January 20, 2023
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B Appalachian AC

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jacob Harberts SO-2 Siena Heights 1:57.80 2:32.98
2 Brett Hulliberger SO-2 Olivet Nazarene 2:21.48 2:33.78
3 Erik Richter SO-2 Olivet Nazarene 2:09.64 2:34.33
4 Isaac Sytsma SO-2 Indiana Tech 3:19.52 2:37.10
5 Maurice Macklin Senior Unattached 2:52.03 2:40.77
6 Luke Smith SR-4 Grace 2:37.60 2:40.81
7 Avery Richardson JR-3 Bethel (Ind.) 3:00.26 2:40.94
8 Eli Cox SO-2 Tennessee Wesleyan 2:04.06 2:41.11
9 Carter Clear FR-1 Grace 1:59.45 2:43.62
10 Joey Puccillo FR-1 Olivet Nazarene 2:19.63 2:44.27
11 Andrew Golba FR-1 Bethel (Ind.) 3:00.68 2:45.76
12 Zane Marlow FR-1 Tennessee Wesleyan 3:01.50 2:46.51
13 Dylan Banda   Indiana Tech Developmental 2:24.16 2:47.62
14 Lucas Eccelton JR-3 Madonna 2:29.55 2:48.03
15 David Florian-Carlson JR-3 Bethel (Ind.) 2:37.87 2:49.75
16 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 3:13.41 2:51.16
17 Mack Alas FR-1 Tennessee Wesleyan 2:09.06 2:52.08
18 Ben Morrey FR-1 St. Xavier 3:38.89 2:52.35
19 Caleb Greene FR-1 Tennessee Wesleyan 2:47.70 2:52.88
20 Alex Schlueter SO-2 Madonna 2:16.85 2:53.22
21 Noah Pollock SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:39.38 2:53.24
22 Andrew Langkam FR-1 Madonna 3:18.39 2:54.02
23 Ryan Nicholson SO-2 Madonna 2:49.90 2:55.15
24 Cameron Kruse SO-2 Madonna 2:07.00 2:56.38
25 Ezra Troyer SO-2 Bethel (Ind.) 2:44.14 2:56.49
26 Logan Evanchuk JR-3 Madonna 3:50.60 2:58.76
27 Ngor Agwick SO-2 Indiana Tech 2:13.19 2:59.98
28 Caleb Vogl SO-2 Indiana Kokomo 2:36.72 3:00.13
29 Gadiel Montiel FR-1 Bethel (Ind.) 2:39.23 3:00.94
30 Eric Rodwell FR-1 Madonna 2:28.87 3:13.33
31 Malik Lewis   Indiana Tech Developmental 3:29.05 3:13.56
32 Jonathon Boland JR-3 Madonna 3:44.07 3:14.84
33 Dylan Delong FR-1 Bethel (Ind.) 3:36.96 3:15.46
34 Taylor Cussen SO-2 Bethel (Ind.) 3:44.32 3:20.28
35 Jose Sosa-Escamilla SR-4 Bethel (Ind.) 4:17.83 3:26.26
  Micah Mann FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS
  Ronald kiprono SO-2 Oakland City DNS DNS
  Jonathan Backus JR-3 Mount Vernon Nazarene DNS DNS
  Daniel Greene SR-4 Tennessee Wesleyan DNS DNS
  Dylan Steininger FR-1 Grace DNS DNS
  Ben Dawson FR-1 Lawrence Tech DNS DNS
  Blake Malstaff   Indiana Tech Developmental DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Harberts SO-2 Siena Heights 2:36.04 3:12.76 2:32.98 2:14.63 1:53.21
2 Brett Hulliberger SO-2 Olivet Nazarene 1:50.73 2:03.03 2:33.78 3:03.00 2:06.10
3 Erik Richter SO-2 Olivet Nazarene 2:23.53 2:28.16 2:34.33 3:20.63 2:38.96
4 Isaac Sytsma SO-2 Indiana Tech 2:48.10 2:15.11 2:37.10 2:07.26 2:49.67
5 Maurice Macklin Senior Unattached 3:29.01 2:58.46 2:40.77 1:58.97 2:42.38
6 Luke Smith SR-4 Grace 1:55.79 2:50.46 2:40.81 2:29.56 2:11.87
7 Avery Richardson JR-3 Bethel (Ind.) 2:07.15 2:31.29 2:40.94 1:59.10 3:26.01
8 Eli Cox SO-2 Tennessee Wesleyan 1:56.00 3:16.56 2:41.11 3:11.72 2:34.67
10 Joey Puccillo FR-1 Olivet Nazarene 2:34.42 3:05.63 2:44.27 3:25.34 2:37.70
19 Caleb Greene FR-1 Tennessee Wesleyan 3:24.00 2:18.31 2:52.88 3:27.46 2:16.58
27 Ngor Agwick SO-2 Indiana Tech 2:43.79 2:59.98 2:59.98 3:03.58 2:29.39
  Blake Malstaff   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Greene SR-4 Tennessee Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS
  Jonathan Backus JR-3 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Carter Clear FR-1 Grace 2:43.62 2:22.35 2:20.72
12 Zane Marlow FR-1 Tennessee Wesleyan 2:46.51 2:08.22 2:31.53
13 Dylan Banda   Indiana Tech Developmental 2:47.62 2:19.13 2:00.69
15 David Florian-Carlson JR-3 Bethel (Ind.) 2:49.75 3:22.01 3:40.68
16 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 2:51.16 2:46.03 3:28.82
17 Mack Alas FR-1 Tennessee Wesleyan 2:52.08 3:07.57 3:05.85
18 Ben Morrey FR-1 St. Xavier 2:52.35 3:28.55 3:16.48
22 Andrew Langkam FR-1 Madonna 2:54.02 2:50.54 2:34.88
28 Caleb Vogl SO-2 Indiana Kokomo 3:00.13 2:06.10 2:58.33
31 Malik Lewis   Indiana Tech Developmental 3:13.56 3:50.34 2:34.85
32 Jonathon Boland JR-3 Madonna 3:14.84 3:53.81 3:20.69
33 Dylan Delong FR-1 Bethel (Ind.) 3:15.46 3:15.46 2:46.15
34 Taylor Cussen SO-2 Bethel (Ind.) 3:20.28 3:28.30 2:58.25
  Ben Dawson FR-1 Lawrence Tech DNS DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Andrew Golba FR-1 Bethel (Ind.) 3:27.20 2:45.76
14 Lucas Eccelton JR-3 Madonna 2:56.44 2:48.03
20 Alex Schlueter SO-2 Madonna 2:51.49 2:53.22
21 Noah Pollock SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:30.72 2:53.24
23 Ryan Nicholson SO-2 Madonna 2:21.88 2:55.15
24 Cameron Kruse SO-2 Madonna 3:35.19 2:56.38
25 Ezra Troyer SO-2 Bethel (Ind.) 3:42.38 2:56.49
26 Logan Evanchuk JR-3 Madonna 3:25.58 2:58.76
29 Gadiel Montiel FR-1 Bethel (Ind.) 2:21.14 3:00.94
30 Eric Rodwell FR-1 Madonna 2:36.60 3:13.33
35 Jose Sosa-Escamilla SR-4 Bethel (Ind.) 3:18.01 3:26.26
  Ronald kiprono SO-2 Oakland City DNS DNS
  Micah Mann FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS
  Dylan Steininger FR-1 Grace DNS DNS