January 20, 2023
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B Appalachian AC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Reece Gibson JR-3 Huntington 8:49.85 9:16.35 11:18.21 11:18.21
2 Korry Hamlin SR-4 Grace 8:52.60 8:10.00 8:31.30 8:36.63
3 Kent Yoder SR-4 Huntington 8:54.49 8:33.11 7:28.98 7:39.67
4 Joshua Harden SR-4 Taylor 8:55.47 6:46.96 7:35.15 11:25.41
5 Luke Harber FR-1 Taylor 8:57.30 7:58.20 9:13.42 10:34.02
6 Alex Ortiz FR-1 Taylor 8:58.25 10:24.37 9:14.40 10:51.29
7 Ryan Hanak FR-1 Taylor 8:59.73 9:26.72 7:00.99 7:49.57
8 Brandon Kleber SO-2 Grace 9:03.55 6:25.92 7:42.02 10:19.65
9 Daniel Greene SR-4 Tennessee Wesleyan 9:05.13 11:15.97 11:15.97 10:43.26
10 Braden Coate FR-1 Indiana East 9:07.31 9:12.79 6:45.01 7:56.16
11 Boston Brooks SO-2 Olivet Nazarene 9:07.57 9:24.00 7:39.96 9:29.48
12 Noah Kelsey   Indiana Tech Developmental 9:09.44 7:36.04 10:59.33 9:53.40
13 Tucker Burris FR-1 Indiana East 9:14.45 10:15.44 9:08.91 11:10.89
14 Richard Bower FR-1 Indiana East 9:17.26 8:15.97 6:46.80 10:29.71
15 Justin Van Prooyen SO-2 Grace 9:17.75 11:37.19 6:52.74 9:01.02
16 Mylan Nocton FR-1 Indiana East 9:17.83 9:17.83 8:22.05 9:01.10
17 Nathan Streitmatter SR-4 Taylor 9:18.60 12:00.60 8:28.33 10:36.81
18 Cyrus Felger SR-4 Indiana Kokomo 9:19.89 12:07.86 10:49.48 11:34.27
19 Kyle Stanley FR-1 Indiana East 9:23.23 8:26.91 9:34.50 7:02.43
20 Wyatt Beck FR-1 Indiana East 9:23.95 8:55.76 9:23.95 10:54.19
21 Dylan De Vaney Junior Unattached 9:25.88 10:50.77 9:42.86 10:33.79
22 Ryan Bade FR-1 Taylor 9:26.62 10:28.95 9:26.62 11:31.28
23 Cole Johnston FR-1 Grace 9:27.66 11:55.26 10:41.46 8:08.19
24 Hayden Mullett JR-3 Grace 9:28.43 11:56.23 10:42.33 12:01.91
25 Noah Stephens JR-3 Mount Vernon Nazarene 9:30.05 11:01.26 10:27.06 6:39.04
26 Zane Callison JR-3 Taylor 9:31.23 9:02.67 10:16.93 7:08.43
27 Samuel Swanger JR-3 Mount Vernon Nazarene 9:31.99 10:23.47 7:37.60 10:57.79
28 Caleb Greene FR-1 Tennessee Wesleyan 9:32.60 9:38.33 6:46.55 10:41.32
29 Christopher Putman   Indiana Tech Developmental 9:32.77 7:55.40 6:58.13 8:06.86
30 Mason Hendrickson FR-1 Mount Vernon Nazarene 9:33.68 8:47.79 8:47.79 11:39.89
31 Jay Moore JR-3 Siena Heights 9:37.37 7:07.26 8:51.18 9:54.70
32 Jared Stayte FR-1 Taylor 9:38.90 9:50.48 11:23.11 7:25.76
33 Kyle Sweeney FR-1 Taylor 9:39.15 6:45.41 12:27.11 10:54.44
34 Luke Nier FR-1 Grace 9:39.42 12:27.46 11:06.34 9:56.81
35 Isaiah Dallal SO-2 Olivet Nazarene 9:40.37 11:42.25 11:59.66 11:48.06
36 Mack Alas FR-1 Tennessee Wesleyan 9:40.54 8:19.27 9:11.52 7:38.63
37 Nathan Lozoya JR-3 Indiana Kokomo 9:40.64 11:42.58 9:23.22 7:09.68
38 Cayce Griffin   Unattached 9:42.27 8:09.11 8:14.93 7:45.82
39 Drew Caldwell SO-2 Indiana Kokomo 9:42.43 10:58.15 9:01.66 8:44.19
40 Caden Shumaker SO-2 Indiana East 9:45.34 8:17.54 11:48.27 8:17.54
41 Andrew Stern FR-1 Siena Heights 9:45.68 7:07.55 8:23.69 11:36.96
42 Ian Harrold FR-1 Grace 9:49.66 8:50.70 11:06.32 7:34.04
43 Kyle Thibideau FR-1 Indiana Kokomo 9:51.27 11:49.53 11:31.79 7:05.72
44 Payton Domagalski SO-2 Olivet Nazarene 9:51.29 7:05.73 7:29.38 8:58.08
45 Bryce Stateler FR-1 Indiana Kokomo 9:51.76 9:39.93 12:49.29 11:20.53
46 Zane Marlow FR-1 Tennessee Wesleyan 9:56.11 10:14.00 10:08.04 10:55.73
47 Aaron Douglass FR-1 Bethel (Ind.) 9:58.47 9:58.47 10:16.43 8:40.67
48 Tyler Loucks FR-1 Huntington 10:00.11 10:18.12 9:00.10 8:00.09
49 Harrison Wealing FR-1 Grace 10:09.21 7:49.10 11:28.41 9:32.66
50 Matthew Roach SO-2 Taylor 10:14.22 9:43.51 10:14.22 11:46.36
51 Isaiah Kanable FR-1 Indiana Kokomo 10:18.01 10:55.09 7:49.69 8:20.59
52 Caden Lechner FR-1 Indiana Kokomo 10:26.41 13:34.34 8:58.72 7:31.02
53 Alex Carie SO-2 Indiana Kokomo 10:31.16 8:18.62 9:21.74 10:05.92
54 Quinn Rudy JR-3 Taylor 10:32.35 10:07.06 11:29.27 7:22.65
55 Alexavier Arce SO-2 Bethel (Ind.) 10:38.79 7:59.10 10:57.96 8:56.59
56 Abraham Longoria JR-3 Bethel (Ind.) 10:40.01 8:00.01 9:42.41 10:27.21
57 Luis Gamaliel Montiel SR-4 Bethel (Ind.) 10:54.79 8:17.64 9:49.32 11:07.89
  Griffin Armbrustmacher FR-1 Lawrence Tech DNS DNS DNS DNS
  Cameron Thompson   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS
  Owen Daugherty FR-1 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS
  Luis Saldana JR-3 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS
  Luke Jungeberg JR-3 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS DNS
  Brian McAuliffe   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Reece Gibson JR-3 Huntington 8:49.85
2 Korry Hamlin SR-4 Grace 8:52.60
3 Kent Yoder SR-4 Huntington 8:54.49
4 Joshua Harden SR-4 Taylor 8:55.47
5 Luke Harber FR-1 Taylor 8:57.30
6 Alex Ortiz FR-1 Taylor 8:58.25
7 Ryan Hanak FR-1 Taylor 8:59.73
8 Brandon Kleber SO-2 Grace 9:03.55
9 Daniel Greene SR-4 Tennessee Wesleyan 9:05.13
11 Boston Brooks SO-2 Olivet Nazarene 9:07.57
12 Noah Kelsey   Indiana Tech Developmental 9:09.44
13 Tucker Burris FR-1 Indiana East 9:14.45
15 Justin Van Prooyen SO-2 Grace 9:17.75
21 Dylan De Vaney Junior Unattached 9:25.88
23 Cole Johnston FR-1 Grace 9:27.66
24 Hayden Mullett JR-3 Grace 9:28.43
25 Noah Stephens JR-3 Mount Vernon Nazarene 9:30.05
27 Samuel Swanger JR-3 Mount Vernon Nazarene 9:31.99
29 Christopher Putman   Indiana Tech Developmental 9:32.77
38 Cayce Griffin   Unattached 9:42.27
  Griffin Armbrustmacher FR-1 Lawrence Tech DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Braden Coate FR-1 Indiana East 9:07.31 6:39.54 11:40.56
14 Richard Bower FR-1 Indiana East 9:17.26 10:07.42 11:19.86
16 Mylan Nocton FR-1 Indiana East 9:17.83 7:59.74 8:22.05
17 Nathan Streitmatter SR-4 Taylor 9:18.60 11:10.32 6:58.95
18 Cyrus Felger SR-4 Indiana Kokomo 9:19.89 8:18.31 10:38.28
19 Kyle Stanley FR-1 Indiana East 9:23.23 11:27.14 8:21.28
20 Wyatt Beck FR-1 Indiana East 9:23.95 6:34.77 10:25.99
22 Ryan Bade FR-1 Taylor 9:26.62 10:51.62 8:18.63
26 Zane Callison JR-3 Taylor 9:31.23 8:11.26 8:28.40
28 Caleb Greene FR-1 Tennessee Wesleyan 9:32.60 9:32.60 10:41.32
31 Jay Moore JR-3 Siena Heights 9:37.37 8:39.64 9:14.28
32 Jared Stayte FR-1 Taylor 9:38.90 10:13.64 10:48.37
33 Kyle Sweeney FR-1 Taylor 9:39.15 10:48.65 7:49.12
36 Mack Alas FR-1 Tennessee Wesleyan 9:40.54 12:34.71 8:42.49
41 Andrew Stern FR-1 Siena Heights 9:45.68 12:00.39 9:57.40
44 Payton Domagalski SO-2 Olivet Nazarene 9:51.29 11:37.73 11:31.81
46 Zane Marlow FR-1 Tennessee Wesleyan 9:56.11 9:32.27 8:38.62
54 Quinn Rudy JR-3 Taylor 10:32.35 10:51.32 11:10.30
  Cameron Thompson   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS
  Luke Jungeberg JR-3 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS
  Luis Saldana JR-3 Indiana Kokomo DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Mason Hendrickson FR-1 Mount Vernon Nazarene 9:33.68
34 Luke Nier FR-1 Grace 9:39.42
35 Isaiah Dallal SO-2 Olivet Nazarene 9:40.37
37 Nathan Lozoya JR-3 Indiana Kokomo 9:40.64
39 Drew Caldwell SO-2 Indiana Kokomo 9:42.43
40 Caden Shumaker SO-2 Indiana East 9:45.34
42 Ian Harrold FR-1 Grace 9:49.66
43 Kyle Thibideau FR-1 Indiana Kokomo 9:51.27
45 Bryce Stateler FR-1 Indiana Kokomo 9:51.76
47 Aaron Douglass FR-1 Bethel (Ind.) 9:58.47
48 Tyler Loucks FR-1 Huntington 10:00.11
49 Harrison Wealing FR-1 Grace 10:09.21
50 Matthew Roach SO-2 Taylor 10:14.22
51 Isaiah Kanable FR-1 Indiana Kokomo 10:18.01
52 Caden Lechner FR-1 Indiana Kokomo 10:26.41
53 Alex Carie SO-2 Indiana Kokomo 10:31.16
55 Alexavier Arce SO-2 Bethel (Ind.) 10:38.79
56 Abraham Longoria JR-3 Bethel (Ind.) 10:40.01
57 Luis Gamaliel Montiel SR-4 Bethel (Ind.) 10:54.79
  Owen Daugherty FR-1 Olivet Nazarene DNS
  Brian McAuliffe   Indiana Tech Developmental DNS