January 20, 2023
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B Appalachian AC

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Michael Warner JR-3 Indiana Tech 7.84 6.81 6.34
2 Vincent Giuliano JR-3 Olivet Nazarene 5.53 6.91 5.32
3 Esau Haynes SO-2 Indiana Tech 8.60 6.93 5.41
4 Kamari Rush   Indiana Tech Developmental 6.73 6.93 7.49
5 Matthew Gipple SO-2 Siena Heights 8.02 6.97 7.60
6 Tyree Alexander   Indiana Tech Developmental 8.57 7.02 5.06
7 Joshua Ballard JR-3 Indiana Tech 9.03 7.05 8.04
8 Richard Corbitt SR-4 Bethel (Ind.) 6.80 7.08 5.10

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Esau Haynes SO-2 Indiana Tech 7.68 6.92 6.85 6.65 8.57 5.55
2 Vincent Giuliano JR-3 Olivet Nazarene 6.20 8.33 6.88 5.37 7.85 6.40
3 Michael Warner JR-3 Indiana Tech 7.40 4.84 6.91 8.37 8.02 5.12
4 Matthew Gipple SO-2 Siena Heights 6.76 5.93 6.97 6.76 7.81 8.30
5 Tyree Alexander   Indiana Tech Developmental 6.50 5.88 6.99 7.48 5.74 7.27
6 Richard Corbitt SR-4 Bethel (Ind.) 6.02 8.39 6.99 4.97 6.36 8.04
7 Joshua Ballard JR-3 Indiana Tech 6.94 8.14 7.01 5.68 8.63 6.80
8 Kamari Rush   Indiana Tech Developmental 7.59 6.25 7.02 6.74 4.92 4.99
9 Christopher Allison   Indiana Tech Developmental 5.93 6.49 7.05 9.03 6.28 6.35
10 Edward Powell   Indiana Tech Developmental 8.84 7.85 7.07 7.29 8.42 6.15
11 Cobey Hall SR-4 Madonna 8.56 7.14 7.07 5.80 7.00 8.56
12 Isaac Jackson SO-2 Indiana Tech 7.86 7.23 7.08 5.60 8.43 7.37
13 Desmond Patterson SO-2 Indiana Tech 5.61 8.45 7.10 6.47 8.31 9.02
13 Parrish Smith FR-1 Indiana Tech 7.96 6.25 7.10 6.04 6.68 7.39
15 Ugochukwu Anidobu SO-2 Madonna 7.90 6.90 7.11 6.05 7.90 8.82
16 Brice Taylor SO-2 Indiana Tech 7.20 6.20 7.12 5.34 5.42 6.70
16 Gabe Torres   Indiana Tech Developmental 8.55 8.98 7.12 5.77 8.05 9.05
18 Samuel Handerson Senior Unattached 8.76 5.42 7.12 5.70 7.91 7.27
19 Wayne Sherbahn   Unattached 5.85 7.56 7.13 7.63 8.49 6.92
20 Braden Crosby SO-2 Indiana Tech 7.63 6.78 7.13 8.13 5.42 7.28
21 Sammy Sommers SR-4 Taylor 9.30 7.51 7.15 7.15 8.80 7.23
22 Donovan Miller FR-1 Siena Heights 7.67 6.23 7.16 7.88 6.38 5.88
23 Ranulfo Bernadit SO-2 Olivet Nazarene 5.52 6.67 7.17 7.25 5.45 6.24
24 Jordan Jackson   Indiana Tech Developmental 6.60 8.25 7.17 5.60 8.89 8.46
25 Emmanuel Nguessan FR-1 Olivet Nazarene 7.03 9.33 7.17 6.53 5.74 7.17
26 Ahumad Williams JR-3 Indiana Tech 6.56 6.12 7.20 9.08 7.28 9.29
27 Chris Harper SO-2 Tennessee Wesleyan 8.96 5.20 7.22 8.02 9.17 6.07
28 Jeremiah Jones FR-1 Tennessee Wesleyan 8.74 9.17 7.22 7.95 8.88 7.01
29 Jaelan Stewart JR-3 Indiana Tech 8.47 8.76 7.24 5.58 6.81 5.07
30 Tanner Gibson FR-1 Indiana Kokomo 8.04 7.68 7.24 9.42 5.07 6.09
31 Stephen Sydnor Senior Unattached 5.19 5.19 7.30 5.19 6.87 5.33
31 Ethan Piacenti JR-3 Olivet Nazarene 6.14 9.49 7.30 8.47 6.36 8.91
33 Jalen Dunnigan SO-2 Olivet Nazarene 8.18 6.79 7.30 8.03 9.49 6.14
34 Zaccheaus Strickland FR-1 Bethel (Ind.) 7.32 5.49 7.32 7.91 5.49 8.06
35 Marqus Rookwood   Indiana Tech Developmental 5.27 5.13 7.32 5.86 8.79 9.52
36 Myles Money FR-1 St. Xavier 8.73 7.70 7.33 6.53 8.51 8.51
37 Khalil Carr   Indiana Tech Developmental 7.01 6.93 7.37 7.15 9.44 8.63
38 Ezekiel Fisher FR-1 Bethel (Ind.) 7.32 7.69 7.39 5.32 7.39 7.84
39 Mahmoud Ameen SR-4 Bethel (Ind.) 9.02 6.14 7.39 7.32 5.62 6.88
40 Charlie Zufan FR-1 St. Xavier 7.92 8.00 7.40 7.11 6.29 8.81
