March 9, 2023
|
North Port - North Port, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Alec Miller SR Sarasota 3:10.89 4:18.88 4:21.49 4:03.19 10
2 Grayson Tubbs SR Bishop Verot 4:32.57 3:06.08 4:22.08 3:42.77 8
3 Hayden Tank SR Southwest Florida Christian 5:17.73 5:01.58 4:29.26 4:31.96 6
4 Chase Howes SR Barron Collier 4:10.90 5:29.14 4:29.78 5:23.74 5
5 Sean Perry SR Lemon Bay 3:52.08 3:54.78 4:29.86 5:21.14 4
6 Jonathan Leatt SO Lakewood Ranch 6:01.30 5:27.95 4:37.92 5:19.61 3
7 Patrik McDonald SO Venice 5:20.53 4:52.66 4:38.72 5:51.19 2
8 Aarnav Sheth SR Gulf Coast 3:32.31 4:14.21 4:39.35 5:12.88 1
9 Tyler Mastrangelo JR Community School (Naples) 3:22.19 5:31.37 4:40.82 3:19.39 -
10 Andrew Marino SO Bishop Verot 5:02.78 5:39.57 4:42.97 3:32.23 -
11 Braden Turner FR Barron Collier 4:06.27 5:02.88 4:43.06 3:52.11 -
12 Christian Kline JR Cardinal Mooney 6:08.79 5:34.48 4:45.88 4:45.88 -
13 Fabian Estrada SR Immokalee 3:35.45 3:29.70 4:47.26 5:50.46 -
14 Spencer Palmer JR Venice 3:30.60 5:23.11 4:48.49 3:24.83 -
15 Elmer Mijangos-Figueroa SR Immokalee 4:40.35 4:43.24 4:49.02 4:05.67 -
16 Charles Meagher SR Canterbury (FM) 6:05.06 5:36.09 4:49.73 4:38.14 -
17 Ryan Mitchinson JR Cape Coral 3:29.16 4:53.41 4:50.50 4:04.02 -
18 Jonathan Condon SO Riverdale 3:56.01 5:11.76 4:51.36 6:12.94 -
19 Jacob Douglas JR Out-of-Door 5:59.96 4:14.61 4:52.65 4:17.54 -
20 Tyler Faucette SR Southwest Florida Christian 5:46.42 5:05.32 4:53.57 4:59.45 -
21 Shawn Stan SR Dunbar 5:32.99 3:43.96 4:54.68 4:28.16 -
22 Ben Skaggs SO Riverview (Sarasota) 4:04.61 5:27.13 4:54.71 3:49.88 -
23 Miguel Perez-Santiz JR Dunbar 4:35.01 5:28.24 4:55.71 4:55.71 -
24 Kevin Gyurka FR Riverview (Sarasota) 6:00.87 3:53.68 4:55.79 5:40.16 -
25 Dylan Johnson SO Lakewood Ranch 3:50.82 4:38.17 4:55.92 4:41.13 -
26 Travis Heinrichs SO Canterbury (FM) 3:54.07 5:31.84 4:56.28 4:14.80 -
27 Sawyer Michel JR Cardinal Mooney 3:33.95 5:06.07 4:57.15 3:54.75 -
28 Lucas McGovern SR Oasis 3:34.18 4:27.73 4:57.47 4:54.50 -
29 Zander Forneris SO Cape Coral 4:21.88 6:00.09 4:57.59 4:48.67 -
30 Alejandro Portillo JR North Port 6:07.53 6:25.60 5:01.25 6:28.62 -
31 Peyton Davis FR Babcock 4:25.13 5:16.35 5:01.28 4:13.08 -
32 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 4:13.43 4:07.40 5:01.70 5:37.91 -
33 Alex Carlos JR Palmetto 6:06.51 4:59.88 5:02.90 5:51.37 -
34 Vincent Bradbury JR Gulf Coast 5:52.98 6:02.11 5:04.29 5:56.02 -
