February 18, 2023
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Devin Makousky SR Rockledge 2:00.73 1:59.53 2:29.42 10
2 Isaac Morrison SR McKeel 1:40.84 2:00.04 1:50.44 8
3 Dawson Isbell JR Niceville 1:31.44 2:01.91 1:58.26 6
4 Parker Banzhaf SO Vero Beach 1:42.72 2:03.75 1:45.19 5
5 Connor Cook SR McKeel 1:44.33 2:04.20 1:55.51 4
6 Cooper James SR Celebration 2:25.98 2:04.77 2:39.71 3
7 Evan Amaya SR Celebration 1:38.95 2:05.25 2:34.06 2
8 Santiago Foster SO Newsome 2:25.84 2:05.72 1:33.04 1
9 Noah Defrancesco SR Plant City 1:39.97 2:08.16 2:45.33 -
10 Cristian Calderon SR Rockledge 2:17.71 2:08.70 2:12.56 -
11 Certain Williams SR West Port 2:04.20 2:09.37 1:30.56 -
12 Justin Quispe SR Celebration 2:02.91 2:09.37 2:35.25 -
13 Logan Chapman SR Rockledge 2:43.65 2:10.92 1:48.67 -
14 Kevin Collins SR East Bay 1:35.68 2:11.06 1:47.47 -
15 Myles Chojnowski FR Niceville 2:06.06 2:11.31 2:34.95 -
16 Anthony DiMuzio SO Newsome 2:08.92 2:11.55 2:14.19 -
17 Isaiah Rios FR West Port 1:50.39 2:13.00 2:34.28 -
18 Logan Mintz SO Auburndale 2:39.26 2:16.12 1:38.01 -
19 Cameron White JR Kathleen 2:33.86 2:16.16 1:35.32 -
20 Myles Stewart FR South Lake 2:58.83 2:17.56 2:14.81 -
21 Quinn Dejarnette JR Lakeland 2:01.10 2:17.61 2:07.98 -
22 Ian Caram-Andruet SO McKeel 2:59.49 2:18.07 1:36.65 -
23 Giovanni Wright SO West Port 1:56.00 2:18.09 2:41.57 -
24 Christopher Wheeler SR Lakeland 1:42.22 2:18.13 2:48.52 -
25 Patrick Smith FR Newsome 2:13.19 2:18.74 1:48.22 -
26 Isaiah Ridore SR Auburndale 1:38.90 2:19.29 2:02.58 -
27 Andrew Youssef FR Vero Beach 1:57.79 2:20.22 2:32.84 -
28 Cipriano Alvarado SR Frostproof 2:14.09 2:21.14 1:54.33 -
29 David Garcia SO Frostproof 2:09.33 2:23.70 3:02.50 -
30 Michael Granados SR Lake Wales 2:05.09 2:23.78 1:59.34 -
31 Brody Smith FR Lakeland 2:10.93 2:23.87 2:21.00 -
32 Drew Baker FR George Jenkins 1:46.50 2:23.92 2:42.63 -
33 Anthony Jenkins SO George Jenkins 2:25.58 2:24.13 2:15.49 -
34 Luke Ghaly SO Lakeland Christian 2:12.93 2:24.49 2:15.82 -
35 Lauchlin Briceland FR George Jenkins 2:00.53 2:25.21 2:29.57 -
36 Kaden Calvas SO Ridge Community 2:44.32 2:25.41 1:57.79 -
37 Jai Padhya FR Tampa Prep 2:42.96 2:25.50 1:43.31 -
38 Anthony Oldham JR Kathleen 2:53.90 2:26.13 3:09.97 -
39 Aaron Riddle JR Victory Christian (LL) 3:10.17 2:26.28 2:59.93 -
40 Richard Dorneker JR Plant City 2:38.70 2:26.94 2:12.25 -
41 Anderson Verdugo JR Lake Wales 2:33.29 2:27.39 2:36.24 -
42 Sean Miller SO Fort Meade 2:16.55 2:28.42 3:07.01 -
43 Truett Williams JR Victory Christian (LL) 2:45.20 2:30.18 2:39.19 -
44 Pedro Moran JR Ridge Community 2:12.88 2:31.00 2:56.67 -
45 Jahvony Vital SO Lake Region 2:23.24 2:32.38 2:08.00 -
46 Joshua Dibble SO East Bay 2:57.57 2:33.07 2:10.11 -
47 Isaiah Runyan SO Lake Wales 2:17.85 2:33.16 2:54.61 -
48 Gavino Szymczak SR Vero Beach 1:59.91 2:33.73 2:01.45 -
49 Ryan Davis FR Ridge Community 1:50.88 2:34.00 2:57.10 -
50 Juan Sanchez SO Frostproof 2:41.66 2:35.44 2:46.32 -
51 Kavan Roy SO Tampa Bay HEAT 1:58.69 2:36.16 2:47.10 -
52 Robert Beretski FR Tampa Prep 3:05.93 2:36.24 2:09.68 -
53 Cooper Jenks FR Bartow 1:59.01 2:36.59 2:53.82 -
54 Wyatt Leverette JR Lake Region 3:20.36 2:37.76 2:56.70 -
55 Jamison Bennett JR Mulberry 2:38.02 2:38.02 3:17.53 -
56 Gabriel Santos SO East Bay 3:09.76 2:38.13 2:19.16 -
57 Zev Jungreis SR South Lake 2:29.52 2:39.06 3:01.33 -
58 Anthony Stewart JR Lakeland Christian 3:08.95 2:41.49 3:08.95 -
59 Gabriel Morales Torres FR Kathleen 2:56.05 2:41.51 3:20.28 -
60 Jeremiah Alex FR Bartow 2:15.20 2:44.87 2:53.12 -
61 Ronnie Townson SO Santa Fe Catholic 3:31.52 2:47.87 3:11.38 -
62 Aiden Bailey SR Tampa Bay HEAT 3:00.06 2:48.28 2:16.31 -
63 Josiah Roger JR Tampa Bay HEAT 3:22.44 3:00.75 3:17.02 -
  Jonathan Reid FR Bartow DNS DNS DNS   
  Alexander Buena JR Niceville DNS DNS DNS   
  Oliver Bates 8 McLaughlin DNS DNS DNS   
  Mathew Jones FR McLaughlin DNS DNS DNS   
  Matthew Cohen SR Bell Creek DNS DNS DNS   
  Jaxon Byers SO Plant City DNS DNS DNS   
  Ethan Martinez SO Bell Creek DNS DNS DNS   
  Brad Hart SO Bell Creek DNS DNS DNS   
  DaMarcus Vickers SR Santa Fe Catholic DNS DNS DNS   
  Caleb Lackey SO Santa Fe Catholic DNS DNS DNS   
  Derek Agard SR Mulberry DNS DNS DNS   
  Derick Gomez SR Mulberry DNS DNS DNS   
  Elijah Fort 7 Fort Meade DNS DNS DNS   
  Colin Fetter SR Auburndale DNS DNS DNS   
  Carmelo-Orion Wright SR Lake Region DNS DNS DNS   
  Ismael Soto SO Lake Gibson DNS DNS DNS   
  Bryston Machado JR Victory Christian (LL) DNS DNS DNS   
  Enrique Garcia FR Winter Haven DNS DNS DNS   
  Aaron Wilson Jr. JR Winter Haven DNS DNS DNS   
  Benjamin Blunt SO Tampa Prep DNS DNS DNS   
  Shawn Sewpersaud JR South Lake DNS DNS DNS   
  Brody Denton FR Lakeland Christian DNS DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
18 Logan Mintz SO Auburndale 2:39.26 2:16.12 1:51.62 -
19 Cameron White JR Kathleen 1:57.10 2:16.16 2:39.31 -
20 Myles Stewart FR South Lake 2:49.20 2:17.56 2:27.19 -
29 David Garcia SO Frostproof 1:40.59 2:23.70 2:05.02 -
30 Michael Granados SR Lake Wales 2:45.35 2:23.78 2:12.28 -
34 Luke Ghaly SO Lakeland Christian 1:55.60 2:24.49 2:44.72 -
