April 8, 2023
|
West Chester - West Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov CACC PSAC MAC AARTFC IC4A/ECAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 2:33.79 2:32.42 1:56.72 2:17.31 10
2 Olivia D'Aulerio FR-1 Haverford 1:52.25 2:26.90 1:49.48 2:18.58 8
3 Isabel Thornberry JR-3 Haverford 2:42.11 3:01.68 2:04.38 2:19.75 6
4 Isabella Marchini SR-4 West Chester 2:42.91 2:40.11 2:13.42 2:20.44 5
5 Katelyn Bernotas SR-4 Widener 1:42.86 1:58.36 2:11.04 2:20.90 4
6 Holly Chambers JR-3 Ursinus 2:39.55 2:28.15 3:02.34 2:22.45 3
7 Jazlynn Church FR-1 Lincoln (Pa.) 1:45.84 2:04.43 2:21.59 2:23.02 2
8 Destiny Pierre Mathieu SO-2 Lincoln (Pa.) 2:45.45 1:56.11 2:49.81 2:25.13 1
9 Alexandra Amin JR-3 West Chester 1:56.26 3:07.47 3:03.11 2:25.32 -
10 Gabriella Nye FR-1 Widener 2:26.10 3:02.63 2:31.95 2:26.10 -
11 Allison Myers JR-3 West Chester 2:05.03 2:19.74 2:47.69 2:27.09 -
12 Lindsay Solderitch SO-2 Millersville 3:07.58 2:54.29 2:09.98 2:27.70 -
13 Emily Beers FR-1 Millersville 2:22.30 2:43.06 1:54.14 2:28.23 -
14 Meghan Carroll SO-2 Ursinus 1:54.18 2:13.46 3:03.87 2:28.28 -
15 Mia Sideris FR-1 Ursinus 3:00.31 2:17.09 1:45.80 2:29.01 -
16 Teresa Faust JR-3 Holy Family 2:44.21 1:51.96 2:06.89 2:29.28 -
17 Emma McNamee SO-2 Holy Family 2:48.90 2:41.36 2:12.71 2:30.80 -
18 Rebecca Kramer SO-2 West Chester 2:02.79 2:10.37 2:24.01 2:31.59 -
19 Madelynn Cool FR-1 Goldey-Beacom 2:32.44 2:08.05 2:56.83 2:32.44 -
20 Erin Witter SO-2 West Chester 3:09.44 2:29.39 1:58.59 2:34.01 -
21 Isabella Musgrove FR-1 Millersville 2:48.31 3:02.21 3:11.47 2:34.41 -
22 Joli Golembiewski SO-2 West Chester 2:00.48 2:22.11 3:08.45 2:34.46 -
23 Carly Priest FR-1 Haverford 1:48.46 3:04.37 3:19.86 2:34.93 -
24 Carly Gable SO-2 Widener 2:41.50 1:56.46 2:49.26 2:35.28 -
25 Nyjashia Smith FR-1 Goldey-Beacom 2:40.05 3:11.12 2:22.95 2:35.38 -
26 Jenna Dumbrowsky SO-2 Millersville 3:16.82 2:56.51 2:54.95 2:36.20 -
27 Jenny Weiss FR-1 West Chester 2:24.02 3:04.72 2:05.24 2:36.54 -
28 Ellie Goldberg FR-1 West Chester 1:57.84 1:54.70 3:22.69 2:37.12 -
29 Kayla Robinson SR-4 Haverford 3:08.07 3:15.97 3:25.46 2:38.04 -
30 Abigail Marion SO-2 West Chester 2:05.20 3:22.85 3:13.34 2:38.47 -
31 Olivia Sunderland FR-1 Millersville 3:19.37 3:14.58 2:49.06 2:39.49 -
32 Corrine Martello FR-1 Ursinus 3:26.40 3:21.60 2:20.80 2:40.00 -
33 Desiree Draper JR-3 Holy Family 2:02.17 2:42.36 2:35.93 2:40.75 -
34 Paris Hayden SO-2 Holy Family 2:35.48 2:04.71 1:53.37 2:41.95 -
35 Haley Schofield FR-1 Goldey-Beacom 2:38.08 2:26.68 2:31.57 2:42.97 -
36 Ella Fleming SO-2 Haverford 2:34.98 3:33.94 3:15.41 2:48.45 -
37 Emily Sykes FR-1 Millersville 2:59.30 2:07.58 2:05.86 2:52.40 -
  Campbell Heitz FR-1 West Chester DNS DNS DNS DNS   
  Josey George JR-3 West Chester DNS DNS DNS DNS   
  Jazmin Savage JR-3 Lincoln (Pa.) DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Madelynn Cool FR-1 Goldey-Beacom 2:09.58 1:51.29 2:40.07 2:32.44 2:29.40 2:50.74 -
20 Erin Witter SO-2 West Chester 3:14.06 2:21.69 2:47.87 2:34.01 3:01.74 3:01.74 -
25 Nyjashia Smith FR-1 Goldey-Beacom 3:17.34 2:40.05 2:47.81 2:35.38 2:43.15 3:12.68 -
26 Jenna Dumbrowsky SO-2 Millersville 2:59.63 2:14.34 3:15.25 2:36.20 2:20.58 2:00.28 -