41 Gavin Dudley SO-2 St. Xavier 7.35 5.20 7.42 8.24 5.87 5.20
42 Julian Ladd-Baskin   Indiana Tech Developmental 7.18 9.19 7.47 9.57 6.95 6.73
43 Clay Brubaker SR-4 Indiana Kokomo 8.57 6.76 7.51 6.24 8.94 7.59
44 Stefan Israel FR-1 Mount Vernon Nazarene 7.99 9.34 7.53 6.93 8.96 9.34
45 Mario Price FR-1 St. Xavier 6.96 9.83 7.56 6.58 6.51 7.56
46 Jake Cooper JR-3 Indiana Kokomo 9.64 7.90 7.59 7.29 8.43 7.75
47 Travis Jacobs   Unattached 8.08 6.63 7.62 9.00 7.09 9.76
48 Derek Francis   Indiana Tech Developmental 9.08 6.41 7.63 5.57 7.02 8.63
49 Daniel Morris   Indiana Tech Developmental 8.65 8.04 7.65 6.74 9.80 6.28
50 Will Leinart FR-1 Taylor 6.58 5.44 7.65 9.18 5.51 6.28
51 Collin Mott JR-3 Bethel (Ind.) 7.07 7.22 7.68 7.99 9.60 9.07
52 Matthew Helton JR-3 Grace 6.40 8.55 7.70 8.17 6.40 7.17
53 Braydon Lake SO-2 Indiana Kokomo 9.45 7.98 7.74 8.29 7.98 9.76
54 Abe Mathew SR-4 St. Xavier 5.43 8.68 7.75 9.69 8.92 9.85
55 Nathan Domont FR-1 Olivet Nazarene 5.71 6.10 7.82 5.95 6.42 8.92
56 Caleb Petgen FR-1 Grace 5.49 8.70 7.83 10.18 9.24 6.35
57 Alejandro Alonso JR-3 Bethel (Ind.) 6.47 8.84 7.89 5.61 10.26 5.68
58 Ryan Killinger FR-1 Taylor 6.83 7.08 8.32 10.65 7.24 8.57
59 Errol Smith   Indiana Tech Developmental 6.62 10.72 8.37 7.12 9.55 8.79
60 Brennen Bargesser SO-2 Bethel (Ind.) 11.59 10.08 9.42 10.46 7.26 10.74
  Ke'Andrae Campbell SO-2 Tennessee Wesleyan FS FS FS FS FS FS
  DyShone Hayes JR-3 Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Momodubah Mansaray SO-2 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kahlontej Bell FR-1 Oakland City DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Keiby Jeune SO-2 Oakland City DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Javier Hampton SO-2 Oakland City DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Doensae Dorsey FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Eli Johnson SO-2 Tennessee Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sam Taylor FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Elisha Fleming SR-4 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ian Hulett SO-2 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  KyJuan Pitts   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Edward Powell   Indiana Tech Developmental 8.84 5.87 7.07
16 Gabe Torres   Indiana Tech Developmental 5.77 8.41 7.12
25 Emmanuel Nguessan FR-1 Olivet Nazarene 6.39 7.75 7.17
29 Jaelan Stewart JR-3 Indiana Tech 7.82 7.90 7.24
38 Ezekiel Fisher FR-1 Bethel (Ind.) 6.06 7.47 7.39
46 Jake Cooper JR-3 Indiana Kokomo 6.08 5.85 7.59
53 Braydon Lake SO-2 Indiana Kokomo 9.29 8.29 7.74
  Ke'Andrae Campbell SO-2 Tennessee Wesleyan FS FS FS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Michael Warner JR-3 Indiana Tech 4.98 8.85 6.08 6.71 8.85 6.91
5 Tyree Alexander   Indiana Tech Developmental 8.74 9.09 7.83 8.81 5.67 6.99
52 Matthew Helton JR-3 Grace 6.09 5.93 9.24 6.93 8.70 7.70
58 Ryan Killinger FR-1 Taylor 5.99 10.24 10.57 9.32 5.91 8.32
  Eli Johnson SO-2 Tennessee Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Doensae Dorsey FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Elisha Fleming SR-4 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ian Hulett SO-2 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Matthew Gipple SO-2 Siena Heights 6.97 7.88 5.30 5.79 7.88 7.95
13 Desmond Patterson SO-2 Indiana Tech 7.10 8.31 5.68 8.31 7.67 6.96
16 Brice Taylor SO-2 Indiana Tech 7.12 7.76 7.12 5.42 8.19 7.76
18 Samuel Handerson Senior Unattached 7.12 5.13 7.34 5.84 6.77 5.27
33 Jalen Dunnigan SO-2 Olivet Nazarene 7.30 9.20 5.33 7.74 7.23 6.72
35 Marqus Rookwood   Indiana Tech Developmental 7.32 9.08 8.42 9.30 6.15 5.86
40 Charlie Zufan FR-1 St. Xavier 7.40 7.33 8.88 6.44 6.74 5.41
59 Errol Smith   Indiana Tech Developmental 8.37 8.96 10.05 9.96 8.46 6.20
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Vincent Giuliano JR-3 Olivet Nazarene 6.88
8 Kamari Rush   Indiana Tech Developmental 7.02
22 Donovan Miller FR-1 Siena Heights 7.16
26 Ahumad Williams JR-3 Indiana Tech 7.20
30 Tanner Gibson FR-1 Indiana Kokomo 7.24
37 Khalil Carr   Indiana Tech Developmental 7.37
56 Caleb Petgen FR-1 Grace 7.83
57 Alejandro Alonso JR-3 Bethel (Ind.) 7.89
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Richard Corbitt SR-4 Bethel (Ind.) 7.62 6.16 8.60 6.99 8.95 8.39 6.23
11 Cobey Hall SR-4 Madonna 5.02 8.28 7.50 7.07 5.31 7.57 8.35
39 Mahmoud Ameen SR-4 Bethel (Ind.) 7.02 7.47 9.09 7.39 8.43 5.84 9.24
42 Julian Ladd-Baskin   Indiana Tech Developmental 9.27 7.85 6.88 7.47 8.30 8.45 5.23
47 Travis Jacobs   Unattached 6.94 6.71 8.61 7.62 7.70 7.85 9.15
51 Collin Mott JR-3 Bethel (Ind.) 9.45 8.76 7.91 7.68 8.53 6.38 6.07
54 Abe Mathew SR-4 St. Xavier 5.58 8.45 7.44 7.75 7.99 5.97 6.20
  Momodubah Mansaray SO-2 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Ugochukwu Anidobu SO-2 Madonna 5.34 7.11
21 Sammy Sommers SR-4 Taylor 9.16 7.15
23 Ranulfo Bernadit SO-2 Olivet Nazarene 5.88 7.17
28 Jeremiah Jones FR-1 Tennessee Wesleyan 8.60 7.22
31 Stephen Sydnor Senior Unattached 8.69 7.30
34 Zaccheaus Strickland FR-1 Bethel (Ind.) 5.86 7.32
48 Derek Francis   Indiana Tech Developmental 9.54 7.63
50 Will Leinart FR-1 Taylor 6.74 7.65
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Joshua Ballard JR-3 Indiana Tech 7.01
19 Wayne Sherbahn   Unattached 7.13
24 Jordan Jackson   Indiana Tech Developmental 7.17
45 Mario Price FR-1 St. Xavier 7.56
49 Daniel Morris   Indiana Tech Developmental 7.65
55 Nathan Domont FR-1 Olivet Nazarene 7.82
  KyJuan Pitts   Indiana Tech Developmental DNS
  Keiby Jeune SO-2 Oakland City DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Esau Haynes SO-2 Indiana Tech 5.55 6.85 5.07 8.84
12 Isaac Jackson SO-2 Indiana Tech 8.71 7.08 5.03 5.81
13 Parrish Smith FR-1 Indiana Tech 5.76 7.10 8.95 7.89
27 Chris Harper SO-2 Tennessee Wesleyan 6.14 7.22 8.88 6.29
31 Ethan Piacenti JR-3 Olivet Nazarene 8.84 7.30 8.47 9.49
36 Myles Money FR-1 St. Xavier 9.24 7.33 5.43 8.51
44 Stefan Israel FR-1 Mount Vernon Nazarene 8.59 7.53 9.12 9.49
  Kahlontej Bell FR-1 Oakland City DNS DNS DNS DNS
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Christopher Allison   Indiana Tech Developmental 6.14 8.46 5.08 7.05 5.08 6.56
20 Braden Crosby SO-2 Indiana Tech 7.63 6.49 7.21 7.13 5.99 8.27
41 Gavin Dudley SO-2 St. Xavier 5.20 6.98 9.58 7.42 7.28 7.28
43 Clay Brubaker SR-4 Indiana Kokomo 5.64 8.57 7.89 7.51 9.17 5.86
60 Brennen Bargesser SO-2 Bethel (Ind.) 9.90 12.06 6.69 9.42 7.45 7.07
  DyShone Hayes JR-3 Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Javier Hampton SO-2 Oakland City DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sam Taylor FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS