February 17, 2023
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kenzie Tanico SO East Lake 2:25.20 1:59.07 1:44.55 10
2 Abigail Williams JR Sunlake 2:27.82 2:58.87 2:26.35 8
3 Maya Matheney JR St. Petersburg 2:28.62 1:52.96 1:49.98 6
4 Dixie Blessing SO Land O'Lakes 2:32.34 2:32.34 1:52.74 5
5 Kiara Sprague SO Largo 2:34.19 2:55.78 3:08.12 4
6 Heloise Pinto JR Osceola (Seminole) 2:34.81 2:20.88 2:14.69 3
7 Brooke Snee FR George Steinbrenner 2:34.92 2:51.97 3:13.65 2
8 Carlie Ortiz JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:35.67 2:15.44 2:24.78 1
9 Madelyn Spadaro SR Cambridge Christian 2:37.60 3:07.55 2:09.24 -
10 Thalia Kushman JR Land O'Lakes 2:41.30 2:17.11 2:20.34 -
11 Hannah Morin FR George Steinbrenner 2:42.54 2:47.42 3:05.30 -
12 Ligia Parada Garcia SO George Steinbrenner 2:44.33 2:04.89 2:27.90 -
13 Kailyn Ford FR Sunlake 2:44.68 2:56.21 2:31.51 -
14 Alanta Lofton SR Gulf 2:44.73 2:01.90 3:02.85 -
15 Chloe Narcisi FR Mitchell 2:45.45 2:09.06 2:43.80 -
16 Kaiya Budwick SO Cambridge Christian 2:45.86 2:49.18 2:44.21 -
17 Lily Joseph SO Osceola (Seminole) 2:45.97 3:12.53 2:16.10 -
18 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 2:45.98 2:21.09 2:36.03 -
19 Maria Zervas SR Anclote 2:46.13 2:16.23 3:04.41 -
20 Sabina Schuller FR St. Petersburg 2:47.15 2:48.83 3:28.94 -
21 Isabella Steady SR Sunlake 2:47.21 2:47.21 3:15.64 -
22 Katelyn Aschenbrenner SO Holy Names 2:47.28 2:47.28 2:07.14 -
23 Kaitlyn Kejonen FR Palm Harbor University 2:47.34 3:34.20 2:07.18 -
24 Julia Maggio JR Wharton 2:49.10 3:36.45 3:14.47 -
25 Chloe Powers SR Largo 2:50.95 2:28.73 2:35.57 -
26 Madison Robson SR Gulf 2:51.30 2:47.88 3:10.15 -
27 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 2:51.35 2:13.66 3:03.35 -
28 Ava Adriani JR Land O'Lakes 2:53.08 2:08.08 3:08.66 -
29 Shayla Gordon JR Palm Harbor University 2:53.53 2:34.45 2:50.06 -
30 Faith Bakke JR Palm Harbor University 2:53.61 3:14.45 2:36.25 -
31 Kayla Clayton SO Palm Harbor University 2:54.39 3:31.02 3:32.76 -
32 Isobel Benoit SO Osceola (Seminole) 2:54.58 2:35.38 2:54.58 -
33 Lily Sarakun JR Mitchell 2:54.59 2:14.44 2:16.18 -
34 Aiyana Ware JR Haines City 2:59.06 2:50.11 3:00.85 -
35 Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch 2:59.91 3:16.11 3:35.90 -
36 Rosalie Martin JR Pinellas Park 3:01.81 2:49.09 3:05.45 -
37 Andrea Rodriquez-DeAnda SR Countryside 3:02.92 2:09.88 2:17.19 -
38 Sarah Plunkett JR Patel 3:06.43 3:25.08 3:06.43 -
39 Zoe Faircloth JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 3:06.54 3:40.12 2:18.04 -
40 Diana Huss FR River Ridge 3:07.50 3:03.75 3:01.88 -
41 Drea D'Piazza SR Mitchell 3:07.87 3:07.87 3:28.54 -
42 Natasha Sax SO Patel 3:08.67 2:21.51 2:12.07 -
43 Anjali Zandy JR Fivay 3:08.70 3:08.70 3:23.80 -
44 Addysen Glover SO Countryside 3:09.48 3:15.17 3:17.06 -
45 Lillian Spaethe SO Countryside 3:10.74 2:42.13 3:27.91 -
46 Mallory Hill SO River Ridge 3:16.35 3:49.73 4:13.30 -
47 Amelia Intagliata-Hooker SR Lakewood 3:18.01 4:13.46 4:09.50 -
48 Ryley Stevens SO Gulf 3:19.35 2:21.54 3:53.24 -
49 Alaina Webb SO Haines City 3:20.13 3:54.16 3:56.16 -
50 Micielo Ponce-Jaquez JR Haines City 3:21.46 4:07.80 2:43.19 -
51 Gabrielle Zsido FR Tarpon Springs 3:25.62 3:54.41 2:40.39 -
52 Jazzlynn Canales JR Anclote 3:35.62 2:52.50 3:03.28 -
53 Justyce Rice SO Anclote 3:38.90 3:32.34 4:44.57 -
54 Annalise O.Brien JR Dunedin 3:42.83 4:25.17 3:00.50 -
55 Kaitlyn Maccia SR Fivay 3:47.61 2:52.99 2:43.88 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kenzie Tanico SO East Lake 2:25.20 2:01.97 2:38.27 2:04.88 10
2 Abigail Williams JR Sunlake 2:27.82 2:05.65 3:01.82 2:01.22 8
3 Maya Matheney JR St. Petersburg 2:28.62 2:36.06 3:11.72 1:49.98 6
4 Dixie Blessing SO Land O'Lakes 2:32.34 1:46.64 1:52.74 3:05.86 5
5 Kiara Sprague SO Largo 2:34.19 3:20.45 2:52.70 1:51.02 4
6 Heloise Pinto JR Osceola (Seminole) 2:34.81 2:13.14 2:28.62 1:49.92 3
7 Brooke Snee FR George Steinbrenner 2:34.92 2:17.88 3:07.46 2:50.42 2
8 Carlie Ortiz JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:35.67 2:29.45 2:24.78 3:06.81 1
9 Madelyn Spadaro SR Cambridge Christian 2:37.60 2:26.57 2:56.52 3:17.00 -
10 Thalia Kushman JR Land O'Lakes 2:41.30 2:10.66 3:07.11 2:07.43 -
13 Kailyn Ford FR Sunlake 2:44.68 2:13.39 2:41.39 2:00.22 -
15 Chloe Narcisi FR Mitchell 2:45.45 1:55.82 2:00.78 2:05.75 -
18 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 2:45.98 2:52.62 2:32.71 2:57.60 -
19 Maria Zervas SR Anclote 2:46.13 3:35.97 2:59.42 2:19.55 -
28 Ava Adriani JR Land O'Lakes 2:53.08 2:35.78 2:34.05 3:05.20 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Hannah Morin FR George Steinbrenner 3:11.80 2:24.66 3:10.18 2:16.54 2:50.67 2:42.54 2:37.67 -
12 Ligia Parada Garcia SO George Steinbrenner 2:54.19 3:30.35 1:58.32 2:45.98 2:29.54 2:44.33 3:27.06 -
16 Kaiya Budwick SO Cambridge Christian 1:59.42 2:09.37 2:37.57 3:25.67 2:14.35 2:45.86 3:02.45 -
22 Katelyn Aschenbrenner SO Holy Names 3:20.74 2:53.98 3:15.72 2:20.52 2:27.21 2:47.28 3:32.45 -
26 Madison Robson SR Gulf 3:27.28 2:27.32 3:28.99 3:37.56 3:32.42 2:51.30 3:32.42 -
27 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 2:18.80 2:32.51 3:10.20 3:35.90 2:53.07 2:51.35 3:37.62 -
29 Shayla Gordon JR Palm Harbor University 2:06.68 2:20.56 2:20.56 2:53.53 2:36.18 2:53.53 3:16.09 -
32 Isobel Benoit SO Osceola (Seminole) 3:17.28 3:01.57 3:41.72 3:45.21 2:47.60 2:54.58 2:14.43 -
33 Lily Sarakun JR Mitchell 2:28.41 3:38.24 2:19.68 2:09.20 2:58.09 2:54.59 3:26.02 -
35 Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch 2:11.34 2:36.53 3:19.70 3:35.90 2:20.33 2:59.91 2:16.74 -
37 Andrea Rodriquez-DeAnda SR Countryside 2:11.71 3:08.41 3:55.97 2:15.36 3:24.87 3:02.92 3:28.53 -
39 Zoe Faircloth JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 3:36.39 3:06.54 3:47.58 3:38.26 3:47.58 3:06.54 3:28.93 -
40 Diana Huss FR River Ridge 4:01.88 3:15.00 3:33.75 3:16.88 2:26.25 3:07.50 2:35.63 -
44 Addysen Glover SO Countryside 3:03.80 2:20.22 3:54.96 3:22.75 3:11.38 3:09.48 2:37.27 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Alanta Lofton SR Gulf 2:44.73 3:01.21 3:30.86 -
21 Isabella Steady SR Sunlake 2:47.21 3:35.70 2:00.40 -
23 Kaitlyn Kejonen FR Palm Harbor University 2:47.34 1:57.14 2:35.63 -
30 Faith Bakke JR Palm Harbor University 2:53.61 3:10.98 2:55.35 -
31 Kayla Clayton SO Palm Harbor University 2:54.39 3:01.37 3:36.25 -
34 Aiyana Ware JR Haines City 2:59.06 2:50.11 3:22.34 -
38 Sarah Plunkett JR Patel 3:06.43 3:15.76 2:40.33 -
41 Drea D'Piazza SR Mitchell 3:07.87 3:04.12 2:45.33 -
43 Anjali Zandy JR Fivay 3:08.70 2:12.09 3:18.14 -
45 Lillian Spaethe SO Countryside 3:10.74 3:37.45 2:38.32 -
46 Mallory Hill SO River Ridge 3:16.35 2:25.30 3:20.28 -
51 Gabrielle Zsido FR Tarpon Springs 3:25.62 3:29.74 3:05.06 -
52 Jazzlynn Canales JR Anclote 3:35.62 4:29.53 3:46.41 -
55 Kaitlyn Maccia SR Fivay 3:47.61 3:40.79 2:46.16 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
17 Lily Joseph SO Osceola (Seminole) 2:42.65 2:45.97 -
20 Sabina Schuller FR St. Petersburg 2:20.41 2:47.15 -
24 Julia Maggio JR Wharton 3:14.47 2:49.10 -
25 Chloe Powers SR Largo 3:14.89 2:50.95 -
36 Rosalie Martin JR Pinellas Park 3:00.00 3:01.81 -
42 Natasha Sax SO Patel 2:30.94 3:08.67 -
47 Amelia Intagliata-Hooker SR Lakewood 3:10.09 3:18.01 -
48 Ryley Stevens SO Gulf 3:53.24 3:19.35 -
49 Alaina Webb SO Haines City 3:10.13 3:20.13 -
50 Micielo Ponce-Jaquez JR Haines City 2:27.07 3:21.46 -
53 Justyce Rice SO Anclote 4:33.63 3:38.90 -
54 Annalise O.Brien JR Dunedin 2:51.58 3:42.83 -