28 Ellie Goldberg FR-1 West Chester 1:49.99 3:00.69 3:06.98 2:37.12 2:22.98 3:24.26 -
30 Abigail Marion SO-2 West Chester 2:25.80 3:18.09 2:52.74 2:38.47 3:08.58 1:57.27 -
34 Paris Hayden SO-2 Holy Family 2:29.00 3:09.49 3:17.58 2:41.95 2:35.48 1:56.61 -
35 Haley Schofield FR-1 Goldey-Beacom 3:31.87 1:57.34 2:33.20 2:42.97 3:07.42 2:57.64 -
37 Emily Sykes FR-1 Millersville 2:24.82 2:42.06 2:54.13 2:52.40 2:59.30 2:28.27 -
  Campbell Heitz FR-1 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Rebecca Kramer SO-2 West Chester 3:00.40 2:52.82 2:55.85 2:24.01 3:11.01 1:59.76 2:31.59 -
22 Joli Golembiewski SO-2 West Chester 1:49.67 2:49.91 2:17.47 2:54.54 3:03.81 2:43.73 2:34.46 -
27 Jenny Weiss FR-1 West Chester 3:21.94 2:11.50 2:55.33 2:06.80 3:10.98 2:17.76 2:36.54 -
29 Kayla Robinson SR-4 Haverford 2:53.85 3:01.75 2:34.88 3:09.65 2:09.60 3:22.30 2:38.04 -
31 Olivia Sunderland FR-1 Millersville 2:07.60 3:12.99 2:45.87 2:49.06 1:59.62 2:20.36 2:39.49 -
32 Corrine Martello FR-1 Ursinus 2:24.00 3:13.60 2:30.40 2:40.00 2:09.60 2:24.00 2:40.00 -
33 Desiree Draper JR-3 Holy Family 3:27.37 2:42.36 3:03.26 2:34.32 2:43.97 2:50.40 2:40.75 -
36 Ella Fleming SO-2 Haverford 2:29.92 2:56.88 2:08.03 2:04.66 2:04.66 2:04.66 2:48.45 -
  Jazmin Savage JR-3 Lincoln (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Josey George JR-3 West Chester DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Destiny Pierre Mathieu SO-2 Lincoln (Pa.) 2:14.97 2:09.17 2:25.13 3:05.77 2:25.13 3:08.67 2:30.94 1
9 Alexandra Amin JR-3 West Chester 2:34.04 2:38.40 2:07.89 2:28.23 2:25.32 2:00.62 1:53.35 -
11 Allison Myers JR-3 West Chester 2:49.16 2:27.09 1:53.26 2:44.74 2:27.09 2:27.09 2:03.56 -
12 Lindsay Solderitch SO-2 Millersville 3:03.15 2:57.24 2:14.41 2:02.59 2:27.70 2:24.75 2:05.55 -
13 Emily Beers FR-1 Millersville 2:08.96 3:02.33 3:05.29 1:51.18 2:28.23 3:12.70 2:43.06 -
15 Mia Sideris FR-1 Ursinus 3:13.72 2:45.41 2:42.42 2:37.95 2:29.01 2:12.62 2:15.60 -
16 Teresa Faust JR-3 Holy Family 2:35.26 3:14.07 1:44.50 2:00.92 2:29.28 2:57.65 3:03.62 -
17 Emma McNamee SO-2 Holy Family 2:20.25 3:10.01 2:11.20 3:07.00 2:30.80 2:17.23 1:50.09 -
21 Isabella Musgrove FR-1 Millersville 2:09.71 3:06.84 3:17.65 1:48.09 2:34.41 2:26.69 2:45.22 -
23 Carly Priest FR-1 Haverford 2:39.58 2:16.34 2:45.78 3:09.02 2:34.93 2:36.48 2:24.09 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 2:21.43 2:17.31 2:44.78 2:51.64 2:39.28 1:36.12 2:35.16 10
2 Olivia D'Aulerio FR-1 Haverford 1:57.80 2:18.58 2:31.06 2:19.97 1:48.10 2:35.21 2:00.57 8
3 Isabel Thornberry JR-3 Haverford 2:11.37 2:19.75 3:00.28 2:21.15 2:56.09 2:56.09 2:16.96 6
4 Isabella Marchini SR-4 West Chester 2:27.47 2:20.44 2:44.32 2:59.77 1:43.93 2:10.61 1:49.55 5
5 Katelyn Bernotas SR-4 Widener 2:36.40 2:20.90 2:43.45 2:36.40 1:48.50 2:06.81 1:47.09 4
6 Holly Chambers JR-3 Ursinus 1:55.39 2:22.45 2:52.37 2:59.49 2:19.61 2:03.94 1:46.84 3
7 Jazlynn Church FR-1 Lincoln (Pa.) 2:28.74 2:23.02 2:55.92 2:47.34 2:48.77 2:57.35 2:03.00 2
10 Gabriella Nye FR-1 Widener 2:24.64 2:26.10 2:50.94 2:31.95 2:23.18 2:26.10 2:33.41 -
14 Meghan Carroll SO-2 Ursinus 2:28.28 2:28.28 2:01.59 3:02.39 2:59.42 3:11.29 2:38.66 -
24 Carly Gable SO-2 Widener 2:25.97 2:35.28 2:05.78 1:59.57 3:09.45 2:33.73 2:50.81 -