January 21, 2023
|
St. Ambrose-Wellness and Rec Center - Davenport, IA
|
200m (Flat)
|
Timing: Kauder Racing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Will Reemtsma SR-4 St. Ambrose 24.16 26.82 23.27 22.16 25.04
2 Connor McBride JR-3 Augustana (Ill.) 29.55 15.92 17.73 22.73 16.82
3 Ben Wilson JR-3 St. Ambrose 17.11 23.04 19.39 22.81 15.97
4 Seth Sottos SR-4 Augustana (Ill.) 26.83 20.18 27.75 22.93 28.21
5 Marcus Brown SR-4 Waldorf 25.53 16.10 25.76 23.00 25.30
6 Xzayvier Horton FR-1 Waldorf 21.94 22.17 19.63 23.09 25.63
7 Braeden Clements JR-3 Augustana (Ill.) 19.72 16.94 17.17 23.20 20.65
8 Jason Smith SO-2 Augustana (Ill.) 16.26 22.06 19.04 23.22 24.85
9 Nikolas Norton FR-1 St. Ambrose 27.04 26.81 17.95 23.31 24.95
10 Andrew Olenek SR-4 St. Ambrose 22.54 29.81 25.35 23.47 28.40
11 Reed Bona SR-4 Monmouth (Ill.) 20.83 20.12 20.12 23.67 26.28
12 Jeremiah Crawford FR-1 St. Ambrose 24.91 23.25 30.13 23.72 26.81
13 Jorge Olivo Cabrera SR-4 Waldorf 28.66 20.78 28.90 23.88 24.36
14 Walter Jones-Luster FR-1 Waldorf 28.11 30.75 26.91 24.02 22.82
15 Riley Bernas JR-3 Monmouth (Ill.) 19.62 28.58 22.77 24.22 20.83
16 Nolan Reynolds JR-3 Waldorf 17.80 30.48 28.77 24.38 18.78
17 Dylan Russell   Unattached 24.58 25.81 21.63 24.58 19.91
18 Luke Jachimiec FR-1 Monmouth (Ill.) 19.25 30.10 31.09 24.67 26.89
19 Coltin Morrow SO-2 Hannibal-LaGrange 27.21 25.72 19.79 24.73 17.56
20 Lane Grice FR-1 Monmouth (Ill.) 20.61 19.87 18.87 24.83 21.11
21 Jordan Sharp FR-1 Southeastern CC 25.13 26.13 21.40 24.88 29.36
22 Logan Hansen JR-3 Augustana (Ill.) 25.73 18.74 18.99 24.98 26.48
23 Ean Martin SO-2 Augustana (Ill.) 24.09 25.85 27.60 25.09 25.85
24 Alexander Brock SR-4 Monmouth (Ill.) 25.00 24.50 20.20 25.25 30.81
25 Brandon Conners FR-1 St. Ambrose 23.43 25.21 29.79 25.46 24.70
26 Ethan Gabrys FR-1 Augustana (Ill.) 21.14 25.21 21.39 25.46 22.41
27 Austin Ring FR-1 Hannibal-LaGrange 24.67 26.98 30.06 25.69 22.61
28 Nehemiah Harrell FR-1 Waldorf 22.41 20.60 26.78 25.75 29.62
29 Kenyon Baker FR-1 Southeastern CC 33.14 20.62 25.05 26.09 18.27
30 Colin Stapleton JR-3 Augustana (Ill.) 31.35 30.30 21.94 26.12 30.30
31 Liam Yee FR-1 Augustana (Ill.) 29.62 29.10 19.14 26.21 24.64
32 Alex Steffensmeier FR-1 Southeastern CC 21.81 33.82 29.07 27.95 33.26
  Jonovan Findley FR-1 Southeastern CC DQ DQ DQ DQ DQ
  Jacob Stewart   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Ricky Iniguez JR-3 Augustana (Ill.) DNS DNS DNS DNS DNS
  Kelon Smith   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Ditsworth SR-4 Monmouth (Ill.) DNS DNS DNS DNS DNS
  Lucas Woodside SO-2 Southeastern CC DNS DNS DNS DNS DNS
  Seth Johnson FR-1 Monmouth (Ill.) DNS DNS DNS DNS DNS
  Connor Lopez JR-3 Augustana (Ill.) DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 Luke Jachimiec FR-1 Monmouth (Ill.) 24.67 30.10 17.27 20.48 17.77