37 Jai Padhya FR Tampa Prep 1:43.31 2:25.50 2:26.96 -
41 Anderson Verdugo JR Lake Wales 2:17.08 2:27.39 3:05.72 -
48 Gavino Szymczak SR Vero Beach 2:42.96 2:33.73 2:41.42 -
51 Kavan Roy SO Tampa Bay HEAT 3:10.52 2:36.16 2:25.23 -
53 Cooper Jenks FR Bartow 2:09.97 2:36.59 2:53.82 -
58 Anthony Stewart JR Lakeland Christian 2:39.88 2:41.49 2:12.43 -
59 Gabriel Morales Torres FR Kathleen 2:15.67 2:41.51 2:01.14 -
63 Josiah Roger JR Tampa Bay HEAT 3:24.25 3:00.75 2:58.95 -
  Shawn Sewpersaud JR South Lake DNS DNS DNS   
  Carmelo-Orion Wright SR Lake Region DNS DNS DNS   
  Enrique Garcia FR Winter Haven DNS DNS DNS   
  Ismael Soto SO Lake Gibson DNS DNS DNS   
  Caleb Lackey SO Santa Fe Catholic DNS DNS DNS   
  Jonathan Reid FR Bartow DNS DNS DNS   
  Brad Hart SO Bell Creek DNS DNS DNS   
  Mathew Jones FR McLaughlin DNS DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Connor Cook SR McKeel 2:16.62 1:35.64 2:04.20 2:22.83 2:22.83 4
31 Brody Smith FR Lakeland 2:35.38 2:59.84 2:23.87 2:49.77 2:26.75 -
36 Kaden Calvas SO Ridge Community 2:48.68 1:41.79 2:25.41 2:41.41 1:53.42 -
38 Anthony Oldham JR Kathleen 2:36.36 2:10.06 2:26.13 2:30.52 2:27.60 -
42 Sean Miller SO Fort Meade 2:55.14 2:26.94 2:28.42 2:49.20 2:15.07 -
44 Pedro Moran JR Ridge Community 2:00.80 1:56.27 2:31.00 3:14.79 3:08.75 -
45 Jahvony Vital SO Lake Region 2:53.72 2:58.29 2:32.38 2:55.24 2:29.34 -
49 Ryan Davis FR Ridge Community 2:41.70 2:47.86 2:34.00 2:15.52 3:03.26 -
50 Juan Sanchez SO Frostproof 2:46.32 3:17.41 2:35.44 2:12.13 2:24.56 -
52 Robert Beretski FR Tampa Prep 3:16.87 2:44.06 2:36.24 1:49.37 1:58.75 -
54 Wyatt Leverette JR Lake Region 3:20.36 3:12.47 2:37.76 3:17.20 3:17.20 -
55 Jamison Bennett JR Mulberry 2:47.51 2:31.70 2:38.02 2:26.96 1:52.20 -
60 Jeremiah Alex FR Bartow 1:55.41 2:59.71 2:44.87 2:39.93 2:28.39 -
61 Ronnie Townson SO Santa Fe Catholic 2:44.52 2:15.98 2:47.87 2:39.48 3:33.20 -
62 Aiden Bailey SR Tampa Bay HEAT 2:34.82 2:24.72 2:48.28 3:21.94 2:16.31 -
  Benjamin Blunt SO Tampa Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brody Denton FR Lakeland Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bryston Machado JR Victory Christian (LL) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elijah Fort 7 Fort Meade DNS DNS DNS DNS DNS   
  Derek Agard SR Mulberry DNS DNS DNS DNS DNS   
  DaMarcus Vickers SR Santa Fe Catholic DNS DNS DNS DNS DNS   
  Matthew Cohen SR Bell Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Oliver Bates 8 McLaughlin DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Anthony DiMuzio SO Newsome 2:49.70 2:11.55 2:20.76 2:51.02 1:55.77 -
