February 17-18, 2023
|
Palmer Trinity - Miami, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 David Serra JR Ransom Everglades 3:14.87 4:09.83 10
2 Henry Stark JR Palmer Trinity 4:53.14 4:31.42 8
3 Marc Gonzalez JR Mater Lakes 3:35.25 4:35.96 6
4 Eduardo del Rosal SR Palmer Trinity 4:48.67 4:43.01 5
5 Sebastian Coraspe SO Mater Lakes 3:29.51 4:43.11 4
6 Nungester Layken SR Somerset Charter (SP) 5:11.53 4:51.15 3
7 Sebastian Prusky JR Gulliver Prep 4:26.67 4:56.30 2
8 Adrian Lowe FR Gulliver Prep 5:25.98 4:56.34 1
9 Adrian Ruiz SO Mater Lakes 6:11.89 5:02.35 -
10 Jean Hernandez SO Mater Lakes 3:53.68 5:03.47 -
11 Alejandro Ortiz SO Mater Lakes 3:43.35 5:05.95 -
12 Joel Gutierrez SO Mater Lakes 4:38.56 5:06.10 -
13 Gregorio Ramos SO Palmer Trinity 4:37.47 5:08.29 -
14 Christopher Gonzalez JR Mater Lakes 6:37.47 5:23.14 -
15 Raul Pestonit FR Doral Academy 4:39.83 5:25.38 -
16 Franco Guimaraens SO Mater Lakes 4:12.53 5:27.96 -
17 Victor Pedreira FR Doral Academy 4:13.39 5:29.07 -
18 Nicolas Osorio JR Mater Lakes 6:29.24 5:32.68 -
19 Jack Garcia JR Mater Lakes 5:37.75 5:41.16 -
20 Aiden Servellon FR Mater Lakes 6:28.07 5:49.61 -
21 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 5:30.19 5:51.26 -
22 Joshua Llano 8 Horeb Christian 5:09.31 5:51.48 -
23 Mckeown Goodhue FR Somerset Charter (SP) 5:22.44 5:58.26 -
24 Manny Cid 8 Horeb Christian 5:35.10 6:00.32 -
25 Jose Martinez JR Mater Lakes 5:34.18 6:03.24 -
26 David Ideses 8 Horeb Christian 6:48.69 6:04.90 -
27 Omar Perez JR Palmer Trinity 6:27.84 6:09.37 -
28 Henry Erazo-Nunez 7 Horeb Christian 4:58.03 6:12.53 -
29 Mason Mut SR Doral Academy 6:49.34 6:15.54 -
30 Brian Figeredo SO Mater Lakes 6:32.52 6:21.08 -
31 Joel Reyes JR Florida Christian 4:35.34 6:22.41 -
32 Oscar Fernandez SO Mater Lakes 5:06.45 6:37.98 -
33 ADRIAN SERRANO JR AIE Charter 5:56.83 6:50.14 -
34 David Campos 6 Horeb Christian 6:23.82 6:52.71 -
35 David Fuentes FR AIE Charter 5:43.21 6:58.54 -
36 Junnel Medina FR Mater Lakes 6:37.96 6:58.90 -
37 Sebastian Hurtado 6 Horeb Christian 5:47.97 7:09.59 -
38 Noah Cid 6 Horeb Christian 9:44.99 7:29.99 -
39 Ethan Macki 6 Horeb Christian 9:14.38 7:34.41 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Serra JR Ransom Everglades 4:09.83 3:12.37 2:59.88 4:47.31 4:37.32 10
2 Henry Stark JR Palmer Trinity 4:31.42 5:41.99 5:01.28 5:14.85 5:31.14 8
3 Marc Gonzalez JR Mater Lakes 4:35.96 4:47.00 3:54.57 4:38.72 4:22.17 6
4 Eduardo del Rosal SR Palmer Trinity 4:43.01 3:35.09 4:28.86 5:08.48 3:26.60 5
5 Sebastian Coraspe SO Mater Lakes 4:43.11 4:37.45 6:05.22 3:57.82 4:11.97 4
7 Sebastian Prusky JR Gulliver Prep 4:56.30 5:31.86 4:35.56 4:50.38 4:11.86 2
8 Adrian Lowe FR Gulliver Prep 4:56.34 5:40.79 6:10.43 4:14.86 4:38.56 1
10 Jean Hernandez SO Mater Lakes 5:03.47 4:02.78 6:04.17 5:42.93 6:25.41 -
11 Alejandro Ortiz SO Mater Lakes 5:05.95 3:55.59 5:48.79 4:07.82 6:22.44 -
