February 17-18, 2023
|
Palmer Trinity - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Henry Stark JR Palmer Trinity 2:03.73 1:37.75 1:32.80 10
2 Gregorio Ramos SO Palmer Trinity 2:04.18 2:29.02 1:34.38 8
3 Eduardo del Rosal SR Palmer Trinity 2:07.51 2:02.41 2:02.41 6
4 George Wood-Leness SR Ransom Everglades 2:08.89 2:33.38 2:29.52 5
5 Nungester Layken SR Somerset Charter (SP) 2:09.53 1:59.17 2:40.62 4
6 Nelson Manstein FR Ransom Everglades 2:09.60 2:08.31 1:32.02 3
7 Jean Hernandez SO Mater Lakes 2:11.76 2:42.07 1:52.00 2
8 Nolan Wu JR Ransom Everglades 2:16.17 1:39.41 1:44.85 1
9 Gabe Blanc SO Pompano Beach 2:20.12 1:47.90 1:54.90 -
10 Alejandro Ortiz SO Mater Lakes 2:21.05 1:50.02 2:30.93 -
11 Christopher Gonzalez JR Mater Lakes 2:24.83 1:45.73 3:02.49 -
12 Nicolas Osorio JR Mater Lakes 2:26.28 2:57.00 3:10.17 -
13 Davi Moreira SO Pompano Beach 2:27.18 2:33.07 2:18.35 -
14 Andres Casal FR Ransom Everglades 2:30.35 2:36.37 3:06.44 -
15 Mckeown Goodhue FR Somerset Charter (SP) 2:38.24 2:46.16 3:24.13 -
16 Joshua Leiva SO AIE Charter 2:38.36 3:00.53 2:43.11 -
17 Danilo Lacayo FR Gulliver Prep 2:39.50 2:28.34 3:01.83 -
18 Omar Perez JR Palmer Trinity 2:40.92 3:17.94 2:23.22 -
19 Kajae Lawrence SR Pompano Beach 2:41.09 2:34.65 2:37.87 -
20 Aiden Servellon FR Mater Lakes 2:43.91 3:16.70 2:48.83 -
21 David Ideses 8 Horeb Christian 2:45.15 1:57.26 2:45.15 -
22 Joshua Llano 8 Horeb Christian 2:46.08 3:09.34 1:57.92 -
23 David Allison-Pena SR Pompano Beach 2:46.09 2:42.77 3:01.04 -
24 Dominic Durso FR Palmer Trinity 2:47.37 3:20.85 2:33.98 -
25 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 2:48.10 2:56.51 2:36.34 -
26 Martin Norena FR Gulliver Prep 2:52.36 3:18.22 2:28.23 -
27 ADRIAN SERRANO JR AIE Charter 2:58.23 3:48.14 2:56.45 -
28 Brian Figeredo SO Mater Lakes 3:00.58 2:44.33 2:35.30 -
29 Oscar Fernandez SO Mater Lakes 3:06.71 3:16.05 3:34.72 -
30 David Campos 6 Horeb Christian 3:10.66 3:20.20 3:18.29 -
31 Pedro Reyes SO Mater Lakes 3:11.32 2:29.23 4:06.81 -
32 David Fuentes FR AIE Charter 3:15.91 2:38.69 2:48.49 -
33 Michael Sheehan JR Gulliver Prep 3:15.97 3:02.26 3:25.77 -
34 Sebastian Hurtado 6 Horeb Christian 3:22.62 4:01.12 2:25.89 -
35 Noah Cid 6 Horeb Christian 3:23.98 4:12.94 3:30.10 -
36 Ethan Macki 6 Horeb Christian 3:30.73 4:27.63 2:33.84 -
37 Julian Estopinan 7 Horeb Christian 3:46.01 4:40.26 3:59.57 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Henry Stark JR Palmer Trinity 2:03.73 10
2 Gregorio Ramos SO Palmer Trinity 2:04.18 8
3 Eduardo del Rosal SR Palmer Trinity 2:07.51 6
4 George Wood-Leness SR Ransom Everglades 2:08.89 5
7 Jean Hernandez SO Mater Lakes 2:11.76 2
8 Nolan Wu JR Ransom Everglades 2:16.17 1
9 Gabe Blanc SO Pompano Beach 2:20.12 -
10 Alejandro Ortiz SO Mater Lakes 2:21.05 -
11 Christopher Gonzalez JR Mater Lakes 2:24.83 -
18 Omar Perez JR Palmer Trinity 2:40.92 -
21 David Ideses 8 Horeb Christian 2:45.15 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Nungester Layken SR Somerset Charter (SP) 2:47.10 2:09.53 4
6 Nelson Manstein FR Ransom Everglades 1:39.80 2:09.60 3
14 Andres Casal FR Ransom Everglades 3:12.45 2:30.35 -
15 Mckeown Goodhue FR Somerset Charter (SP) 2:17.67 2:38.24 -
17 Danilo Lacayo FR Gulliver Prep 1:56.44 2:39.50 -
19 Kajae Lawrence SR Pompano Beach 2:50.76 2:41.09 -
23 David Allison-Pena SR Pompano Beach 2:52.74 2:46.09 -
26 Martin Norena FR Gulliver Prep 3:07.88 2:52.36 -
27 ADRIAN SERRANO JR AIE Charter 3:01.80 2:58.23 -
29 Oscar Fernandez SO Mater Lakes 2:51.78 3:06.71 -
34 Sebastian Hurtado 6 Horeb Christian 4:11.25 3:22.62 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Nicolas Osorio JR Mater Lakes 2:26.28 2:10.19 -
13 Davi Moreira SO Pompano Beach 2:27.18 2:22.77 -
16 Joshua Leiva SO AIE Charter 2:38.36 2:41.53 -
20 Aiden Servellon FR Mater Lakes 2:43.91 2:39.00 -
22 Joshua Llano 8 Horeb Christian 2:46.08 2:19.51 -
24 Dominic Durso FR Palmer Trinity 2:47.37 3:09.13 -
25 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 2:48.10 2:48.10 -
28 Brian Figeredo SO Mater Lakes 3:00.58 2:44.33 -
30 David Campos 6 Horeb Christian 3:10.66 2:57.32 -
31 Pedro Reyes SO Mater Lakes 3:11.32 3:57.24 -
32 David Fuentes FR AIE Charter 3:15.91 3:31.59 -
33 Michael Sheehan JR Gulliver Prep 3:15.97 3:17.93 -
35 Noah Cid 6 Horeb Christian 3:23.98 4:06.82 -
36 Ethan Macki 6 Horeb Christian 3:30.73 3:13.88 -
37 Julian Estopinan 7 Horeb Christian 3:46.01 2:58.55 -