April 8, 2023
|
Coral Springs - Coral Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Elijah John SR Nova 4:37.57 4:09.82 10
2 Quinn Sweet SO Cypress Bay 4:40.06 3:27.25 8
3 Hector Cordero JR Western 4:43.55 4:23.71 6
4 Diego Torres SR Pembroke Pines Charter 4:43.98 3:47.19 5
5 Lucas Pitera JR Western 4:44.26 4:32.89 4
6 Christopher Pettit JR Somerset Academy (PP) 4:44.49 5:15.79 3
7 Dudley Moise SO McArthur 4:49.79 3:34.45 2
8 Akeem Beckford SO Taravella 4:51.33 3:23.93 1
9 Ethan Del Campo SR Pompano Beach 4:51.90 4:28.55 -
10 Kensey Frederic SO Coral Springs 4:53.31 5:10.91 -
11 Jeremiah Holassie FR St. Thomas Aquinas 4:53.69 4:18.45 -
12 Jameson Juste JR Miami Central 4:54.03 4:09.93 -
13 Wills Gillis FR North Broward Prep 4:54.95 4:52.00 -
14 Tyler Armbruster JR Cardinal Gibbons 4:56.58 5:55.90 -
15 Adrian Gandara JR Cypress Bay 4:57.66 3:55.16 -
16 Ali Abdallah JR Coral Glades 5:00.18 5:03.19 -
17 Aiden Johnson SO Pembroke Pines Charter 5:03.31 3:47.49 -
18 Jaylen Amoa SR Taravella 5:03.72 5:43.21 -
19 Ethan Friedman SR American Heritage (DB) 5:03.91 4:03.13 -
20 Robbie Stumpf JR Somerset Academy (PP) 5:04.58 6:23.77 -
21 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 5:04.68 3:45.47 -
22 Tomas Vidou FR Cardinal Gibbons 5:05.02 4:31.47 -
23 Niko Davis SO Western 5:08.36 5:39.20 -
24 Donte Delgado FR Dillard 5:11.29 5:29.97 -
25 Anthony Duncan FR Taravella 5:14.69 4:14.90 -
26 Andres Gaviria SO Pembroke Pines Charter 5:18.61 5:05.87 -
27 Akshay Kumar SO American Heritage 5:19.53 5:38.71 -
28 Victor Funentes FR Nova 5:19.66 5:03.68 -
29 Maximiliano Tempestini SO Downtown Doral Charter 5:19.75 4:22.20 -
30 Tyler Blake FR South Plantation 5:19.89 4:12.72 -
31 Esteban Torres FR Downtown Doral Charter 5:20.36 5:04.35 -
32 Chase Itzkowitz FR American Heritage 5:23.48 5:49.36 -
33 Diego Maldonado SR Coconut Creek 5:25.76 6:08.11 -
34 Branden Vazquez SR Pembroke Pines Charter 5:29.98 4:43.79 -
35 Humza Riaz JR McArthur 5:30.43 4:40.87 -
36 Jacob Gurevich SO NSU University 5:31.28 6:37.54 -
37 Noah Rivers SO North Broward Prep 5:32.10 4:35.65 -
38 Anthony Mancino FR Chaminade-Madonna 5:33.92 6:47.39 -
39 Nathan Ellsley SO NSU University 5:35.29 4:58.41 -
40 Matthew Thuo SO Coral Springs 5:35.72 4:58.79 -
41 Micheal Buggam FR Coconut Creek 5:36.60 6:10.26 -
42 Benjamin Duverna SO Coconut Creek 5:38.03 6:59.16 -
43 Deshawn Hamilton SO Dillard 5:38.84 5:38.84 -
44 Jordan Gilbert SR North Broward Prep 5:39.05 5:35.66 -
45 Carlos Chapman FR Cardinal Gibbons 5:40.06 4:45.65 -
46 Alexander Rodriguez SR Cardinal Gibbons 5:42.78 5:32.50 -
47 Santiago Rodriguez SO Downtown Doral Charter 5:47.70 4:38.16 -
48 Agustin Gomez JR Chaminade-Madonna 5:49.23 6:31.14 -
49 Darren Gadson JR Taravella 5:53.82 4:18.29 -
50 Jayson Joseph SO McArthur 5:54.51 4:25.89 -
51 Alex Olshansky FR Nova 6:07.23 7:31.70 -
52 Andrew Kurry FR Pompano Beach 6:07.52 5:05.05 -
53 Evan Weiss FR NSU University 6:42.02 6:13.88 -
  Gahmael Lozier SO Stranahan DNS DNS   
  Santiago Lara FR Western DNS DNS   
  Tomas Capone 7 Downtown Doral Charter DNS DNS   
  Cashton Edwards FR St. Thomas Aquinas DNS DNS   
  Kristen Rosier SO Stranahan DNS DNS   
  Handy Joseph SO Miami Central DNS DNS   
  Sam Schlesinger FR NSU University DNS DNS   
  Gregory Hamilton FR Coral Springs DNS DNS   
  Aamir Parker FR Stranahan DNS DNS   
  Gavin Evans JR South Plantation DNS DNS   
  J'vant Chisholm FR Stranahan DNS DNS   
  Elisha Herring FR Somerset Academy (PP) DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jameson Juste JR Miami Central 4:54.03 -
15 Adrian Gandara JR Cypress Bay 4:57.66 -
17 Aiden Johnson SO Pembroke Pines Charter 5:03.31 -
24 Donte Delgado FR Dillard 5:11.29 -
29 Maximiliano Tempestini SO Downtown Doral Charter 5:19.75 -
37 Noah Rivers SO North Broward Prep 5:32.10 -
39 Nathan Ellsley SO NSU University 5:35.29 -
44 Jordan Gilbert SR North Broward Prep 5:39.05 -
47 Santiago Rodriguez SO Downtown Doral Charter 5:47.70 -
48 Agustin Gomez JR Chaminade-Madonna 5:49.23 -
49 Darren Gadson JR Taravella 5:53.82 -
50 Jayson Joseph SO McArthur 5:54.51 -
51 Alex Olshansky FR Nova 6:07.23 -
52 Andrew Kurry FR Pompano Beach 6:07.52 -
53 Evan Weiss FR NSU University 6:42.02 -
  Handy Joseph SO Miami Central DNS   
  Elisha Herring FR Somerset Academy (PP) DNS   
  Gregory Hamilton FR Coral Springs DNS   
  Kristen Rosier SO Stranahan DNS   
  Gahmael Lozier SO Stranahan DNS   
  Aamir Parker FR Stranahan DNS   
  J'vant Chisholm FR Stranahan DNS   
  Tomas Capone 7 Downtown Doral Charter DNS   
  Sam Schlesinger FR NSU University DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Robbie Stumpf JR Somerset Academy (PP) 5:04.58 -
25 Anthony Duncan FR Taravella 5:14.69 -
26 Andres Gaviria SO Pembroke Pines Charter 5:18.61 -
27 Akshay Kumar SO American Heritage 5:19.53 -
28 Victor Funentes FR Nova 5:19.66 -
31 Esteban Torres FR Downtown Doral Charter 5:20.36 -
32 Chase Itzkowitz FR American Heritage 5:23.48 -
33 Diego Maldonado SR Coconut Creek 5:25.76 -
35 Humza Riaz JR McArthur 5:30.43 -
36 Jacob Gurevich SO NSU University 5:31.28 -
38 Anthony Mancino FR Chaminade-Madonna 5:33.92 -
40 Matthew Thuo SO Coral Springs 5:35.72 -
41 Micheal Buggam FR Coconut Creek 5:36.60 -
42 Benjamin Duverna SO Coconut Creek 5:38.03 -
43 Deshawn Hamilton SO Dillard 5:38.84 -
45 Carlos Chapman FR Cardinal Gibbons 5:40.06 -
46 Alexander Rodriguez SR Cardinal Gibbons 5:42.78 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah John SR Nova 4:15.37 5:52.52 4:01.49 5:27.54 5:52.52 4:37.57 4:57.00 10
2 Quinn Sweet SO Cypress Bay 5:30.47 3:24.45 5:10.87 4:17.66 4:51.27 4:40.06 5:27.67 8
3 Hector Cordero JR Western 3:49.68 4:37.88 4:03.86 4:18.03 4:01.02 4:43.55 6:02.95 6
4 Diego Torres SR Pembroke Pines Charter 4:26.95 4:21.27 5:54.98 3:35.83 3:35.83 4:43.98 5:15.22 5
5 Lucas Pitera JR Western 3:21.83 5:12.69 3:33.20 3:41.73 4:18.68 4:44.26 5:12.69 4
6 Christopher Pettit JR Somerset Academy (PP) 5:44.24 4:38.80 4:01.82 3:58.98 3:53.29 4:44.49 6:07.00 3
7 Dudley Moise SO McArthur 4:46.90 3:25.75 5:50.65 4:17.92 4:06.33 4:49.79 5:04.28 2
8 Akeem Beckford SO Taravella 4:45.51 4:57.16 4:48.42 3:47.24 5:26.29 4:51.33 5:20.47 1
9 Ethan Del Campo SR Pompano Beach 6:07.80 3:41.85 5:26.93 3:33.09 4:40.23 4:51.90 4:57.74 -
10 Kensey Frederic SO Coral Springs 4:53.31 6:15.44 3:39.99 4:50.38 3:39.99 4:53.31 6:03.71 -
11 Jeremiah Holassie FR St. Thomas Aquinas 5:34.81 4:03.77 4:36.07 4:47.82 4:50.76 4:53.69 5:43.62 -
13 Wills Gillis FR North Broward Prep 3:26.47 6:08.69 5:42.15 5:00.85 3:35.32 4:54.95 5:36.25 -
14 Tyler Armbruster JR Cardinal Gibbons 4:23.96 6:25.56 4:29.89 4:53.62 6:16.66 4:56.58 4:06.17 -
16 Ali Abdallah JR Coral Glades 6:06.22 5:21.20 3:48.14 6:24.23 5:00.18 5:00.18 3:33.13 -
18 Jaylen Amoa SR Taravella 4:24.24 3:44.76 5:55.36 4:06.02 5:31.06 5:03.72 5:40.17 -
19 Ethan Friedman SR American Heritage (DB) 6:13.81 4:33.52 3:47.94 4:33.52 5:31.27 5:03.91 5:03.91 -
21 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 5:41.25 5:04.68 5:13.82 6:14.76 6:17.81 5:04.68 4:28.12 -
22 Tomas Vidou FR Cardinal Gibbons 4:00.97 6:36.53 6:12.13 5:35.53 6:06.03 5:05.02 4:22.32 -
23 Niko Davis SO Western 3:38.94 6:34.70 3:54.36 5:29.95 3:57.44 5:08.36 5:36.12 -
30 Tyler Blake FR South Plantation 5:00.70 5:03.90 4:31.91 5:13.50 6:07.88 5:19.89 6:30.27 -
34 Branden Vazquez SR Pembroke Pines Charter 4:27.29 4:56.99 4:33.89 4:27.29 5:00.29 5:29.98 5:00.29 -
  Cashton Edwards FR St. Thomas Aquinas DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Santiago Lara FR Western DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gavin Evans JR South Plantation DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS