April 8, 2023
|
West Chester - West Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DIII CACC PSAC MAC AARTFC IC4A/ECAC

Women's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jayla Gore FR-1 Widener 11.80 14.23 14.47 13.26 12.16 15.69 10
2 Maria Muzzarelli SO-2 Widener 9.68 14.34 9.80 12.62 12.25 12.50 8
3 Aurora Conrad JR-3 Millersville 15.74 14.37 9.00 10.00 12.49 10.37 6
4 Ariel Salkey SO-2 Holy Family 15.80 12.90 9.36 9.86 12.64 12.90 5
5 Jahsaiah Moses SR-4 Haverford 9.39 10.53 8.88 9.39 12.68 11.04 4
6 Karla Chardon SO-2 Goldey-Beacom 13.95 9.72 11.90 14.97 12.79 11.77 3
7 Heather Lesinski SO-2 Millersville 12.31 11.41 12.95 10.00 12.82 12.18 2
8 Arianna Kouakou SO-2 Millersville 13.28 10.44 16.12 12.25 12.89 11.09 1
9 Kenisha Greenwood SO-2 Holy Family 12.14 14.98 11.49 13.82 12.91 14.98 -
10 Ade Conover SO-2 Lincoln (Pa.) 16.79 11.97 15.75 9.89 13.01 11.45 -
11 Ally Landau JR-3 Haverford 15.25 11.86 11.08 10.04 13.03 14.86 -
12 Gabby Curtis SO-2 West Chester 10.57 16.83 13.30 14.87 13.04 14.48 -
13 Sydonia Turner FR-1 Holy Family 11.06 15.40 9.74 10.27 13.16 13.30 -
14 Camree Patterson SO-2 Millersville 10.61 14.32 12.20 9.29 13.26 16.71 -
15 Aniyah Epps JR-3 Lincoln (Pa.) 13.95 15.41 14.61 14.21 13.28 16.60 -
16 Brianna Ribic JR-3 West Chester 12.91 11.98 16.64 12.52 13.31 15.31 -
17 Olivia Giannella FR-1 Widener 10.46 13.15 12.48 16.10 13.41 15.83 -
18 Elise Daniel SO-2 Widener 13.42 10.87 11.14 16.78 13.42 16.64 -
19 Mikayla Hall FR-1 Holy Family 17.52 17.25 11.18 14.28 13.47 16.98 -
20 Talia Simpson SO-2 Lincoln (Pa.) 17.63 14.11 17.50 9.77 13.56 11.80 -
21 Ellonah Lewis FR-1 Goldey-Beacom 17.13 17.26 15.63 12.10 13.59 16.86 -
22 Naomi Long FR-1 Holy Family 14.19 13.23 15.42 15.55 13.64 11.73 -
22 Ava Ceulers FR-1 Millersville 17.74 16.24 11.33 13.64 13.64 12.69 -
24 Eden Merritt FR-1 Ursinus 10.11 17.22 15.99 14.21 13.66 9.98 -
25 Asia Hollis SR-4 Goldey-Beacom 15.10 13.04 12.21 9.75 13.72 15.78 -
26 Makayla Clements JR-3 Lincoln (Pa.) 13.75 18.05 16.80 13.05 13.88 13.33 -
27 Lily Nagy FR-1 Ursinus 13.97 16.91 10.90 13.42 13.97 12.16 -
28 Rhiannon Okuniewski FR-1 Ursinus 17.62 15.66 12.73 12.87 13.98 10.21 -
29 Lindsay LaPointe SO-2 Widener 14.66 12.05 10.60 16.55 14.51 16.40 -
30 Shannon Brophy FR-1 Delaware County CC 17.96 12.91 13.81 13.95 14.84 15.14 -
31 Jena Luck FR-1 Widener 15.27 19.19 13.75 14.81 15.11 19.50 -
  Anaya Johnson FR-1 Millersville DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kayla Cook SR-4 Goldey-Beacom DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Shahla Mukhtar JR-3 Haverford DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kimoya Henry-Ellis JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 100 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Karla Chardon SO-2 Goldey-Beacom 12.79 3
12 Gabby Curtis SO-2 West Chester 13.04 -
15 Aniyah Epps JR-3 Lincoln (Pa.) 13.28 -
Women's 100 Meters Section 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Ellonah Lewis FR-1 Goldey-Beacom 13.59 -
27 Lily Nagy FR-1 Ursinus 13.97 -
28 Rhiannon Okuniewski FR-1 Ursinus 13.98 -
29 Lindsay LaPointe SO-2 Widener 14.51 -
30 Shannon Brophy FR-1 Delaware County CC 14.84 -
31 Jena Luck FR-1 Widener 15.11 -
  Shahla Mukhtar JR-3 Haverford DNS   
  Kayla Cook SR-4 Goldey-Beacom DNS   
Women's 100 Meters Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Sydonia Turner FR-1 Holy Family 13.16 -
18 Elise Daniel SO-2 Widener 13.42 -
19 Mikayla Hall FR-1 Holy Family 13.47 -
22 Ava Ceulers FR-1 Millersville 13.64 -
22 Naomi Long FR-1 Holy Family 13.64 -
24 Eden Merritt FR-1 Ursinus 13.66 -
25 Asia Hollis SR-4 Goldey-Beacom 13.72 -
26 Makayla Clements JR-3 Lincoln (Pa.) 13.88 -
Women's 100 Meters Section 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Ade Conover SO-2 Lincoln (Pa.) 13.01 9.63 12.75 16.01 -
11 Ally Landau JR-3 Haverford 13.03 13.16 10.69 16.42 -
14 Camree Patterson SO-2 Millersville 13.26 15.25 16.98 15.39 -
16 Brianna Ribic JR-3 West Chester 13.31 13.05 12.12 11.18 -
17 Olivia Giannella FR-1 Widener 13.41 11.40 10.73 9.66 -
20 Talia Simpson SO-2 Lincoln (Pa.) 13.56 10.99 9.90 13.97 -
  Anaya Johnson FR-1 Millersville DNS DNS DNS DNS   
  Kimoya Henry-Ellis JR-3 Holy Family DNS DNS DNS DNS   
Women's 100 Meters Section 5
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jayla Gore FR-1 Widener 9.98 11.43 9.00 15.33 9.37 12.16 11.68 10
2 Maria Muzzarelli SO-2 Widener 10.66 15.44 15.07 15.68 14.34 12.25 15.44 8
3 Aurora Conrad JR-3 Millersville 10.62 11.99 11.12 13.99 13.87 12.49 10.37 6
4 Ariel Salkey SO-2 Holy Family 11.89 13.91 10.12 16.06 13.91 12.64 16.18 5
5 Jahsaiah Moses SR-4 Haverford 11.04 16.49 16.11 9.13 13.70 12.68 10.66 4
7 Heather Lesinski SO-2 Millersville 16.41 13.21 9.62 16.29 10.52 12.82 14.88 2
8 Arianna Kouakou SO-2 Millersville 15.60 11.73 15.09 9.80 10.83 12.89 14.31 1
9 Kenisha Greenwood SO-2 Holy Family 13.95 14.08 14.46 9.30 13.82 12.91 10.85 -