12.43m 40' 9.5" 10
2 Dairo Melendez SR Immaculata-LaSalle 13.82m 12.35m 12.60m 11.74m 11.86m 12.23m 40' 1.5" 8
3 Jaden John JR Immaculata-LaSalle 13.06m 9.52m 15.14m 11.11m 12.09m 12.21m 40' 0.75" 6
6 Aaron Gold SO Gulliver Prep 12.71m 10.59m 12.18m 9.00m 8.15m 10.59m 34' 9" 3
7 Ethan Vanzant JR Palmer Trinity 9.27m 10.32m 8.63m 12.11m 13.48m 10.53m 34' 6.75" 2
8 GianCarlos Vidal SR Palmer Trinity 7.95m 12.55m 10.56m 11.82m 12.66m 10.46m 34' 4" 0.5
8 Nathan Brown JR Gulliver Prep 13.08m 11.92m 12.87m 13.39m 13.49m 10.46m 34' 4" 0.5
10 Fernando Barrera SR Somerset Academy (SH) 10.95m 8.74m 8.84m 10.75m 9.45m 10.05m 32' 11.75" -
12 Aundre Franklin FR Somerset Academy (SH) 7.14m 6.94m 9.51m 8.03m 12.09m 9.91m 32' 6.25" -
15 Daniel Fernandez FR Westminster Christian 7.25m 7.94m 8.33m 11.96m 10.58m 9.80m 32' 2" -
16 Jose Coronado SO Divine Savior 9.78m 9.10m 9.58m 12.03m 10.07m 9.78m 32' 1" -
18 Christopher Tovar SR True North 11.23m 8.16m 10.66m 11.90m 8.83m 9.60m 31' 6" -
19 Santiago Avendano SR Divine Savior 11.87m 9.72m 8.79m 10.66m 11.03m 9.35m 30' 8.25" -
20 Luke Simmons JR Westminster Christian 9.61m 10.73m 11.85m 7.37m 8.02m 9.33m 30' 7.5" -
22 Nicholai Hansoita SR NSU University 6.61m 8.96m 8.69m 9.96m 6.70m 9.05m 29' 8.25" -
24 David Cushaney FR NSU University 8.04m 6.27m 9.09m 8.48m 9.01m 8.83m 28' 11.75" -
25 Jayden Elistin SO Sheridan Hills Christian 9.09m 7.52m 9.44m 7.87m 7.52m 8.74m 28' 8.25" -
30 Matias Sanguino 8 Sheridan Hills Christian 9.46m 8.53m 8.99m 8.83m 6.12m 7.75m 25' 5.25" -
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
4 Ludwig Kipp JR Palmer Trinity 9.33m 11.24m 11.35m 12.59m 14.27m 36' 10.5" 5
5 Tyler Davis SO Mater Bay Academy 9.85m 11.07m 13.39m 11.96m 10.96m 36' 4" 4
11 Jamy Eme SO St. Brendan 6.96m 9.94m 7.16m 11.03m 7.36m 32' 7.5" -
13 Benjamin Bentacourt SR True North 9.21m 9.90m 10.10m 12.28m 11.78m 32' 5.75" -
14 Stephen Mccloud JR True North 12.12m 9.85m 8.96m 12.31m 10.44m 32' 3.75" -
17 Bernard Olivia SO St. Brendan 10.97m 9.62m 11.64m 11.06m 12.51m 31' 6.75" -
21 Jean Lopez JR Divine Savior 7.68m 9.14m 8.32m 8.77m 7.86m 30' 0" -
23 Sean Elias SR Sheridan Hills Christian 10.29m 8.95m 10.29m 9.85m 7.61m 29' 4.5" -
26 Jacques Dixson SO NSU University 10.61m 8.70m 6.96m 10.88m 8.87m 28' 6.5" -
27 Pablo Jimenez SO AIE Charter 8.80m 8.30m 7.14m 7.80m 10.46m 27' 2.75" -
28 Alain Rodriguez SO Somerset Academy (SH) 8.55m 8.07m 6.05m 8.07m 9.76m 26' 5.75" -
29 Luis Haro JR Florida Christian 7.39m 7.86m 6.76m 8.33m 7.47m 25' 9.5" -
31 Julio Arreola JR Somerset Academy (SH) 7.03m 7.40m 7.62m 6.73m 5.33m 24' 3.5" -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 David Lobaina SR True North 44.51m 44.96m 146' 0" 10
  • 44.51  
  • FOUL  
  • FOUL  
2 Austin Foster SR Palmer Trinity 44.18m 35.34m 144' 11" 8
  • 40.03  
  • 44.18  
  • 41.48  
3 Jailen Sinclair-Bergin SR NSU University 41.37m 37.23m 135' 9" 6
  • 35.63  
  • 38.99  
  • 41.37  
