March 4, 2023
|
Arch. McCarthy - Fort Lauderdale, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ashton Francoeur JR Archbishop McCarthy 54.46 1:06.90 51.86 44.60 1:01.20 10
2 Emmanuel Roca JR Immaculata-LaSalle 38.54 1:02.50 52.08 49.48 38.02 8
3 Devan Lamar SR Stranahan 52.77 38.14 52.24 40.75 49.63 6
4 Nathanael Renie SR Stranahan 50.34 38.80 52.43 59.25 54.53 5
5 Josiah Sinclair-Bergin FR NSU University 41.51 41.51 52.54 59.37 1:07.78 4
6 Antravius Sropshire JR South Dade 51.72 57.00 52.77 1:00.69 46.97 3
7 Joel Salien SO Immaculata-LaSalle 47.18 39.76 53.01 1:08.39 1:04.68 2
8 Elijah Daphinis SO Archbishop McCarthy 48.34 38.78 53.12 1:06.40 44.62 1
9 Chris Anderson JR Spanish River 48.50 39.97 53.29 55.96 55.96 -
10 Shakeem Shaw SR Sheridan Hills Christian 40.17 47.13 53.55 49.27 56.77 -
11 frantz andre SO Everglades 58.41 1:00.55 53.58 46.62 51.98 -
12 larry baptise SR Everglades 42.74 1:02.76 54.10 43.28 38.42 -
13 Kenneth Pierre SO Nova 1:02.05 45.73 54.43 1:06.41 43.00 -
14 Patrick Liburd SO NSU University 54.11 1:05.58 54.65 38.26 1:03.40 -
15 Alejandro Ganesh SR Nova 1:05.20 42.74 54.79 49.86 53.15 -
16 Ryon Williams SO Nova 49.34 52.63 54.82 44.41 40.02 -
17 Cameron Ruwe FR Archbishop McCarthy 45.62 1:00.46 54.96 50.02 43.42 -
18 Wilson Smith FR South Dade 49.54 50.64 55.04 1:11.56 48.44 -
19 Ryan Terentis SO Spanish River 40.44 1:04.26 55.39 1:08.13 52.07 -
20 Connor Donahue SR NSU University 1:03.74 54.87 55.42 1:00.41 39.91 -
21 Kevon Mills SR Key West 1:03.50 40.11 55.70 1:04.06 40.11 -
22 Varian Terry FR South Dade 1:09.80 47.29 56.29 43.91 45.60 -
23 Ivo Raggio JR Immaculata-LaSalle 1:11.03 54.12 56.37 1:04.27 54.68 -
24 Richard Madden SO Spanish River 1:07.50 58.99 56.72 1:05.80 55.59 -
25 Orion Donahue SO Pompano Beach 1:11.47 56.16 56.72 59.56 49.35 -
26 Alec Fernandez-Posse SR Pompano Beach 40.15 1:13.99 57.35 55.06 54.49 -
27 Wyatt Gibson JR Key West 49.56 59.35 57.62 44.37 55.90 -
28 kaden patterson SR Everglades 1:09.32 1:15.09 57.76 54.30 56.03 -
29 Samuel Vergara FR Boca Raton Christian 1:05.51 45.04 58.49 41.53 41.53 -
30 Josh Cadelien 8 Sheridan Hills Christian 59.13 1:05.05 59.13 1:16.28 59.73 -
31 Jaeden Ivy JR SLAM (Boca Raton) 52.22 54.00 59.34 1:05.28 54.00 -
32 Brian Power SR Sheridan Hills Christian 45.53 1:13.68 59.90 1:07.09 1:14.28 -
33 Chris Campbell SR Pompano Beach 45.95 1:12.90 1:01.26 57.59 1:19.64 -
34 Jamar James Jr. SO SLAM (Boca Raton) 1:12.50 58.75 1:02.50 48.13 50.63 -
35 Peter Mitchell-Parvex FR Key West 1:12.96 1:12.31 1:04.56 1:09.73 59.40 -
  Nahki Santiago SO Avant Garde DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zenn Khouri JR SLAM (Boca Raton) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nicholas Matsuguma 6 Boca Raton Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tajauni Elliott SR Berean Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jacques Armstrong JR Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andre Quintero SR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Joel Salien SO Immaculata-LaSalle 53.01 2
23 Ivo Raggio JR Immaculata-LaSalle 56.37 -
28 kaden patterson SR Everglades 57.76 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Patrick Liburd SO NSU University 1:01.21 48.10 54.65 1:07.22 54.65 -
21 Kevon Mills SR Key West 1:10.74 51.25 45.68 51.25 55.70 -
29 Samuel Vergara FR Boca Raton Christian 43.29 57.91 1:13.12 52.06 58.49 -
34 Jamar James Jr. SO SLAM (Boca Raton) 1:00.63 1:03.13 1:12.50 54.38 1:02.50 -
  Nahki Santiago SO Avant Garde DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zenn Khouri JR SLAM (Boca Raton) DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Alejandro Ganesh SR Nova 59.73 42.74 1:07.94 54.79 40.55 -
22 Varian Terry FR South Dade 57.98 45.60 53.48 56.29 54.61 -
27 Wyatt Gibson JR Key West 53.01 1:05.11 1:13.76 57.62 44.37 -
30 Josh Cadelien 8 Sheridan Hills Christian 59.13 59.73 1:09.19 59.13 52.04 -
31 Jaeden Ivy JR SLAM (Boca Raton) 55.19 1:14.77 47.48 59.34 51.04 -
32 Brian Power SR Sheridan Hills Christian 1:10.69 1:17.28 1:15.48 59.90 1:16.68 -
35 Peter Mitchell-Parvex FR Key West 1:18.12 1:07.79 1:22.00 1:04.56 1:01.34 -
  Nicholas Matsuguma 6 Boca Raton Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 frantz andre SO Everglades 1:04.30 53.58 58.94 38.58 -
16 Ryon Williams SO Nova 40.02 54.82 49.34 39.47 -
17 Cameron Ruwe FR Archbishop McCarthy 1:02.66 54.96 45.62 1:08.15 -
18 Wilson Smith FR South Dade 42.94 55.04 1:05.50 39.63 -
20 Connor Donahue SR NSU University 48.22 55.42 1:01.52 1:07.06 -
24 Richard Madden SO Spanish River 1:00.13 56.72 42.54 1:06.37 -
25 Orion Donahue SO Pompano Beach 44.25 56.72 58.99 1:03.53 -
  Jacques Armstrong JR Stranahan DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Antravius Sropshire JR South Dade 52.77 43.80 3
9 Chris Anderson JR Spanish River 53.29 56.49 -
10 Shakeem Shaw SR Sheridan Hills Christian 53.55 1:09.62 -
12 larry baptise SR Everglades 54.10 49.24 -
13 Kenneth Pierre SO Nova 54.43 1:00.97 -
19 Ryan Terentis SO Spanish River 55.39 1:06.47 -
26 Alec Fernandez-Posse SR Pompano Beach 57.35 47.60 -
33 Chris Campbell SR Pompano Beach 1:01.26 44.72 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ashton Francoeur JR Archbishop McCarthy 49.79 1:01.72 42.01 51.86 10
2 Emmanuel Roca JR Immaculata-LaSalle 37.50 54.69 1:01.46 52.08 8
3 Devan Lamar SR Stranahan 1:04.26 52.24 1:00.60 52.24 6
4 Nathanael Renie SR Stranahan 53.48 56.10 48.24 52.43 5
5 Josiah Sinclair-Bergin FR NSU University 48.87 1:07.78 54.12 52.54 4
8 Elijah Daphinis SO Archbishop McCarthy 1:04.81 54.72 55.78 53.12 1
  Andre Quintero SR Cypress Bay DNS DNS DNS DNS   
  Tajauni Elliott SR Berean Christian DNS DNS DNS DNS