April 8, 2023
|
Linfield College - McMinnville, OR
ICON KEY: NWC NWAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Megan Wagenaar   Unattached 6:00.07 4:32.87 4:41.30 10
2 Annalise Gonzales SO-2 George Fox 3:48.76 4:03.43 4:53.28 8
3 Jessica Neal JR-3 George Fox 4:53.70 4:21.06 4:56.66 6
4 Jenessa Teachout JR-3 George Fox 3:46.08 6:08.87 4:57.47 5
5 Allie Wilber SO-2 George Fox 5:33.71 5:09.87 4:57.95 4
6 Madelyn Hubbs SR-4 Pacific (Ore.) 5:49.46 5:58.42 4:58.68 3
7 Jessie Bailey SO-2 George Fox 6:00.17 3:36.10 5:00.14 2
8 Karina Rodriguez FR-1 George Fox 6:25.14 4:51.87 5:00.89 1
9 Alexia Sioda SR-4 Pacific Lutheran 5:19.42 5:01.34 5:01.34 -
10 Mary Sturley FR-1 Linfield 5:23.48 5:32.55 5:02.31 -
11 Keaton Ibendahl Junior UO Running Club 5:57.82 5:51.75 5:03.23 -
12 Isabelle Jones FR-1 George Fox 6:28.82 6:09.85 5:16.11 -
13 Amber Chaffee SO-2 Linfield 4:00.27 4:16.29 5:20.36 -
14 Alena Krull FR-1 Pacific (Ore.) 5:37.66 6:45.84 5:24.67 -
15 Lily Turner SR-4 Puget Sound 5:07.77 5:56.88 5:27.41 -
16 Emily Nash SO-2 George Fox 4:25.76 4:42.37 5:32.19 -
17 Norah Beck FR-1 Puget Sound 4:59.89 4:09.91 5:33.21 -
18 Julie Markley Senior Team Athena 7:12.32 4:01.30 5:35.13 -
19 Ryin Streeter SO-2 George Fox 6:19.14 6:19.14 5:38.51 -
20 Annette Leschensky JR-3 Pacific (Ore.) 4:06.39 7:04.33 5:42.20 -
21 Kerrigan Miranda JR-3 Pacific (Ore.) 7:15.16 5:46.07 5:42.64 -
22 Kiara Soto FR-1 Treasure Valley CC 6:32.41 5:02.92 5:44.22 -
23 Bailey Kalar FR-1 Pacific (Ore.) 5:36.04 5:28.96 5:53.72 -
24 Sara Guillen FR-1 Puget Sound 6:27.73 6:45.51 5:55.71 -
25 Jen Brennan   Ideal Athletic Performanc 6:43.01 7:23.31 6:06.37 -
26 Kyleigh Corpuz SR-4 Pacific (Ore.) 8:33.91 8:18.09 6:35.31 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Megan Wagenaar   Unattached 4:41.30 5:03.81 5:43.19 10
2 Annalise Gonzales SO-2 George Fox 4:53.28 6:00.74 5:10.88 8
3 Jessica Neal JR-3 George Fox 4:56.66 5:47.10 5:14.46 6
4 Jenessa Teachout JR-3 George Fox 4:57.47 4:06.90 4:03.93 5
5 Allie Wilber SO-2 George Fox 4:57.95 5:27.75 3:40.49 4
6 Madelyn Hubbs SR-4 Pacific (Ore.) 4:58.68 5:10.63 6:19.33 3
7 Jessie Bailey SO-2 George Fox 5:00.14 3:57.11 6:09.18 2
8 Karina Rodriguez FR-1 George Fox 5:00.89 6:25.14 3:36.64 1
9 Alexia Sioda SR-4 Pacific Lutheran 5:01.34 5:43.53 5:25.45 -
10 Mary Sturley FR-1 Linfield 5:02.31 4:29.06 6:02.78 -
11 Keaton Ibendahl Junior UO Running Club 5:03.23 5:27.49 5:48.72 -
12 Isabelle Jones FR-1 George Fox 5:16.11 3:44.44 4:57.15 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Amber Chaffee SO-2 Linfield 5:07.55 5:17.16 6:50.06 4:41.92 4:32.31 6:40.45 5:20.36 -
14 Alena Krull FR-1 Pacific (Ore.) 5:11.69 4:35.97 4:03.51 5:57.14 6:55.58 6:03.63 5:24.67 -
15 Lily Turner SR-4 Puget Sound 5:17.59 6:42.72 5:11.04 6:00.16 6:36.17 5:43.78 5:27.41 -
16 Emily Nash SO-2 George Fox 6:02.09 4:09.15 7:11.85 5:48.80 5:38.84 5:25.55 5:32.19 -
17 Norah Beck FR-1 Puget Sound 5:06.56 4:29.90 4:49.90 4:43.23 5:49.87 6:26.53 5:33.21 -
18 Julie Markley Senior Team Athena 7:15.67 4:11.35 6:15.35 6:58.92 4:58.27 6:35.46 5:35.13 -
19 Ryin Streeter SO-2 George Fox 4:20.66 5:41.90 5:01.28 5:31.74 6:05.59 6:25.91 5:38.51 -
20 Annette Leschensky JR-3 Pacific (Ore.) 3:59.54 5:42.20 4:40.61 4:30.34 4:20.08 7:14.60 5:42.20 -
21 Kerrigan Miranda JR-3 Pacific (Ore.) 4:30.69 6:23.76 5:35.79 4:23.84 6:03.20 4:54.67 5:42.64 -
22 Kiara Soto FR-1 Treasure Valley CC 6:42.74 7:24.05 5:54.55 6:04.88 5:47.67 4:45.71 5:44.22 -
23 Bailey Kalar FR-1 Pacific (Ore.) 7:36.30 5:00.67 7:29.23 4:39.44 4:07.61 4:32.37 5:53.72 -
24 Sara Guillen FR-1 Puget Sound 7:03.30 6:56.18 5:09.47 5:52.16 4:55.24 4:37.46 5:55.71 -
25 Jen Brennan   Ideal Athletic Performanc 5:33.40 5:37.06 4:53.10 6:13.70 7:26.98 5:26.07 6:06.37 -
26 Kyleigh Corpuz SR-4 Pacific (Ore.) 7:14.85 5:28.11 7:54.38 7:50.42 6:15.55 7:38.56 6:35.31 -