22 Ian Caram-Andruet SO McKeel 2:59.49 2:18.07 2:19.45 2:56.73 1:39.41 -
23 Giovanni Wright SO West Port 2:23.62 2:18.09 2:12.57 2:40.19 1:53.24 -
25 Patrick Smith FR Newsome 2:53.43 2:18.74 2:04.87 1:51.00 2:34.01 -
26 Isaiah Ridore SR Auburndale 2:36.01 2:19.29 2:29.04 1:43.08 2:38.79 -
27 Andrew Youssef FR Vero Beach 2:06.20 2:20.22 2:11.81 2:32.84 2:56.68 -
28 Cipriano Alvarado SR Frostproof 2:43.73 2:21.14 1:54.33 2:23.97 1:43.04 -
32 Drew Baker FR George Jenkins 1:59.46 2:23.92 2:16.73 2:29.68 2:29.68 -
33 Anthony Jenkins SO George Jenkins 2:19.81 2:24.13 3:00.17 2:27.02 2:12.60 -
35 Lauchlin Briceland FR George Jenkins 2:42.64 2:25.21 3:08.78 1:53.27 2:36.83 -
39 Aaron Riddle JR Victory Christian (LL) 2:14.58 2:26.28 2:35.06 2:27.75 1:58.49 -
40 Richard Dorneker JR Plant City 3:11.03 2:26.94 2:34.29 2:13.72 2:13.72 -
43 Truett Williams JR Victory Christian (LL) 2:04.65 2:30.18 2:25.68 1:48.13 2:10.66 -
46 Joshua Dibble SO East Bay 3:02.16 2:33.07 2:48.38 1:51.75 2:45.32 -
47 Isaiah Runyan SO Lake Wales 3:16.05 2:33.16 2:19.38 1:56.41 3:14.52 -
56 Gabriel Santos SO East Bay 2:22.32 2:38.13 2:31.81 2:04.93 2:22.32 -
57 Zev Jungreis SR South Lake 2:32.70 2:39.06 2:54.97 3:01.33 2:02.48 -
  Ethan Martinez SO Bell Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aaron Wilson Jr. JR Winter Haven DNS DNS DNS DNS DNS   
  Derick Gomez SR Mulberry DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Devin Makousky SR Rockledge 1:59.53 1:34.43 1:33.24 10
2 Isaac Morrison SR McKeel 2:00.04 2:02.44 2:15.65 8
3 Dawson Isbell JR Niceville 2:01.91 2:22.64 1:57.04 6
4 Parker Banzhaf SO Vero Beach 2:03.75 1:36.53 2:07.47 5
6 Cooper James SR Celebration 2:04.77 1:58.54 1:39.82 3
7 Evan Amaya SR Celebration 2:05.25 2:04.00 1:27.68 2
8 Santiago Foster SO Newsome 2:05.72 2:24.58 2:37.15 1
9 Noah Defrancesco SR Plant City 2:08.16 1:33.56 2:18.42 -
10 Cristian Calderon SR Rockledge 2:08.70 1:55.83 2:42.17 -
11 Certain Williams SR West Port 2:09.37 2:32.66 1:53.85 -
12 Justin Quispe SR Celebration 2:09.37 2:32.66 1:33.15 -
13 Logan Chapman SR Rockledge 2:10.92 1:56.52 2:38.42 -
14 Kevin Collins SR East Bay 2:11.06 1:50.09 1:48.78 -
15 Myles Chojnowski FR Niceville 2:11.31 2:21.82 2:08.69 -
17 Isaiah Rios FR West Port 2:13.00 2:43.59 2:39.60 -
21 Quinn Dejarnette JR Lakeland 2:17.61 2:05.23 1:55.60 -
24 Christopher Wheeler SR Lakeland 2:18.13 1:39.46 2:56.81 -
  Alexander Buena JR Niceville DNS DNS DNS   
  Jaxon Byers SO Plant City DNS DNS DNS   
  Colin Fetter SR Auburndale DNS DNS DNS