February 10-11, 2023
|
Arkansas-Randal Tyson Track Center - Fayetteville, AR
|
200m (Banked)
ICON KEY: IC4A/ECAC NJCAA

Men 60m Dash QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nazzio John SO-2 Butler CC 6.65 6.85
2 Shaun Maswanganyi JR-3 Houston 6.67 5.34
3 Cameron Jackson SO-2 Little Rock 6.69 5.89
4 Jacory Patterson SR-4 Florida 6.70 6.03
5 Taveion Neal SO-2 Little Rock 6.70 8.71
6 Godson Oghenebrume SO-2 LSU 6.71 5.51
7 Keith Robinson SR-4 Ole Miss 6.73 8.69
8 Jalen Drayden JR-3 Arizona State 6.74 6.74
9 Troy McKnight JR-3 Little Rock 6.75 5.00
10 Shawn Brown SO-2 Butler CC 6.76 6.70
11 Bervensky Pierre SR-4 Texas State 6.77 7.38
12 Tinotenda Matiyenga   Zimbabwe 6.78 6.17
13 Tyler Davis JR-3 Florida 6.78 5.97
14 Lorenzo Paissan JR-3 Nebraska 6.79 7.68
15 Nadale Buntin SR-4 Rutgers 6.79 7.13
16 Michael Campbell   Jamaica 6.79 4.82
17 Da'Marcus Fleming SO-2 LSU 6.80 4.90
18 Koryee Wyatt SO-2 Oklahoma State 6.80 6.06
19 Joseph Harding SO-2 Stephen F. Austin 6.81 5.04
20 Delan Edwin SR-4 TAMU-Commerce 6.82 8.46
21 Almond Small SO-2 Barton County CC 6.83 7.11
22 Jamal Miller SR-4 Campbell 6.85 7.33
23 La'Dainian Hendrix SO-2 Butler CC 6.86 7.21
24 Canman Swain JR-3 Northwestern St. 6.86 8.92
25 Kavacion Webster SR-4 Northwestern St. 6.87 8.32
26 Luc Andrada JR-3 Colorado 6.89 7.86
27 Dominique Alexander SO-2 Campbell 6.90 4.97
28 Greg McQueen FR-1 Rutgers 6.90 8.70
29 Ibrahim Fuseini FR-1 TAMU-Commerce 6.93 5.48
30 Daniel Harrold SR-4 Texas State 6.94 6.18
31 Damoy Allen JR-3 Iowa 6.94 8.19
32 Trevin Moyer FR-1 Arizona State 6.94 7.92
33 Momodou Sey SR-4 Arizona State 6.95 6.40
34 Ken-Mark Minkovski SO-2 South Dakota 6.95 8.76
35 Aaron Charles FR-1 Barton County CC 6.96 7.73
36 Austin Simoneaux SR-4 Northwestern St. 6.97 6.21
37 Mikey McClain FR-1 Iowa State 6.98 8.45
38 Rashun Fountain FR-1 Campbell 6.99 7.83
39 Jedidiah Udunna FR-1 UT-Rio Grande Valley 7.05 8.04
40 Justin Walden JR-3 Northwestern St. 7.08 6.09
41 Mikkel Johansson FR-1 Northwestern St. 7.09 5.82
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nazzio John SO-2 Butler CC 6.92 8.12 4.93 6.65 6.12 7.25 5.72
3 Cameron Jackson SO-2 Little Rock 5.62 4.89 4.69 6.69 4.75 7.76 5.29
4 Jacory Patterson SR-4 Florida 7.24 8.04 8.58 6.70 6.64 4.76 8.45
22 Jamal Miller SR-4 Campbell 8.36 5.76 8.91 6.85 6.65 8.29 5.90
24 Canman Swain JR-3 Northwestern St. 5.63 7.96 8.17 6.86 8.78 4.81 7.28
25 Kavacion Webster SR-4 Northwestern St. 7.70 5.23 6.74 6.87 8.04 5.57 7.97
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Tinotenda Matiyenga   Zimbabwe 6.72 6.78
14 Lorenzo Paissan JR-3 Nebraska 8.22 6.79
19 Joseph Harding SO-2 Stephen F. Austin 6.47 6.81
20 Delan Edwin SR-4 TAMU-Commerce 7.98 6.82
21 Almond Small SO-2 Barton County CC 5.13 6.83
32 Trevin Moyer FR-1 Arizona State 5.90 6.94
36 Austin Simoneaux SR-4 Northwestern St. 7.88 6.97
37 Mikey McClain FR-1 Iowa State 8.94 6.98
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Keith Robinson SR-4 Ole Miss 6.73 8.75 7.00
8 Jalen Drayden JR-3 Arizona State 6.74 6.27 7.42
10 Shawn Brown SO-2 Butler CC 6.76 6.76 7.30
38 Rashun Fountain FR-1 Campbell 6.99 8.25 8.74
39 Jedidiah Udunna FR-1 UT-Rio Grande Valley 7.05 6.28 8.89
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Taveion Neal SO-2 Little Rock 5.63 6.70 6.30 6.91
6 Godson Oghenebrume SO-2 LSU 4.70 6.71 8.26 8.66
13 Tyler Davis JR-3 Florida 7.87 6.78 7.67 7.12
15 Nadale Buntin SR-4 Rutgers 4.89 6.79 8.42 6.66
18 Koryee Wyatt SO-2 Oklahoma State 5.85 6.80 4.83 7.89
28 Greg McQueen FR-1 Rutgers 6.01 6.90 4.83 8.70
29 Ibrahim Fuseini FR-1 TAMU-Commerce 5.96 6.93 7.70 5.48
41 Mikkel Johansson FR-1 Northwestern St. 8.65 7.09 5.61 6.31
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Shaun Maswanganyi JR-3 Houston 7.74 5.41 6.67 7.07 7.87
11 Bervensky Pierre SR-4 Texas State 5.35 7.86 6.77 6.30 6.16
16 Michael Campbell   Jamaica 8.63 4.96 6.79 5.44 7.00
31 Damoy Allen JR-3 Iowa 6.60 7.92 6.94 7.57 6.94
33 Momodou Sey SR-4 Arizona State 6.68 8.27 6.95 7.09 5.84
35 Aaron Charles FR-1 Barton County CC 8.22 5.57 6.96 8.84 6.20
40 Justin Walden JR-3 Northwestern St. 9.21 8.92 7.08 5.81 7.23
Men 60m Dash QUALIFYING Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Troy McKnight JR-3 Little Rock 5.88 6.75 6.08 8.17 8.31
17 Da'Marcus Fleming SO-2 LSU 7.96 6.80 5.24 6.74 7.08
23 La'Dainian Hendrix SO-2 Butler CC 7.89 6.86 5.49 8.72 7.41
26 Luc Andrada JR-3 Colorado 8.82 6.89 8.96 6.76 5.52
27 Dominique Alexander SO-2 Campbell 8.08 6.90 7.04 7.80 8.15
30 Daniel Harrold SR-4 Texas State 5.35 6.94 6.53 5.07 5.28
34 Ken-Mark Minkovski SO-2 South Dakota 7.23 6.95 5.43 8.83 8.41