February 24-25, 2023
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: AARTFC MAC

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Maria Muzzarelli SO-2 Widener 8.53 7.99 8.53 8.76 5.46 7.68 10
2 Jayla Gore FR-1 Widener 10.00 6.61 7.09 5.99 5.51 7.87 8
3 Laura Mathews JR-3 Stevens 6.53 8.52 5.81 8.52 9.48 7.96 6
4 Sarah Wagner SO-2 Misericordia 8.88 6.86 7.59 8.24 10.33 8.07 5
5 Hannah Kepler FR-1 Stevenson 6.43 5.70 6.18 7.16 6.10 8.13 4
6 Arwyn Gruenwald FR-1 Messiah 6.68 6.11 7.41 10.50 5.95 8.14 3
7 Halle Jennett SO-2 Messiah 6.74 6.33 6.41 9.74 6.49 8.32 2
8 Sonialys Badillo SR-4 Misericordia 7.92 8.59 6.32 10.70 5.90 8.42 1

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Maria Muzzarelli SO-2 Widener 7.74
2 Laura Mathews JR-3 Stevens 7.77
3 Jayla Gore FR-1 Widener 7.91
4 Sonialys Badillo SR-4 Misericordia 8.04
5 Sarah Wagner SO-2 Misericordia 8.05
6 Hannah Kepler FR-1 Stevenson 8.15
7 Arwyn Gruenwald FR-1 Messiah 8.18
8 Halle Jennett SO-2 Messiah 8.18
9 Breyanna Roper SO-2 DeSales 8.21
10 Tori Hunyara FR-1 Lebanon Valley 8.26
11 Isabella Kowalski SO-2 Arcadia 8.28
12 Olivia Giannella FR-1 Widener 8.29
13 Abigail Springer SO-2 King's (Pa.) 8.31
14 Emma Graybill SO-2 Messiah 8.34
15 Amber Hackenberg SR-4 Misericordia 8.36
16 Gianna Iglesias SO-2 Misericordia 8.41
17 Gianna Mallee FR-1 Arcadia 8.47
18 Juliet Brady SO-2 King's (Pa.) 8.47
19 Keziah Boyce FR-1 York (Pa.) 8.51
20 Kaitlyn Hess FR-1 Stevenson 8.54
21 Bianca Burke FR-1 FDU-Florham 8.54
22 Isabella Marcinkiewicz FR-1 Arcadia 8.60
23 Gloria Castillo SO-2 Hood 8.63
24 Taisha Charles JR-3 Albright 8.66
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Laura Mathews JR-3 Stevens 7.77
5 Sarah Wagner SO-2 Misericordia 8.05
6 Hannah Kepler FR-1 Stevenson 8.15
9 Breyanna Roper SO-2 DeSales 8.21
19 Keziah Boyce FR-1 York (Pa.) 8.51
21 Bianca Burke FR-1 FDU-Florham 8.54
22 Isabella Marcinkiewicz FR-1 Arcadia 8.60
23 Gloria Castillo SO-2 Hood 8.63
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jayla Gore FR-1 Widener 7.36 9.89 9.34 9.89 7.91 6.17 7.76
4 Sonialys Badillo SR-4 Misericordia 8.29 6.76 6.92 8.53 8.04 6.36 9.73
10 Tori Hunyara FR-1 Lebanon Valley 8.35 7.11 9.75 8.02 8.26 6.78 9.01
11 Isabella Kowalski SO-2 Arcadia 7.29 8.20 7.62 8.28 8.28 7.12 7.95
12 Olivia Giannella FR-1 Widener 8.79 5.97 6.30 9.21 8.29 10.53 7.96
14 Emma Graybill SO-2 Messiah 10.60 9.68 10.35 6.84 8.34 9.26 6.76
17 Gianna Mallee FR-1 Arcadia 7.54 9.74 10.59 8.73 8.47 8.14 6.19
24 Taisha Charles JR-3 Albright 7.28 6.07 8.32 9.10 8.66 9.79 8.84
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Maria Muzzarelli SO-2 Widener 10.07 8.29 7.28 9.68 7.74
7 Arwyn Gruenwald FR-1 Messiah 10.39 9.17 7.20 9.82 8.18
8 Halle Jennett SO-2 Messiah 6.47 9.00 8.76 9.90 8.18
13 Abigail Springer SO-2 King's (Pa.) 6.65 10.06 9.81 10.56 8.31
15 Amber Hackenberg SR-4 Misericordia 10.62 6.27 6.27 9.62 8.36
16 Gianna Iglesias SO-2 Misericordia 7.66 6.98 10.77 8.75 8.41
18 Juliet Brady SO-2 King's (Pa.) 8.98 10.00 6.70 10.08 8.47
20 Kaitlyn Hess FR-1 Stevenson 10.17 6.15 6.24 10.68 8.54