March 4, 2023
|
Arch. McCarthy - Fort Lauderdale, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah John SR Nova 10:11.74 13:09.15 7:51.04 8:21.63 10
2 Maccabee Harad SO Spanish River 10:18.75 9:29.25 12:59.63 12:41.07 8
3 David Falkins JR Spanish River 10:51.68 13:54.15 14:07.19 10:51.68 6
4 Ethan Del Campo SR Pompano Beach 11:14.72 13:22.92 13:49.91 11:48.46 5
5 Daniel Brito FR Immaculata-LaSalle 11:30.33 12:11.75 14:43.63 8:58.46 4
6 Ryan Wilson JR Spanish River 11:35.84 8:14.05 14:22.85 12:10.64 3
7 Santiago Ospina 8 Sheridan Hills Christian 11:45.07 14:34.29 15:02.49 11:23.92 2
8 Daniel Roy FR Key West 12:03.59 9:24.40 9:17.17 11:49.12 1
9 Evan Werth SR Pompano Beach 12:25.32 11:48.06 16:01.47 10:40.98 -
10 Dale Bittner SR Key West 12:37.57 9:20.61 10:51.51 10:43.94 -
11 Christian Baer SO NSU University 12:42.18 8:53.53 15:45.11 8:53.53 -
12 Cole Gayler FR Archbishop McCarthy 12:43.01 14:45.10 13:59.32 14:22.21 -
13 Achilles McIntosh SO Stranahan 12:48.14 14:20.32 12:40.46 12:02.06 -
14 Jose Salmeron FR South Dade 12:50.16 14:07.18 14:45.69 11:33.15 -
15 Keyon Smith FR South Dade 12:54.58 12:54.58 15:29.50 16:15.97 -
16 David Ayala FR Sheridan Hills Christian 12:56.84 16:18.82 15:39.98 14:37.83 -
17 Sebastian Jaroszewicz JR Key West 12:58.32 10:22.66 15:33.99 15:18.42 -
18 Jacob Gurevich SO NSU University 12:59.01 11:41.11 11:17.74 9:44.26 -
19 Sean Longman FR NSU University 14:03.21 17:50.88 14:53.81 15:44.40 -
20 Andrew Kurry FR Pompano Beach 14:11.65 14:03.14 10:55.77 16:36.43 -
21 Bryan Ponce SO South Dade 15:56.69 20:34.13 19:17.60 15:27.99 -
  Jacob Weiner SR Olympic Heights DNS DNS DNS DNS   
  Marcchiy Bazile SR Stranahan DNS DNS DNS DNS   
  J'vant Chisholm FR Stranahan DNS DNS DNS DNS   
  Ethan Sawyer JR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS   
  Christian Phillip FR Sheridan Hills Christian DNS DNS DNS DNS   
  matias sanchez SO Everglades DNS DNS DNS DNS