February 11, 2023
|
Ocean Breeze Athletic Complex (Banked) - Staten Island, NY
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC CUNYAC MAC IC4A/ECAC PSAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Elise Ramirez   HOAC 4:44.00 4:41.10 4:49.79
2 Nina Sgambelluri FR-1 Delaware 4:47.22 3:30.24 4:56.10
3 Ally Clarke JR-3 Bucknell 6:24.90 3:37.81 4:58.37
4 Autumn Sands SR-4 Delaware 4:43.58 5:37.31 4:58.50
5 Noelle Saine SR-4 George Mason 3:36.11 5:54.18 5:00.15
6 Isabella Marchini JR-3 West Chester 5:54.90 6:27.98 5:00.76
7 Lucy Afanasewicz FR-1 Lehigh 4:05.07 5:41.89 5:02.55
8 Hollie Walters JR-3 Bucknell 4:49.68 4:55.78 5:04.92
9 Marissa Dailey SO-2 Delaware 5:08.18 5:11.23 5:05.12
10 Hannah Lindgren JR-3 Delaware 5:02.75 4:38.03 5:08.92
11 Eva Lindner JR-3 Bucknell 6:29.96 6:23.77 5:09.49
12 Andrine Larsen JR-3 Lehigh 5:34.58 5:40.84 5:12.69
13 Danielle Eshelman SO-2 Delaware 4:54.17 4:26.00 5:12.94
14 Grace Vives FR-1 Bucknell 5:25.37 5:00.10 5:15.89
15 Jessie Klenk SR-4 Stockton 6:06.71 4:26.99 5:21.67
16 Kristi Ackerina SR-4 Molloy 3:52.02 5:12.58 5:22.24
17 Martina Sell SR-4 Lehigh 6:30.88 4:15.21 5:23.04
18 Zoey Cassavell SO-2 Ramapo 5:29.74 6:57.02 5:23.27
19 Kaiti Ness SO-2 Johns Hopkins 6:54.47 4:35.23 5:23.80
20 Asta Rustad SR-4 Bucknell 4:32.27 5:37.10 5:24.13
21 Amaiah McIntosh SO-2 Johns Hopkins 4:20.35 5:38.45 5:25.43
22 Kate Rathman JR-3 Delaware 4:49.67 4:10.62 5:25.47
23 Elisa Brear FR-1 Lehigh 6:42.73 5:47.07 5:27.42
24 Anna Warmack JR-3 Johns Hopkins 6:03.84 3:59.28 5:27.78
25 Hannah Sweda SO-2 Millersville 6:18.48 5:06.08 5:29.11
26 Jessica Stratton SR-4 Delaware 6:20.11 6:13.50 5:30.53
27 Rachel Hayes FR-1 Stockton 5:47.34 6:20.42 5:30.80
28 Allison Duane SR-4 Lehigh 3:52.42 6:41.76 5:32.03
29 Alyssa Blackmon JR-3 Delaware Valley 5:20.35 4:56.49 5:40.79
30 Paige Baney SO-2 Stockton 5:45.15 5:14.40 5:41.73
31 Eleni Alvarez SO-2 Johns Hopkins 4:40.36 4:23.27 5:41.90
32 Alicia Lenoir SR-4 Delaware 4:43.76 4:22.47 5:54.69
33 Wendy Montiel JR-3 Hunter 5:11.47 4:44.21 6:29.33
34 Sierra Pratt SO-2 Gallaudet 6:35.71 5:12.40 6:56.53
35 Sindy Kalauch SO-2 Hunter 5:59.86 9:10.90 7:24.27
  Jaelyn Barkley SO-2 Stockton DNF DNF DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Elise Ramirez   HOAC 4:49.79 4:03.43 4:41.10
2 Nina Sgambelluri FR-1 Delaware 4:56.10 3:27.27 5:25.71
3 Ally Clarke JR-3 Bucknell 4:58.37 3:49.75 5:43.13
4 Autumn Sands SR-4 Delaware 4:58.50 3:52.83 3:46.86
5 Noelle Saine SR-4 George Mason 5:00.15 6:27.20 6:27.20
6 Isabella Marchini JR-3 West Chester 5:00.76 3:39.56 4:12.64
7 Lucy Afanasewicz FR-1 Lehigh 5:02.55 3:34.81 6:12.14
8 Hollie Walters JR-3 Bucknell 5:04.92 5:20.17 4:43.58
9 Marissa Dailey SO-2 Delaware 5:05.12 5:38.69 6:21.40
10 Hannah Lindgren JR-3 Delaware 5:08.92 4:34.94 5:33.64
12 Andrine Larsen JR-3 Lehigh 5:12.69 3:42.01 5:34.58
14 Grace Vives FR-1 Bucknell 5:15.89 5:38.01 6:09.60
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Eva Lindner JR-3 Bucknell 4:50.92 5:09.49
13 Danielle Eshelman SO-2 Delaware 6:18.66 5:12.94
15 Jessie Klenk SR-4 Stockton 3:45.17 5:21.67
17 Martina Sell SR-4 Lehigh 6:05.04 5:23.04
18 Zoey Cassavell SO-2 Ramapo 3:49.53 5:23.27
19 Kaiti Ness SO-2 Johns Hopkins 5:17.33 5:23.80
20 Asta Rustad SR-4 Bucknell 5:24.13 5:24.13
22 Kate Rathman JR-3 Delaware 5:48.26 5:25.47
24 Anna Warmack JR-3 Johns Hopkins 7:06.12 5:27.78
31 Eleni Alvarez SO-2 Johns Hopkins 5:38.49 5:41.90
32 Alicia Lenoir SR-4 Delaware 6:15.98 5:54.69
  Jaelyn Barkley SO-2 Stockton DNF DNF
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
16 Kristi Ackerina SR-4 Molloy 5:22.24 5:28.69 4:46.80 6:29.91
21 Amaiah McIntosh SO-2 Johns Hopkins 5:25.43 5:31.94 4:10.59 6:37.03
23 Elisa Brear FR-1 Lehigh 5:27.42 4:41.59 4:25.21 4:57.96
25 Hannah Sweda SO-2 Millersville 5:29.11 4:59.49 4:03.55 5:29.11
26 Jessica Stratton SR-4 Delaware 5:30.53 3:51.37 5:56.98 3:57.99
27 Rachel Hayes FR-1 Stockton 5:30.80 6:17.12 6:40.27 6:00.58
28 Allison Duane SR-4 Lehigh 5:32.03 4:58.83 7:01.68 5:32.03
29 Alyssa Blackmon JR-3 Delaware Valley 5:40.79 4:08.78 4:59.90 4:39.45
30 Paige Baney SO-2 Stockton 5:41.73 7:03.75 5:38.32 6:09.07
33 Wendy Montiel JR-3 Hunter 6:29.33 4:32.53 7:47.20 5:23.15
34 Sierra Pratt SO-2 Gallaudet 6:56.53 7:13.20 8:57.33 8:49.00
35 Sindy Kalauch SO-2 Hunter 7:24.27 8:48.69 8:48.69 7:06.50