March 9, 2023
|
North Port - North Port, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gulf Coast William Montanye, Calder Hale, Aarnav Sheth, Beckett Walker 7:23.11 9:26.19 9:40.97 6:09.26 8:12.34 8:32.04 10
2 Cape Coral Declan Ziomek, William Canales, Nazayer Franco, Jake Jacoby 6:40.20 10:50.32 7:40.22 6:45.20 8:20.24 6:00.18 8
3 North Port Zakil Gallant, Alejandro Portillo, Jeremy Duque, Evan Crane 10:17.30 9:36.82 9:01.40 5:54.19 8:25.98 9:01.40 6
4 Dunbar Joshua Dorestin, Shawn Stan, Fedrick Harris, Jaden White 6:49.73 6:19.00 6:49.73 7:46.07 8:32.16 8:27.04 5
5 Southwest Florida Christian Tai Hopper, Blake Wolters, Hayden Tank, AJ Duda 8:44.65 7:00.76 6:29.59 11:04.90 8:39.45 10:23.34 4
6 Immokalee Miguel Gaspar, Giandavid Martinez, Elmer Mijangos-Figueroa, Angel Nicolas 8:05.86 10:58.27 6:26.60 6:05.70 8:42.43 9:08.56 3
7 Lakewood Ranch Jonathan Leatt, Vicente Rivera, Dylan Johnson, Derek Robinson 9:20.57 6:32.92 10:02.48 8:22.94 8:43.89 7:35.79 2
8 Community School (Naples) Sergi Guzman, Tyler Mastrangelo, AJ Hobbs, Chase Lupo 8:15.19 9:55.28 7:01.44 10:58.49 8:46.79 7:59.38 1
9 Bishop Verot Anton Becher, Dennis Olsen, Zachary Zielke, Stephen Prendiville 8:26.49 10:55.77 7:43.84 9:41.13 8:53.14 10:18.45 -
10 Barron Collier Logan Eastman, Todd Malick-Beltran, Charlie Bevan, Taylor Morrison 10:40.13 8:46.21 7:03.14 8:29.94 9:02.48 10:07.58 -
11 Riverview (Sarasota) Daniel Freire, Zac Holmes, Jaidyn Thomas, Maxi Quintero 7:51.73 11:25.65 6:34.94 10:47.26 9:08.52 11:42.11 -
12 Out-of-Door Collin Dillingham, Jacob Douglas, Owen Eakle, Declan Fiorucci 9:14.87 7:49.07 9:14.87 8:57.71 9:32.03 10:29.24 -
13 Riverdale Nicholas Del Pizzo, Octavio Sandovel-Dean, Evan Barker, Andrew Duroseau 7:15.32 11:15.90 12:01.72 11:38.81 9:32.79 7:55.42 -
14 First Baptist (Naples) Jacob Adams, Sam Sheek, Tommy Bubick, Andrew Krivda 9:55.49 8:33.76 10:01.33 10:59.71 9:43.81 10:24.68 -
15 Lemon Bay Willam Bliss, Justin Brady, Brandon Van Buren, Bradon Cobb 7:44.00 9:41.47 12:43.55 8:54.48 9:47.34 9:59.09 -
16 Cardinal Mooney Sawyer Michel, Nathan Sutthoff, Lucas Hassler, Gage Hassler 11:36.45 9:01.68 8:25.97 7:32.39 9:55.25 7:38.35 -
17 Evangelical Christian Donavan Barthololmew, Hunter Ragsdale, Tristan Johnson, Nicholas Vanderkooy 9:00.36 10:36.43 9:48.40 7:06.29 10:00.40 10:30.42 -
18 Venice Maximo Calvillo Camacho, Julius Evans, Brandon Nuttall, Landen Young 9:46.24 10:04.37 8:45.81 7:51.41 10:04.37 10:40.64 -
19 Moore Haven Brian Alfonso, Jendris Alfonso, Alan Betancourt, Francisco Malagon 8:34.95 10:45.24 11:47.28 11:28.67 10:20.42 12:55.53 -
20 Babcock Gavin McKee, Jadin Lamb, Mikel Schoedel-Cuellar, Peyton Davis 12:14.07 12:59.55 9:31.67 10:56.12 10:49.62 7:34.74 -
  South Fort Myers Jonatas Barros, Joni Cintron, Quaylin Davis, Kevinnson Jean Pierre DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  North Fort Myers Bryce Napier, Matthew Rua, Anderson Hartley, Tristian Butts DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Community School (Naples) Guzman, Mastrangelo, Hobbs, Lupo 8:25.72 6:35.10 8:46.79 7:43.58 10:21.62 10:32.15 1
11 Riverview (Sarasota) Freire, Holmes, Thomas, Quintero 10:19.83 7:29.79 9:08.52 11:53.08 9:24.98 6:23.97 -
13 Riverdale Del Pizzo, Sandovel-Dean, Barker, Duroseau 12:01.72 11:33.08 9:32.79 12:13.18 8:12.60 12:07.45 -
14 First Baptist (Naples) Adams, Sheek, Bubick, Krivda 10:59.71 8:04.57 9:43.81 8:39.59 12:09.77 7:06.19 -
15 Lemon Bay Bliss, Brady, Van Buren, Cobb 10:16.71 8:13.37 9:47.34 9:12.10 11:50.69 8:25.12 -
16 Cardinal Mooney Michel, Sutthoff, Hassler, Hassler 7:20.49 8:20.01 9:55.25 8:31.92 12:53.83 10:25.02 -
18 Venice Calvillo Camacho, Evans, Nuttall, Young 8:15.59 11:53.16 10:04.37 12:41.51 11:47.12 7:09.11 -
19 Moore Haven Alfonso, Alfonso, Betancourt, Malagon 8:16.34 10:14.22 10:20.42 8:47.36 13:14.14 11:59.69 -
20 Babcock McKee, Lamb, Schoedel-Cuellar, Davis 10:10.65 10:23.64 10:49.62 8:00.72 10:23.64 13:25.53 -
  South Fort Myers Barros, Cintron, Davis, Jean Pierre DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  North Fort Myers Napier, Rua, Hartley, Butts DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gulf Coast Montanye, Hale, Sheth, Walker 8:22.19 9:26.19 8:12.34 8:36.96 5:59.41 6:09.26 10
2 Cape Coral Ziomek, Canales, Franco, Jacoby 5:50.17 8:20.24 8:20.24 9:15.27 6:40.20 9:20.27 8
3 North Port Gallant, Portillo, Duque, Crane 9:31.76 9:26.70 8:25.98 7:30.33 7:30.33 7:20.21 6
4 Dunbar Dorestin, Stan, Harris, White 10:35.08 6:19.00 8:32.16 7:20.46 7:25.58 9:23.38 5
5 Southwest Florida Christian Hopper, Wolters, Tank, Duda 7:16.34 8:03.09 8:39.45 8:44.65 8:55.04 10:33.73 4
6 Immokalee Gaspar, Martinez, Mijangos-Figueroa, Nicolas 9:13.78 10:42.59 8:42.43 10:00.80 7:50.19 10:37.37 3
7 Lakewood Ranch Leatt, Rivera, Johnson, Robinson 10:12.96 11:15.82 8:43.89 8:17.70 9:20.57 8:22.94 2
9 Bishop Verot Becher, Olsen, Zielke, Prendiville 8:15.82 9:51.79 8:53.14 11:11.76 9:25.13 10:39.77 -
10 Barron Collier Eastman, Malick-Beltran, Bevan, Morrison 6:36.01 6:36.01 9:02.48 6:25.16 7:30.26 9:45.88 -
12 Out-of-Door Dillingham, Douglas, Eakle, Fiorucci 7:54.79 8:51.99 9:32.03 7:09.03 8:51.99 8:34.83 -
17 Evangelical Christian Barthololmew, Ragsdale, Johnson, Vanderkooy 10:24.42 7:00.28 10:00.40 11:48.48 11:48.48 12:30.50 -