4 Demetrius Johnson SR Immaculata-LaSalle 31.56m 30.61m 103' 6" 5
  • 28.93  
  • 31.56  
  • 31.11  
5 Nathan Brown JR Gulliver Prep 30.90m 33.99m 101' 4" 4
  • 30.90  
  • FOUL  
  • 25.26  
6 Ethan Vanzant JR Palmer Trinity 29.00m 29.58m 95' 2" 3
  • 25.58  
  • 28.40  
  • 29.00  
7 Santiago Avendano SR Divine Savior 28.20m 21.43m 92' 6" 2
  • 28.20  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Jayden Elistin SO Sheridan Hills Christian 28.14m 25.61m 92' 4" 1
  • 26.45  
  • 24.68  
  • 28.14  
9 Jaden John JR Immaculata-LaSalle 27.75m 21.65m 91' 0" -
  • 25.26  
  • FOUL  
  • 27.75  
10 Dairo Melendez SR Immaculata-LaSalle 27.61m 21.81m 90' 7" -
  • 27.02  
  • 27.61  
  • 21.83  
11 Franciso Arango SO Westminster Christian 26.61m 33.53m 87' 4" -
  • 25.28  
  • 26.61  
  • 25.55  
12 Jean Lopez JR Divine Savior 25.67m 26.95m 84' 3" -
  • 21.57  
  • 22.38  
  • 25.67  
13 Luke Simmons JR Westminster Christian 25.49m 19.63m 83' 7" -
  • FOUL  
  • 25.49  
  • 22.28  
14 Juan Fonseca JR Divine Savior 25.35m 21.29m 83' 2" -
  • 25.35  
  • 22.80  
  • 23.49  
15 Phillip Lane JR Westminster Christian 24.04m 27.65m 78' 10" -
  • 22.95  
  • FOUL  
  • 24.04  
16 Matias Sanguino 8 Sheridan Hills Christian 23.23m 19.28m 76' 2" -
  • 20.83  
  • 23.23  
  • FOUL  
17 Aundre Franklin FR Somerset Academy (SH) 23.01m 20.94m 75' 6" -
  • 20.67  
  • 18.68  
  • 23.01  
18 Sean Elias SR Sheridan Hills Christian 21.95m 25.46m 72' 0" -
  • 21.95  
  • 21.86  
  • 20.95  
19 Christopher Tovar SR True North 21.82m 22.26m 71' 7" -
  • 20.29  
  • 20.16  
  • 21.82  
20 Nicholai Hansoita SR NSU University 21.73m 24.12m 71' 3" -
  • 21.73  
  • 20.87  
  • FOUL  
21 Bernard Olivia SO St. Brendan 20.27m 17.84m 66' 6" -
  • 20.27  
  • FOUL  
  • 18.64  
22 Alexander Ayala SR Divine Savior 19.44m 16.91m 63' 9" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 19.44  
23 Jamy Eme SO St. Brendan 19.15m 22.98m 62' 10" -
  • 19.15  
  • 17.73  
  • FOUL  
24 Terrance Acoff FR Somerset Academy (SH) 18.92m 18.73m 62' 1" -
  • 16.28  
  • 16.79  
  • 18.92  
25 Carlos Gonzalez SO Somerset Academy (SH) 18.39m 22.62m 60' 4" -
  • 17.45  
  • 18.39  
  • FOUL  
26 David Cushaney FR NSU University 18.11m 13.04m 59' 5" -
  • 18.11  
  • FOUL  
  • FOUL  
27 Michael Simmons 6 Somerset Academy (SH) 12.87m 11.84m 42' 3" -
  • FOUL  
  • 11.03  
  • 12.87  
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
1 David Lobaina SR True North 52.52m 44.51m 146' 0" 10
2 Austin Foster SR Palmer Trinity 53.46m 44.18m 144' 11" 8
3 Jailen Sinclair-Bergin SR NSU University 46.75m 41.37m 135' 9" 6
4 Demetrius Johnson SR Immaculata-LaSalle 39.45m 31.56m 103' 6" 5
5 Nathan Brown JR Gulliver Prep 29.97m 30.90m 101' 4" 4
6 Ethan Vanzant JR Palmer Trinity 27.84m 29.00m 95' 2" 3
7 Santiago Avendano SR Divine Savior 30.46m 28.20m 92' 6" 2
8 Jayden Elistin SO Sheridan Hills Christian 20.82m 28.14m 92' 4" 1
9 Jaden John JR Immaculata-LaSalle 21.09m 27.75m 91' 0" -
10 Dairo Melendez SR Immaculata-LaSalle 22.09m 27.61m 90' 7" -
13 Luke Simmons JR Westminster Christian 29.82m 25.49m 83' 7" -
19 Christopher Tovar SR True North 18.33m 21.82m 71' 7" -
20 Nicholai Hansoita SR NSU University 19.77m 21.73m 71' 3" -
22 Alexander Ayala SR Divine Savior 25.27m 19.44m 63' 9" -
26 David Cushaney FR NSU University 16.12m 18.11m 59' 5" -
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
11 Franciso Arango SO Westminster Christian 32.20m 31.40m 33.26m 26.61m 20.22m 87' 4" -
12 Jean Lopez JR Divine Savior 26.44m 22.08m 26.95m 25.67m 19.77m 84' 3" -
14 Juan Fonseca JR Divine Savior 32.96m 31.18m 20.53m 25.35m 31.94m 83' 2" -
15 Phillip Lane JR Westminster Christian 17.79m 17.07m 17.55m 24.04m 25.96m 78' 10" -
16 Matias Sanguino 8 Sheridan Hills Christian 18.82m 20.91m 17.89m 23.23m 26.25m 76' 2" -
17 Aundre Franklin FR Somerset Academy (SH) 16.11m 27.61m 29.91m 23.01m 25.08m 75' 6" -
18 Sean Elias SR Sheridan Hills Christian 25.90m 23.27m 26.34m 21.95m 23.27m 72' 0" -
21 Bernard Olivia SO St. Brendan 21.28m 25.95m 19.66m 20.27m 24.93m 66' 6" -
23 Jamy Eme SO St. Brendan 21.26m 24.90m 22.60m 19.15m 16.28m 62' 10" -
24 Terrance Acoff FR Somerset Academy (SH) 15.51m 17.97m 22.14m 18.92m 19.68m 62' 1" -
25 Carlos Gonzalez SO Somerset Academy (SH) 22.99m 23.72m 18.57m 18.39m 21.88m 60' 4" -
27 Michael Simmons 6 Somerset Academy (SH) 15.32m 16.22m 15.96m 12.87m 10.04m 42' 3" -

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Isaiah Drake FR Florida Christian 41.22m 30.09m 31.74m 52.35m 135' 3" 9
  • 41.07  
  • 41.22  
1 Luke Riera SR Westminster Christian 41.22m 35.04m 40.81m 50.29m 135' 3" 9
  • 38.47  
  • 41.22  
  • 41.01  
3 Carlos Garcia JR Westminster Christian 40.33m 39.12m 46.78m 33.88m 132' 4" 6
  • 37.30  
  • 40.33  
  • FOUL  
4 Jailen Sinclair-Bergin SR NSU University 34.28m 26.40m 41.14m 38.39m 112' 6" 5
  • 34.28  
5 GianCarlos Vidal SR Palmer Trinity 33.95m 37.01m 43.80m 27.84m 111' 5" 4
  • 33.60  
  • 33.95  
6 Jayden Elistin SO Sheridan Hills Christian 33.59m 26.87m 30.57m 36.95m 110' 2" 3
  • 31.56  
  • 33.59  
  • 32.79  
7 Gabriel Pedroso SR Immaculata-LaSalle 33.21m 32.88m 31.55m 39.52m 108' 11" 2
  • 32.32  
  • 32.02  
  • 33.21  
8 Justin Ebanks 8 Palmer Trinity 30.95m 38.69m 35.28m 25.07m 101' 6" 1
  • 28.52  
  • 30.95  
  • 30.63  
9 Jose Coronado SO Divine Savior 29.98m 30.28m 27.58m 35.38m 98' 4" -
  • 29.98  
  • 26.37  
  • 29.06  
10 David Ramirez JR Immaculata-LaSalle 29.57m 25.43m 25.13m 37.85m 97' 0" -
  • 29.57  
  • 28.81  
  • 28.29  
11 Ivo Perez JR Gulliver Prep 28.66m 25.51m 34.11m 36.68m 94' 0" -
  • 28.66  
  • 27.42  
12 Santiago Avendano SR Divine Savior 27.90m 30.41m 34.32m 26.23m 91' 6" -
  • 27.90  
  • 27.27  
13 Jose Goycoolea SO AIE Charter 27.59m 29.80m 22.62m 24.83m 90' 6" -
  • 25.39  
  • 23.42  
  • 27.59  
14 Aaron Gold SO Gulliver Prep 25.55m 23.51m 29.38m 31.94m 83' 10" -
  • 25.55  
  • 21.00  
  • 22.82  
15 Jean Lopez JR Divine Savior 25.02m 32.28m 20.77m 32.53m 82' 1" -
  • 25.02  
16 Luis Haro JR Florida Christian 24.94m 29.43m 25.44m 26.94m 81' 10" -
  • 20.09  
  • 24.94  
  • 22.34  
17 Nicholai Hansoita SR NSU University 24.77m 26.75m 24.03m 29.97m 81' 3" -
  • 24.77  
  • 21.79  
  • 23.12  
18 Daniel Fernandez SO True North 24.29m 20.16m 28.18m 23.08m 79' 8" -
  • 19.88  
  • 24.29  
  • 19.05  
19 Michael Abbo SR NSU University 23.26m 29.77m 22.56m 28.38m 76' 4" -
  • 18.64  
  • 23.26  
  • 22.42  
20 Pablo Jimenez SO AIE Charter 22.65m 18.35m 19.48m 21.74m 74' 4" -
  • 13.97  
  • 20.62  
  • 22.65  
21 Matias Sanguino 8 Sheridan Hills Christian 21.72m 18.90m 24.11m 19.77m 71' 3" -
  • 19.79  
  • FOUL  
  • 21.72  
22 Devon Moghari JR Florida Christian 21.23m 19.96m 17.41m 16.98m 69' 8" -
  • 19.85  
  • 15.34  
  • 21.23  
23 Alexander Ayala SR Divine Savior 19.90m 14.92m 24.48m 24.48m 65' 3" -
  • 16.00  
  • 19.41  
  • 19.90  
24 Sean Elias SR Sheridan Hills Christian 19.70m 14.77m 18.91m 18.72m 64' 7" -
  • 19.70  
  • 15.68  
  • 18.64  
25 Jacques Dixson SO NSU University 17.93m 22.05m 19.54m 15.24m 58' 10" -
  • 17.93  
  • 17.67  
  • 15.99  
Boys' Javelin Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Isaiah Drake FR Florida Christian 41.22m 135' 3" 9
1 Luke Riera SR Westminster Christian 41.22m 135' 3" 9
4 Jailen Sinclair-Bergin SR NSU University 34.28m 112' 6" 5
5 GianCarlos Vidal SR Palmer Trinity 33.95m 111' 5" 4
6 Jayden Elistin SO Sheridan Hills Christian 33.59m 110' 2" 3
7 Gabriel Pedroso SR Immaculata-LaSalle 33.21m 108' 11" 2
8 Justin Ebanks 8 Palmer Trinity 30.95m 101' 6" 1
9 Jose Coronado SO Divine Savior 29.98m 98' 4" -
10 David Ramirez JR Immaculata-LaSalle 29.57m 97' 0" -
11 Ivo Perez JR Gulliver Prep 28.66m 94' 0" -
12 Santiago Avendano SR Divine Savior 27.90m 91' 6" -
13 Jose Goycoolea SO AIE Charter 27.59m 90' 6" -
14 Aaron Gold SO Gulliver Prep 25.55m 83' 10" -
16 Luis Haro JR Florida Christian 24.94m 81' 10" -
Boys' Javelin Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
3 Carlos Garcia JR Westminster Christian 40.33m 48.80m 36.70m 48.40m 45.57m 132' 4" 6
15 Jean Lopez JR Divine Savior 25.02m 30.02m 31.02m 27.77m 19.27m 82' 1" -
17 Nicholai Hansoita SR NSU University 24.77m 24.77m 30.47m 18.58m 21.05m 81' 3" -
18 Daniel Fernandez SO True North 24.29m 26.72m 24.29m 25.02m 22.83m 79' 8" -
19 Michael Abbo SR NSU University 23.26m 22.56m 25.59m 21.86m 28.38m 76' 4" -
20 Pablo Jimenez SO AIE Charter 22.65m 27.63m 16.08m 20.38m 19.48m 74' 4" -
21 Matias Sanguino 8 Sheridan Hills Christian 21.72m 15.86m 16.29m 21.72m 21.29m 71' 3" -
22 Devon Moghari JR Florida Christian 21.23m 26.96m 18.05m 16.77m 16.13m 69' 8" -
23 Alexander Ayala SR Divine Savior 19.90m 16.72m 17.31m 17.31m 15.52m 65' 3" -
24 Sean Elias SR Sheridan Hills Christian 19.70m 15.76m 23.64m 19.70m 24.43m 64' 7" -
25 Jacques Dixson SO NSU University 17.93m 16.32m 19.72m 17.93m 17.39m 58' 10" -