April 5, 2023
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Albert Tawil-Brown SR Plant 4:28.07 3:15.70 4:20.03 4:33.44 10
2 Tyler Rogers SR Plant 4:30.12 5:45.76 3:30.70 3:49.61 8
3 Zachary Glover SO Sickles 4:35.58 4:21.81 5:33.46 4:19.05 6
4 Ben Goldberg SO Plant 4:35.92 5:20.07 5:20.07 3:18.67 5
5 Michael DiFranco JR Plant 4:42.46 3:45.97 6:07.20 4:33.99 4
6 Ethan Russ JR George Steinbrenner 4:45.03 5:24.94 4:22.23 4:22.23 3
7 Ryan Winslow SR Alonso 4:45.16 5:19.38 4:02.39 4:36.61 2
8 Asher Pollard SO Alonso 4:47.82 4:04.65 3:32.99 4:21.92 1
9 Roman Montero JR Robinson 4:51.57 6:10.30 5:32.39 6:19.05 -
10 Brady Peifer SO George Steinbrenner 4:51.70 4:25.45 4:42.95 4:31.29 -
11 Joaquin Abanses SO George Steinbrenner 4:56.50 5:08.36 4:56.50 4:29.82 -
12 Christian Schousboe SO George Steinbrenner 4:57.08 5:47.59 4:30.35 4:39.26 -
13 Peter Smalley FR Robinson 5:07.17 4:39.53 5:10.25 6:05.54 -
14 Abhinav Devpura SR Sickles 5:13.39 5:44.73 6:38.01 6:19.21 -
15 Cooper Geib FR Alonso 5:19.53 6:04.27 5:22.73 3:50.07 -
16 William Benedict SR Sickles 5:25.02 6:30.03 4:00.52 4:42.77 -
17 Ka'Shaav Sinkfield FR Blake 5:25.40 4:46.36 3:47.78 4:26.83 -
18 Eliel Alvarez JR Alonso 5:26.26 5:52.36 4:40.59 4:47.11 -
19 Ariel Acosta SO Jefferson 5:29.96 6:22.76 5:03.57 6:22.76 -
20 Armin Golkar SR Gaither 5:31.88 3:58.96 5:38.52 7:04.81 -
21 Luke Walguarnery SO Alonso 5:33.75 6:10.47 5:03.72 5:37.09 -
22 Kyle Perkins SO Robinson 5:41.36 6:18.91 4:33.09 7:06.70 -
23 Sean Vance FR Leto 5:47.42 4:03.20 4:10.15 6:04.80 -
24 Marlin Edwards JR Blake 6:00.80 4:19.78 6:33.28 7:49.04 -
25 Ben Pipkins SO Gaither 6:01.33 6:08.56 6:41.08 7:02.76 -
26 Julian Harrison FR Blake 6:06.15 5:44.19 4:23.63 6:46.43 -
27 Brandon Restrepo SO Sickles 6:07.16 7:20.60 5:26.78 6:58.57 -
  Diego Martinez SR Gaither DNF DNF DNF DNF   
  Dion Batista FR Blake DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Peter Smalley FR Robinson 5:53.25 5:07.17 -
15 Cooper Geib FR Alonso 5:51.49 5:19.53 -
16 William Benedict SR Sickles 6:26.78 5:25.02 -
17 Ka'Shaav Sinkfield FR Blake 5:22.15 5:25.40 -
18 Eliel Alvarez JR Alonso 6:28.25 5:26.26 -
19 Ariel Acosta SO Jefferson 3:54.28 5:29.96 -
20 Armin Golkar SR Gaither 5:55.12 5:31.88 -
22 Kyle Perkins SO Robinson 4:53.57 5:41.36 -
24 Marlin Edwards JR Blake 5:10.29 6:00.80 -
25 Ben Pipkins SO Gaither 5:10.75 6:01.33 -
26 Julian Harrison FR Blake 4:16.31 6:06.15 -
27 Brandon Restrepo SO Sickles 6:54.89 6:07.16 -
  Diego Martinez SR Gaither DNF DNF   
  Dion Batista FR Blake DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Albert Tawil-Brown SR Plant 4:01.27 4:28.07 4:28.07 5:08.28 10
2 Tyler Rogers SR Plant 4:57.14 4:49.03 4:30.12 4:59.84 8
3 Zachary Glover SO Sickles 3:29.44 5:36.21 4:35.58 5:27.94 6
4 Ben Goldberg SO Plant 5:20.07 5:31.11 4:35.92 4:27.65 5
5 Michael DiFranco JR Plant 6:04.38 3:51.62 4:42.46 4:14.22 4
6 Ethan Russ JR George Steinbrenner 3:33.78 4:53.58 4:45.03 3:28.08 3
7 Ryan Winslow SR Alonso 4:16.65 4:10.94 4:45.16 4:53.72 2
8 Asher Pollard SO Alonso 4:44.95 4:44.95 4:47.82 5:13.73 1
9 Roman Montero JR Robinson 5:20.73 5:49.89 4:51.57 5:00.32 -
10 Brady Peifer SO George Steinbrenner 4:45.87 5:55.88 4:51.70 5:12.12 -
11 Joaquin Abanses SO George Steinbrenner 6:16.56 3:45.34 4:56.50 5:11.33 -
12 Christian Schousboe SO George Steinbrenner 5:20.85 6:14.32 4:57.08 6:05.41 -
14 Abhinav Devpura SR Sickles 4:29.52 5:19.66 5:13.39 4:45.19 -
21 Luke Walguarnery SO Alonso 5:07.05 4:13.65 5:33.75 4:40.35 -
23 Sean Vance FR Leto 4:51.84 4:20.57 5:47.42 4:10.15 -