January 21, 2023
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alexandra Maddux SR-4 Hamline 2:07.18 1:59.24 1:39.36 1:41.35 2:02.22 1:59.24 2:06.19 10
2 Jocelyn Ferguson SO-2 Carleton 1:13.41 1:30.99 1:43.39 1:39.26 2:07.17 1:24.78 1:13.41 8
3 Ruth Brueckner FR-1 Crown 1:37.32 1:18.69 1:43.53 1:55.96 1:15.58 1:47.68 2:09.42 6
4 Celia Silverstein FR-1 Carleton 1:47.69 1:43.54 1:43.54 1:59.08 1:25.94 2:03.22 1:24.91 5
5 Adisa Preston SO-2 Macalester 1:39.50 1:52.97 1:43.64 1:47.79 1:56.08 2:08.52 1:30.17 4
6 Anna Cargill FR-1 Bethel (Minn.) 1:15.16 2:05.26 1:44.38 2:02.13 1:36.03 1:56.91 2:08.39 3
7 Evie Hage SO-2 Bethel (Minn.) 1:23.21 1:29.62 1:46.68 1:57.35 1:17.88 1:14.68 1:27.48 2
8 Madeline Rodriguez SR-4 Macalester 1:34.33 2:04.34 1:47.19 1:20.40 2:04.34 2:15.06 1:39.69 1
9 Ruby Gernandt SO-2 Bethel (Minn.) 1:41.83 2:19.35 1:47.19 1:17.18 1:34.33 2:15.06 1:35.40 -
10 Anna Anderson Sanchez JR-3 Crown 2:02.65 2:12.33 1:47.58 1:15.31 2:16.63 1:50.81 2:10.18 -
11 Hadley Wilkins FR-1 Macalester 1:23.17 2:11.78 1:48.01 1:50.17 1:28.57 1:33.97 1:16.69 -
12 Jalisa Mathews SR-4 Hamline 2:08.04 1:29.41 1:50.38 2:11.36 2:05.84 1:22.79 1:28.31 -
13 Sadie Ray Smith JR-3 Carleton 2:24.02 2:21.80 1:50.78 2:22.91 2:17.37 2:18.48 1:24.20 -
14 Anna Warren SO-2 Macalester 1:39.12 2:02.51 1:51.37 1:24.65 1:34.67 2:22.56 1:44.69 -
15 Ruth Pfeiffer FR-1 St. Olaf 1:50.22 2:11.59 1:52.47 2:05.97 1:22.11 1:42.35 1:27.73 -
16 Aubrey Mair SO-2 Gustavus Adolphus 1:23.65 2:02.60 1:54.58 1:47.71 1:30.52 1:27.08 1:35.11 -
17 Larissa Minshull SO-2 Bethel (Minn.) 2:16.51 2:10.77 1:54.71 1:48.98 1:21.45 2:23.39 2:25.69 -
18 Kaye Rysdahl SO-2 Bethel (Minn.) 2:03.01 1:37.48 1:56.04 1:29.35 2:30.86 1:59.53 2:15.77 -
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Ruth Pfeiffer FR-1 St. Olaf 2:11.59 2:17.22 1:52.47 2:17.22 -
17 Larissa Minshull SO-2 Bethel (Minn.) 1:34.07 1:45.54 1:54.71 2:24.54 -
18 Kaye Rysdahl SO-2 Bethel (Minn.) 1:47.92 1:54.88 1:56.04 1:31.68 -
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Anna Cargill FR-1 Bethel (Minn.) 1:44.38 3
10 Anna Anderson Sanchez JR-3 Crown 1:47.58 -
12 Jalisa Mathews SR-4 Hamline 1:50.38 -
14 Anna Warren SO-2 Macalester 1:51.37 -
16 Aubrey Mair SO-2 Gustavus Adolphus 1:54.58 -
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Evie Hage SO-2 Bethel (Minn.) 1:16.81 1:46.68 1:17.88 2
8 Madeline Rodriguez SR-4 Macalester 2:12.92 1:47.19 1:27.90 1
9 Ruby Gernandt SO-2 Bethel (Minn.) 1:34.33 1:47.19 1:49.34 -
11 Hadley Wilkins FR-1 Macalester 1:33.97 1:48.01 2:00.98 -
13 Sadie Ray Smith JR-3 Carleton 1:35.27 1:50.78 2:07.40 -
Women's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Alexandra Maddux SR-4 Hamline 1:23.47 1:39.36 10
2 Jocelyn Ferguson SO-2 Carleton 1:32.02 1:43.39 8
3 Ruth Brueckner FR-1 Crown 1:52.85 1:43.53 6
4 Celia Silverstein FR-1 Carleton 1:18.69 1:43.54 5
5 Adisa Preston SO-2 Macalester 1:59.19 1:43.64 4