January 20, 2023
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B AARTFC IC4A/ECAC PSAC

Women 60m Dash QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brianna Richard SR-4 Bowling Green 7.93 8.81 6.27 8.25 8.73 6.03
2 Molly Van Horn SR-4 Ohio Dominican 7.96 8.52 9.08 9.16 7.09 8.76
3 Greta Barker SO-2 Ashland 7.98 6.63 8.06 9.10 7.19 9.58
4 Rhiea Gordon FR-1 Ohio 8.02 9.71 9.71 8.51 7.14 7.06
5 Morgan Patterson FR-1 Bowling Green 8.05 9.02 8.62 8.86 6.77 8.13
6 Shannon Farrow SO-2 West Virginia Wesleyan 8.06 5.81 8.63 9.76 8.71 6.45
7 Macy Creamer SR-4 Ashland 8.06 5.81 8.63 6.86 9.43 7.66
8 Koschinya Jefferson SO-2 Glenville St. 8.07 9.12 8.56 9.61 5.81 10.50
9 Logan Franczkowski JR-3 Youngstown St. 8.08 9.46 9.54 6.06 6.63 6.23
10 Mayah Charity SO-2 Pitt.-Johnstown 8.09 10.04 5.99 7.45 6.23 10.52
11 G'nae Morrison SO-2 Ohio Dominican 8.10 6.81 7.37 5.84 10.45 7.13
12 Kassidy Betzing JR-3 Ohio 8.11 6.82 9.98 6.33 8.44 9.41
13 Regan Johnson SO-2 Slippery Rock 8.11 5.68 9.25 5.92 6.49 6.17
14 Abby Masters FR-1 West Liberty 8.11 10.22 6.25 5.92 7.63 7.47
15 Keri Lechner JR-3 Carlow 8.15 7.91 6.28 8.07 6.44 9.46
16 Amaya Robinson FR-1 Slippery Rock 8.16 6.94 5.80 10.61 8.08 9.63
17 Gabrielle Heard SO-2 Frostburg State 8.17 9.64 6.05 6.87 8.26 10.54
18 Faith Mucci SO-2 Duquesne 8.17 9.32 6.54 9.07 8.99 7.11
19 Tristen Clark FR-1 Frostburg State 8.17 10.46 8.75 7.44 9.15 7.28
20 Maggie Stewart FR-1 Ohio 8.18 9.66 6.38 10.15 6.38 7.28
21 Asia Murray SO-2 Slippery Rock 8.18 6.22 6.63 9.49 7.53 9.00
22 Layne Miller FR-1 Slippery Rock 8.19 9.26 9.01 9.18 10.49 8.69
23 Abbey-Gale Brooks JR-3 Pitt.-Johnstown 8.19 10.57 7.37 8.28 7.29 6.88
24 Jordan Hampton SO-2 Ashland 8.22 9.62 8.88 9.29 9.95 5.84
25 Kodi Kinsey FR-1 Youngstown St. 8.23 9.63 8.81 8.89 6.75 9.63
26 Sierra Heisey FR-1 West Virginia 8.27 10.26 10.51 8.19 8.03 5.79
27 Abbe Stackpole JR-3 West Liberty 8.27 6.87 10.26 6.45 10.51 9.02
28 Autumn Parsons JR-3 Duquesne 8.38 5.95 9.47 6.29 6.12 6.12
29 Mya Greschner FR-1 Carlow 8.38 7.13 9.14 8.22 8.30 9.22
30 Ghamani Hogue SO-2 West Virginia 8.39 7.97 10.32 9.48 7.05 8.56
31 Trista Miller SO-2 Carlow 8.39 5.88 9.90 10.66 5.96 6.13
32 Camilia Hoya SO-2 Charleston (W.V.) 8.41 9.84 9.42 7.40 5.89 8.92
33 Payton Arneson FR-1 Frostburg State 8.42 6.99 8.59 8.09 8.51 10.28
34 Bailee Miara JR-3 Edinboro 8.42 9.86 8.85 6.49 9.43 9.69
35 Olivia Swartz SO-2 Lock Haven 8.46 6.10 10.92 8.29 6.01 6.52
36 Erica Davis FR-1 Charleston (W.V.) 8.47 6.78 7.71 8.05 7.80 10.34
37 Macey Hicks SO-2 Malone 8.49 9.43 9.68 10.70 7.56 8.66
38 Carolyn Colteryahn SO-2 Grove City 8.56 10.10 7.88 6.51 7.37 6.34
39 Emmanuella Rivera SO-2 Malone 8.61 6.55 9.99 9.04 11.02 6.29