19 Coltin Morrow SO-2 Hannibal-LaGrange 24.73 31.91 21.27 23.00 18.06
27 Austin Ring FR-1 Hannibal-LaGrange 25.69 22.10 30.32 27.75 21.84
  Jacob Stewart   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
25 Brandon Conners FR-1 St. Ambrose 25.46 23.43 18.08 26.23 32.85 18.08
26 Ethan Gabrys FR-1 Augustana (Ill.) 25.46 22.66 28.52 23.17 22.41 29.28
  Ricky Iniguez JR-3 Augustana (Ill.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Reed Bona SR-4 Monmouth (Ill.) 17.52 22.96 28.17 28.64 23.67
32 Alex Steffensmeier FR-1 Southeastern CC 27.40 27.12 32.15 33.26 27.95
  Connor Lopez JR-3 Augustana (Ill.) DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Kenyon Baker FR-1 Southeastern CC 26.09
31 Liam Yee FR-1 Augustana (Ill.) 26.21
  Seth Johnson FR-1 Monmouth (Ill.) DNS
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Walter Jones-Luster FR-1 Waldorf 24.02 30.27 17.78 22.10
20 Lane Grice FR-1 Monmouth (Ill.) 24.83 29.55 31.54 31.04
21 Jordan Sharp FR-1 Southeastern CC 24.88 23.89 21.40 31.85
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Dylan Russell   Unattached 21.88 24.58 21.88 27.53 19.67
22 Logan Hansen JR-3 Augustana (Ill.) 27.23 24.98 20.24 30.98 17.74
30 Colin Stapleton JR-3 Augustana (Ill.) 26.12 26.12 25.08 25.34 18.29
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Nolan Reynolds JR-3 Waldorf 24.38
23 Ean Martin SO-2 Augustana (Ill.) 25.09
28 Nehemiah Harrell FR-1 Waldorf 25.75
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Jeremiah Crawford FR-1 St. Ambrose 19.69 23.72 27.76 25.86 28.71
15 Riley Bernas JR-3 Monmouth (Ill.) 25.19 24.22 21.32 29.31 24.22
  Jonovan Findley FR-1 Southeastern CC DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Jorge Olivo Cabrera SR-4 Waldorf 22.69 23.88 16.72 19.11 30.33
24 Alexander Brock SR-4 Monmouth (Ill.) 24.50 25.25 26.77 18.44 25.25
  Lucas Woodside SO-2 Southeastern CC DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Xzayvier Horton FR-1 Waldorf 24.25 23.09 24.25 17.78 17.09 26.56 26.56
8 Jason Smith SO-2 Augustana (Ill.) 23.46 23.22 22.99 20.67 24.15 19.97 23.46
10 Andrew Olenek SR-4 St. Ambrose 20.19 23.47 19.48 23.94 26.76 24.88 29.34
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Marcus Brown SR-4 Waldorf 23.00
7 Braeden Clements JR-3 Augustana (Ill.) 23.20
9 Nikolas Norton FR-1 St. Ambrose 23.31
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Connor McBride JR-3 Augustana (Ill.) 22.73
3 Ben Wilson JR-3 St. Ambrose 22.81
  Luke Ditsworth SR-4 Monmouth (Ill.) DNS
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Will Reemtsma SR-4 St. Ambrose 25.49 25.49 23.05 22.16 26.60 23.94
4 Seth Sottos SR-4 Augustana (Ill.) 26.14 19.95 22.93 22.93 21.56 27.06
  Kelon Smith   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS