April 11, 2023
|
Westminster Academy - Ft. Lauderdale, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Pena SO Westminster Academy 4:40.90 5:00.57 3:33.49 4:32.48 3:53.15 5:23.04 10
2 Tanner Pritchard SO Westminster Academy 4:46.50 5:26.61 4:00.66 5:20.88 3:49.20 3:29.15 8
3 Benjamin Francis 8 Highlands Christian 4:56.96 5:44.48 3:39.75 5:20.72 5:26.66 6:11.20 6
4 Logan Fyke JR Trinity Christian (LW) 4:57.31 5:32.99 4:18.66 5:15.15 3:54.88 3:40.01 5
5 Scott Sanok FR Boca Raton Christian 4:59.55 4:53.56 6:02.46 5:20.52 6:29.42 3:35.68 4
6 FRANKIE FLORA 7 Jupiter Christian 5:15.92 5:09.61 5:44.36 4:31.70 6:12.79 4:56.97 3
7 Ryan Hansen SO Divine Savior 5:17.17 6:07.92 6:17.44 6:36.47 4:10.57 4:58.14 2
8 Daniel Puce FR Westminster Academy 5:19.51 6:04.25 5:03.54 4:50.76 4:37.98 4:06.03 1
9 Alessandro Barraza SO Trinity Christian (LW) 5:23.07 5:16.61 6:43.84 5:32.77 5:23.07 4:47.54 -
10 Zachary Caja JR Highlands Christian 5:26.73 6:09.21 4:37.72 4:50.79 5:39.80 5:26.73 -
11 David Taroco SO Sheridan Hills Christian 5:28.80 5:15.65 5:15.65 5:18.94 6:41.14 4:16.47 -
11 Santiago Ospina 8 Sheridan Hills Christian 5:28.80 5:22.23 4:03.32 5:58.40 4:23.04 4:16.47 -
13 Daniel Stredel SO Divine Savior 5:29.26 6:18.65 3:57.07 5:06.22 4:53.05 6:25.24 -
14 Isaac Moore FR Highlands Christian 5:33.35 5:16.69 6:43.36 6:46.69 6:36.69 6:03.36 -
14 Christian Phillip FR Sheridan Hills Christian 5:33.35 7:03.36 6:03.36 5:03.35 5:20.02 4:20.02 -
16 Taj Ruiz JR King's Academy 5:35.97 6:36.45 4:05.26 6:46.53 4:52.30 7:10.05 -
17 Jacob Gurevich SO NSU University 5:37.12 4:39.81 6:37.81 6:31.06 5:33.75 4:09.47 -
18 Carlo Rosado FR Trinity Christian (LW) 5:43.53 4:34.83 6:48.80 6:52.24 6:17.89 5:19.49 -
19 Timothy Gast FR King's Academy 5:46.48 5:32.62 5:53.41 6:03.81 6:48.85 6:10.74 -
20 Cotogno Lucas SR Franklin Academy 5:53.14 5:42.55 5:03.70 6:03.74 5:21.36 7:24.96 -
21 Daniel Romero FR Franklin Academy 5:58.29 5:43.96 6:30.54 7:42.20 7:09.95 5:51.13 -
22 Nathan Ellsley SO NSU University 6:04.72 7:39.55 6:12.02 4:22.60 7:43.20 6:48.49 -
23 Judeson Georges JR Somerset Prep (NL) 6:08.03 4:50.75 6:00.67 6:41.16 4:39.71 5:09.15 -
24 Brennan Hafner 8 King's Academy 6:14.21 7:40.28 6:21.70 6:14.21 6:21.70 4:25.69 -
25 Liam McGowan JR NSU University 6:17.95 7:10.87 4:43.47 4:54.81 7:33.54 5:17.48 -
26 Jackson Taylor SO King's Academy 6:22.39 6:07.10 7:38.87 5:09.74 5:47.98 5:21.21 -
27 DOMINIC PUGLISI 7 Jupiter Christian 6:28.56 5:14.74 8:05.70 5:22.51 7:26.85 6:09.14 -
28 Chris Haslam FR Highlands Christian 6:30.16 8:11.61 6:49.67 7:20.88 6:22.36 7:20.88 -
29 Lucas Guimaraes 6 Boca Raton Christian 6:51.42 5:12.68 6:18.51 6:39.08 8:50.74 5:53.83 -
30 Jackson Smith FR Lake Worth Christian 7:22.00 9:08.08 9:03.66 6:11.28 7:17.58 8:45.98 -
31 Jaxson Rodriguez-Pena 6 Trinity Christian (LW) 8:05.60 6:09.06 7:31.61 6:57.62 8:54.16 7:02.48 -
  ANDREW STANEK 7 Jupiter Christian DQ DQ DQ DQ DQ DQ   