40 Taylor Charity SO-2 Carlow 8.64 7.09 7.26 9.59 9.42 7.18
41 Kaylee Suarez SR-4 Thiel 8.67 7.89 7.72 8.07 7.55 11.19
42 Hailey Weinert SR-4 Grove City 8.67 6.94 7.46 6.25 9.80 11.28
43 Emily Reese FR-1 Thiel 8.68 10.94 7.56 8.08 9.47 11.11
44 Malia Guest SO-2 West Virginia Wesleyan 8.69 9.04 7.83 7.65 9.56 9.39
45 Janiah Tutt SO-2 Pitt.-Johnstown 8.69 6.78 9.22 8.00 10.52 8.35
46 Brooke Kirstein FR-1 Duquesne 8.70 6.70 6.44 8.88 6.09 8.44
47 Marli Butterfield FR-1 Glenville St. 8.71 9.67 9.59 8.19 9.76 9.76
48 Megan Reifsnyder FR-1 Malone 8.74 6.56 10.67 6.38 8.04 9.27
49 Shaam Alnatour SO-2 Alderson Broaddus 8.75 8.40 7.79 7.53 6.48 8.67
50 JaeLynn Bosner FR-1 Lake Erie 8.75 10.94 8.67 10.77 6.65 7.70
51 Bellela Colas SO-2 Alderson Broaddus 8.79 8.27 6.86 9.85 7.65 11.08
52 Hailey Dillow FR-1 West Virginia Wesleyan 8.82 7.41 9.97 9.97 7.41 9.53
53 Josie McKendree SR-4 Lock Haven 8.89 6.76 6.67 9.87 8.54 8.45
54 Maria Vitko SO-2 Malone 8.91 9.27 8.82 8.91 9.09 10.43
55 Kaela Grant SO-2 Pitt.-Johnstown 8.95 7.16 10.74 11.19 9.67 7.88
56 Lauren Wyatt FR-1 West Liberty 8.99 7.29 10.79 6.66 11.60 8.10
57 Rowan Dennis FR-1 Geneva 9.12 9.76 11.13 8.67 8.58 9.31
58 Daisha Beck FR-1 Cedarville 9.32 7.18 9.23 11.84 10.54 10.91
59 Olivia Kqira FR-1 Alderson Broaddus 9.36 7.02 7.87 9.36 9.18 7.40
60 Elizabeth Arelt FR-1 Malone 9.42 7.26 7.16 9.80 11.50 10.08
61 Audrey McMahan FR-1 Geneva 9.45 11.63 12.01 12.10 9.55 11.15
62 Alayna Wilkins FR-1 Geneva 9.50 7.60 8.93 7.03 6.84 10.07
63 Abigal Plitt SR-4 Geneva 9.65 8.88 10.43 7.63 9.65 11.29
Women 60m Dash QUALIFYING Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Gabrielle Heard SO-2 Frostburg State 8.17 6.29
22 Layne Miller FR-1 Slippery Rock 8.19 5.98
24 Jordan Hampton SO-2 Ashland 8.22 5.76
26 Sierra Heisey FR-1 West Virginia 8.27 10.18
27 Abbe Stackpole JR-3 West Liberty 8.27 7.12
29 Mya Greschner FR-1 Carlow 8.38 6.71
44 Malia Guest SO-2 West Virginia Wesleyan 8.69 9.56
46 Brooke Kirstein FR-1 Duquesne 8.70 11.05
Women 60m Dash QUALIFYING Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Kassidy Betzing JR-3 Ohio 9.65 6.98 8.93 5.92 8.11
14 Abby Masters FR-1 West Liberty 9.82 9.25 8.20 9.98 8.11
15 Keri Lechner JR-3 Carlow 6.61 7.99 10.11 7.01 8.15
16 Amaya Robinson FR-1 Slippery Rock 8.49 9.31 6.70 5.96 8.16
19 Tristen Clark FR-1 Frostburg State 10.05 6.62 10.05 10.63 8.17
20 Maggie Stewart FR-1 Ohio 8.10 8.84 8.84 7.12 8.18
25 Kodi Kinsey FR-1 Youngstown St. 6.59 6.09 9.80 10.62 8.23
Women 60m Dash QUALIFYING Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
28 Autumn Parsons JR-3 Duquesne 7.63 8.38
32 Camilia Hoya SO-2 Charleston (W.V.) 9.42 8.41