13 Gregorio Ramos SO Palmer Trinity 5:08.29 4:03.55 6:22.28 5:08.29 5:54.54 -
14 Christopher Gonzalez JR Mater Lakes 5:23.14 4:21.75 6:37.47 4:57.29 3:49.43 -
18 Nicolas Osorio JR Mater Lakes 5:32.68 4:46.11 6:22.59 5:02.74 4:39.46 -
19 Jack Garcia JR Mater Lakes 5:41.16 7:06.45 4:05.64 3:58.82 4:15.87 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Nungester Layken SR Somerset Charter (SP) 4:04.57 4:56.98 4:30.77 5:29.00 4:51.15 4:59.89 5:08.62 3
9 Adrian Ruiz SO Mater Lakes 3:31.65 5:11.42 5:50.73 4:10.95 5:02.35 4:44.21 5:08.40 -
12 Joel Gutierrez SO Mater Lakes 5:30.59 5:21.41 4:41.62 4:14.07 5:06.10 5:36.71 5:03.04 -
15 Raul Pestonit FR Doral Academy 4:13.80 6:01.18 6:53.24 4:43.08 5:25.38 5:25.38 4:33.32 -
16 Franco Guimaraens SO Mater Lakes 7:03.07 6:59.79 6:20.44 4:38.77 5:27.96 5:11.57 5:31.24 -
23 Mckeown Goodhue FR Somerset Charter (SP) 4:57.36 6:48.42 6:44.84 6:44.84 5:58.26 5:29.60 6:52.00 -
26 David Ideses 8 Horeb Christian 6:15.85 7:28.83 5:02.87 5:53.96 6:04.90 5:10.17 6:15.85 -
27 Omar Perez JR Palmer Trinity 7:04.78 8:00.19 7:49.10 7:41.72 6:09.37 5:32.44 7:23.25 -
28 Henry Erazo-Nunez 7 Horeb Christian 6:01.36 5:20.38 6:49.79 6:31.16 6:12.53 7:49.39 7:15.86 -
29 Mason Mut SR Doral Academy 7:08.12 5:15.46 6:34.32 5:11.70 6:15.54 7:34.41 4:52.93 -
31 Joel Reyes JR Florida Christian 4:50.64 6:45.36 7:00.66 7:42.72 6:22.41 5:25.05 6:41.53 -
39 Ethan Macki 6 Horeb Christian 7:52.59 7:11.69 9:28.02 7:43.50 7:34.41 6:17.16 7:16.24 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Victor Pedreira FR Doral Academy 4:16.68 6:25.02 5:19.20 4:26.55 5:29.07 4:33.13 5:45.53 -
20 Aiden Servellon FR Mater Lakes 5:46.12 5:35.63 4:57.17 5:07.66 5:49.61 5:32.13 6:07.09 -
21 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 6:47.47 6:05.31 5:51.26 6:08.83 5:51.26 4:30.47 7:05.03 -
22 Joshua Llano 8 Horeb Christian 7:22.87 4:41.19 4:58.76 4:44.70 5:51.48 5:37.42 6:44.21 -
24 Manny Cid 8 Horeb Christian 5:53.12 5:31.50 6:14.74 5:56.72 6:00.32 6:14.74 7:37.61 -
25 Jose Martinez JR Mater Lakes 6:14.14 6:14.14 7:34.05 6:35.94 6:03.24 7:15.89 6:39.57 -
30 Brian Figeredo SO Mater Lakes 7:03.00 6:40.14 4:57.25 6:40.14 6:21.08 6:09.65 7:44.92 -
32 Oscar Fernandez SO Mater Lakes 5:22.37 7:13.80 8:33.40 5:58.19 6:37.98 6:41.96 8:25.44 -
33 ADRIAN SERRANO JR AIE Charter 8:12.17 4:51.20 7:55.77 8:28.58 6:50.14 5:11.71 8:32.68 -
34 David Campos 6 Horeb Christian 8:02.87 4:48.90 7:38.11 7:46.37 6:52.71 8:44.15 5:30.17 -
35 David Fuentes FR AIE Charter 5:47.39 7:11.10 6:12.50 6:50.17 6:58.54 8:18.07 6:20.88 -
36 Junnel Medina FR Mater Lakes 4:53.23 5:05.80 7:53.36 5:09.99 6:58.90 6:00.26 8:52.01 -
37 Sebastian Hurtado 6 Horeb Christian 7:39.67 8:56.99 7:22.48 5:22.20 7:09.59 9:05.58 7:13.89 -
38 Noah Cid 6 Horeb Christian 9:22.49 6:40.50 6:58.49 8:10.49 7:29.99 9:35.99 6:13.50 -