February 17-18, 2023
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Luke Pohl JR-3 Cornerstone 8:41.52 10
2 Connor Callahan SO-2 Aquinas 8:47.03 8
3 Connor Clemens JR-3 Aquinas 8:49.83 6
4 Jonah Maichele SO-2 Aquinas 8:51.88 5
5 Griffin Armbrustmacher FR-1 Lawrence Tech 8:53.74 4
6 Edward Frey SO-2 Aquinas 8:55.36 3
7 Hunter Assenmacher JR-3 Lawrence Tech 8:57.17 2
8 Andrew Ireland JR-3 Aquinas 8:57.69 1
9 Ethan Barker SO-2 Aquinas 8:58.11 -
10 Carter Vandermeer SO-2 Cornerstone 8:58.22 -
11 Matt Schieber SO-2 Aquinas 9:00.79 -
12 Luke Koopman SR-4 Cornerstone 9:03.15 -
13 Isaiah Jacobs SO-2 Cornerstone 9:04.47 -
14 Peyton Tipton SO-2 Cornerstone 9:04.85 -
15 Noah Kelsey SR-4 Indiana Tech 9:07.21 -
16 Caleb Billings SO-2 Aquinas 9:09.00 -
17 Wyatt Emmons FR-1 Rochester (MI) 9:12.25 -
18 Carson Lafferty FR-1 Aquinas 9:13.38 -
19 Lucas Eccelton JR-3 Madonna 9:13.88 -
20 Hunter Richards SO-2 Cornerstone 9:15.42 -
21 Ryan Exell SR-4 Madonna 9:15.47 -
22 bradley baxter JR-3 Rochester (MI) 9:16.69 -
23 Jamin Thompson SO-2 Cornerstone 9:20.40 -
24 Evan Wheeler SO-2 Lawrence Tech 9:21.11 -
25 Alex Schlueter SO-2 Madonna 9:22.38 -
26 Christopher Putman FR-1 Indiana Tech 9:26.38 -
27 Cameron Kruse SO-2 Madonna 9:26.50 -
28 Ryan Nicholson SO-2 Madonna 9:28.08 -
29 Cameron Land FR-1 Rochester (MI) 9:28.96 -
30 Andrew Langkam FR-1 Madonna 9:29.27 -
31 Noah Peterson SO-2 Rochester (MI) 9:32.30 -
32 Reece Welch SO-2 Rochester (MI) 9:38.07 -
33 Sebastian Tarhanich FR-1 Lawrence Tech 9:41.42 -
34 Theodore Eising JR-3 Concordia (Mich.) 9:47.96 -
35 Garrett Goulding JR-3 Rochester (MI) 9:54.60 -
36 Logan Evanchuk JR-3 Madonna 9:56.23 -
37 Avery Sanchez SR-4 Concordia (Mich.) 9:57.35 -
38 Eric Rodwell FR-1 Madonna 9:58.65 -
39 Mick Robinson FR-1 Aquinas 9:58.83 -
40 Dan Gore FR-1 Rochester (MI) 10:00.10 -
41 Bryce Langmaid SO-2 Rochester (MI) 10:18.41 -
42 Adam Fisch FR-1 Concordia (Mich.) 10:21.50 -
  Ben Hardy SO-2 Aquinas DNS   
  Anthony White SO-2 Cleary DNS   
  Ethan Beres SO-2 Cleary DNS   
  Ethan Oudbier JR-3 Cornerstone DNS   
  Andrew Stern FR-1 Siena Heights DNS   
  Jay Moore JR-3 Siena Heights DNS   
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Ethan Barker SO-2 Aquinas 8:58.11 9:14.26 7:05.11 11:23.40 7:10.49 10:24.21 10:02.69 -
12 Luke Koopman SR-4 Cornerstone 9:03.15 10:30.06 6:47.37 10:46.35 8:03.41 9:35.74 6:52.80 -
15 Noah Kelsey SR-4 Indiana Tech 9:07.21 10:12.88 8:50.80 11:07.60 11:34.96 10:34.77 11:24.02 -
26 Christopher Putman FR-1 Indiana Tech 9:26.38 8:41.07 11:42.32 11:08.33 10:34.35 12:16.30 10:11.69 -
31 Noah Peterson SO-2 Rochester (MI) 9:32.30 10:00.92 9:38.03 11:21.04 9:43.75 7:26.40 7:20.68 -
34 Theodore Eising JR-3 Concordia (Mich.) 9:47.96 7:15.09 10:23.24 7:26.85 9:06.81 8:43.29 10:52.64 -
35 Garrett Goulding JR-3 Rochester (MI) 9:54.60 6:56.22 12:11.36 11:59.47 10:36.23 9:01.09 12:29.20 -
36 Logan Evanchuk JR-3 Madonna 9:56.23 7:45.06 8:26.80 9:08.54 11:55.48 10:08.16 7:15.25 -
37 Avery Sanchez SR-4 Concordia (Mich.) 9:57.35 6:58.15 11:38.90 9:39.43 7:28.02 9:45.41 8:09.83 -
38 Eric Rodwell FR-1 Madonna 9:58.65 10:22.60 11:16.48 7:05.05 11:22.46 9:10.76 8:04.91 -
39 Mick Robinson FR-1 Aquinas 9:58.83 12:58.48 12:34.53 12:40.52 9:22.90 12:58.48 11:10.69 -
40 Dan Gore FR-1 Rochester (MI) 10:00.10 11:12.12 7:12.08 7:24.08 9:30.10 8:12.09 9:42.10 -
41 Bryce Langmaid SO-2 Rochester (MI) 10:18.41 9:16.57 8:14.73 10:18.41 13:05.38 7:56.18 13:11.57 -
42 Adam Fisch FR-1 Concordia (Mich.) 10:21.50 10:40.15 12:00.94 8:42.06 11:23.65 8:17.20 8:48.28 -
  Ethan Beres SO-2 Cleary DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ethan Oudbier JR-3 Cornerstone DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Caleb Billings SO-2 Aquinas 9:09.00 7:30.18 10:36.84 10:36.84 9:47.43 -
17 Wyatt Emmons FR-1 Rochester (MI) 9:12.25 7:32.85 10:07.48 7:05.24 7:49.42 -
18 Carson Lafferty FR-1 Aquinas 9:13.38 9:02.32 6:38.44 8:12.51 8:34.65 -
19 Lucas Eccelton JR-3 Madonna 9:13.88 8:24.03 9:02.81 9:41.58 6:49.88 -
20 Hunter Richards SO-2 Cornerstone 9:15.42 9:32.09 9:32.09 9:09.87 10:55.40 -
22 bradley baxter JR-3 Rochester (MI) 9:16.69 8:59.99 10:29.06 9:05.56 11:41.43 -
24 Evan Wheeler SO-2 Lawrence Tech 9:21.11 8:08.17 8:02.56 6:44.00 11:07.72 -
27 Cameron Kruse SO-2 Madonna 9:26.50 10:51.48 9:03.84 10:00.49 10:45.81 -
28 Ryan Nicholson SO-2 Madonna 9:28.08 7:40.15 6:54.70 7:57.19 11:55.78 -
29 Cameron Land FR-1 Rochester (MI) 9:28.96 7:46.55 10:03.10 7:57.93 9:06.21 -
30 Andrew Langkam FR-1 Madonna 9:29.27 9:29.27 9:34.97 7:24.03 12:14.36 -
32 Reece Welch SO-2 Rochester (MI) 9:38.07 6:56.21 7:25.12 9:32.29 10:47.44 -
33 Sebastian Tarhanich FR-1 Lawrence Tech 9:41.42 11:08.64 10:04.68 10:45.38 8:37.47 -
  Anthony White SO-2 Cleary DNS DNS DNS DNS DNS   
  Andrew Stern FR-1 Siena Heights DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jay Moore JR-3 Siena Heights DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Luke Pohl JR-3 Cornerstone 8:41.52 7:54.59 11:02.33 10
2 Connor Callahan SO-2 Aquinas 8:47.03 8:52.30 9:18.66 8
3 Connor Clemens JR-3 Aquinas 8:49.83 6:42.67 9:26.92 6
4 Jonah Maichele SO-2 Aquinas 8:51.88 8:25.29 6:33.60 5
5 Griffin Armbrustmacher FR-1 Lawrence Tech 8:53.74 7:28.35 9:20.43 4
6 Edward Frey SO-2 Aquinas 8:55.36 10:58.50 9:59.61 3
7 Hunter Assenmacher JR-3 Lawrence Tech 8:57.17 7:31.23 9:40.15 2
8 Andrew Ireland JR-3 Aquinas 8:57.69 10:50.61 6:37.89 1
10 Carter Vandermeer SO-2 Cornerstone 8:58.22 9:14.37 9:30.52 -
11 Matt Schieber SO-2 Aquinas 9:00.79 7:55.90 8:06.71 -
13 Isaiah Jacobs SO-2 Cornerstone 9:04.47 7:15.58 6:21.13 -
14 Peyton Tipton SO-2 Cornerstone 9:04.85 11:04.72 7:26.78 -
21 Ryan Exell SR-4 Madonna 9:15.47 10:27.69 10:11.02 -
23 Jamin Thompson SO-2 Cornerstone 9:20.40 9:31.61 11:12.48 -
25 Alex Schlueter SO-2 Madonna 9:22.38 7:41.16 9:56.13 -
  Ben Hardy SO-2 Aquinas DNS DNS DNS