April 8, 2023
|
West Chester - West Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov CACC PSAC MAC AARTFC IC4A/ECAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shania LeMaitre JR-3 Holy Family 4:21.49 4:18.52 4:42.29 3:30.97 4:42.29 4:39.32 4:57.14 10
2 Liz Egan SO-2 Widener 5:09.61 4:30.91 4:04.12 5:09.61 5:42.36 3:40.30 4:57.70 8
3 Emma McNamee SO-2 Holy Family 3:45.67 4:21.78 3:30.63 5:46.03 5:21.96 5:21.96 5:00.89 6
4 Emily Cooney SO-2 Widener 6:27.27 3:33.46 4:52.74 6:27.27 4:10.05 6:27.27 5:04.93 5
5 Samantha Grubb JR-3 Ursinus 6:16.75 6:04.30 4:34.00 3:59.75 5:33.16 4:40.23 5:11.36 4
6 Krysta Nichols SO-2 Haverford 3:56.56 4:38.12 4:22.13 4:41.31 4:12.54 5:19.67 5:19.67 3
7 Annemarie Wood SR-4 Haverford 4:04.02 4:58.60 6:18.87 5:37.13 4:13.65 5:43.55 5:21.07 2
8 Kaycee McCullough JR-3 Millersville 6:18.08 3:59.13 4:08.82 6:21.31 6:34.23 6:18.08 5:23.14 1
9 Madalyn Minnick FR-1 Goldey-Beacom 4:12.61 6:44.82 6:18.91 6:05.95 6:28.62 6:18.91 5:23.85 -
10 Jessie Hausman FR-1 Haverford 4:21.48 4:31.28 6:58.36 4:28.01 5:43.19 4:21.48 5:26.84 -
11 Breia Mayes FR-1 Millersville 4:45.41 4:02.27 3:55.63 6:08.38 4:28.82 5:08.64 5:31.87 -
12 Rachel Lamb SO-2 Millersville 4:55.38 4:11.74 7:12.99 6:56.21 6:39.43 4:11.74 5:35.65 -
13 Kirra Norling FR-1 Ursinus 5:57.44 6:34.53 6:34.53 6:00.81 6:24.41 7:08.25 5:37.20 -
14 Candace Hudson SO-2 Ursinus 7:04.90 6:19.99 6:02.72 5:03.99 5:31.63 4:57.08 5:45.44 -
15 Emily Massage SO-2 Millersville 6:26.92 7:08.37 7:04.92 4:43.28 5:59.28 5:24.74 5:45.46 -
16 Avionne Barnes FR-1 Lincoln (Pa.) 7:03.70 4:35.41 7:03.70 6:53.11 4:56.59 5:07.18 5:53.08 -
17 Nicole Miller JR-3 Millersville 6:47.71 5:20.07 6:05.79 6:17.22 5:31.50 5:58.17 6:21.03 -
  Paris Hayden SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dominique Monroy SO-2 Haverford DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Krysta Nichols SO-2 Haverford 6:17.21 3:56.56 5:19.67 6:49.18 3
7 Annemarie Wood SR-4 Haverford 4:32.91 4:29.70 5:21.07 6:57.40 2
9 Madalyn Minnick FR-1 Goldey-Beacom 3:49.94 5:10.90 5:23.85 5:43.29 -
12 Rachel Lamb SO-2 Millersville 5:42.37 6:49.50 5:35.65 4:52.02 -
15 Emily Massage SO-2 Millersville 7:01.47 6:02.74 5:45.46 6:06.19 -
16 Avionne Barnes FR-1 Lincoln (Pa.) 5:56.61 5:42.49 5:53.08 6:35.45 -
17 Nicole Miller JR-3 Millersville 5:23.88 6:01.98 6:21.03 6:24.84 -
  Paris Hayden SO-2 Holy Family DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shania LeMaitre JR-3 Holy Family 4:39.32 4:33.37 6:02.51 6:26.29 4:57.14 4:12.57 5:44.69 10
2 Liz Egan SO-2 Widener 4:48.77 4:57.70 5:18.54 4:48.77 4:57.70 4:45.80 3:58.16 8
3 Emma McNamee SO-2 Holy Family 5:21.96 4:39.83 5:24.97 3:42.66 5:00.89 6:04.08 4:57.89 6
4 Emily Cooney SO-2 Widener 3:39.55 5:56.77 5:56.77 3:42.60 5:04.93 5:35.43 4:58.84 5
5 Samantha Grubb JR-3 Ursinus 5:17.59 4:12.21 4:09.09 4:09.09 5:11.36 3:53.52 5:20.70 4
8 Kaycee McCullough JR-3 Millersville 6:24.54 4:50.83 4:57.29 6:24.54 5:23.14 3:59.13 7:00.09 1
10 Jessie Hausman FR-1 Haverford 5:39.92 4:31.28 5:20.31 6:15.87 5:26.84 3:58.60 4:34.55 -
11 Breia Mayes FR-1 Millersville 5:58.42 6:34.93 6:01.74 5:05.32 5:31.87 6:38.25 4:48.73 -
13 Kirra Norling FR-1 Ursinus 4:36.51 4:02.79 4:43.25 5:20.34 5:37.20 3:56.04 6:10.92 -
14 Candace Hudson SO-2 Ursinus 4:32.90 4:46.72 4:15.63 6:26.90 5:45.44 7:04.90 4:43.26 -
  Dominique Monroy SO-2 Haverford DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS