April 15, 2023
|
West Chester - West Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov CACC PSAC MAC AARTFC IC4A/ECAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Shania LeMaitre JR-3 Holy Family 2:11.12 2:15.17 2:09.77 2:51.67 10
2 Rachel Hayes FR-1 Stockton 2:23.86 2:23.86 2:33.93 2:28.18 8
3 Sameerah Khan SR-4 TCNJ 2:17.12 2:24.33 2:14.23 2:35.88 6
4 Alexandra Amin JR-3 West Chester 2:11.37 2:24.36 1:43.94 2:24.36 5
5 Hailey Shreffler SO-2 Eastern 3:05.05 2:24.57 2:27.47 2:47.71 4
6 Rachel Byrne SR-4 Moravian 1:44.68 2:25.38 2:31.20 3:09.00 3
7 Dominique Monroy SO-2 Haverford 2:18.22 2:25.49 1:49.12 2:24.04 2
8 Alexis Rushatz SO-2 Moravian 2:43.22 2:25.73 2:41.76 2:25.73 1
9 Catherine Catipay JR-3 Felician 2:28.81 2:25.89 2:44.86 2:56.53 -
10 Danielle Ohrtman SR-4 Catholic 2:21.76 2:26.14 1:55.45 2:02.76 -
11 Brittney Douglas FR-1 St. Mary's (Md.) 2:04.23 2:26.15 1:51.08 2:55.38 -
12 Liza Levin SO-2 Susquehanna 2:19.00 2:26.31 1:52.66 1:46.81 -
13 Emma Strickland JR-3 Mount St. Mary's 2:10.28 2:26.38 1:42.47 2:43.95 -
14 Ashley Linares SR-4 Felician 1:45.66 2:26.74 3:00.49 3:07.83 -
15 Alex Grivas FR-1 TCNJ 2:18.97 2:27.84 1:55.32 2:33.76 -
16 Carly Priest FR-1 Haverford 2:57.86 2:29.46 2:38.43 2:38.43 -
17 Sarah Brennan JR-3 Jefferson (Pa.) 2:14.58 2:29.53 1:59.63 3:05.42 -
18 Ava Perlov FR-1 Catholic 3:04.00 2:29.59 2:26.60 2:14.64 -
19 Kate Rice FR-1 Moravian 2:47.72 2:29.75 1:53.81 1:56.81 -
20 Zane Mcneil SO-2 Holy Family 2:36.53 2:30.51 2:26.00 2:51.59 -
21 Madelynn Cool FR-1 Goldey-Beacom 1:57.76 2:30.97 2:52.11 3:02.68 -
22 Olivia Class JR-3 TCNJ 2:53.91 2:31.22 2:34.25 1:51.91 -
23 Annemarie Wood SR-4 Haverford 2:35.25 2:32.20 2:10.90 3:10.25 -
24 Rebecca Kramer SO-2 West Chester 2:12.50 2:32.29 3:01.23 2:01.84 -
25 Shayla Morales SR-4 Felician 3:16.81 2:32.56 2:18.83 3:18.33 -
26 Cynthia Delapaz SO-2 Felician 2:54.29 2:32.88 2:54.29 2:08.42 -
27 Paris Hayden SO-2 Holy Family 2:08.73 2:33.25 3:11.57 2:27.12 -
28 Tahasia Thomas SO-2 Felician 2:22.59 2:33.32 2:28.72 2:01.13 -
29 Joli Golembiewski SO-2 West Chester 2:28.95 2:33.55 2:16.66 2:07.45 -
30 Allison Myers JR-3 West Chester 3:00.10 2:33.93 1:50.83 2:24.70 -
31 Nyjashia Smith FR-1 Goldey-Beacom 3:20.87 2:34.51 2:17.52 3:05.42 -
32 Jessie Hausman FR-1 Haverford 2:05.51 2:34.95 2:59.75 2:02.41 -
33 Rebekah Jones SO-2 Susquehanna 2:41.21 2:35.01 2:21.06 2:33.46 -
34 Josey George JR-3 West Chester 2:25.93 2:35.24 3:10.95 2:21.27 -
35 Paige Baney JR-3 Stockton 2:04.58 2:35.72 2:57.52 3:11.54 -
36 Ellie Goldberg FR-1 West Chester 2:59.52 2:36.10 2:57.96 3:19.81 -
37 Stella Noecker SR-4 Catholic 1:50.96 2:36.28 2:03.47 3:20.04 -
38 Jordan Bender SO-2 Susquehanna 2:04.12 2:37.11 3:16.39 3:19.53 -
39 Erin Witter SO-2 West Chester 2:24.78 2:37.36 2:32.64 2:46.81 -
40 Jenny Weiss FR-1 West Chester 2:54.98 2:37.64 1:58.23 2:40.80 -
41 Abigail Marion SO-2 West Chester 2:45.54 2:37.65 2:14.01 2:34.50 -
42 Elizabeth Hussey JR-3 Jefferson (Pa.) 1:58.66 2:40.34 3:23.64 2:53.17 -
43 Gabriella Serrano JR-3 Stockton 3:01.35 2:40.48 2:29.25 3:10.98 -
44 Sophia Pasquariello SO-2 Susquehanna 3:24.87 2:41.31 2:25.18 3:20.03 -
45 Anna Conklin JR-3 Susquehanna 3:02.71 2:41.69 3:12.42 1:53.19 -
46 Isabella Pla FR-1 Mount St. Mary's 3:14.20 2:43.19 2:41.56 2:35.03 -
47 Catie Lovett SO-2 Moravian 3:29.06 2:44.61 3:32.35 3:04.37 -
48 Madalyn Minnick FR-1 Goldey-Beacom 2:42.13 2:47.14 3:10.54 2:58.84 -
49 Brielle Worrall JR-3 PSU-Abington 3:25.41 2:51.17 3:42.53 3:04.87 -
50 Jessica Simins SO-2 Cedar Crest 2:38.56 2:52.34 3:19.92 3:13.02 -
51 Aaliyah Bell SO-2 Stockton 3:48.00 3:06.88 4:01.08 3:42.39 -
52 Sara Piana-Agostinetti FR-1 PSU-Abington 3:09.56 3:21.66 2:57.46 3:07.55 -
  Brianna Feifer FR-1 Haverford NT NT NT NT   
  Zoe Zelch SR-4 Catholic NT NT NT NT   
  Teresa Faust JR-3 Holy Family NT NT NT NT   
  Alicia Whyte SO-2 Wilmington (Del.) DNS DNS DNS DNS   
  Ariana Lecouras SO-2 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS   
  Pamela Angel-Aguilar FR-1 St. Mary's (Md.) DNS DNS DNS DNS   
  Sarah Gibbons FR-1 PSU-Abington DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Sameerah Khan SR-4 TCNJ 2:24.33 2:15.67 6
37 Stella Noecker SR-4 Catholic 2:36.28 2:11.28 -
45 Anna Conklin JR-3 Susquehanna 2:41.69 1:53.19 -
49 Brielle Worrall JR-3 PSU-Abington 2:51.17 2:27.21 -
50 Jessica Simins SO-2 Cedar Crest 2:52.34 2:24.77 -
51 Aaliyah Bell SO-2 Stockton 3:06.88 3:31.18 -
52 Sara Piana-Agostinetti FR-1 PSU-Abington 3:21.66 3:11.58 -
  Ariana Lecouras SO-2 St. Mary's (Md.) DNS DNS   
  Pamela Angel-Aguilar FR-1 St. Mary's (Md.) DNS DNS   
  Sarah Gibbons FR-1 PSU-Abington DNS DNS   
  Alicia Whyte SO-2 Wilmington (Del.) DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
26 Cynthia Delapaz SO-2 Felician 2:32.88 2:09.95 2:13.01 -
27 Paris Hayden SO-2 Holy Family 2:33.25 2:27.12 2:24.06 -
28 Tahasia Thomas SO-2 Felician 2:33.32 2:01.13 1:53.46 -
32 Jessie Hausman FR-1 Haverford 2:34.95 1:54.67 3:19.89 -
33 Rebekah Jones SO-2 Susquehanna 2:35.01 1:54.71 3:15.32 -
43 Gabriella Serrano JR-3 Stockton 2:40.48 2:27.65 2:51.72 -
44 Sophia Pasquariello SO-2 Susquehanna 2:41.31 3:03.90 2:05.83 -
46 Isabella Pla FR-1 Mount St. Mary's 2:43.19 3:25.62 2:36.67 -
  Brianna Feifer FR-1 Haverford NT NT NT   
  Zoe Zelch SR-4 Catholic NT NT NT   
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Danielle Ohrtman SR-4 Catholic 2:26.14 2:14.45 2:50.99 2:52.45 2:52.45 2:24.68 -
16 Carly Priest FR-1 Haverford 2:29.46 2:16.01 1:52.10 3:08.32 2:10.03 2:23.49 -
20 Zane Mcneil SO-2 Holy Family 2:30.51 1:51.38 3:05.13 2:07.94 3:08.14 2:59.11 -
21 Madelynn Cool FR-1 Goldey-Beacom 2:30.97 2:02.29 3:10.23 2:12.86 1:45.68 1:50.21 -
