March 11, 2023
|
Freedom (Tampa) - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 5:18.02 6:43.89 6:08.91 5:21.20 6:40.71 10
2 Abigail Williams JR Sunlake 5:27.54 4:02.38 6:13.40 4:18.76 6:55.98 8
3 Aida Castelli SR Hillsborough 5:31.80 4:18.81 6:44.80 5:51.71 6:08.30 6
4 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 5:35.31 6:55.79 5:55.43 5:48.73 7:12.55 5
5 Nathalia Mallo SR Alonso 5:38.17 4:06.87 6:11.99 6:08.61 5:00.98 4
6 Ally Moyer JR Sunlake 5:41.09 6:59.54 4:39.70 6:18.61 5:54.74 3
7 Rachel Harrar SO Newsome 5:46.85 5:08.70 6:21.54 4:23.61 4:20.14 2
8 Aubrey Raile SR Wharton 5:51.17 5:47.66 5:33.62 4:09.33 7:08.43 1
9 Avery Sommers SO Estero 5:52.89 5:07.02 5:49.37 4:24.67 4:52.90 -
10 Annie Winborn SR Sunlake 5:54.08 4:29.10 7:15.52 7:08.44 7:26.14 -
11 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 6:00.30 4:26.63 5:02.66 5:09.86 6:47.14 -
12 Rebecca Jackson SO Parrish 6:02.26 6:56.60 4:28.08 6:05.89 7:00.23 -
13 Isabella Maccini SO Parrish 6:02.39 4:46.29 5:15.28 6:16.89 5:18.91 -
14 Jessica Brickhaus JR Newsome 6:04.77 5:10.06 4:22.64 5:39.24 5:42.89 -
15 Isabella Steady SR Sunlake 6:05.12 7:21.80 6:45.29 7:10.85 4:30.19 -
16 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 6:10.80 7:13.84 5:18.89 7:50.92 5:26.31 -
17 Peyton Tyll SO Newsome 6:11.19 7:06.87 5:30.36 5:41.50 7:51.42 -
18 Hope Brittenham JR Estero 6:14.26 5:40.58 4:29.47 5:29.35 5:48.07 -
19 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 6:14.41 7:14.32 6:18.16 5:22.00 4:52.04 -
20 Alyssa De La Sala SR Freedom (Tampa) 6:14.52 6:18.27 6:14.52 8:06.88 4:29.66 -
21 Abigail Young JR Estero 6:16.38 7:24.13 5:27.45 7:58.01 5:04.87 -
22 Abbey Johnson FR Wiregrass Ranch 6:16.89 6:35.74 7:02.12 4:53.98 7:43.58 -
23 Megan Seales SO Alonso 6:17.42 5:35.91 7:10.26 4:39.29 8:10.65 -
24 Brianna Bergin 8 Carrollwood 6:19.21 7:23.68 5:10.96 5:48.88 7:42.64 -
25 Adrianna Rodriguez SR Hillsborough 6:21.05 6:21.05 7:25.83 6:32.49 6:32.49 -
26 Kenza Attallah JR Alonso 6:21.38 7:22.40 4:42.23 6:32.83 5:35.62 -
27 Emma Carothers FR Alonso 6:26.36 6:49.55 5:47.73 8:02.95 7:55.23 -
28 Annalee Rappleyea FR Bell Creek 6:26.85 7:48.09 4:50.14 5:52.04 7:28.75 -
29 Kayla Velasquez FR King 6:28.07 6:51.36 6:16.43 8:24.50 8:20.61 -
30 EMERY SAUNDERS FR Hillsborough 6:30.61 8:23.89 6:14.99 7:01.86 7:25.30 -
31 Alyvia Young SO Alonso 6:31.97 7:30.77 5:25.34 6:47.65 4:50.06 -
32 Carlson Henry SR Alonso 6:33.06 5:38.04 5:26.24 7:51.68 6:40.93 -
33 Isabella Selvaggi FR Freedom (Tampa) 6:43.14 7:39.58 5:26.55 5:22.52 8:23.93 -
34 ISOLDE Rayman Moore JR Hillsborough 6:43.20 7:27.56 6:35.14 7:47.72 5:50.79 -
35 Sydney Camp SO Wiregrass Ranch 6:44.50 6:56.64 6:16.19 8:33.72 6:44.50 -
36 Kailey Hardee SO Alonso 6:44.81 6:40.77 5:48.14 5:52.19 8:26.02 -
37 Sara King FR Wiregrass Ranch 6:45.76 5:00.27 6:01.13 7:50.69 8:35.32 -
38 Hailey Portieles JR Wiregrass Ranch 6:46.04 6:01.38 6:58.23 8:35.67 6:46.04 -
39 Maggie Takamatsu FR Freedom (Tampa) 6:46.27 6:21.90 5:12.83 8:07.53 5:45.33 -
40 Adrianna Eres 8 Bell Creek 6:51.27 8:13.53 6:47.16 6:47.16 5:12.57 -
41 Maile Soliman FR King 6:51.72 7:16.43 5:45.85 5:00.56 7:20.54 -
41 Addyson Lane FR King 6:51.72 6:06.43 6:18.79 8:18.19 7:57.60 -
43 Lucy Brodeur SR Estero 6:53.64 7:18.46 5:55.73 8:49.46 8:32.92 -
44 Grace Lemon FR Alonso 7:00.18 4:58.33 7:54.81 5:27.74 5:19.34 -
45 Gaia Porfiri JR Wiregrass Ranch 7:03.30 8:15.26 6:54.84 5:17.48 6:20.97 -
46 Makenna Jones JR Alonso 7:03.89 6:46.94 8:45.63 6:55.42 5:39.12 -
47 Paula Monfort JR Wiregrass Ranch 7:06.01 6:31.93 5:32.29 5:40.81 9:13.82 -
48 Avery Rose FR Wiregrass Ranch 7:07.25 8:32.70 8:15.61 9:15.43 5:54.62 -
49 Camila Angulo FR Wiregrass Ranch 7:18.25 6:03.75 7:57.70 6:30.05 8:54.67 -
50 Olivia Ryland JR Wiregrass Ranch 7:20.81 9:28.65 8:18.12 7:34.04 8:31.34 -
51 Amanda De la rosa Veloz JR King 7:21.89 5:18.16 9:03.53 7:26.31 8:54.69 -
52 Angelina Perez SO Wiregrass Ranch 7:22.08 6:59.98 8:23.98 8:10.71 8:50.50 -
53 Riley Shum-Drake FR Wiregrass Ranch 7:26.23 8:55.48 8:33.17 7:53.01 8:06.39 -
54 Olivia Doherty FR Springstead 7:30.96 8:34.10 9:10.18 7:21.94 5:42.73 -
55 Kariana Hill JR Alonso 7:35.25 5:50.55 7:30.70 6:13.31 9:42.72 -
56 Kaylie Ojeda SO Alonso 8:09.40 6:55.99 7:05.78 6:31.52 7:59.62 -
57 Evamaria Rodriguez-Valdes SO Alonso 8:13.67 6:44.81 9:57.34 7:04.56 7:39.12 -
58 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 8:19.31 9:29.22 5:59.51 6:24.47 6:14.49 -
59 Hailey Esenwein FR Wiregrass Ranch 8:54.06 10:30.19 10:19.51 7:23.27 7:07.25 -
  Sophia King SO Alonso NT NT NT NT NT   
  Sara Diaz SO Alonso NT NT NT NT NT   
  Alex Howell SO Alonso NT NT NT NT NT   
  Isabella Phillips FR Alonso NT NT NT NT NT   
  Elena Le SO Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
  Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
  Aashita Rai SO Alonso NT NT NT NT NT   
  Jazzlynn Canales JR Anclote NT NT NT NT NT   
  Evangeline DiTinno SO Wharton NT NT NT NT NT   
  Jennifer Swenson SR Parrish NT NT NT NT NT   
  Kayla Le JR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT   
  Jada Caporicci SO Carrollwood NT NT NT NT NT   
  Isheeta Mishra FR Sunlake NT NT NT NT NT   
  Claire Manzanero FR Alonso NT NT NT NT NT   
  Kailyn Ford FR Sunlake NT NT NT NT NT   
  Rachel Leonard SO Alonso NT NT NT NT NT   
  Meaghan Ballard FR Sunlake NT NT NT NT NT   
  Katie Cominale SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Ana Columa JR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Alexa Hyde FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Gabriella Hernandez JR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Chiara Torsone SO Newsome NT NT NT NT NT   
  Carmen Cano SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Ahyah Amer SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT   
  Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
