January 14, 2023
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC MAC PSAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Zielinksi   Penn State T&F Club 2:23.47 2:13.74 2:01.58 1:44.56
2 Nathan Allen   Penn State T&F Club 2:34.59 1:38.60 2:01.72 2:12.68
3 Morgan Gavitt FR-1 Lock Haven 2:20.54 2:36.57 2:03.28 1:54.65
4 Trey Rhinehart SO-2 Misericordia 2:05.77 2:40.63 2:04.52 1:29.66
5 Thomas Lee SO-2 Marywood 2:10.16 1:33.87 2:05.15 2:01.40
6 Kaleb Berhanu FR-1 Frostburg State 2:42.73 2:20.19 2:05.17 1:38.89
7 Mason Ochs SO-2 Lock Haven 1:30.57 1:50.70 2:05.79 1:55.73
8 Justus LePrevost SO-2 Frostburg State 1:50.00 2:41.83 2:06.43 2:12.76
9 Gavin Furey FR-1 Lock Haven 1:41.77 1:31.47 2:08.82 2:13.98
10 Cade McLaughlin SO-2 Lock Haven 2:27.14 2:33.65 2:10.21 2:21.93
11 Michael Wade SO-2 St. Mary's (Md.) 2:47.06 1:47.02 2:10.51 1:54.85
12 Steven Barnard   Penn State T&F Club 1:57.90 1:40.87 2:10.99 2:35.88
13 Ryan Lazev   Delaware TC 1:41.17 1:43.80 2:11.39 1:35.92
14 Cholo Bitera SO-2 Misericordia 2:49.95 2:03.84 2:11.74 2:17.01
15 Jarrett Lee FR-1 Lock Haven 2:19.38 2:07.43 2:12.74 2:03.45
16 Justin Dowell FR-1 Frostburg State 2:43.52 2:16.93 2:12.94 2:22.25
17 AJ Crisafulli FR-1 Lock Haven 1:41.10 1:47.75 2:13.02 2:43.62
18 Austin Melius SO-2 Lock Haven 2:12.18 1:54.82 2:13.51 2:36.21
19 Jack Kelly   Penn State T&F Club 2:08.27 1:41.55 2:13.61 2:47.02
20 Brandon Stein FR-1 Frostburg State 2:15.59 2:06.19 2:14.24 2:02.16
21 Bennett Schwarz   Penn State T&F Club 1:43.79 2:01.31 2:14.79 2:48.49
22 Paul James SO-2 Frostburg State 1:44.08 1:35.97 2:15.17 2:42.21
23 Tavian McKenna FR-1 Misericordia 2:14.31 2:52.29 2:15.66 2:18.38
24 Caden Jones SO-2 Frostburg State 1:35.53 2:36.94 2:16.47 2:49.23
25 Kohen Stover FR-1 Lock Haven 1:37.76 2:17.69 2:17.69 2:59.00
26 Miles Doll FR-1 Susquehanna 2:47.02 2:04.23 2:18.03 2:22.17
27 Eric Olden   Penn State T&F Club 1:51.98 1:40.92 2:18.24 1:50.60
28 Christan Calderaro JR-3 Susquehanna 2:49.68 2:41.34 2:19.08 2:30.21
29 Kole Morgan SO-2 Frostburg State 2:26.82 2:25.41 2:21.17 1:54.35
30 Alexander Dupont   Penn State T&F Club 1:51.58 2:45.93 2:23.04 1:40.13
31 Eli Henson FR-1 St. Mary's (Md.) 3:12.29 2:57.50 2:27.91 2:33.83
32 Robert Dewey   Penn State T&F Club 1:58.68 2:59.51 2:28.35 2:44.67
33 Alex Sakal   Penn State T&F Club 2:02.50 1:53.43 2:31.23 1:51.91
34 Elijah Ennis SO-2 Frostburg State 1:49.94 2:44.91 2:32.69 3:13.92
35 Jacob Letnaunchyn   Delaware TC 3:00.96 3:37.82 2:47.55 3:19.39
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Gavin Furey FR-1 Lock Haven 2:08.82 2:03.67
15 Jarrett Lee FR-1 Lock Haven 2:12.74 1:50.18
25 Kohen Stover FR-1 Lock Haven 2:17.69 2:47.99
26 Miles Doll FR-1 Susquehanna 2:18.03 2:44.26
27 Eric Olden   Penn State T&F Club 2:18.24 2:52.80
28 Christan Calderaro JR-3 Susquehanna 2:19.08 2:45.51
30 Alexander Dupont   Penn State T&F Club 2:23.04 1:53.01
31 Eli Henson FR-1 St. Mary's (Md.) 2:27.91 2:13.12
32 Robert Dewey   Penn State T&F Club 2:28.35 2:25.39
33 Alex Sakal   Penn State T&F Club 2:31.23 2:59.97
34 Elijah Ennis SO-2 Frostburg State 2:32.69 2:08.26
35 Jacob Letnaunchyn   Delaware TC 2:47.55 3:32.79
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Mason Ochs SO-2 Lock Haven 2:05.79 1:39.38
10 Cade McLaughlin SO-2 Lock Haven 2:10.21 1:35.06
12 Steven Barnard   Penn State T&F Club 2:10.99 2:05.75
13 Ryan Lazev   Delaware TC 2:11.39 2:25.85
14 Cholo Bitera SO-2 Misericordia 2:11.74 1:48.03
17 AJ Crisafulli FR-1 Lock Haven 2:13.02 1:50.41
19 Jack Kelly   Penn State T&F Club 2:13.61 1:38.88
21 Bennett Schwarz   Penn State T&F Club 2:14.79 2:04.01
23 Tavian McKenna FR-1 Misericordia 2:15.66 1:58.03
24 Caden Jones SO-2 Frostburg State 2:16.47 1:35.53
29 Kole Morgan SO-2 Frostburg State 2:21.17 2:25.41
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jacob Zielinksi   Penn State T&F Club 2:01.58 2:07.66
2 Nathan Allen   Penn State T&F Club 2:01.72 2:38.24
3 Morgan Gavitt FR-1 Lock Haven 2:03.28 1:37.40
4 Trey Rhinehart SO-2 Misericordia 2:04.52 2:07.01
5 Thomas Lee SO-2 Marywood 2:05.15 1:47.63
6 Kaleb Berhanu FR-1 Frostburg State 2:05.17 2:22.70
8 Justus LePrevost SO-2 Frostburg State 2:06.43 1:37.36
11 Michael Wade SO-2 St. Mary's (Md.) 2:10.51 1:56.16
16 Justin Dowell FR-1 Frostburg State 2:12.94 2:20.92
18 Austin Melius SO-2 Lock Haven 2:13.51 1:49.48
20 Brandon Stein FR-1 Frostburg State 2:14.24 2:39.75
22 Paul James SO-2 Frostburg State 2:15.17 2:34.10