23 Annemarie Wood SR-4 Haverford 2:32.20 2:48.95 2:39.81 2:59.60 2:30.68 2:01.76 -
31 Nyjashia Smith FR-1 Goldey-Beacom 2:34.51 2:03.61 2:20.61 2:17.52 2:48.42 2:59.24 -
36 Ellie Goldberg FR-1 West Chester 2:36.10 2:36.10 2:42.35 2:43.91 1:52.40 2:53.28 -
38 Jordan Bender SO-2 Susquehanna 2:37.11 3:11.68 2:00.98 1:57.84 3:00.68 2:21.40 -
41 Abigail Marion SO-2 West Chester 2:37.65 3:18.64 2:55.00 2:25.04 2:55.00 3:18.64 -
42 Elizabeth Hussey JR-3 Jefferson (Pa.) 2:40.34 2:43.55 3:26.84 3:28.45 2:59.58 2:30.72 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Ashley Linares SR-4 Felician 2:19.41 2:56.09 3:04.90 2:26.74 2:09.14 -
18 Ava Perlov FR-1 Catholic 3:01.01 2:34.08 2:49.04 2:29.59 1:59.68 -
22 Olivia Class JR-3 TCNJ 2:41.81 2:14.59 3:12.05 2:31.22 3:06.00 -
25 Shayla Morales SR-4 Felician 3:07.65 2:40.19 2:37.14 2:32.56 1:48.32 -
29 Joli Golembiewski SO-2 West Chester 2:41.23 2:15.13 2:47.37 2:33.55 2:35.09 -
34 Josey George JR-3 West Chester 2:56.98 2:18.17 2:15.06 2:35.24 2:55.43 -
35 Paige Baney JR-3 Stockton 2:12.37 2:32.61 2:38.84 2:35.72 3:17.77 -
39 Erin Witter SO-2 West Chester 2:35.79 2:15.33 2:21.63 2:37.36 3:15.13 -
40 Jenny Weiss FR-1 West Chester 2:51.83 2:36.07 3:23.36 2:37.64 2:02.96 -
47 Catie Lovett SO-2 Moravian 2:10.05 2:59.43 3:04.37 2:44.61 2:13.34 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Alexis Rushatz SO-2 Moravian 2:08.25 2:25.73 2:19.90 2:34.48 2:14.08 2:34.48 2:30.11 1
9 Catherine Catipay JR-3 Felician 2:17.14 2:25.89 2:11.31 2:46.32 2:12.76 2:22.98 1:45.04 -
11 Brittney Douglas FR-1 St. Mary's (Md.) 3:07.08 2:26.15 2:42.23 1:56.92 1:51.08 2:33.46 3:02.69 -
13 Emma Strickland JR-3 Mount St. Mary's 1:58.57 2:26.38 2:52.73 2:23.46 2:43.95 2:41.02 2:30.78 -
15 Alex Grivas FR-1 TCNJ 3:09.24 2:27.84 2:42.63 2:39.67 1:53.84 2:11.58 1:59.75 -
17 Sarah Brennan JR-3 Jefferson (Pa.) 2:32.52 2:29.53 1:47.67 2:05.61 2:19.07 2:56.45 2:14.58 -
19 Kate Rice FR-1 Moravian 2:04.30 2:29.75 2:01.30 2:02.80 3:05.69 3:13.18 2:37.24 -
24 Rebecca Kramer SO-2 West Chester 2:47.52 2:32.29 1:48.13 2:14.02 1:46.61 2:14.02 2:26.20 -
48 Madalyn Minnick FR-1 Goldey-Beacom 2:48.82 2:47.14 3:23.91 3:27.26 3:18.90 2:28.76 2:18.73 -
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shania LeMaitre JR-3 Holy Family 2:40.86 2:38.15 2:51.67 2:16.53 2:15.17 10
2 Rachel Hayes FR-1 Stockton 2:45.44 2:45.44 1:56.53 1:50.78 2:23.86 8
4 Alexandra Amin JR-3 West Chester 2:47.46 2:04.15 2:12.82 1:54.05 2:24.36 5
5 Hailey Shreffler SO-2 Eastern 2:13.01 2:15.90 2:47.71 2:26.02 2:24.57 4
6 Rachel Byrne SR-4 Moravian 2:34.11 2:51.55 2:13.75 2:55.91 2:25.38 3
7 Dominique Monroy SO-2 Haverford 2:03.67 2:22.58 2:18.22 2:31.31 2:25.49 2
12 Liza Levin SO-2 Susquehanna 3:05.82 2:07.29 2:30.70 2:49.72 2:26.31 -
30 Allison Myers JR-3 West Chester 1:56.99 2:53.94 2:20.08 2:50.87 2:33.93 -
  Teresa Faust JR-3 Holy Family NT NT NT NT NT