March 25, 2023
|
West Chester - West Chester, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B CACC PSAC USCAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Isabella Marchini SR-4 West Chester 4:56.91 4:18.32 5:50.36 5:23.64 5:14.73 6:02.23 10
2 Shania LeMaitre JR-3 Holy Family 5:02.58 4:02.07 4:38.38 6:18.23 4:50.48 5:17.71 8
3 Emma McNamee SO-2 Holy Family 5:06.73 5:40.47 4:54.46 6:14.21 4:26.86 6:32.62 6
4 Josey George JR-3 West Chester 5:07.29 6:30.26 4:58.08 3:53.54 5:41.10 4:30.42 5
5 Teresa Faust JR-3 Holy Family 5:08.42 5:23.85 3:38.98 6:25.53 6:19.36 4:15.99 4
6 Tiffany Banniing FR-1 Wilmington (Del.) 5:09.33 5:18.61 5:15.52 4:19.84 4:50.77 5:58.83 3
7 Yailynn Ramirez SO-2 Wilmington (Del.) 5:14.01 5:29.71 6:13.68 4:04.93 3:58.65 4:58.31 2
8 Alexa Crowell SR-4 Wilmington (Del.) 5:15.64 4:53.55 3:53.58 5:28.27 6:09.30 5:34.58 1
9 Jenny Weiss FR-1 West Chester 5:18.87 5:02.93 6:35.40 3:49.59 4:56.55 5:53.95 -
10 Joli Golembiewski SO-2 West Chester 5:18.95 6:03.61 4:59.82 5:31.71 4:31.11 5:50.85 -
11 Erin Witter SO-2 West Chester 5:22.54 4:14.81 4:47.06 6:56.08 6:01.25 5:12.87 -
12 Abigail Marion SO-2 West Chester 5:24.58 4:58.62 5:11.60 5:11.60 6:00.29 6:55.47 -
13 Madelynn Cool FR-1 Goldey-Beacom 5:34.76 4:44.55 6:28.33 4:51.25 6:21.63 7:01.80 -
14 Madalyn Minnick FR-1 Goldey-Beacom 5:42.02 4:47.30 7:14.37 7:04.11 7:24.63 5:11.24 -
15 Camila Cornejo FR-1 Wilmington (Del.) 5:51.76 5:51.76 7:16.19 5:37.69 6:51.56 7:23.22 -
16 Campbell Heitz FR-1 West Chester 5:57.42 5:14.53 6:22.44 7:23.20 6:08.15 7:12.48 -
17 JiaYi Gong FR-1 PSU-Schuylkill 7:11.02 8:07.06 9:07.40 6:53.78 5:36.20 8:37.23 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Madelynn Cool FR-1 Goldey-Beacom 5:34.76 -
14 Madalyn Minnick FR-1 Goldey-Beacom 5:42.02 -
15 Camila Cornejo FR-1 Wilmington (Del.) 5:51.76 -
16 Campbell Heitz FR-1 West Chester 5:57.42 -
17 JiaYi Gong FR-1 PSU-Schuylkill 7:11.02 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Isabella Marchini SR-4 West Chester 4:48.01 4:56.91 3:36.75 10
2 Shania LeMaitre JR-3 Holy Family 4:32.33 5:02.58 5:32.84 8
3 Emma McNamee SO-2 Holy Family 5:03.67 5:06.73 5:15.94 6
4 Josey George JR-3 West Chester 5:04.22 5:07.29 4:15.05 5
5 Teresa Faust JR-3 Holy Family 5:20.76 5:08.42 3:54.40 4
6 Tiffany Banniing FR-1 Wilmington (Del.) 6:05.01 5:09.33 5:55.73 3
7 Yailynn Ramirez SO-2 Wilmington (Del.) 5:48.56 5:14.01 5:54.84 2
8 Alexa Crowell SR-4 Wilmington (Del.) 6:12.46 5:15.64 4:37.77 1
9 Jenny Weiss FR-1 West Chester 3:43.21 5:18.87 6:16.27 -
10 Joli Golembiewski SO-2 West Chester 4:34.30 5:18.95 6:09.99 -
11 Erin Witter SO-2 West Chester 4:40.61 5:22.54 5:32.22 -
12 Abigail Marion SO-2 West Chester 4:55.37 5:24.58 4:35.90 -