January 21, 2023
|
St. Ambrose-Wellness and Rec Center - Davenport, IA
|
200m (Flat)
|
Timing: Kauder Racing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nolan Rudd SR-4 St. Ambrose 4:20.35
2 Joe Langridge FR-1 Augustana (Ill.) 4:21.60
3 Kale Cartee SO-2 St. Ambrose 4:32.60
4 Luke Benes SO-2 St. Ambrose 4:33.86
5 Chris Miserendino FR-1 St. Ambrose 4:39.66
6 Alex Gazarek SO-2 Augustana (Ill.) 4:39.86
7 Nathan Boleyn JR-3 St. Ambrose 4:41.05
8 Dayton Hauger SO-2 St. Ambrose 4:45.14
9 Ian Eller FR-1 St. Ambrose 4:45.84
10 Noah Maske SO-2 St. Ambrose 4:49.01
11 Jack Bathje JR-3 Augustana (Ill.) 4:53.45
12 Ross Willerth FR-1 St. Ambrose 4:55.15
13 Freddy Vergara FR-1 Southeastern CC 4:59.97
14 Brennon Munch SO-2 St. Ambrose 5:00.13
15 Andrew Johns SO-2 Augustana (Ill.) 5:03.19
16 Josiah Teller FR-1 Southeastern CC 5:11.26
17 William Plumley SO-2 Monmouth (Ill.) 5:21.57
18 Mason Hills-Carrier FR-1 Southeastern CC 5:39.68
19 Riley Kliethermes SO-2 Hannibal-LaGrange 5:44.63
20 Harrison Hicks SR-4 Monmouth (Ill.) 5:58.72
  Reed Fiscella FR-1 Hannibal-LaGrange DNS
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Jack Bathje JR-3 Augustana (Ill.) 5:11.06 4:53.45 5:22.80 6:00.95 4:38.78 4:38.78
12 Ross Willerth FR-1 St. Ambrose 6:20.75 4:55.15 5:39.43 5:21.72 3:50.22 6:08.94
13 Freddy Vergara FR-1 Southeastern CC 3:53.98 4:59.97 4:23.98 4:47.98 6:20.97 4:11.98
14 Brennon Munch SO-2 St. Ambrose 6:12.17 5:00.13 6:21.17 3:33.10 4:36.12 4:57.13
15 Andrew Johns SO-2 Augustana (Ill.) 4:54.10 5:03.19 4:54.10 3:59.52 4:51.07 5:57.77
16 Josiah Teller FR-1 Southeastern CC 4:05.90 5:11.26 6:16.63 5:51.73 4:15.24 5:08.15
17 William Plumley SO-2 Monmouth (Ill.) 4:01.18 5:21.57 4:26.91 3:54.75 5:24.79 4:30.12
18 Mason Hills-Carrier FR-1 Southeastern CC 3:57.78 5:39.68 6:37.43 4:38.54 4:07.97 7:01.21
19 Riley Kliethermes SO-2 Hannibal-LaGrange 6:08.76 5:44.63 6:53.56 4:59.83 4:46.05 7:03.90
20 Harrison Hicks SR-4 Monmouth (Ill.) 5:51.55 5:58.72 6:20.25 6:41.77 5:26.44 7:39.17
  Reed Fiscella FR-1 Hannibal-LaGrange DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Nolan Rudd SR-4 St. Ambrose 3:12.66 4:20.35 5:12.42 4:25.56
2 Joe Langridge FR-1 Augustana (Ill.) 4:13.76 4:21.60 3:18.82 3:52.83
3 Kale Cartee SO-2 St. Ambrose 3:35.36 4:32.60 4:32.60 3:48.99
4 Luke Benes SO-2 St. Ambrose 5:31.37 4:33.86 4:14.69 4:01.00
5 Chris Miserendino FR-1 St. Ambrose 5:38.39 4:39.66 3:15.77 3:24.16
6 Alex Gazarek SO-2 Augustana (Ill.) 4:25.87 4:39.86 5:55.43 3:52.29
7 Nathan Boleyn JR-3 St. Ambrose 5:31.64 4:41.05 4:12.95 3:22.36
8 Dayton Hauger SO-2 St. Ambrose 3:19.60 4:45.14 4:08.08 4:16.63
9 Ian Eller FR-1 St. Ambrose 5:40.15 4:45.84 3:51.53 5:54.45
10 Noah Maske SO-2 St. Ambrose 5:23.70 4:49.01 4:14.33 5:26.59