35 Alec Bue SR Booker 4:00.66 6:02.51 5:04.63 6:11.65 -
36 Noah Mansson FR Community School (Naples) 5:16.76 5:35.21 5:07.53 4:15.25 -
37 Trey Mortensen SO First Baptist (Naples) 5:49.91 6:08.49 5:09.65 6:05.39 -
38 Andrew Weber 7 First Baptist (Naples) 3:46.46 4:57.81 5:10.21 3:58.87 -
39 Cayne Roser FR Imagine School 4:33.27 5:10.96 5:14.10 6:01.22 -
40 Andrew Stratton JR North Fort Myers 4:37.64 4:34.48 5:15.49 5:53.35 -
41 Connor Milliken SR Lemon Bay 5:52.64 5:17.38 5:20.58 4:16.47 -
42 Colton Schultz JR Manatee 5:02.91 4:14.57 5:22.24 5:25.47 -
43 Adam Hoffman SO North Fort Myers 7:03.78 7:07.07 5:28.51 4:45.81 -
44 Noah Dulcine FR Lehigh 4:04.04 5:33.08 5:29.78 6:35.74 -
45 Daqwaun Mins SO Booker 6:33.98 6:24.05 5:31.07 4:34.79 -
46 Chase Johnson SO Manatee 5:36.02 4:19.50 5:32.69 5:26.04 -
47 Avery Fulk FR Out-of-Door 6:26.15 5:55.93 5:35.78 5:49.22 -
48 Blake Marcum FR North Port 6:24.91 5:50.55 5:43.67 5:47.11 -
49 Preston Mars JR Oasis 4:08.31 6:36.60 5:44.87 6:09.01 -
50 Brian Batista JR Moore Haven 4:21.08 5:11.84 6:02.60 6:53.37 -
51 Neri Rico 8 Moore Haven 7:11.87 7:15.87 6:39.88 8:35.85 -
52 Onesi Lino JR Palmetto 5:04.64 8:42.23 7:15.19 6:14.27 -
  Colton Barry FR Evangelical Christian DNS DNS DNS DNS   
  Yadiel Torres JR South Fort Myers DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
19 Jacob Douglas JR Out-of-Door 6:17.52 4:58.51 4:52.65 6:11.67 -
31 Peyton Davis FR Babcock 5:58.53 4:43.21 5:01.28 4:07.05 -
36 Noah Mansson FR Community School (Naples) 4:30.63 4:02.95 5:07.53 5:56.74 -
37 Trey Mortensen SO First Baptist (Naples) 3:58.43 6:08.49 5:09.65 4:01.53 -
38 Andrew Weber 7 First Baptist (Naples) 6:37.07 4:29.89 5:10.21 4:20.58 -
39 Cayne Roser FR Imagine School 5:10.96 4:30.13 5:14.10 3:39.87 -
40 Andrew Stratton JR North Fort Myers 5:34.42 3:47.16 5:15.49 3:53.47 -
41 Connor Milliken SR Lemon Bay 5:07.76 6:27.91 5:20.58 6:43.93 -
42 Colton Schultz JR Manatee 5:09.35 4:17.80 5:22.24 4:33.91 -
43 Adam Hoffman SO North Fort Myers 6:04.65 6:57.21 5:28.51 5:21.94 -
45 Daqwaun Mins SO Booker 4:41.41 4:24.86 5:31.07 3:55.06 -
46 Chase Johnson SO Manatee 5:16.06 6:45.89 5:32.69 4:52.77 -
47 Avery Fulk FR Out-of-Door 5:15.64 4:25.27 5:35.78 4:18.55 -
48 Blake Marcum FR North Port 4:59.00 7:23.34 5:43.67 7:26.78 -
49 Preston Mars JR Oasis 6:22.81 7:11.09 5:44.87 6:50.40 -
50 Brian Batista JR Moore Haven 7:00.62 4:50.08 6:02.60 5:51.73 -
51 Neri Rico 8 Moore Haven 4:59.91 7:15.87 6:39.88 6:11.89 -
52 Onesi Lino JR Palmetto 5:04.64 6:40.38 7:15.19 7:41.31 -
  Yadiel Torres JR South Fort Myers DNS DNS DNS DNS   
  Colton Barry FR Evangelical Christian DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Andrew Marino SO Bishop Verot 4:59.95 4:42.97 4:09.02 -
11 Braden Turner FR Barron Collier 5:42.51 4:43.06 3:29.47 -
14 Spencer Palmer JR Venice 5:37.54 4:48.49 4:39.84 -
17 Ryan Mitchinson JR Cape Coral 5:42.79 4:50.50 4:33.07 -
18 Jonathan Condon SO Riverdale 4:22.23 4:51.36 4:28.06 -
20 Tyler Faucette SR Southwest Florida Christian 4:33.02 4:53.57 4:03.67 -
21 Shawn Stan SR Dunbar 4:13.43 4:54.68 5:24.15 -
23 Miguel Perez-Santiz JR Dunbar 5:57.81 4:55.71 4:05.44 -
25 Dylan Johnson SO Lakewood Ranch 4:52.96 4:55.92 5:25.52 -
26 Travis Heinrichs SO Canterbury (FM) 5:55.54 4:56.28 3:59.99 -
27 Sawyer Michel JR Cardinal Mooney 4:03.67 4:57.15 6:14.41 -
29 Zander Forneris SO Cape Coral 3:40.22 4:57.59 5:33.30 -
30 Alejandro Portillo JR North Port 3:39.92 5:01.25 4:28.12 -
32 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 5:22.82 5:01.70 4:46.62 -
33 Alex Carlos JR Palmetto 4:44.73 5:02.90 3:38.09 -
34 Vincent Bradbury JR Gulf Coast 5:01.25 5:04.29 6:35.58 -
35 Alec Bue SR Booker 4:34.17 5:04.63 5:41.19 -
44 Noah Dulcine FR Lehigh 4:40.32 5:29.78 6:55.53 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Alec Miller SR Sarasota 4:31.95 4:21.49 3:16.12 4:29.34 10
2 Grayson Tubbs SR Bishop Verot 4:22.08 4:22.08 3:08.70 3:03.46 8
3 Hayden Tank SR Southwest Florida Christian 5:28.50 4:29.26 3:13.87 4:07.72 6
4 Chase Howes SR Barron Collier 5:50.72 4:29.78 3:49.32 3:41.22 5
5 Sean Perry SR Lemon Bay 4:43.36 4:29.86 3:27.80 4:46.06 4
6 Jonathan Leatt SO Lakewood Ranch 4:29.59 4:37.92 5:00.16 4:15.69 3
7 Patrik McDonald SO Venice 3:26.26 4:38.72 3:48.55 5:03.81 2
8 Aarnav Sheth SR Gulf Coast 5:49.19 4:39.35 5:57.57 4:58.91 1
9 Tyler Mastrangelo JR Community School (Naples) 5:34.18 4:40.82 5:06.10 4:29.59 -
12 Christian Kline JR Cardinal Mooney 4:11.58 4:45.88 3:42.99 4:48.74 -
13 Fabian Estrada SR Immokalee 3:44.07 4:47.26 3:52.68 4:15.67 -
15 Elmer Mijangos-Figueroa SR Immokalee 6:15.73 4:49.02 4:05.67 6:15.73 -
16 Charles Meagher SR Canterbury (FM) 5:59.27 4:49.73 3:48.89 4:03.38 -
22 Ben Skaggs SO Riverview (Sarasota) 4:42.93 4:54.71 5:24.19 6:05.44 -
24 Kevin Gyurka FR Riverview (Sarasota) 5:54.95 4:55.79 6:00.87 6:18.62 -
28 Lucas McGovern SR Oasis 6:17.79 4:57.47 4:12.85 5:15.32 -