March 3, 2023
|
Weeki Wachee - Weeki Wachee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District

Girls' 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Payton Rodgers JR South Sumter 1:09.28 1:07.21 57.51 1:27.99 1:26.60 10
2 Victoria Enriquez SR Springstead 1:15.11 1:06.85 1:27.88 1:24.88 1:36.90 8
3 Rashell Nelles FR Weeki Wachee 1:15.85 1:05.99 1:21.16 1:07.51 1:31.78 6
4 Mariah Bland SR Zephyrhills 1:17.49 1:21.37 1:23.69 1:10.52 1:32.22 5
5 Natalie Wilson JR Citrus 1:17.68 1:16.91 1:18.46 1:02.92 1:35.55 4
6 Alexa Ulstrom SO River Ridge 1:18.80 1:34.56 1:20.38 1:08.56 1:37.72 3
7 Macey Peterson JR River Ridge 1:20.90 1:42.75 1:38.70 1:25.76 1:27.38 2
8 Bryanna O'Malley SR Zephyrhills 1:25.32 1:46.65 1:31.30 1:16.79 1:33.00 1
9 Eliana Johnson SO Zephyrhills 1:25.97 1:19.10 1:28.55 1:43.17 1:40.59 -
10 Fiona Lane SO Springstead 1:26.32 1:18.56 1:26.32 1:04.74 1:52.22 -
11 Emma Wozniak JR Springstead 1:27.00 1:10.47 1:48.75 1:11.34 1:20.04 -
12 Jasmine Baalbaki JR River Ridge 1:30.00 1:10.20 1:53.40 1:30.90 1:43.50 -
13 Kayla Bland FR Crystal River 1:34.74 1:31.90 1:19.59 1:34.74 1:37.59 -
14 Tytiana Moore JR Dunnellon 1:42.61 2:06.21 1:26.20 1:15.94 1:20.04 -
15 Kaipre Grissom JR Hudson 1:44.58 1:18.44 1:18.44 1:14.26 2:12.82 -
16 Amber Ortiz-Nunez JR Dunnellon 2:08.87 2:16.61 1:50.83 2:16.61 1:43.10 -
  Emani Henderson FR Weeki Wachee NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Eliana Johnson SO Zephyrhills 1:25.97 1:25.97 1:13.08 1:18.24 -
12 Jasmine Baalbaki JR River Ridge 1:28.20 1:30.00 1:55.20 1:55.20 -
13 Kayla Bland FR Crystal River 1:08.22 1:34.74 2:03.17 1:54.64 -
14 Tytiana Moore JR Dunnellon 1:28.25 1:42.61 1:36.46 1:59.03 -
15 Kaipre Grissom JR Hudson 1:22.62 1:44.58 2:12.82 1:15.30 -
16 Amber Ortiz-Nunez JR Dunnellon 2:05.01 2:08.87 2:37.23 1:54.70 -
Girls' 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Alexa Ulstrom SO River Ridge 1:02.26 55.95 1:34.56 1:03.83 1:18.80 3
7 Macey Peterson JR River Ridge 1:31.42 1:24.95 56.63 1:41.94 1:20.90 2
8 Bryanna O'Malley SR Zephyrhills 1:43.24 1:09.97 1:03.99 1:34.71 1:25.32 1
10 Fiona Lane SO Springstead 1:09.06 1:34.96 1:31.50 1:41.86 1:26.32 -
11 Emma Wozniak JR Springstead 1:38.31 1:34.83 1:50.49 1:32.22 1:27.00 -
  Emani Henderson FR Weeki Wachee NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Payton Rodgers JR South Sumter 1:11.36 1:09.28 1:16.21 10
2 Victoria Enriquez SR Springstead 1:19.62 1:15.11 1:29.38 8
3 Rashell Nelles FR Weeki Wachee 1:15.85 1:15.85 1:12.06 6
4 Mariah Bland SR Zephyrhills 1:11.29 1:17.49 1:37.64 5
5 Natalie Wilson JR Citrus 1:35.55 1:17.68 1:40.21 4