March 31, 2023
|
Michigan State - East Lansing, MI
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Women 800m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bailey Puckett FR-1 Trine 2:13.93 1:48.91 2:38.95 2:02.16 2:27.17 3:02.49
2 Eleanor Young FR-1 Trine 1:47.80 2:54.24 1:55.18 3:04.58 2:27.66 2:32.09
3 Jana Stiffler FR-1 Lansing CC 1:50.32 2:33.56 2:21.63 2:30.57 2:29.08 3:06.35
4 Alexis Cordle JR-3 Siena Heights 2:14.55 2:59.91 2:02.46 2:20.60 2:31.18 2:03.97
5 Sydney Kapushinski SO-2 Lake Superior State 2:39.50 3:13.90 2:36.37 2:37.94 2:36.37 3:10.78
6 Summer South FR-1 Trine 2:52.50 1:53.94 2:31.92 3:19.40 2:38.25 3:11.49
7 Katelyn Slone SO-2 Lansing CC 2:42.12 2:18.28 2:10.33 2:02.39 2:38.94 2:37.35
8 Alyssa Williams FR-1 Lansing CC 2:20.34 3:09.77 2:10.77 3:11.37 2:39.47 2:45.85
9 Bridgette Dudley FR-1 Siena Heights 2:12.19 3:16.67 3:11.83 2:34.76 2:41.20 1:57.68
10 Neva Hundt FR-1 Muskegon CC 2:48.35 2:43.49 3:09.39 2:07.88 2:41.87 2:45.11
11 Piper Barker FR-1 Trine 3:25.74 2:35.97 2:52.56 2:17.72 2:45.92 2:19.38
12 Kara Mosher SO-2 Lake Superior State 2:44.82 2:43.15 3:26.44 2:31.50 2:46.48 3:16.45
13 Olivia Stevens SO-2 Lake Superior State 2:23.90 2:17.13 3:02.84 3:02.84 2:49.29 2:06.97
14 Audrey Hartman Freshman Unattached 3:31.01 2:32.98 3:23.98 2:11.88 2:55.84 2:20.68
15 Kate Baker SO-2 Lake Superior State 2:37.45 3:30.53 2:16.22 2:33.92 2:56.91 2:35.68
16 Katelyn Moore SO-2 Lake Superior State 3:56.40 3:27.08 3:12.42 3:06.92 3:03.25 2:33.93
17 Kiera Smith FR-1 Lansing CC 3:35.97 3:37.83 3:28.53 3:17.35 3:06.18 2:12.19
18 Gwen Phillips SO-2 Lake Superior State 3:50.12 2:19.58 2:55.42 3:42.58 3:08.62 3:53.89
19 Kylea Braman FR-1 Lansing CC 3:49.74 3:07.79 2:29.83 3:51.74 3:19.77 2:39.82
Women 800m Run Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Bailey Puckett FR-1 Trine 2:27.17 2:05.10 2:31.59
2 Eleanor Young FR-1 Trine 2:27.66 2:20.28 2:14.37
3 Jana Stiffler FR-1 Lansing CC 2:29.08 1:56.29 2:36.54
4 Alexis Cordle JR-3 Siena Heights 2:31.18 2:16.07 1:54.90
5 Sydney Kapushinski SO-2 Lake Superior State 2:36.37 2:56.70 3:10.78
6 Summer South FR-1 Trine 2:38.25 2:09.77 3:17.82
7 Katelyn Slone SO-2 Lansing CC 2:38.94 2:21.46 2:07.16
8 Alyssa Williams FR-1 Lansing CC 2:39.47 1:59.61 3:12.96
9 Bridgette Dudley FR-1 Siena Heights 2:41.20 3:07.00 2:50.88
13 Olivia Stevens SO-2 Lake Superior State 2:49.29 3:24.84 2:17.13
14 Audrey Hartman Freshman Unattached 2:55.84 3:13.43 3:43.32
Women 800m Run Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Neva Hundt FR-1 Muskegon CC 3:23.96 2:41.87 2:22.45
11 Piper Barker FR-1 Trine 2:59.20 2:45.92 2:59.20
12 Kara Mosher SO-2 Lake Superior State 3:04.80 2:46.48 2:03.20
15 Kate Baker SO-2 Lake Superior State 2:39.22 2:56.91 2:40.99
16 Katelyn Moore SO-2 Lake Superior State 2:43.10 3:03.25 2:24.77
17 Kiera Smith FR-1 Lansing CC 3:47.14 3:06.18 3:41.56
18 Gwen Phillips SO-2 Lake Superior State 3:46.35 3:08.62 3:31.26
19 Kylea Braman FR-1 Lansing CC 3:01.79 3:19.77 3:55.73