  William Kersbergen FR Boca Raton Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elias Leyes JR Sheridan Hills Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sam Schlesinger FR NSU University DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ryein Binns FR Franklin Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Alessandro Barraza SO Trinity Christian (LW) 5:23.07 4:05.54 5:19.84 4:57.23 5:42.46 -
11 Santiago Ospina 8 Sheridan Hills Christian 5:28.80 5:38.67 5:05.79 4:23.04 4:36.20 -
13 Daniel Stredel SO Divine Savior 5:29.26 3:57.07 5:19.39 5:49.02 5:06.22 -
14 Isaac Moore FR Highlands Christian 5:33.35 3:56.68 4:03.35 4:26.68 3:56.68 -
18 Carlo Rosado FR Trinity Christian (LW) 5:43.53 5:29.79 6:17.89 6:28.19 5:26.36 -
20 Cotogno Lucas SR Franklin Academy 5:53.14 4:28.39 7:39.09 4:46.05 7:24.96 -
21 Daniel Romero FR Franklin Academy 5:58.29 7:38.62 7:02.79 7:31.45 4:14.39 -
22 Nathan Ellsley SO NSU University 6:04.72 5:02.72 7:17.67 7:14.02 5:57.43 -
23 Judeson Georges JR Somerset Prep (NL) 6:08.03 7:58.44 5:56.99 4:47.07 5:45.95 -
24 Brennan Hafner 8 King's Academy 6:14.21 4:29.44 4:25.69 7:17.83 7:51.51 -
25 Liam McGowan JR NSU University 6:17.95 4:24.57 7:41.10 5:28.82 7:18.43 -
26 Jackson Taylor SO King's Academy 6:22.39 5:09.74 7:00.63 6:37.69 4:54.44 -
27 DOMINIC PUGLISI 7 Jupiter Christian 6:28.56 5:49.71 5:26.39 8:25.13 8:21.25 -
28 Chris Haslam FR Highlands Christian 6:30.16 6:06.75 6:06.75 5:55.05 4:56.53 -
29 Lucas Guimaraes 6 Boca Raton Christian 6:51.42 4:52.11 7:36.68 5:08.57 4:48.00 -
30 Jackson Smith FR Lake Worth Christian 7:22.00 7:44.10 8:19.46 8:01.78 8:50.40 -
31 Jaxson Rodriguez-Pena 6 Trinity Christian (LW) 8:05.60 8:00.75 8:54.16 10:16.72 6:57.62 -
  ANDREW STANEK 7 Jupiter Christian DQ DQ DQ DQ DQ   
  William Kersbergen FR Boca Raton Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sam Schlesinger FR NSU University DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ryein Binns FR Franklin Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Pena SO Westminster Academy 3:55.96 3:44.72 4:40.90 10
2 Tanner Pritchard SO Westminster Academy 6:12.45 4:52.23 4:46.50 8
3 Benjamin Francis 8 Highlands Christian 3:36.78 6:14.17 4:56.96 6
4 Logan Fyke JR Trinity Christian (LW) 6:11.64 4:21.64 4:57.31 5
5 Scott Sanok FR Boca Raton Christian 4:53.56 3:53.65 4:59.55 4
6 FRANKIE FLORA 7 Jupiter Christian 5:28.56 6:03.31 5:15.92 3
7 Ryan Hansen SO Divine Savior 4:13.74 5:48.89 5:17.17 2
8 Daniel Puce FR Westminster Academy 5:25.90 4:37.98 5:19.51 1
10 Zachary Caja JR Highlands Christian 6:15.74 4:05.05 5:26.73 -
11 David Taroco SO Sheridan Hills Christian 6:01.68 4:06.60 5:28.80 -
14 Christian Phillip FR Sheridan Hills Christian 4:20.02 6:13.36 5:33.35 -
16 Taj Ruiz JR King's Academy 5:59.49 7:10.05 5:35.97 -
17 Jacob Gurevich SO NSU University 5:33.75 5:30.38 5:37.12 -
19 Timothy Gast FR King's Academy 4:23.33 5:32.62 5:46.48 -
  Elias Leyes JR Sheridan Hills Christian DNS DNS DNS