47 Marli Butterfield FR-1 Glenville St. 10.54 8.71
50 JaeLynn Bosner FR-1 Lake Erie 6.83 8.75
57 Rowan Dennis FR-1 Geneva 11.50 9.12
62 Alayna Wilkins FR-1 Geneva 11.78 9.50
63 Abigal Plitt SR-4 Geneva 7.63 9.65
Women 60m Dash QUALIFYING Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
45 Janiah Tutt SO-2 Pitt.-Johnstown 8.69 7.83
49 Shaam Alnatour SO-2 Alderson Broaddus 8.75 7.53
51 Bellela Colas SO-2 Alderson Broaddus 8.79 11.43
53 Josie McKendree SR-4 Lock Haven 8.89 11.38
54 Maria Vitko SO-2 Malone 8.91 8.29
56 Lauren Wyatt FR-1 West Liberty 8.99 9.08
60 Elizabeth Arelt FR-1 Malone 9.42 8.20
61 Audrey McMahan FR-1 Geneva 9.45 9.45
Women 60m Dash QUALIFYING Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
43 Emily Reese FR-1 Thiel 8.68 8.68 6.69
52 Hailey Dillow FR-1 West Virginia Wesleyan 6.71 8.82 11.21
59 Olivia Kqira FR-1 Alderson Broaddus 8.43 9.36 8.43
Women 60m Dash QUALIFYING Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brianna Richard SR-4 Bowling Green 7.93 9.60 7.30 5.95 8.65
2 Molly Van Horn SR-4 Ohio Dominican 7.96 8.04 6.13 6.37 7.96
3 Greta Barker SO-2 Ashland 7.98 8.78 10.38 6.87 9.90
4 Rhiea Gordon FR-1 Ohio 8.02 7.14 7.22 8.51 9.71
5 Morgan Patterson FR-1 Bowling Green 8.05 7.97 7.81 10.39 7.97
8 Koschinya Jefferson SO-2 Glenville St. 8.07 7.83 8.40 5.98 6.38
9 Logan Franczkowski JR-3 Youngstown St. 8.08 8.08 6.47 6.71 6.55
11 G'nae Morrison SO-2 Ohio Dominican 8.10 9.81 6.00 9.48 8.83
Women 60m Dash QUALIFYING Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Ghamani Hogue SO-2 West Virginia 8.39
31 Trista Miller SO-2 Carlow 8.39
35 Olivia Swartz SO-2 Lock Haven 8.46
36 Erica Davis FR-1 Charleston (W.V.) 8.47
38 Carolyn Colteryahn SO-2 Grove City 8.56
40 Taylor Charity SO-2 Carlow 8.64
41 Kaylee Suarez SR-4 Thiel 8.67
Women 60m Dash QUALIFYING Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Shannon Farrow SO-2 West Virginia Wesleyan 8.06
7 Macy Creamer SR-4 Ashland 8.06
10 Mayah Charity SO-2 Pitt.-Johnstown 8.09
13 Regan Johnson SO-2 Slippery Rock 8.11
18 Faith Mucci SO-2 Duquesne 8.17
21 Asia Murray SO-2 Slippery Rock 8.18
23 Abbey-Gale Brooks JR-3 Pitt.-Johnstown 8.19
Women 60m Dash QUALIFYING Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
33 Payton Arneson FR-1 Frostburg State 5.98 9.60 8.34 8.42 10.78
34 Bailee Miara JR-3 Edinboro 9.27 5.98 7.25 8.42 8.93
37 Macey Hicks SO-2 Malone 10.02 6.46 10.11 8.49 9.77
39 Emmanuella Rivera SO-2 Malone 10.68 7.75 8.36 8.61 8.96
42 Hailey Weinert SR-4 Grove City 8.67 6.85 10.84 8.67 7.55
48 Megan Reifsnyder FR-1 Malone 6.82 6.21 6.73 8.74 11.10
55 Kaela Grant SO-2 Pitt.-Johnstown 10.83 6.90 11.37 8.95 11.64
58 Daisha Beck FR-1 Cedarville 11.37 6.71 11.09 9.32 11.00