44 Grace Lemon FR Alonso 5:31.95 6:18.17 8:20.02 6:47.58 6:09.76 7:00.18 -
45 Gaia Porfiri JR Wiregrass Ranch 5:17.48 8:44.90 8:57.60 5:17.48 6:59.07 7:03.30 -
48 Avery Rose FR Wiregrass Ranch 8:07.07 5:16.17 8:54.07 9:06.88 9:11.16 7:07.25 -
51 Amanda De la rosa Veloz JR King 6:11.19 9:12.37 6:59.80 6:11.19 6:24.45 7:21.89 -
53 Riley Shum-Drake FR Wiregrass Ranch 9:31.18 8:33.17 8:51.02 8:10.86 7:35.16 7:26.23 -
54 Olivia Doherty FR Springstead 7:58.02 5:38.22 6:14.30 7:39.98 5:20.19 7:30.96 -
55 Kariana Hill JR Alonso 9:10.86 5:32.34 6:31.52 5:27.78 8:20.78 7:35.25 -
56 Kaylie Ojeda SO Alonso 10:16.65 10:21.54 7:40.04 7:54.72 6:16.84 8:09.40 -
57 Evamaria Rodriguez-Valdes SO Alonso 10:17.09 6:54.69 9:42.53 8:18.61 8:13.67 8:13.67 -
58 Michelle Ocon SO Wiregrass Ranch 8:34.29 7:24.39 9:09.25 7:49.36 6:14.49 8:19.31 -
59 Hailey Esenwein FR Wiregrass Ranch 7:33.95 9:58.15 9:36.79 8:16.68 10:30.19 8:54.06 -
  Aashita Rai SO Alonso NT NT NT NT NT NT   
  Jada Caporicci SO Carrollwood NT NT NT NT NT NT   
  Isabella Phillips FR Alonso NT NT NT NT NT NT   
  Sophia King SO Alonso NT NT NT NT NT NT   
  Sara Diaz SO Alonso NT NT NT NT NT NT   
  Claire Manzanero FR Alonso NT NT NT NT NT NT   
  Ahyah Amer SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Gabriella Hernandez JR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Ana Columa JR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Isheeta Mishra FR Sunlake NT NT NT NT NT NT   
  Jazzlynn Canales JR Anclote NT NT NT NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
27 Emma Carothers FR Alonso 6:26.36 6:26.36 -
28 Annalee Rappleyea FR Bell Creek 6:19.12 6:26.85 -
30 EMERY SAUNDERS FR Hillsborough 6:34.52 6:30.61 -
33 Isabella Selvaggi FR Freedom (Tampa) 8:15.87 6:43.14 -
34 ISOLDE Rayman Moore JR Hillsborough 5:10.47 6:43.20 -
35 Sydney Camp SO Wiregrass Ranch 5:07.42 6:44.50 -
36 Kailey Hardee SO Alonso 8:01.73 6:44.81 -
38 Hailey Portieles JR Wiregrass Ranch 8:31.61 6:46.04 -
40 Adrianna Eres 8 Bell Creek 4:56.12 6:51.27 -
41 Addyson Lane FR King 6:06.43 6:51.72 -
41 Maile Soliman FR King 6:59.96 6:51.72 -
43 Lucy Brodeur SR Estero 5:06.10 6:53.64 -
46 Makenna Jones JR Alonso 6:38.46 7:03.89 -
47 Paula Monfort JR Wiregrass Ranch 5:32.29 7:06.01 -
49 Camila Angulo FR Wiregrass Ranch 9:03.43 7:18.25 -
50 Olivia Ryland JR Wiregrass Ranch 7:20.81 7:20.81 -
52 Angelina Perez SO Wiregrass Ranch 8:59.34 7:22.08 -
  Alexa Hyde FR Wiregrass Ranch NT NT   
  Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) NT NT   
  Elena Le SO Freedom (Tampa) NT NT   
  Rachel Leonard SO Alonso NT NT   
  Kayla Le JR Freedom (Tampa) NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Ava Spearin FR Wiregrass Ranch 7:15.97 6:07.51 6:00.30 6:39.94 5:31.48 5:24.27 -
14 Jessica Brickhaus JR Newsome 5:35.59 6:37.60 6:04.77 6:48.55 5:10.06 6:01.13 -
16 Campbele Moon SO Wiregrass Ranch 5:37.43 6:47.88 6:10.80 4:30.69 5:22.60 6:36.76 -
19 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 4:52.04 5:33.23 6:14.41 6:59.34 7:29.30 6:21.90 -
20 Alyssa De La Sala SR Freedom (Tampa) 6:40.74 4:48.38 6:14.52 5:52.05 7:10.70 4:33.40 -
21 Abigail Young JR Estero 5:57.57 8:05.53 6:16.38 5:50.04 5:34.98 7:05.31 -
22 Abbey Johnson FR Wiregrass Ranch 5:31.67 7:36.04 6:16.89 4:27.60 7:54.89 6:54.58 -
23 Megan Seales SO Alonso 7:32.91 6:47.62 6:17.42 7:25.36 5:09.49 7:02.71 -
24 Brianna Bergin 8 Carrollwood 7:08.51 4:33.04 6:19.21 6:23.01 7:42.64 4:29.24 -
26 Kenza Attallah JR Alonso 5:24.18 6:51.89 6:21.38 6:44.27 6:55.71 7:37.66 -
29 Kayla Velasquez FR King 5:14.34 6:04.79 6:28.07 4:51.06 5:02.70 4:47.18 -
31 Alyvia Young SO Alonso 8:21.73 4:38.30 6:31.97 8:29.57 7:34.69 6:16.30 -
32 Carlson Henry SR Alonso 6:09.48 6:40.93 6:33.06 5:10.52 8:27.05 8:23.12 -
37 Sara King FR Wiregrass Ranch 5:20.55 7:01.99 6:45.76 7:26.34 6:29.53 6:21.42 -
39 Maggie Takamatsu FR Freedom (Tampa) 8:11.59 8:44.09 6:46.27 7:59.40 5:49.40 7:39.09 -
  Chiara Torsone SO Newsome NT NT NT NT NT NT   
  Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Jasalynn McFaul SR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Carmen Cano SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Katie Cominale SO Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 4:27.14 4:36.68 4:58.94 5:02.12 3:42.62 6:37.53 5:18.02 10
2 Abigail Williams JR Sunlake 5:17.72 4:18.76 6:36.33 4:44.96 6:29.78 5:57.02 5:27.54 8
3 Aida Castelli SR Hillsborough 5:11.90 5:05.26 6:24.89 4:02.22 4:18.81 5:25.17 5:31.80 6
4 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 5:38.67 6:45.73 4:48.37 7:05.85 6:02.14 6:18.90 5:35.31 5
5 Nathalia Mallo SR Alonso 6:28.90 5:55.08 4:13.63 5:17.88 4:13.63 6:25.52 5:38.17 4
6 Ally Moyer JR Sunlake 4:39.70 5:27.45 5:17.22 6:39.08 6:08.38 6:28.85 5:41.09 3
7 Rachel Harrar SO Newsome 4:58.30 4:58.30 4:13.20 5:32.98 5:32.98 4:51.36 5:46.85 2
8 Aubrey Raile SR Wharton 4:12.85 6:15.76 7:33.01 4:16.36 5:40.64 6:43.85 5:51.17 1
9 Avery Sommers SO Estero 5:03.49 6:28.18 5:03.49 6:03.48 4:07.03 4:14.08 5:52.89 -
10 Annie Winborn SR Sunlake 5:36.38 5:36.38 4:53.89 4:14.94 4:57.43 4:32.65 5:54.08 -
12 Rebecca Jackson SO Parrish 4:38.94 7:07.47 5:40.53 6:05.89 7:11.09 6:45.74 6:02.26 -
13 Isabella Maccini SO Parrish 5:33.40 4:24.55 4:28.17 7:07.62 7:14.87 5:33.40 6:02.39 -
15 Isabella Steady SR Sunlake 7:07.19 5:21.31 4:37.50 4:59.40 6:34.33 6:45.29 6:05.12 -
17 Peyton Tyll SO Newsome 6:37.18 6:44.60 4:42.11 5:26.65 5:45.21 5:34.08 6:11.19 -
18 Hope Brittenham JR Estero 6:32.98 5:48.07 4:40.70 5:18.13 5:29.35 5:21.87 6:14.26 -
25 Adrianna Rodriguez SR Hillsborough 7:18.21 8:00.13 6:02.00 5:04.84 6:47.73 8:07.75 6:21.05 -
  Meaghan Ballard FR Sunlake NT NT NT NT NT NT NT   
  Alex Howell SO Alonso NT NT NT NT NT NT NT   
  Jennifer Swenson SR Parrish NT NT NT NT NT NT NT   
  Kailyn Ford FR Sunlake NT NT NT NT NT NT NT   
  Evangeline DiTinno SO Wharton NT NT NT NT NT NT NT