January 20, 2023
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Noel Vanderwall FR-1 Taylor 5:51.36 5:42.27 3:41.11 4:44.72 3:32.03 5:02.89
2 Emma Muterspaw SO-2 Taylor 4:22.80 6:01.35 6:34.20 6:17.78 3:49.95 5:28.50
3 Kaitlin Burden FR-1 Taylor 3:55.19 7:10.63 5:31.25 4:44.88 7:00.69 5:31.25
4 Leslie Sprankles FR-1 Indiana Kokomo 6:27.92 5:54.48 4:20.84 6:41.30 4:04.12 5:34.41
5 Tara Friesen SR-4 Grace 5:11.07 4:57.69 5:14.42 4:34.28 5:01.04 5:34.48
6 Xochitl Garcia JR-3 Siena Heights 6:36.63 7:00.36 5:42.39 4:54.93 6:23.07 5:39.00
7 Jocelyn Dornbirer FR-1 Mount Vernon Nazarene 6:27.02 5:19.12 5:49.68 5:42.89 6:50.79 5:39.49
8 Rose Paoletti FR-1 Madonna 4:35.22 6:06.96 4:14.83 5:56.76 5:32.98 5:39.77
9 Elayna Kitt SO-2 Taylor 4:52.52 6:24.35 5:36.73 4:49.11 6:44.76 5:40.13
10 Julia Kanagy SO-2 Mount Vernon Nazarene 7:25.88 6:36.72 4:47.89 6:19.17 7:04.81 5:51.08
11 Shaylynn Reyes JR-3 Huntington 5:09.78 5:16.90 7:07.28 4:27.05 6:53.03 5:56.06
12 Karsyn Stewart SO-2 Grace 6:49.76 4:09.42 6:31.95 7:32.52 5:13.56 5:56.31
13 Lauren Warder FR-1 Mount Vernon Nazarene 7:11.87 5:39.07 5:35.50 6:04.05 6:21.90 5:56.91
14 Macy Thorne FR-1 Mount Vernon Nazarene 4:56.70 6:54.66 4:20.95 7:05.38 6:40.36 5:57.46
15 Maddy Wolf SO-2 Indiana East 6:25.36 7:57.99 6:25.36 7:57.99 4:34.20 6:10.53
16 Mary Farhat SO-2 Olivet Nazarene 5:26.45 8:02.25 7:32.58 7:43.70 7:32.58 6:10.96
17 Anna Buckner FR-1 Grace 6:04.50 6:23.09 8:03.51 6:11.93 7:56.07 6:11.93
18 Isabelle Altic SO-2 Indiana Kokomo 5:42.72 5:27.82 7:04.68 4:24.49 5:39.00 6:12.52
19 Raelyn Barrett FR-1 Mount Vernon Nazarene 6:09.51 4:36.20 5:58.31 5:39.65 7:01.77 6:13.24
20 Destiny Vargas FR-1 Olivet Nazarene 6:33.61 5:33.63 5:44.88 4:59.89 6:29.86 6:14.86
21 Rachel Eby FR-1 Indiana Kokomo 5:45.80 5:00.20 6:35.20 7:58.80 5:57.20 6:20.00
22 Samantha Rousseau FR-1 Madonna 4:39.13 6:56.79 7:42.67 6:49.14 4:58.25 6:22.37
23 Brett Cahall JR-3 Bethel (Ind.) 6:18.97 4:54.75 4:47.10 7:16.38 6:41.93 6:22.79
24 Abby Page FR-1 Indiana East 4:40.36 5:45.65 7:56.23 7:10.14 5:57.17 6:24.05
25 Avery Samms FR-1 Grace 4:51.20 5:26.14 7:53.68 8:20.86 7:18.74 6:28.26
26 Anna Constable FR-1 Bethel (Ind.) 8:30.15 7:54.83 5:02.17 5:57.11 7:27.36 6:32.42
27 Clara Losey FR-1 Siena Heights 6:45.62 6:03.37 7:40.55 6:54.07 8:31.25 7:02.52
28 Madison Schneiderwind JR-3 Grace 7:07.39 5:16.27 6:58.85 8:54.24 6:11.83 7:07.39
  Maddie Moore FR-1 Olivet Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jolea Kennedy JR-3 Oakland City DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Evie Hasenour SO-2 Oakland City DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Krista Boese SR-4 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ciara Bazan SO-2 Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Noel Vanderwall FR-1 Taylor 6:06.50 4:05.34 5:02.89 6:18.62 5:54.39 6:21.65 3:38.08
2 Emma Muterspaw SO-2 Taylor 5:15.36 6:27.63 5:28.50 6:37.49 6:57.20 6:44.06 5:02.22
3 Kaitlin Burden FR-1 Taylor 5:21.32 7:00.69 5:31.25 4:01.82 7:07.32 7:04.00 4:08.44
4 Leslie Sprankles FR-1 Indiana Kokomo 5:24.38 5:44.45 5:34.41 4:07.47 6:41.30 5:31.07 5:37.76
5 Tara Friesen SR-4 Grace 4:10.86 6:58.10 5:34.48 5:44.52 4:07.52 5:17.76 6:28.00
6 Xochitl Garcia JR-3 Siena Heights 6:16.29 6:56.97 5:39.00 7:20.70 5:42.39 7:17.31 5:22.05
9 Elayna Kitt SO-2 Taylor 5:12.92 5:12.92 5:40.13 4:42.31 6:27.75 6:54.96 6:07.34
12 Karsyn Stewart SO-2 Grace 4:41.49 5:42.06 5:56.31 7:04.01 6:10.57 5:24.25 7:11.14
15 Maddy Wolf SO-2 Indiana East 4:26.79 5:37.19 6:10.53 5:37.19 5:40.89 7:46.87 5:55.71
24 Abby Page FR-1 Indiana East 7:02.46 5:22.61 6:24.05 4:36.52 8:00.07 6:08.69 5:34.13
  Krista Boese SR-4 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Julia Kanagy SO-2 Mount Vernon Nazarene 5:51.08 7:11.83 5:58.11
11 Shaylynn Reyes JR-3 Huntington 5:56.06 7:42.88 4:37.73
14 Macy Thorne FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:57.46 5:07.42 7:16.11
16 Mary Farhat SO-2 Olivet Nazarene 6:10.96 6:51.77 7:28.87
17 Anna Buckner FR-1 Grace 6:11.93 4:27.79 6:49.13
18 Isabelle Altic SO-2 Indiana Kokomo 6:12.52 7:45.65 7:08.40
19 Raelyn Barrett FR-1 Mount Vernon Nazarene 6:13.24 4:21.27 6:31.91
20 Destiny Vargas FR-1 Olivet Nazarene 6:14.86 8:03.57 7:11.09
23 Brett Cahall JR-3 Bethel (Ind.) 6:22.79 7:47.01 6:15.14
  Evie Hasenour SO-2 Oakland City DNS DNS DNS
  Maddie Moore FR-1 Olivet Nazarene DNS DNS DNS
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Jocelyn Dornbirer FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:39.49 5:39.49
8 Rose Paoletti FR-1 Madonna 5:32.98 5:39.77
13 Lauren Warder FR-1 Mount Vernon Nazarene 7:04.73 5:56.91
21 Rachel Eby FR-1 Indiana Kokomo 7:32.20 6:20.00
22 Samantha Rousseau FR-1 Madonna 8:13.26 6:22.37
25 Avery Samms FR-1 Grace 5:49.44 6:28.26
26 Anna Constable FR-1 Bethel (Ind.) 5:53.18 6:32.42
27 Clara Losey FR-1 Siena Heights 7:19.42 7:02.52
28 Madison Schneiderwind JR-3 Grace 5:41.92 7:07.39
  Ciara Bazan SO-2 Madonna DNS DNS
  Jolea Kennedy JR-3 Oakland City DNS DNS