January 20, 2023
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B Appalachian AC

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Harberts SO-2 Siena Heights 1:54.74 2:32.98 2:32.98 2:23.81
2 Brett Hulliberger SO-2 Olivet Nazarene 2:07.64 2:38.40 2:33.78 3:09.15
3 Erik Richter SO-2 Olivet Nazarene 1:52.66 3:00.57 2:34.33 1:57.29
4 Isaac Sytsma SO-2 Indiana Tech 2:10.40 3:11.67 2:37.10 3:02.24
5 Maurice Macklin Senior Unattached 2:48.81 1:55.76 2:40.77 2:02.19
6 Luke Smith SR-4 Grace 2:53.68 3:04.94 2:40.81 2:52.07
7 Avery Richardson JR-3 Bethel (Ind.) 3:09.91 2:40.94 2:40.94 2:42.55
8 Eli Cox SO-2 Tennessee Wesleyan 2:49.17 2:13.73 2:41.11 3:03.67
9 Carter Clear FR-1 Grace 2:10.90 3:19.62 2:43.62 2:50.17
10 Joey Puccillo FR-1 Olivet Nazarene 2:09.78 2:55.77 2:44.27 2:31.13
11 Andrew Golba FR-1 Bethel (Ind.) 2:02.67 3:33.83 2:45.76 2:40.79
12 Zane Marlow FR-1 Tennessee Wesleyan 1:58.23 2:01.56 2:46.51 3:19.82
13 Dylan Banda   Indiana Tech Developmental 2:39.24 2:04.04 2:47.62 2:27.51
14 Lucas Eccelton JR-3 Madonna 3:18.28 3:16.60 2:48.03 2:37.95
15 David Florian-Carlson JR-3 Bethel (Ind.) 2:05.62 2:37.87 2:49.75 2:32.78
16 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 3:21.97 3:16.84 2:51.16 2:52.88
17 Mack Alas FR-1 Tennessee Wesleyan 2:36.60 3:35.10 2:52.08 2:55.53
18 Ben Morrey FR-1 St. Xavier 2:50.63 3:13.04 2:52.35 3:33.72
19 Caleb Greene FR-1 Tennessee Wesleyan 2:32.14 2:09.66 2:52.88 2:16.58
20 Alex Schlueter SO-2 Madonna 2:48.03 2:34.17 2:53.22 2:39.37
21 Noah Pollock SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:34.19 3:12.30 2:53.24 2:23.79
22 Andrew Langkam FR-1 Madonna 2:14.00 2:57.50 2:54.02 3:00.98
23 Ryan Nicholson SO-2 Madonna 2:27.13 3:42.44 2:55.15 2:16.62
24 Cameron Kruse SO-2 Madonna 2:54.62 3:36.95 2:56.38 3:06.97
25 Ezra Troyer SO-2 Bethel (Ind.) 2:15.90 2:52.96 2:56.49 3:07.08
26 Logan Evanchuk JR-3 Madonna 2:46.25 2:58.76 2:58.76 3:23.79
27 Ngor Agwick SO-2 Indiana Tech 3:25.18 3:32.38 2:59.98 2:27.59
28 Caleb Vogl SO-2 Indiana Kokomo 3:09.14 3:09.14 3:00.13 3:12.74
29 Gadiel Montiel FR-1 Bethel (Ind.) 3:08.18 3:44.37 3:00.94 2:17.52
30 Eric Rodwell FR-1 Madonna 3:32.67 3:03.67 3:13.33 2:48.20
31 Malik Lewis   Indiana Tech Developmental 3:42.60 2:48.40 3:13.56 3:13.56
32 Jonathon Boland JR-3 Madonna 3:03.15 2:45.62 3:14.84 3:30.43
33 Dylan Delong FR-1 Bethel (Ind.) 3:01.78 3:50.65 3:15.46 2:36.37
34 Taylor Cussen SO-2 Bethel (Ind.) 4:00.34 2:30.21 3:20.28 3:46.32
35 Jose Sosa-Escamilla SR-4 Bethel (Ind.) 4:01.33 3:36.58 3:26.26 2:49.14
  Micah Mann FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS
  Ronald kiprono SO-2 Oakland City DNS DNS DNS DNS
  Jonathan Backus JR-3 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS DNS
  Daniel Greene SR-4 Tennessee Wesleyan DNS DNS DNS DNS
  Dylan Steininger FR-1 Grace DNS DNS DNS DNS
  Ben Dawson FR-1 Lawrence Tech DNS DNS DNS DNS
  Blake Malstaff   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Harberts SO-2 Siena Heights 1:57.80 3:11.23 2:32.98 3:11.23 2:54.40
2 Brett Hulliberger SO-2 Olivet Nazarene 2:21.48 3:06.08 2:33.78 1:52.26 1:47.65
3 Erik Richter SO-2 Olivet Nazarene 2:35.88 1:49.58 2:34.33 2:15.81 2:17.36
4 Isaac Sytsma SO-2 Indiana Tech 3:10.09 1:53.12 2:37.10 3:02.24 3:24.23
5 Maurice Macklin Senior Unattached 2:39.17 3:06.50 2:40.77 3:08.10 2:02.19
6 Luke Smith SR-4 Grace 3:04.94 2:31.17 2:40.81 2:26.34 2:37.60
7 Avery Richardson JR-3 Bethel (Ind.) 2:24.85 2:10.37 2:40.94 2:58.65 1:57.49
8 Eli Cox SO-2 Tennessee Wesleyan 3:27.84 2:12.11 2:41.11 3:13.34 2:39.50
10 Joey Puccillo FR-1 Olivet Nazarene 2:52.49 2:55.77 2:44.27 2:37.70 1:54.99
19 Caleb Greene FR-1 Tennessee Wesleyan 2:20.04 2:52.88 2:52.88 3:04.99 3:27.46
27 Ngor Agwick SO-2 Indiana Tech 3:14.38 2:22.19 2:59.98 2:22.19 2:41.99
  Blake Malstaff   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Greene SR-4 Tennessee Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS
  Jonathan Backus JR-3 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Carter Clear FR-1 Grace 2:43.62
12 Zane Marlow FR-1 Tennessee Wesleyan 2:46.51
13 Dylan Banda   Indiana Tech Developmental 2:47.62
15 David Florian-Carlson JR-3 Bethel (Ind.) 2:49.75
16 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 2:51.16
17 Mack Alas FR-1 Tennessee Wesleyan 2:52.08
18 Ben Morrey FR-1 St. Xavier 2:52.35
22 Andrew Langkam FR-1 Madonna 2:54.02
28 Caleb Vogl SO-2 Indiana Kokomo 3:00.13
31 Malik Lewis   Indiana Tech Developmental 3:13.56
32 Jonathon Boland JR-3 Madonna 3:14.84
33 Dylan Delong FR-1 Bethel (Ind.) 3:15.46
34 Taylor Cussen SO-2 Bethel (Ind.) 3:20.28
  Ben Dawson FR-1 Lawrence Tech DNS
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Andrew Golba FR-1 Bethel (Ind.) 2:45.76
14 Lucas Eccelton JR-3 Madonna 2:48.03
20 Alex Schlueter SO-2 Madonna 2:53.22
21 Noah Pollock SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:53.24
23 Ryan Nicholson SO-2 Madonna 2:55.15
24 Cameron Kruse SO-2 Madonna 2:56.38
25 Ezra Troyer SO-2 Bethel (Ind.) 2:56.49
26 Logan Evanchuk JR-3 Madonna 2:58.76
29 Gadiel Montiel FR-1 Bethel (Ind.) 3:00.94
30 Eric Rodwell FR-1 Madonna 3:13.33
35 Jose Sosa-Escamilla SR-4 Bethel (Ind.) 3:26.26
  Ronald kiprono SO-2 Oakland City DNS
  Micah Mann FR-1 Bethel (Ind.) DNS
  Dylan Steininger FR-1 Grace DNS