January 20, 2023
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B Appalachian AC

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tre'Breh Scott SO-2 Central Methodist 9.45 8.67 6.16
2 Patience Sakeuh JR-3 Taylor 6.29 8.73 7.69
3 Gizel Clayton FR-1 Central Methodist 6.94 8.78 8.70
4 Hannah Antkoviak SO-2 Olivet Nazarene 11.17 8.93 10.99
5 Faith Jackson JR-3 Siena Heights 6.27 8.95 10.48
6 Kiana Siefert FR-1 Taylor 9.80 8.99 11.69
  Jaunita Webster-Freeman SO-2 Indiana Tech DNS DNS DNS
  Linda Griffith JR-3 Olivet Nazarene DNS DNS DNS

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tre'Breh Scott SO-2 Central Methodist 8.77 7.90 6.49 7.37 7.11 7.37
2 Jaunita Webster-Freeman SO-2 Indiana Tech 8.92 8.83 10.53 8.39 11.42 10.35
3 Patience Sakeuh JR-3 Taylor 8.93 7.42 10.09 11.26 8.67 6.61
4 Gizel Clayton FR-1 Central Methodist 8.95 10.30 6.45 7.97 9.13 10.12
5 Hannah Antkoviak SO-2 Olivet Nazarene 8.96 10.67 11.29 7.98 8.78 8.61
6 Faith Jackson JR-3 Siena Heights 9.08 7.99 9.72 11.26 8.09 7.81
7 Linda Griffith JR-3 Olivet Nazarene 9.23 12.00 12.00 8.77 9.70 9.60
8 Kiana Siefert FR-1 Taylor 9.28 8.36 11.05 11.88 8.91 11.14
9 Amia Harrison SO-2 St. Xavier 9.32 8.76 9.42 8.86 6.99 8.30
10 Denise Turpin FR-1 Indiana Tech 9.39 9.02 8.92 9.21 10.99 8.92
11 Linnearia Richards FR-1 Siena Heights 9.46 7.29 12.21 12.30 10.41 7.95
12 Rylin Bagarus JR-3 Bethel (Ind.) 9.48 7.87 9.77 8.06 10.24 11.57
13 Cailyn Pentecost JR-3 Bethel (Ind.) 9.54 10.97 7.35 11.74 8.02 11.64
14 Omarea Daniels FR-1 Indiana Tech 9.81 10.70 9.52 7.07 8.05 8.73
15 Lauren Garrison JR-3 Tennessee Wesleyan 9.88 12.06 12.85 12.75 12.55 8.01
16 Makala Pfefferkorn SO-2 Indiana Kokomo 10.20 8.16 11.33 8.88 12.55 12.75
17 Emma Betts JR-3 Olivet Nazarene 10.28 8.84 7.51 12.44 9.26 7.41
18 Madelyn Yoder SO-2 Grace 10.39 12.68 8.63 10.19 11.23 12.89
19 Makayla Neal FR-1 Grace 10.45 10.35 8.36 8.99 8.89 12.65
20 Madison Rooker FR-1 Tennessee Wesleyan 10.65 12.68 10.33 10.02 10.02 12.89
21 Jasmine Frederick SR-4 Olivet Nazarene 10.73 9.55 11.70 7.94 7.94 8.91
22 Camden Chellis FR-1 Bethel (Ind.) 11.81 9.81 11.58 8.39 14.18 13.47
23 Abby Portolese FR-1 Taylor 12.10 12.83 9.44 13.07 13.56 10.05
  Caley Essie SO-2 Tennessee Wesleyan DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Tamerra English FR-1 Oakland City DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Caylin Chunn FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Marshawn Belton FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kiya Pogue SO-2 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Katlyn Jones JR-3 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Linda Griffith JR-3 Olivet Nazarene 9.23
12 Rylin Bagarus JR-3 Bethel (Ind.) 9.48
15 Lauren Garrison JR-3 Tennessee Wesleyan 9.88
21 Jasmine Frederick SR-4 Olivet Nazarene 10.73
23 Abby Portolese FR-1 Taylor 12.10
  Kiya Pogue SO-2 Indiana Tech DNS
  Caylin Chunn FR-1 Indiana Tech DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Faith Jackson JR-3 Siena Heights 7.72 8.90 11.17 10.63 10.63 10.17 9.08
10 Denise Turpin FR-1 Indiana Tech 7.23 10.52 7.99 8.27 10.05 9.58 9.39
13 Cailyn Pentecost JR-3 Bethel (Ind.) 9.26 11.36 10.21 8.88 9.64 11.07 9.54
  Caley Essie SO-2 Tennessee Wesleyan DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Katlyn Jones JR-3 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Marshawn Belton FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tamerra English FR-1 Oakland City DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tre'Breh Scott SO-2 Central Methodist 10.35 8.77
4 Gizel Clayton FR-1 Central Methodist 11.37 8.95
5 Hannah Antkoviak SO-2 Olivet Nazarene 6.54 8.96
9 Amia Harrison SO-2 St. Xavier 10.07 9.32
14 Omarea Daniels FR-1 Indiana Tech 7.95 9.81
17 Emma Betts JR-3 Olivet Nazarene 8.43 10.28
20 Madison Rooker FR-1 Tennessee Wesleyan 7.46 10.65
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Jaunita Webster-Freeman SO-2 Indiana Tech 8.92 10.35
3 Patience Sakeuh JR-3 Taylor 8.93 9.92
8 Kiana Siefert FR-1 Taylor 9.28 7.89
11 Linnearia Richards FR-1 Siena Heights 9.46 8.52
16 Makala Pfefferkorn SO-2 Indiana Kokomo 10.20 9.69
18 Madelyn Yoder SO-2 Grace 10.39 12.58
19 Makayla Neal FR-1 Grace 10.45 8.99
22 Camden Chellis FR-1 Bethel (Ind.) 11.81 15.12